Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

20. 3. 2006 6:52 | pat&mat

... me nezarazilo datum, ale myslenka tohoto "obchodu", popsano vyse
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 3. 2006 6:51 | pat&mat

.. diky Vam za info. Mame velmi podobny pristup a take si myslim ze zakon (6 mesicu) plati vsude. Ale prave proto jsem postradal logiku jit na dobu ,ktera je rozhodne mensi jak 6 mesicu do jineho fondu, kde sice nebude tak strmy pad, ale musim predpokladat ze pokles mi u akcioveho fondu pokryje DAN (pri vystupu pred 6mesicu - ta korekce urcite bude trvat kratsi dobu) + opetovne vstupni poplatky (ktere buu snizeny o rozdil mezi fondy)? A to nejsou male penize. Ja jsem se spise ptal IngKrtka na jeho strategii v tomto "obchode". Moc to nechapu, to bude asi tim, ze jsem zacatecnik. S tim smerem dolu tento tyden souhlasim (i si to preji :o)) Pekny den
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 3. 2006 0:32 | milankratochvilzavinačt.cz

Proč Vás zarazilo datum 6.3.2006 ? Tento datum byl podání pokynu a 7.3.2006 výpočet ceny fondu (odkupu - 3 372,03 CZK).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 3. 2006 0:16 | ingkrtek

To pat&mat : daň z příjmu samozřejmě ze zákona po 6 měs..osvobozena...pro ING platí zákon stejně jak pro druhé. Otázkou jsou počty jestli se mi to vyplatí, nebo ne a jak dlouho už jsem ve fondu a z jakým výsledkem. Mě ano... Prostě s realizuji zisky, rebalancuji celkově porfolio a čekám abych později dobře udělal nákup a naskočil do stoupajícího trendu.Většinou tak velké korekce nejsou časté..... Když neberu korekci nyní (dle mého ta ještě neskončila a trend není ještě určen, to uvidíme příští týden kam se trend vydá), tak poslední větší byla během října 2005. Typické dvojité vrcholy a retrocement, jak se níže v diskuzi již popisuje... Můj osobní názor je , že se trend vydá ještě směrem dolů, tak stále čekám na naskočení zpět do ING akciového. Pozorně sleduji vývoj indexů PX, WIG a BUX...a náladu kupců a prodejců na těchto trzích.. "jasné dno ještě nevidím", spíše nerozhodnost... P.S.: můj osobní názor není doporučení !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 3. 2006 10:36 | pat&mat

to IngKrtek No jak vidim oba dva cekame az uvidime jasnejsi "dno". V mem pripade prikoupim. Ale zarazilo me, ze 6.3.06 byl prestup (predpokladam nulove vstupni poplatky --> jdu z "lepsiho" na "horsi"). Ale otazka u ING se neplati DAN pri prestupu jenz je <6mesicu? Tj. pri transakci kdy se vratcim k "lepsimu" vlastne koncim u toho "horsiho" (vstupni u "lepsiho" budou to mi je jasne) ale ta dan? Asi jsem opravdu jen zacatecnik. A neznam tyhle veci, jak se ..... Dik za info
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 3. 2006 5:31 | ingkrtek

Také zdravím, nálada je skvělá, skvělý odhad před poklesem ING akciového a přestup(6.3.2006) do ING peněžního a nyní čekání kam, až to padne a po té následný návrat zpět zaujmout pozici :-)...Tak, že vyčkávání...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2006 11:31 | pat&mat

... za chvili prijde cas k nakupu sledovat a cekat na dno
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 2. 2006 23:13 | choroš

nerozumím co máš namysli?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 2. 2006 19:41

Pepa ...myslím při prvním nákupu, při vstupu do ING český akciový.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2006 19:16

Pepa Poraďte vhodný termín k nákupu PL. Děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2006 5:00 | ingkrtek

No, hehe, nálada myslím skvělá. Korekce přijde, ale otázkou je kdy ...Počítám spíše z březnem, ale to je jen pocit založený zatím na ho**ě... Momentálně není k tomu důvod, nálada kupců skvělá, otázka je realizace zisků velkých investorů...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 2. 2006 10:36 | pat&mat

Zdravim, tak jaka je nalada? Vypada to na nekolikanasobny vrchol, ze by naznak ke korekci, nebo odraz nahoru? Uz aby prisly vysledky v hospodareni.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2006 23:54 | ingkrtek

Odpověď naleznete v portfoliu tohoto fondu a jeho složení. Můj názor je , že tento fond má stále potenciál k růstu i když možná ne tak rychlém jako doposud, ale to je ve hvězdách....:O)))) Na Vaši otázku Vám nikdo neodpoví, protože strop nikdo nezná. Zkuste sledovat tyhle indexy a jejich Blue chips PX50, WIG, BUX. Jen ČEZ má v portfoliu ING Č.akciový skoro 10%, myslíte, že dosáhne do konce roku 1 000,-Kč za akcii ???
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2006 21:24 | david

,,za poslednich pet let fond rostl opravdu uctyhodnym tempem, mohl by mi nekdo odpoved, na otazku, kde je rustovy strop? jaky ma fond perspektivu v horizontu dalsich peti let,,diky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2006 12:48 | Kryštof Kolumbus

Nazdar Jindříšku...
Samozřejmě, že to moc velký smysl nemá...
Však už jsem Ti to řekl doma...
S.H.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 1. 2006 1:47 | ingkrtek

Info Sporotrend za posledních 5 let něco přes 100%: http://www.iscs.cz/web/fondy/online_graf?fond=6
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 1. 2006 1:31 | ingkrtek

Pardon, období 08.01.2001 - 07.01. 2006. Spletl jsem poslední rok..... Odkaz na web je správně
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 1. 2006 1:27 | ingkrtek

Myslím, vzhledem k výkonnosti tohoto fondu je to úplně jedno... Za posledních 5 let od 08.01.2001 - 07.01.2005 = 221,69% , tak nějaké to procentíčko je mě úplně jedno :O)))). Neznám lepší korunový akciový fond.... Mrkni na Sporotrend ve stejném období a uvidíš. Ostatní akciové fondy jsou mrzáci.....http://www.ingfondy .cz/historickeVynosy.asp?FonID =34&FromDate=08.01.2001&ToDate =07.01.2006&ProfitSelector=Bot h&Ok=Odeslat
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 1. 2006 7:37 | pat&mat

.... to co jsou spojene nadoby urcuje prece slozeni portfolia, nikoliv nazev akciovy fond. Pokud jsou vice mene stejne portfolia, jsou to spojene nadoby, pokud ne tak ne. Rozhodnuti je na tobe. Rozlozeni rizika je rozumna vec. Sam mam kombinaci ING a Sporotrend ale neni to jen tato, mam take jine fondy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 12. 2005 20:57 | Investor

chtěl bych jen podoktnout, že obhospodařovatelský poplatek není 1,25% ročně, ale 2,00 p.a. ročně... ( podle http://www.penize.cz/produkty/podilove-fondy/nazory_novy.asp?TID=OFINGCAF&IDP=1&ID=T2206)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Lukačovič

podnikatel, Seznam.cz

Roman Sviták

podnikatel, nakladatelství Grada

Ivo Lukačovič
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 4 duelů
×
Roman Sviták
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services