Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

2. 10. 2006 21:32 | ingkrtek

Afin Brokers,a.s.-Čeká nás týden v červeném? Afin Brokers (Afin Brokers) 02.10.2006 16:59:00
Čeká nás týden v červeném?
Ruku v ruce se slabým sentimentem na ostatních akciových trzích se český trh před obávaným hlasováním o důvěře nové vládě potácel v červených číslech. Čtyři nejsilnější tituly sice ubránily kladná čísla, ale nedokázaly posílit o více než 0,09% (s tímto výkonem končila den nejsilnější Komerční banka). Co se týče obchodní aktivity, relativně slabší byl zájem o ČEZ, přestože v pátek ohlásila společnost úmysl odkoupit až 10% vlastních akcií. ČEZ končil den nakonec blízko nuly.
Nadprůměrné objemy obchodů bylo vidět v již jmenované Komerční bance a Erste Bank, kde se vybíraly zisky po silném růstu v minulém týdnu, přičemž dnes ztratila 1,64%. Negativní výsledek zaznamenal i Unipetrol (-1,3%) po valné hromadě, která nenaplnila přání minoritních akcionářů. Bez větší aktivity a emocí se na poklesu podílely i akcie Philip Morris, Orco a CME.
Zbývající tituly, Telefónica O2 C.R. a Zentiva, patří do skupiny ""beze změny"", přičemž akcie Zentivy si drží hladinu 1300 korun a Telefónica O2 C.R. úroveň 442 korun.
Co se týče dalších dní, byl bych spíše pesimistou a očekával další pokles burzy. Podle současných indikací hlasování o důvěře zřejmě neprojde, což bude mít za následek pokračování politické nestability. Ani zahraniční trhy nejsou před americkým reportem o zaměstnanosti naladěny příliš optimisticky, takže nás asi čeká týden v červených číslech. Dnes to bylo na indexu burzy -0,53%. Zdroj: Afin Brokers
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2006 19:53 | pat&mat

... dneska by to slo :o)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 10. 2006 16:06 | pat&mat

.. to ukazi nasledujici dva dny
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 9. 2006 18:23 | ingkrtek

Že by slepičím krůčkem...vykročeno k "říjnovému efektu".... ;O)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 9. 2006 16:11 | pat&mat

... no dnesek se mi libil, jde videt minimalne stagnace a zmena trendu :o), zatim to jede podle planu. Jen mam strach ze 2. dno bude velmi nevyrazne a tezko chytnutelne, ale ... uvidime pekny vikend
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 9. 2006 10:01 | pat&mat

... rýsuje ... naplánovaný je to dobře ... jen aby to alespoň z 80% procent vyšlo. Zatím jsem spokojený ST udělal cca -8%
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 9. 2006 20:12 | ingkrtek

To pat&mat + Hopkirk:
Tak chlapci už se nám to rýsuje....
PL... vidím, že je out...politická aférka, předč..volby aj...již se odrazilo dnes... HU.....ještě uvidíme.....udrží se vláda ?? ČR ....bude vybírání zisků .... ... a jedeme na jih...Central Europe
Jsem zvědav na pátek...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2006 11:02 | ingkrtek

Hmm,hmm,hmm, že by nádech před dalším poklesem ?????
Celkové obchody vyrostli a to na 3,2 miliardy korun a zůstali pod hladinou letošního denního průměru ...Český trh nemá docela vyhráno.....panuje obava že v Madarsku padne vláda...Pokud by tato situace nastala, negativní důsledky by se přenesli i na okolní trhy, tedy ČR a PL... Pavlica (analitik BH Securities), neočekává na přelomu září a října na pražské burze razantní růst...>>Trh bude zřejmě lehce stoupat až stagnovat<<.... V průběhu října naopak předpokládá spíše pokles...podle něj bude možné pozorovat znatelnější růst na českém trhu až prosinci... Zdroj HN
Evropa: Vzhledem k dnešnímu pozitivnímu vývoji by zítra mohly evropské trhy překonat dosavadní krátkodobá maxima. Pak je otázkou, jestli nedojde opět k vybírání zisků.
Hmm,hmm, no, uvidíme jsem na matracích....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2006 18:02 | hopkirk

KGHM +3,09 % OTP +6,6 %
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2006 12:49 | hopkirk

to ingkrtek: Zalogovano. Jsem zde a pritom nejsem. :-)
Po dobrych vysledcich v USA se zazelenalo vice nez jsem doufal a tak muzu byt rad, ze jsem vydrzel. Ale zvysena ostrazitost je na miste! Za pozornost stoji naprosta otrlost investoru k hrozbe teroristickych utoku, kteri zareaguji, az by se neco stalo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2006 10:39 | ingkrtek

ST je náchylnější....Rusko, Turecko aj....konec října by měl ČEZ nastupit ve WIG...
....dnes hezký nástup jak jsme čekali....uvidíme uprostřed dne....jdem na matrace :O)))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2006 6:46 | pat&mat

... no cekal jsme prave vetsi pokles, jako treba u ST tam mam za den -3,75% :o))) a ING jen -1,67% :o), souhlasim, ze nyni musime jen cekat, co taky jineho ... dno je zatim v nedohlednu, mam typ, že tak do 1/2 rijna
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2006 23:24 | ingkrtek

To Anonym:
U ČEZu si asi počkáme delší dobu...(2týdny), než se rozhýbe...hmm, uvidíme...
Celkové plácání tento týden bude na 100%.....směr nám ukáže až příští tyden, tak-že pokud držíš pozici, myslím, že nemáš co už ztratit....to hlavní je už pryč....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2006 23:10 | ingkrtek

To Anonym - zaloguj se nějak.... CITACE: " Myslim, ze od utery se uz rada investoru osmeli a zase to zvednou, ale co kdyz ne? "
V peněžáku nemáš co ztratit....
Teď to budou vyhánět nahoru krátdobé, ne-li denní obchody, ... CIK, CAK, CIK , CAK.....ráno, nebo v poledne koupí a večer prodej...možná za pár dnů... mi musíme čekat na větší investory s delším investičním horizontem...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2006 22:07

Dekuji za nazor. Nakonec jsem nevystoupil a drzim pozici dal. Myslim, ze nektere ceny jsou uz hodne nizko na to, aby opet nektere tituly byly dobrou prilezitosti pro investory (O2, UNI, ZENT). A po vsech obavach u CEZu by i zde mohla nizka cena zvitezit - i kdyz nepredpokladam, ze se tak stane do ctvrtecniho statniho svatku. Myslim, ze privatizace 16CEZ je v tuto chvili nerealna pro neduveru vlady. Madarsko vypada, ze nepokoje ustoji a ma i silu rust. Horsi to vidim s Polskem, kde politicka nestabilita a neschopnost sestavit proreformni vladu odradi investory. Tento tyden ocekavam spise "placani na hladine" s utlumem objemu a bez jasneho smeru s vidinou zlepseni pristi tyden, pokud nas neprekvapi zasedani bankovni rady, anebo "vyplasene stado", ktere to potopi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2006 20:17 | ingkrtek

Souhlasím.....doslova !
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2006 20:15 | ingkrtek

Nazdárek, měl jsem moc práce,
Západní Evropu a EMU je momentálně třeba vynechat, ta je O.K...a bude šlapat dobře... Nás ted zajímá jen "Centrální Evropa"....nevylučuji dvojité dno...(intraday s tím zahýbe) a z důvodů rozháranosti politiků aj., nestabilitě a momentálnímu útěku velkých investorů....je třeba čekat... musím si to vše ještě zpracovat.....

0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2006 17:12 | pat&mat

... ale rozhodnuti jsem udelal ja .... a to se pocita ... to se stava ze clovek, jenz ma moc informaci a zrovna je to tak 1/2 na 1/2, tak prevazi ta, co nema sama o sobe tak velkou silu, ale rozjede velke veci... inu zivot :o)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2006 11:59 | pat&mat

... hmmm tak ted uz je Evropa cela v zelenym, to mi to nadseni moc dlouho nevydrzelo. V tom bude jeste nejakej hacek skoro az H A K. ale jinak jsem klidny stale to ukazuje na korekci
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2006 9:57 | pat&mat

... to jsou veci, tak jsem myslel, ze dnes uvidim krasou rudou celou Evropu a jedine kde se nosi cervene bryle je CZ (-0,74%, CEZ -2%, ). Jinak PL (+0,76%) i HU (+0,32%) se natira nazeleno. sice teprve zaciname, ale cuju nejakou kratkodobou zradu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Pajonk

podnikatel, Centr Group

Markéta Šichtařová

ekonomka

Jaroslav Pajonk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Markéta Šichtařová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services