Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

23. 11. 2007 12:00 | ike

Všíchni jsou tak napnutí, co bude dál, že sem radši ani nic nepíšou :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 11. 2007 7:13 | pokus

sry ... měl jsem pocit, že tady existuje cenzura příspěvků ... nezdálo se mi, že v těchto pohnutých dnech (21.11. a 22.11.) by sem nikdo nenapasal ani řádku ...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 11. 2007 7:11 | pokus

kontrola aktualizace 23.11.2007 - 7:10
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2007 13:49 | Sporic obrazovky

Momentalni rust am. ekonomiky kolem 2%, pokud pujde do poklesu 1%, je to rozdil pouze v 3% americke ekonomiky a na celosvetovou to ma sice dopad, ale urcite nizsi, nez aby trhy klesly o 30%. Tedy ony klesnout mohou i vice, ale bude to panika, nikoliv fundament, takze to bude vhodny pokles k nakupu. Medveda bych neprobouzel, tohle sice muze byt vic, nez kratka a svizna korekce, ale je treba brat v potaz, ze treba S&P500 za cely rok vlastne vubec nenarostlo, nema odkud padat, zadny dvoulety medved za timto podle mne nestoji. Americka ekonomika uz netvori takove procento celosvetove, strhne cely svet na indexech, ale ekonomiku jim tolik neposkodi ... jak velky je vlivl subprime mortgages na rust zisku Telefonicy O2 CR? A toto si po par mesicich investori uvedomi na vetsine trhu.
Opatrnost ANO, monza realizace zisku = vhodny krok ANO, ale nesirme paniku.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2007 2:08 | koula

Tak tohle uz neni jen hypotecni krize,to zacina zavanet recesi v americe,pakli ze amici prestanou utracet poslou ekonomiku do haje.Bude hodne zalezet jak se k tomu postavi Fed.Zati se mi to jevi tak 50:50.Jestli se skutecne probudi medved ze zimniho spanku,tak myslim kdo utece ten vyhraje. K tomuhle se jiz schylovalo v srpnu,ale Fed vse oddalil a doufejme ze i zachrani. Ted uz to neni o cenach akcii,ale je potreba videt jasny signal k obratu....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2007 21:19 | Sporic obrazovky

Pokles o 10% prece nemuze cloveka, kterej investuje do akcii, rozhazet, nejsme penezaci :-)))).
To ingkrtek: na jakou cneu cekas? Na 3500? Nebo nemas konkretni nakupni cenu na automatickym prikazu a spis cekas na signaly zacinajiciho rustoveho trendu?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 11. 2007 20:44 | ike

Tak ještě chvíli takhle dolů a jsme tam co v sprnu. Ale klid, vždyť jde jenom o peníze :-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2007 16:05 | Sporic obrazovky

Aha, tak ten kupuje presne to, co je v indexu DJ Euro Stoxx 50, takze to, co ja mam sichrovane 7% diskontem, ale zas omezene v rustu. Poplatkove vychazim lepe (zadny manazersky, ktery by snizoval kurz fondu a nakup a prodej na Xetre je do 5000euro za 12euro, takze uz od nejakych 700 euro jsou nakup a prodej poplatkove stejne nebo nizsi, nez vstup do fondu).
Ale jinak bych to nevidel za spatny fond, ma tam sve misto.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2007 6:58 | liku

Tím EE jsem myslel ESPA EUROPE. Dík za názor.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 11. 2007 20:37 | Sporic obrazovky

Nevim presne, co myslis EE a EE ... ING Europian Equity? ING EMU?
Diskontaky jsou jednoduchy. Naokoupim jakoby index za treba 4100 i kdyz jeho hodnota je treba 4400, coz dela 6,8% diskont - prijemna sleva. Kdyz pak k ukonceni splatnosti za ten rocek bude mit index hodnotu 4300, porad 200 vydelavam. Za tuhle pojistku platim tim, ze je omezen vynos CAPem treba do 4900 (22% max. rust). Kdyz poroste index ted za par mesicu na 4800, cena diskontaku bude jen napr. 4500, ta cena je urcena nabidkou a poptavkou, prodavas to jako normalni certifikat. Naopak, kdyz klesne index z 4400 na 4000, tak cena diskontaku na trhu muze byt napr. 3900, je to proste stabilnejsi, nizsi volatilita. Vzdy totiz nabidkova i poptavkova strana zohlednuje ten diskont a to, ze se jeste muze neco stat nahoru i dolu. Je to urceny hlavne ke spkulaci na stagnaci ... i pri stagnaci vydelas. Rad se omezis rustem 20%, kdyz neveris, ze vubec takovy bude, nebo ze bude jen mirne vyssi. To je fer, za 7% pocit jistoty.
Jsou samozrejme ruzne. Muzes mit diskont treba 20%, ale pak je zas CAP omezujici na 5% rust, coz je vylozene na to, kdyz cekas stagnaci a rustu vubec neveris (napr. index 2000, cena cert. 1600, CAP 1680). Pak kdyz bude index za rok o 10% nize, porad tech 5% vydelavas. pac jsi nad CAPem. Ja timhle nastrojem strasne rad snizuju volatilitu a rizikovost portfolia, pac dluhopisy nemaji dobry roky a penezni trh ztraci smysl.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 11. 2007 19:06 | liku

Právě jsem dnes trochu přikoupil Sporotrend, něco si nechávám na později kdyby to ještě spadlo. Já do diskontů neinvestuji - moc tomu nerozumím a nemám založen účet u žádného brokera. Jinak díky za odp, vždy mě dobrá rada potěší Co se týče méně agresivní část mého portfolia je zastoupen EE, momentálně jsem po roce a půl na nule. Nevím jestli mám ho dále držet nebo ho po meším růstu vyměnit za EEE. Kupoval jsem ho na pobočce s úmyslem koupit EEE a místo toho se pracovník spletl já se to dozvěděl až mi došel výpis. Dnes je to s majetkovým účtem paráda. Dík za info.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 11. 2007 18:34 | Sporic obrazovky

Hehehe. Jj, posledni dny vcetne dneska si tak kazde rano v ramci rozcvicky nakoupim par kousicku ING emerging (ta sleva na poplatku me neda spat ;-) ), par kousicku Sporotrendu, ING cesky akciovy, proste jako kazdy den cerstve rajcatko na trznici, abych eliminoval ty 1-3% jednodenni vykyvy, jinak cas vhodny relativne je. Tech 50 v tom proste topim sportovne a nenalejvam jednorazove ;-)
Navic jsem chtel posilit neagresivni cast akcii, mel jsem moc emerging, takze mam diskontak na DJ Euro Stoxx 50 :-) (Diskont 7%, CAP 22%, trvani neco pres 1 rok ... proste neco, co se mi tuze libilo a musel jsem to mit.)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 11. 2007 18:28 | S[poric obrazovky

Jj, psal, ale ja jsem do CEZu nastupoval za cenu 960 a pak 860, vystoupil jsem nedavno za cenu 1270. Vyssi rust jiz neni podporen fundamenty. Navic zima byla mirna, ropa vystrelila, ale asi uz dal nepujde, rust zisku az takovy neni. Takze proste tlak rustovych spekulantu a buyback, to stoji za posilovanim nad urovne 1300. Mohl jsme vydelat o neco vice pozdejsim vystoupenim, ale nejsem strelec, nejsem spekulant a nejsem sarlatan. To muzeme jit na ruletu takhle. Kdyz to nema ekonomicky zaklad, nejdu do toho jen proto, ze nakupuji ostatni a tahnou cenu UP. A presne jak ted pisou ... az skonci buyback (konec roku), bude chybet hlavni kupec, naopak stat bude dal prodavat = cena dolu. Pokud nevyjde jedna z akvizici + nebude tuha zima, mame sesup o 20% jako nic. Naopak, po roce drzeni akcii musi CEZ vykoupene akcie rozpustit. Dojde ke snizeni poctu akcii pri stejne cene firmy (vetsi hodnota na jednu akcii). Stat tou dobou jiz nebude prodavat, takze nebude zde jeho srazejici faktor.
Ja osobne bych sel do CEZU az pod 1200 a mozna opravdu az tak za 1/2 roku, az bude mit stat vetsinu prodanou a cekal bych na to rozpusteni 10% akcii. Navic tam zapusobi vliv dividendy.
(P.S. finance z CEZu sly do O2 ;-) ... ta ma zdravy potencial nevyhnany silencema. ERBAG bude taky cool.)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 11. 2007 11:52 | liku

To sporicobraovky a ingkrtek. Myslíte, že je teď vhodná doba na další nákup Sprotrendu nebo EEE. Mám nabito a nechci se unáhlit, chci pustit cca 50 tis.. Co vy na to?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2007 1:08 | koula

To sporic ......pred casem jsi zde psal,ze drzis akcie CEZ,tak se ne tebe obraci s radou pri jake cene by se dal zvazovat nakup CEZ.Dosud nemam jedinou akcii CEZ. zvazuji vstup takto ..erste ..cez ...ing emer markets ..espa istanbul ale zrejme na vse nebude dostatek hotovosti?
Ten amik dnes vystrelil az moc,coz se mi moc nelibi,myslim ze pozvolnelsi vzestup by mohl signalizovat perspektivnejsi rust ...ale takhle????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2007 0:10 | koula

Nesleduji akcie AAA,ale dnes me zaujal neskutecne maly objem obchodu cca 50tisic Kc.Tenhle kovovy srot,neni absolutne akcie do spadu mozna ani ne do kobosu.Na druhou stranu se nedivim tak malemu objemu obchodu....neznam nikoho kdo by do toho vrazil prachy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2007 18:39 | Sporic obrazovky

To jo, ale ubojiho se jedna o spekulativni pohyby dane odhady budoucna. Realny rust musi byt podporen rustem fundamentu, nikoliv spekulaci, ze se to zveda a je dostatecne levno k nakupu. Pokud je zisk firmy o 50% nizsi, tak pokles ceny o 20% neni dostatecny ke klasifikaci akcie jako levne. Naopak, ona je drazsi, nez byla pred tim. Takze porad to ber s rezervou a pouze kratkodobou platnosti, az po vysledkovce bych to bral vazneji, i kdyz mas recht, ze pokles kovovych komodit byva spojen s odprodejem za ucelem nabyti prostredku k nakupu zlevnenych akcii, ktere pak nutne musi rust.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2007 15:35 | koula

Vzhledem k tomu,ze pada zlato a stribro je to signal na vzestup akcii.Vetsinou kdyz klesaji akcie stoupa zlato a naopak.Mohlo by to znamenat postupne oziveni pro akciove trhy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 11. 2007 23:55 | ike

Hodnota akcií/podílových listů/atd. se přepočte na euro stejně jako všechno ostatní - třeba vklady v bance, platy nebo splátky úvěru. Jinak se nic zvláštního nestane.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 11. 2007 22:49 | ingkrtek

....no to je jednoduchý.....vlož (kup) si na začátku výpočtu investici 1 podílový list (XYKč ) a počítej....taky se podívej kolik stojí jeden podílový list na konci tvého měření výnosu....třeba ti to cvakne !!! Nezapomeň si odečíst tvou investici !!!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Němec

právník a mediátor

Vladimír Železný

podnikatel a politik

Petr Němec
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Vladimír Železný
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services