Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

6. 4. 2006 16:16 | pat&mat

... no prave cim dele to trva, tim jsem vic presvedceny (ve svetle negativnich zprav co jsem cetl na ruznych portalech o financich a predpovedi analytiku) o tom ze to poleze vyrazne dolu (klesajici dlouhodobejsi trend) a to jako poradne, ale az v puli roku 2006. To by potvrzovalo toto "placani" CIK CAK a vyhodne pro znalejsi spekulanty nez jsme ja. Ale kdyz se divam na dnesek, neni to spatny. Madarsko hodne nahoru, PL take v plusu. Jeslti se to jeste jednou otoci k jihu (u PX <1555, resp 1595) je to pro me jasny signal, ze tam nemam co delat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 4. 2006 22:02 | ingkrtek

2pat&mat: Zoufalost, porád ne a ne jasný impuls....já to tam snad naperu (6,5 mil) tento týden a basta !!! Jsem zvědavej, kdy přijde do PX nějaký velký kupec a vyžene to nahoru....nebo.. ??? Už fakt nevím co si o tom myslet..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 4. 2006 7:52 | pat&mat

... tak včera zase kousek na horu "CIK", že by dneska zase dolu aby bylo "CAK", stale cekam na jasny signal a nic :o(
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2006 19:41 | ingkrtek

CIK-CAK-CIK-CAK :O). Uvidíme v pondělí, kam se to vydá...
DEN PX BUX WIG 23.3.2006 0,32 -0,07 1,49 24.3.2006 -0,41 0,49 0,48 27.3.2006 -0,18 0,91 0,96 28.3.2006 -0,56 -0,35 -1,54 29.3.2006 -0,70 0,43 -0,11 30.3.2006 0,93 0,43 1,32 31.3.2006 -0,43 0,60 0,01
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 4. 2006 0:32 | ingkrtek

Kuwa, tak pořád čekám v tom peněžáku kam se to vydá...jih, nebo sever ??? Porád je to cikcak...počítám s jihem...ale zase musím počkat na příští týden...doufám, že se už ukáže ta cesta....k vzestupu nevidím zatím žádné pádné důvody...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 3. 2006 10:53 | pat&mat

.... no konecne uz to jede dolu, uz jsem myslel ze se toho nedockam. :o) Jen hloubeji jen hloubeji :o)), jako loni
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2006 16:57 | ingkrtek

To pat&mat No, dnes jsem spokojen, že by už přicházela mnou vytoužená opravdová korekce ? To čekání v peněžáku mě také otravuje (3 týdny), ale trpělivost přináší růže :O)))... PX -0,56 (se ke konci trochu probral), BUX -0,35% a WIG -1,54%, no a takhle 2-3 dny po sobě a jsem spokojen...;o)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 3. 2006 14:17 | pat&mat

hmmm tak dneska se mi to nelibi, Madarsko se skrabe nahoru (+0,8%) , Polsko (+1,17%) PX asi take dnska bude kaldny :o(, pristi tyden asi udelam nejaky kup, uz se neco musi dit, toto placani je k nicemu. tedy pro ty co tam maji par tisic.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 3. 2006 11:24 | ingkrtek

Ano, tak to chodí někdo prodělat musí, ale vy jste neprodělal, ale jen část nevydělal, to je taky výhra..Přestupy jsou u ING rychlé, to ano. Včera mírný růst, ale dnes určitě "down" !§?!!§ :O) O přímé obchody se samozřejmě zajímám. No uvidíme dnes, jak se doufám začne minulý optimismus měnit v pesimismus...:o)))
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 3. 2006 10:50 | pat&mat

... ano 8.2. bylo brzy, ale to vim az ted, :o) byl jsem nervozni pri tak dlouhe stagnaci. domnival jsem se (spatne) ze neni nikdo kdo by poradne zainvestoval a ti co tam jsou, tak budou chtiti mit radeji vrabce v hrsti nez .... a proto vystoupi --> zacatek korekce ..... hmm, vystoupili az az pozdeji po kratkodoben vzestupu. Ten už bohužel nebyl v muj prospech, ale ve Vas. Tak to proste chodi, nekdo musi prodelat aby jiny mohl vydelat. Takze cekame ... dneska PX, velmi zajimavy nohoru dolu,. Dobre to jde videt na http://www.patria.cz/default.asp kde je mapka s Evropou, zapad je v minusu nebo tesne u nuly a vychod jede nahoru, a Rusko taky z rannich 1409 je tam (10:48) uz 1418 :o( Musim take pochvalit ING ze transakce mezi fondy jsou daleko v kratsich casech nez u ISCS. Jake mate zkusenosti? Neuvazoval jste nekdy o prime burze www.brokerjet.cz nebo primo konodity?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 3. 2006 21:14 | ingkrtek

Hehehe, to nejste nervózní sám :O))) to se nebojte...Sporotrend je O.K. dobrý fond v posledním roce...výkonost vyhánělo právě Rusko. Pokud jste nervózní moc, tak udělejte jak popisujete, dá se to rozdělit... Přestup 8.2. v českém akciovém byl příliš brzy...před vzestupem...přestoupil jste ve stagnaci...a nepočkal jste kam se vydá trend a přišel vzestup a ukázkový dvojitý vrchol...a já 6.3. přímo ve vrcholu podal příkaz k přestupu, který se realizoval 7.3.(výpočet ceny fondu), no a od té doby čekám na to jasné dno...uvidíme za pár dnů :O)
S pozdravem a držím palce ingkrtek
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 3. 2006 12:45 | pat&mat

... je mi to jasnejsi, diky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 3. 2006 12:44 | pat&mat

... index v Evrope jde dolu a ne tak jak bych si pral. Treba ted, kdyz koukam Rusko je nyni 1.397 z 1.395 (i kdyz neni relevantni primo pro ING Akciovy, ale mam penize i ve Sporotrendu) , Madarsko jde dolu, Polsko stagnuje a CR je dole :o). Do penezniho jsem pretoupil jiz 8.2.06, reagoval jsem na velmi dlouho trvajici kolisani indexu PX, cekal jsem sice smer na jih hned ale stale cekam na vhodny cas k nastoupeni. Po pravde receno zacinam byt trochu nervozni, trva to nejak dlouho, to jasne dno stale nejde a nejde videt. Uvazuji cast inestovat nyni a ten zbytek pozdeji. Aby alespon cast penez vydelavala a nebo v pripade opacneho trendu aby ten zbytek mi z casti hradil ztratu 1. nakupu. Email mohu pouzit, ale bohuzel k nemu nemam pristup, postu vyzvedavam tak 1-2x tydne
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2006 23:52 | ingkrtek

1) přestup do peněž.. fondu (skladiště) jen při očekávané výrazné korekci a tím zachovat zisk 2) přečkat výrazný pokles např. 8-10% (týden,měsíc???) 3) odhadnout dno korekce a návrat zpět do akciového za levnější podílové listy, kterých pochopitelně za stejné peníze musím nakoupit více...Toto se samozřejmě neděje každý měsíc :O)))
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2006 23:28 | ingkrtek

To pat&mat : Paráda, dnes to dopadlo pro nás dobře...PX -0,66; BUX -0,36; WIG20 -0,69%...ale pro nás je to pořád stagnace ceny fondu. Chce to výraznější pokles alespoň tři dny za s sebou. Kdy jste přestoupil do peněžního trhu ?? Já tam trčím už od 7.3.06 a stále čekám....je to pořád up, down,up,down....za včerejší ceny indexů (20.3) upsal český akciový dnes 3 304,85,-Kč což je pro mne od 7.3 jen -1,99%. Dostal jsem se dne15.3. na -5,35%. Za dnešní pokles indexů zítra fond upíše cenu směrem dolů, ale asi to nebude výrazné...počítám tak 0,50% dolů. Klidně mě můžete napsat na email viz nahoře, rád si s Vámi vyměním názory...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2006 11:38 | pat&mat

Diky za info. Bohuzel zatim neinvestuji >1.000.000Kc, ale snad to take jednou bude. Zatim mam 3,8%. Ale stale cekam na vyraznejsi pokles, snad bude.Rusko se zacina pomale vracet, Polsko a Madarsko stagnuje, ale den jeste nei u konce. jeste jednou diky, pekyn den a hodne zdaru pri odhadech :o)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2006 11:34 | pat&mat

Ahaaa ... ted je to daleko zretelnejsi. :o) Takze bych to nazval klasikou jenz pouzivam i sam. 1. Po dosazeni znacneho zisku i akcioveho fondu prestoupit do penezniho (vstupni/vystupni poplatky 0%, dan 0%) 2. Tam zustat vice jak 6 mesicu 3. Prestoupit zpet do akcioveho v dobe, kdy je zretelna korekce za nami a predpoklad nasledneho rustu (vstupni poplatky (rozdil mezi peneznim a akciovym) cca 3% (vas pripad jeste mene), dan 0%) 4 Pak cekat na dosazeni zisku (>>3% :o)), prestupit do penezniho a tak stale dokola --- zalezi na trho a indexech jenz jsou zastoupeny v prtfoliu
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2006 10:04 | ingkrtek

2pat&mat : Aha ted me to cvaklo proč nerozumíte. Je potřeba si také uvědomit, nevíte, že mám smluvní poplatky, poněvadž obchody jsou realizovány mnohem více nad 1 milion Kč... Což je velký rozdíl oproti standartnímu poplatku 3,8% , v tomto objemu ( smluvně max 2,90% a níže) a to je maximum kam může prodejce jít, ale já s tím nemusím samozřejmě souhlasit ..:O) a licituji na nižší smluvní poplatek..... Doufám, že dnes přijde náš dlouho očekávaný pokles... Začátek burzovních indexů střední evropy dnes je slibný, PX -0,43, BUX -0,66, WIG -0,19%...a jejich výsledky se pochopitelně přenáší zítra do ceny akciového fondu...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 3. 2006 21:26 | milan kratochvíl alias ingkrtek

To pat&mat : Omlouvám se za změnu loginu. Vycházím ze sebe, kde jsem déle než 6 měsíců. Tedy před korekcí jsem přestoupil ve výše uvedeném datu z akciového fondu do peněžního a zrealizoval zisky. Nyní čekám větší korekci a chci zpět přestoupit zpět t do akciového ( nejlépe v ceně cca okolo 3 150,-Kč /ks...
ingkrtek
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 3. 2006 6:55 | pat&mat

Vrta me hlavou, ze leadrer v akciovych fondech jakym je tento ING ma tak, slaby zajem od investoru na teto diskuzi. Oproti Sporotrendu je to tady jak "sipkova ruzenka". Vi nekdo cim to je? Do ING investuji jen odbornici?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Hřebík

trenér a podnikatel

Lubomír Lízal

ekonom

Jaroslav Hřebík
ÚSPĚŠNOST
75,00 %

z 4 duelů
×
Lubomír Lízal
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services