Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

15. 8. 2005 7:19 | pat&mat

Vámi doporučený link jsem si během víkendu pečlivě přečetl (manuál včetně popsání princpu STOP-LOSS) a budí to na mě dojem, že je zaměřen pouze na Komodity nikoliv na fondy. U komodit jak jsem pochopil, je důležitý rozdíl mezi prodojem či nákupem a je jedno jeslti jde o klesající či stoupající trend. Ale ve fondech je dle mého potřeba být ve fondu, jen když trend je stoupající (bejčí). A vypadnout z něho pokud předpokládám pokles větší, aby mi výrazně pokryl opětovné vstupní (popř. i výstupní)poplatky. Je pravdou, že z grafu jde vidět zmiňovaný (na www.financnik.cz) dvojtý vrchol, ale tady bych souhlasil s "INGKRTEKem". Stop-loss ne, ale číst grafy ano. Nevím na čem by jste vidělal, kdyby jste v jeden den vystoupil z fondu a vstoupil se stejnou částkou? Furt by to byla přece ztráta. Mimo to si nemyslím, že kurz Fondu je přímo úměrný poptávce a nabídce, (jeslti ho někdo chce či ne). Důležité je portfolio a jak se jednotlivým položkám portofila daří ve své ziskovosti a nejen, kolik lidí do něj vstoupí či vystoupí.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 8. 2005 12:57 | Hammer

Proč ne? 10.3.05 se na grafu vytvořil nádherný příklad dvojtého vrcholu. Z toho, se slušnou pravděpodobností, šlo předpovídat výraznou korekci, ke které nakonec doopravdy došlo. Na 50% se vytvořil retrocement, což šlo také lehko předpovědět. Jsou to jen nejzákladnější základy a zachránilo by vám to 15%. Pro to stojí si něco málo přečíst, ne? Chci jen říct, s dlouhodobým horizontem se v případě nějaké nepředpovídatelné katastrofy jistě dočkáte vysokých výdělků. S použitím technické analízy je, ale můžete maximalizovat nemluvě o tom, že víte co děláte se svými penězi.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2005 20:20 | ingkrtek

Cože ? Stop-loss tady ve fondech ? To snad na burze, ne? Pro mne je zde důležitý můj investiční horizont a složené portfolio z fondů, at je korekce jaká chce, ta k tomu patří.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 8. 2005 11:53 | pat&mat

Máte pravdu, že technická analýza je výrazně přesnější (a určující pro rozhodování investora), ale díky více vstupním veličinám se dá jen velmi těžko obecně popsat (a málo kdo tomu rozumí). Výhodou je graf, tam je to jasné. Dolů vr. nahoru. Reagoval jsem pouze na příspěvěk a nehodnotil jsem tento fond celkově. Okomentoval jsem pouze určitou časový usek. Připouštím, že jsem investor začátečník (i malý objem peněz) a tak se nevyjadřuji zcela vhodně, ale jsem rád, že jsem u ING, protože mi celkové výsledky táhne výrazně nahoru. Díky za link. pěkný den.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 8. 2005 9:12 | HammerLang

Co třeba historie?
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 8. 2005 9:10 | Hammer

Ty důvody co jste popsal jsou jen okrajové. Spíš než o kurz jiných fondů bych doporučil se zajímat o technickou analízu. U té vás jen a pouze zajímají formace na grafu, které jde do jisté míry předpovědět. Graf totiž není soustava počítačem generovaných čísel, ale skrývají se za ním lidé co se chovají jako stádo. Hromedně nakoupí, prodají... Já osobně používám nejoblíbenější metodu R/S, metod je ale obrovské množsví. Včera jsem prodal, protože mě vyhodil můj stop lost. Z osobní zkušenosti můžu říct, že to skvěle funguje. Chrání vám to peníze před ztrátou, a také se tím dá určit optimální okamžik pro vstup to trhu. Doporučil bych tyto stránky www.financnik.cz
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2005 7:09 | pat&mat

Hořký nehořký, nemusíš se omlouvat :o), ale sám uznej, že trend ING není co byl, v porovnání se Sporotrenden jde dolů a Sporotrend v posledních dnech má lepší výsledky jak ING. Takže co jsem předpověděl před nekolika dny je tady. V mém případě to neni důvod k panice, nemám tam žádné milióny. Ale záleží na každém, co nyní udělá, jeslti přikoupí, nechá nebo půjde do klidnějších vod.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2005 7:03 | pat&mat

Možná to bude tím, že jsou všichni 89% nespokojeni s tím, že tam nemají ani kačku. :o)Pozor výkonnost slábne, inu české akci si nevedou tak jako akci z východu :o(
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2005 7:03 | pat&mat

Možná to bude tím, že jsou všichni 89% nespokojeni s tím, že tam nemají ani kačku. :o)Pozor výkonnost slábne, inu české akci si nevedou tak jako akci z východu
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2005 18:36 | ingkrtek

Problém je Stanislavo asi mezi židlí a PC. To je vše. Určitě není problém s fondem :O))...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2005 18:31 | ingkrtek

Co to máš za kecy, co tě k tomu vede, že očekáváš pokles, chytráku. Akorát mateš obyčejné lidi, raději specifikuj podklady tvého názoru a zveřejni je...asi by to byly bludy obludy, že jo ? Omlouvám se za ten hořký text.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2005 18:24 | ingkrtek

Hlasování spokojenosti. Nějak nechápu jak může být 89% hlasujících nespokojeno s ING akciovým fondem a jen 10% spokojeno. Hmm, divné....celkový počet hlasujících 3161.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 8. 2005 13:37 | ingkrtek

Vážená Hepur, nenechávejte se odradit těmito dialogy a spory ,některé obzvlášť peprné .... A Vám ostatním diskutujte, ale neurážejte ostatní. Informace ING jsou na webu jedny z nejlepších,jen si je umět vyhledat a s veřejnými aplikacemi naučit pracovat.
Investor
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 8. 2005 22:33 | STÁNA stanislava.k@tiscali.cz

Moc tomu nerozumim proč tak velká nespokojenost 89% když je tak skvělí?Kde je problém?
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2005 12:32 | pat&mat

Moje by to taky byla, kdybych se nebal a vložil tam daleko vic. Mé zhodnoceni je nyni vic jak 103% ale na auto to rozhodne neni. Toto hodnoceni se da prirovnat vyhre ve Sportce. Ale pozor, ocekavam pokles.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 6. 2005 22:55 | Bohumil Z.

Praha, 29.06.2005
Tento fond byla moje životní investice - za poslední 1 rok zhodnocení skoro 50%, už mně Pan Krabec (portfoliomanažer fondu) vydělal na novou Octavii.
Děkuji Vám, Pane Portfoliomanagere !!! Své penize Vám tam nechám ještě minimálně 1 rok !!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 5. 2005 16:20 | wolf

Pochopte, pokud za poslední týden klesla cena podílového listu akciového fondu např. o 5%, roční výkonnost klidně může růst, protože před rokem to tentýž týden (tzn. před 52 týdny) kleslo ještě o víc, třeba o 10%. Pak může p.a. hodnota stoupat, i když aktuálně klesáme. A stejně naopak, jestli půjdeme nahoru, ale ve srovnatelném čase před rokem to šlo nahoru intenzivněji, hodnota p.a. bude zase klesat. To je snad kakraholte matematika pro druhý stupeň ZŠ, ne?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 5. 2005 14:57 | Hammer

1) Si vyprošuji, aby jsme mi tykal. 2) Kdyby jste se místo psaní nadávek podíval na výkonost fondu před rokem (11.5.04), tak by jste zjistil, že byla 1666,26 Kč. Když k tomu přičtete dnešních 43,47%, tak zjistíte, že vyjde 2390,58 Kč. Tj. chyba 0,05Kč, která vznikla zaokrouhlením. 3) Neví co vás vedlo k tomu mi prznit jméno, zvlášť když se sám nepodepíšete. Jestli jste se jako R podepisoval za komunismu pod anonymních udání na sousedy, tak dnes už je nejvyšší čas s tím přestat. 4) Doporučil bych vám dávat si pozor na "každou hloupou děvku", kterých evidentně znáte mnohe víc než já.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 5. 2005 10:59 | Petr

Pane Hammer, Vy opravdu nejste asi tak inteligentní jak se zdá. Pokd prosím Vás pěkně klesá hodnota indexů, zákonitě klesá hodnota podíl. listů a to nejen vyjádřeno v abs. hodnotě, ale i v %. Tak tady nenapadejte někoho, že je minimálně hlupák. Když opravdu nemáte pravdu. Musím se všech kdo s Vámi jakkoliv nesouhlasí zastat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 5. 2005 10:11 | R

Ty ubohý (Hummer), jestli je někdo hlupák a nevzdělanec, tak to jsi ty. Jestli všemu a každému věříš, tak tě brzo někdo okrade a oblbne. I každá hloupá děvka. Neumíš asi finanční matematiku. To je tvá potíž. Zkrátka, nevíš asi ani co je to marketing, že? Používej zdravou logiku, nebo častěji sleduj burzu, výoj indexů a více počítej. Pokud to neumíš nevyjadřuj se. Já mám pravdu, ty ne! A neoblbuj i ty další!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Mach

ekonom a politik

Petr Kratochvíl

producent a podnikatel

Petr Mach
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Petr Kratochvíl
ÚSPĚŠNOST
83,33 %

z 6 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services