Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

30. 6. 2006 10:17 | pat&mat

zdroj PATRIA .... zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. Tento výsledek byl očekáván. Zvýšení sazeb ale doprovázel komentář, který zklamal svou mírností. Nepřišel jasný signál, že další zvyšování úrokových sazeb bude třeba. Fed sice naznačil možné další utahování měnové politiky a řekl, že inflační rizika ještě nejsou utlumena. Zároveň ale uvedl, že tato rizika může snížit zpomalující ekonomický růst
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 6. 2006 15:31 | pat&mat

no koukam koukam, 15:20 - PX teda dneska jede cca+30bodů nohoru, (CEZ+5%) snad pri zitrejsich odkupech, to dolu pujde jen trochu.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 6. 2006 11:23 | pat&mat

... to Lamak. Nemít ING je dle meho chyba. :o) Ale vazne, doporucit tento fond mi pripadne neprozirave. Nevim kdo jste, jaky jste financnik, jak odolavate drobnym poklesum a vubec jake zkusenosti - samovzdelani - ci klasicke financni vzdelani mate. O to tu predevsim jde, mit znalosti a stale se vzdelavat a informovat. Vydelat poradne penize se u ING opravdu da a jak jsem nedavno psal zatim je ING lepsi jak ST v poslednim odbobi (od 1/2 cervna) i kdyz vcera poprve bylo ve dnu lepsi ST jak ING. Rozhodnuti je na Vas, Vy budete inkasovat ty krasne zisky, ale v opacnem pripade ....
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2006 11:16 | ingkrtek

To Lamák: Jéje, přišel jste se ze ST podívat za námi ? To je dobře. Je potřeba vzít v úvahu, že ING je velmi dobrý správce financí. To je ve finančním světě všeobecně známé...Prostudujte jejich stránky, zalogujte si portfolio a naklepejte si do něj nějaké Vaše virtuální investice a sledujte toto portfolio...aktualizace ceny fondů probíhá vždy ten den večer...ne jako u ostatních fondů se značným zpožděním...já osobně odhaduji cenu fondu den dopředu , dle výsledkú indexů a portfolia fondu a daří se mi to velmi dobře... Sporotrend byl úspěšný jen díky Rusku a Turecku...ale je třeba zohlednit také riziko na těchto trzích....já spíše věřím ČR, Polsku a Maďarsku...jsou to sice taky Emerging Markets, ale stabilnější než Turci a Rusáci...u těch je třeba vycucat potenciál růstu a rychle pryč....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2006 11:11 | pat&mat

... s vetsinou souhlasim. Pro ST hovori zamereni take na Rusko (coz si myslim ze je take zajimave), dale ovladani pomoci Servis24 (nakupuji, presouvam, odkupuji, kontroluji a informuji se jen pomoci internetu) a diskuze je daleko zivejsi nez tady. S tim je samozrejme spojene i to ze diskuze je mnohdy u ST od veci a zbytecne dohadovani jaky presny kurz bude zitra a kde sezenu info o burzach RUS, PL, HU, CZ a to stale dokola. Dale musim podotknout (nechci se zastavat CS as), ze mezi CS as a ING je propastny rozdil ve fungovani a zkusenostech ve financich. Banku nedela jmeno, ale lidi v ni. Fakt je CS as je vlastne uz rakouzska banka (Erste BANK) nic nezmeni. A vetsina zamestnancu si jeste pamatuje komance. CS as je tezkopadny obr, jenz se vyrazne zajima o takoveto financovani velmi kratkou dobu a ty zkusenosti tam samozrejme nejsou. Proto nemaji aktualni data na serveru, maji je ve spatne podobe (uz jsem jin nekolikrat psal, aby data zpristupnili --> moznost exportu do PC), klientske centrum funguje asi dle pocasi, nekdy ANO a nekdy NE, jejich uroven je pak polojasna az oblacna na stejnou vec se ptam i vickrat abych odhadl kde je pravda. .... meli dokonce forum primo u sebe, ale lidi to dost nechutne kritizovali a tak to zrusili ... vše má sve + / -, ale i tak si myslim ze ma cenu mit penize i ve ST a ja je tam take mam. A to nepohodli jenz u ST opravudu je, musim prekousnout. ING je ve sluzbach lepsi o tom zadna
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2006 10:18 | Lamák

Tohle je pro mne docela zajímavá informace. Pročetl jsem si zde vaše příspěvky pár stránek zpátky. ing. akciový zatím nemám, ale uvažoval jsem o zřízení už dávno, abych tam přelil část svého dlouhodobého portfolia. Díky za tipy!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2006 23:26 | ingkrtek

To patamat: Jo, k tomu co jsi psal.... Doporučuji ti ING z důvodů, že společnost znám velmi, velmi dobře, i zevnitř !!! :O) Důležitý je, s kým uzavřeš v ING "komisionářskou smlouvu", protože ten tě potom má na starost...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2006 23:18 | ingkrtek

Poslední dny jsem byl na foru ST a můžu říct, že u tohoto fondu jsou klienti naprosto slepý oproti ING. Pro klienta naprostá slepost a neinformovanost ze strany fondu.....aktualizace kursu a jiné info,...prostě na to serou. Samozřejmě porovnávám vše s webem ING (www.ing.cz ; www.ingfondy.cz ), denní aktualizace, možnost práce a sledování portfolia , celkové shrnutí informací, atd...Myslím , že bych nemohl být ve ST, jen z těchto důvodů...když se podívám bohužel na stránky ISČS a ostatních fondů a vrátím se k ING tak je to rozdíl fakt 1 000%...totální nezájem ze strany fondů...dělají z klientů blbce !!!
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2006 18:51 | pat&mat

... kazdy den se mi ING libi vic jak ST :o), ze bych zvolil noveho lidra meho portfolia? :o)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 6. 2006 15:17 | ingkrtek

To pat&mat:
Tak dnešek dle očekávání........jsem zvědav jestli to trochu stáhnou.... :O(
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 6. 2006 22:05 | ingkrtek

jo,jo, vím o tom...stahli jsme ode dna (od 14 - do 22.6 2006) +6,58% . Tak na pozici a na dovolenou !!! Myslím , že to půjde dobře, investoři jsou u nás nadržený :O)))..
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 6. 2006 13:43 | pat&mat

.. jen poznatek. Včera jsem si porovnával percentuální vzestup mezi ING a ST. ING je na tom lépe, oba dva jdou sice nahoru ale ING víc, to mě těší. :o)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2006 9:43 | pat&mat

... snad budete mit pravdu a konec tohoto tydnu bude v duchu mirneho poklesu (viz USA), jenz pouze zmirni predchozi "silny severni vitr". 1.tyden v cervenci chci jet na dovolenou a rad bych uz byl v dobre pozici, abych po prijezdu z ni mel pozitivni bilanci :o) on cas napovi, hodne zdaru INGKRTKu :o)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 6. 2006 22:44 | ingkrtek

.......rozumím, každý jsme jiný, čekáš na jasnější signál- směr, což se ti trochu prodraží, ale máš jistotu, že jedeš nahoru, ale i tak musíš počítat s větší volatilitou. Otázkou je , jak bude velká......a při delší investici je to fakt jedno....to je lepší nakupovat (nebo přestupovat) asi postupně...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 6. 2006 22:35 | ingkrtek

To pat&mat: No, myslím, že zpět ke dnu už nepůjdem...uvidíme co se bude dít zítra v zámoří .....
ingkrtek (optimista), kdo neriskuje..nekasíruje... :O) ------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ ----- Zdá se, že trend obchodování je již týden poměrně jasný. Pokračující váhání amerického trhu by však v příštích dnech mohlo přinést mírný pokles, a tudíž ještě jednu příležitost pro ty, co zaspali včas nastoupit. Zdroj: Patria
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2006 10:31 | pat&mat

... pesimista teda jsem, vim o tom (optimismus mam zamceny v supliku a vytahuju ho pri jinych nez peneznich udalostech) ... mam od jiste doby radeji vrabce v hrsti nez .... myslim ze uz riskuji tim, ze investuji v akciovych fondech :o) ... jinak jsem spise investor jenz inkasuje jak mensi vynosy tak i mensi ztraty, nikoliv velke ztraty a velke zizky .. souhlasim ze nasledujici dny (min. 5dnu) ukazi, jeslti se jedna o odraz a nebo opet o falesne dno a nepujdeme jeste jednou (a doufam uz naposled) dolu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 6. 2006 9:52 | ingkrtek

Dle předpokladu zatím na trhuhezký růst.....V Polsku dokonce 5%......
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 6. 2006 8:21 | ingkrtek

Tak jdeme na bojiště !!!!! Uvidíme jak uzavřeme týden !!!!
Pátek : PX,BUX,WIG - Prodeje, nebo nákupy ?
V Polsku by měli po svátku snad nakupovat...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2006 7:55 | ingkrtek

Kuwa ty jseš teda pesimista, nebo máš strach trochu riskovat !!! (ale je to otázka peněz. Faktem je , že kdo chce vydělat , tak musí trochu riskovat) Příštích pár dnů ukáže cestu...zda se nejedná o falešný start ! Pokud nejseš na pozici jako já, tak ho prosereš...bude rychlý a vysoký...(ČEZ,KB,UNI), protože jsou akcie celkem podhodnocené...a nálada všelijaká, ale jak se to rozjede, opět to bude zpožděný stádový efekt. Já jsem sice trochu spadl ihned po zaumutí pozice, ale to bude hned zpět...a jedu na sever..
Hodně štěstí
krtek
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 6. 2006 20:40 | pat&mat

... to teda koukam jak blazen ... dneska jen PX +7,3%, ostatni burzy v podobne ladenem nadechu. ... kdyby to tak vydrzelo 1/4 roku .... to je ale jen sen ..... a to se nikdy nestane ... takze budme realisti a diky za tento den ... snad zitra to nebude tak spatne a tento skok k severu pri patecnim odkupu vydrzi
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Mertlík

exministr a ekonom

Luděk Sekyra

podnikatel, Sekyra Group

Pavel Mertlík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Luděk Sekyra
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services