Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

4. 12. 2005 23:30 | Jindra

Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám tento fond, ale nechci do něj vložit všechny penízky. Takže hledám nějaký další na rozložení rizika. Co myslíte? Má cenu jít do ISČS Sporotrendu, nebo to jsou s tímto fondem "spojené nádoby". Díky všem Jindra
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 11. 2005 11:35

Nazdarek jsem tu novy, tak jak se Vam v tomto mesici nakupovalo? ja nakoupil, tak jsem zvedavej, jak dlouho potrva vzestup, jakk to vidite vy, jako odbornici?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2005 22:17 | ingkrtek

Hmm, to doufám, ale o 9% ? Máte na mysli tento fond? To by musel BUX, WIG a PX50 vyletět jak rakety na měsíc "za měsíc". Pomalejší a stabilní vzestup považuji za reálnější... Jak jste přišel na těch 9,2% za listopad ??? Zatím k dnešnímu dni od 1.11 do 25.11 výkonnost ING Intl. Český akciový +2,69%. Jste se trochu netrefil :O)))) S nákupem tohoto fondu s Vámi souhlasím.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2005 19:49 | deredes

Doporučuji co nejdříve nakoupit, během měsíce listopadu by to mělo vystoupat az o 9,2%. Zentiva, Unipetrol roste nadherne.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 10. 2005 20:14 | ingkrtek

Fondy , akcie, dluhopisy
Tak máme skoro měsíc za s sebou a jsme všichni pomlácenýý..........:O))))) a čekáme až se odrazíme zase směrem nahoru.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2005 7:11 | pat&mat

Pro Hammera ... doporučený link jsem již před časem prostudoval a to nejen kapitoly o SL, ale i ostatní poznámky k obchodu s komod. A tam jsem to pochopil, že je to kontrakt o prodeji (resp. nákupu) kontraktu při předem dané hranici. Že Brokerovi před řeknu, kdy má ukončit můj pobyt v obchodu. A co tady popisujete, mi připadne jen jako rozhodování na "principu" Stop-loss, nikoliv Stop-loss samotný. A v tom jsme si asi nerozuměli. Jinak díky za info a pěkný den.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 8. 2005 7:01 | pat&mat

Pro Hammera OK. díky, takto souhlasím. Začátek března opravdu takový byl i s dvojtým vrcholem, jenže ten byl i nedávno a tak jsem myslel, že hovoříte právě o něm. PO tom druhém ovšem nedošlo k tak výraznému poklesu jako v březnu. Naštěstí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2005 22:16 | Hammer

Zbytečně to komplikujete. Stop-loss je mnou předem určená maximální ztráta, kterou jsem schopen nést na jeden obchod. Toť vše. Když se mému fondu nedaří nečekám až se mu dařit začne a tak při dosažení předem určené ztráty (SL) z fondu odejdu. Jinak více na www.financnik.cz/art/manual/komodity-stop-loss.html Fondy automatický odkup neumožňují, při překročení mnou stanoveného SL PL prostě prodám.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2005 21:53 | Hammer

V žádném případě nejsem odborník, zatím jsem jen trochu zběhlý amatér. Uváděl jsem tam datum 10.3.05 - cca 2700,- a měl jsem na mysli pokles do 13.5.05 - cca 2300,- 2700*0,85 = 2293. Používal jsem data z grafu na penize.cz, takže se omlouvám za nepřesnosti v datu a ceně. Celou tuto formaci jsem popisoval jen proto, že to je nádherný příklad dvojtého vrcholu a následných retracementů, které jdou velmi dobře předpovědě pomocí technické analízy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 8. 2005 7:08 | pat&mat

Pro Hammera Dobrý den, mám na Vás jako odborníka jednu otázku. Nedávno jste v této diskuzi při poklesu kurzu PL napsal: " ... Jsou to jen nejzákladnější základy a zachránilo by vám to 15%. Pro to stojí si něco málo přečíst, ne? ..." Jak jste prosím vypočítal těch 15%. Asi dělám něco špatně. Protože 15% např. u kurzu PL 2800Kč/ks je * 0,85 = 2380Kč/ks. A takový pokles nyní nebyl, možná se tomu blížil propad na začátku března. Ale teď se nemohu nějak dopočítat. Díky za odpověď a pěkný den.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 8. 2005 6:59 | pat&mat

Ještě jednou STOP LOSS - teď bych potřeboval nakopnout asi pořádně i já, abych tomu přišel na kloub. Co jsem pochopil o Stop-loss mi stále na fondy moc nepadne. Když bych obchodoval s komoditou, tak bych určitě použil Stop-loss, abych v případe směru trendu, který nepředpokládám, ukončil kontrakt se snesitelnou ztrátou, než enormní. např. předpokládám růst ceny komodity, dám příkaz ke koupi kontraktu. Jenže stojím nohama na zemi a pro jistotu zadám i příkaz k prodeji stejné kom. při určité hodnotě jenž je nižší než cena nákupu či-li Stop-loss. Čas ukáže, že jsem se mýlil a cena se po čase otočí proti mě. Ale stop-loss mě sám po překročení ceny vyhodí s malou ztrátou. Jenže u fondu sám nakoupím a pak se dívám na kurz podílových listu (PL) a když se kurz zlomí dolů, tak čekám jak jde dolů a jestli překročí mou vypočtenou pomyslnou hranici - jenž mi vrátí vstupní poplatky (popř.daně <6mescu) pokud předpokládám stejný trend (tj. další ztráty), dávám příkaz k přesunu peněz do fondu nižší kategorie, který nemá tak dramatický pokles kurzu a poté sníží vstupní poplatky při přechodu zpět. Ale kam dám ten stop-loss. Copak fondy umožňují automatický odkup při mnou stanoveném kurzu PL? jsem začátečník, ale tohle mi fakt uniklo? díky za jakoukoli odezvu. ps info hledám především zde a na www.brokerjet.cz v rámci společnosti CS as.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2005 19:44 | Náhoda7

Tento fond je asi nejlepší..ale já mám na akciích ČEZ už přes 400%, bez daní a jiných příživnických poplatků. Chce to jen se nebát-).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 8. 2005 11:06 | ingkrtek

Stop-loss vs. fondy. Hmm,něco na tom asi bude, chce to opravdu se nad tím zamyslet a vyzkoušet. Pravdou je , že zaleží na každém, jakou pozici si vybere (dlouhá-krátká)aj. Koukám , že jste mě trošku nakop, děkuji ;o).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 8. 2005 10:42 | ingkrtek

REF: Stop-loss/Hammer V žádném případě se mě nedotýkáte. Jistě nevystupujem a nastupujem ve fondech, jak nás napadne. /stoploss-použití ve fondech/ Samozřejmě se nad tím zamyslím a vítám každý názor a zkušenost.Děkuji. Diskuze zde, je na výměnu názoru a přiučit se. Když budeme všichni vydělávat, všem se nám bude lépe žít :O)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 8. 2005 9:50 | Hammer

to ingkrtek To já si zas nedokážu představit, že bych měl 10 mil. a do fondu bych vstupoval a vystupoval jen jak by mě napadlo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 8. 2005 9:47 | Hammer

Pravidlo #1 je udělejte si Stop-loss. To, že vy by jste ho měl níž postavený než já, je jen vaše věc. Jestli budete číst dál tak dorazíte na Spready, což jsou 2 komodity 1. v dlouhé a 2. v krákté potici. V těch jde vydělávat také jen na býčím trendu. Teď se vás nechci dotknout, ale když už jste si to přečetl, ještě by to chtělo to pochopit (mě to taky chvíli trvalo). Jinak jsem rád jestli jsem někomu pomohl. Jen ať je v ČR víc milionářů, kteří zbotatli poctivě :).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2005 22:25

Chtělo by to do portfolia akcie nových firem. Děkuji. Standa
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2005 14:49

Jo, financnik.cz je o.k. Dobré stránky, díky za typ pane Hammer :o)
ingkrtek
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2005 14:34 | ingkrtek

To pat&mat> Naprosto souhlasím. Nějak si nedovedu představit při větších objemech do 10 mil. , že bych začal vyskakovat a naskakovat při každé korekci i když očekávané, převážně způsobené výběrem zisků. Samozřejmě za smluvní poplatky a to je taky pořád dost...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2005 11:50 | pat&mat

... jo a vydělává se s TVRDÝM. :o(
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivana Šachová

podnikatelka, Silex

David Ondráčka

ředitel Transparency International

Ivana  Šachová
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
David Ondráčka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services