Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 83 komentářů)

14. 6. 2010 22:54 | Jara

Ke kopii dokladu musíte poskytnout písemný souhlas! Stačí jim jasně odmítnout a oni pak musí udělat opis dokladu, tedy opíší si číslo dokladu.
Pokud narazíte na pitomce anebo je nebudete chtít prudit, pak jim na kopii napište přes doklad, že jde o kopii pro tu a onu banku.
Takovou kopii bude težší zneužít.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2010 19:13 | Máca

Vypadá to tak, že jste jediný, kdo se s postupy Citi bank stotožnil. A teď pro ostatní. Prosím nepodepisujte nic co si nejdříve pořádně nepřečtete a hlavně nikomu za žádnou cenu neposkytujte fotokopii občanského průkazu, pokud Vám neprokáže, že je oprávněn kopii občanského průkazu požadovat na základě platného právního předpisu a i tak zvažujte zda podstoupíte toto riziko.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 6. 2010 23:58 | Beregar

Nevim jestli se mam smat nebo brecet, kdyz to ctu.. Copak lidi neumite cist!? Nebo alespon trochu uvazovat? U Citibank mam ucet uz tri roky, naprosta spokojenost. Kreditni kartu mam u Citi, stejne jako u Unicreditu, staci je pouzivat jak se maji a mohou vam hodne usetrit.
Banka chce vydelat, vy chcete usetrit, tak se podle toho chovejte a vyuzivejte co potrebujete a cemu rozumite!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2010 19:25 | Nalákaná kavka chycená do pasti nekonečného kolečk

Když to shrnu, 9 denní zkušenost z Citi kartou mě stála 600 CZK :-D

Mimo to asi už 10 hodin času.


Musím se smát. Každou blbost budete nuceni u Citi reklamovat, nevěřil jsem tomu, ale je to tak! Nemám strach, že by mi Citi reklamaci nevyhověla, to si snad nedovolí, ale myslím že budu rád, když každý, kdo si toto přečte, se dobře zamyslí, zda si u této banky, která má velmi nepříjemné callcentrum, někdy něco pořídí :-D

Aneb nechci slevu zadarmo, naletěl jsem :)
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2010 19:16 | Nalákaná kavka chycená do pasti nekonečného kolečk

Panove a Damy!
také jsem byl nalákan na kreditni kartu od CITI.
BYLO SLIBENO toto cituji:
1/ Akce trvá od 1. 1. 2010, 21 dnů od obdržení karty, do 1. 6. 2010(„Období“). Citibank zaplatí hodnotu prvního nákupu (respektive první Transakce)klienta, maximálně však 500 Kč.
2/ získejte: 10 % mimořádnou slevu na vybrané kategorie nákupů během prvních 3 měsíců 2 % standardní slevu na vybrané kategorie nákupů od čtvrtého měsíce. Pokud při placení použijete kreditní kartu Citi Shopping po dobu prvních tří měsíců od jejího vydání, připíšeme Vám zpět na Váš kartový účet 10 % z celkové výše transakcí. Od čtvrtého měsíce pak získáte zpět 2 % - získat můžete až 1 000 Kč za měsíc.
A/ Přestože jsem uskutečnil první transakci ve výši bezmála 800 Kč, Citi za mě první transakci nezaplatila!
B/ Dále nepřipsala ani korunu mimořádné ani standardní slevy, přestože jsem prováděl pouze vybrané kategorie nákupů a měl jsem mít nárok na 1000 Kč slevy připsané na výpisu!
Dále mi Citibank naúčtovala 50 CZK za vedení karty, přestože jsem byl opakovaně! předem ujišťován přímo zaměstnankyní banky, že poplatek po první 3 měsíce naúčtován určitě nebude, pokud provedu jakoukoliv transakci s kartou.
Dále mi Citibank naúčtovala 550 CZK Smluvní pokutu za překročení limitu o 215,50 Kč! Vyčerpal jsem místo 12000 Kč prý 12215,50 Kč - nechápu, jak se to mohlo stát a proč to Citibanka autorizovala? Všechny transakce musely být online!
A pozor, perla: já jsem jejich peníze vrátil ještě dříve, než mi vystavili výpis (mimochodem ho vystavili 9 dnů po aktivaci karty!), tedy naprosto jsem ani nevyužil bezůročného období :-)
Poplatek je bezpochyby neoprávněný (i když vůbec nevím, zda něco v OP je), už proto, že jsem měl obdržet 500 Kč dle bodu A) a 1000 Kč dle bodu B) a tedy dlužníkem je Citi, a ne já :-)
Místo slíbené slevy 1500 Kč - 500 Kč plus 1000 Kč vám Citibanka naúčtuje pokuty a poplatky ve výši 600 Kč - a to se vyplatí!
nyní budu nucen vše reklamovat, což mě bude stát daleko více času, než směšných 1500 kČ bonus!
Proto: Citibank karty rozhodně nedoporučuji, při aktivaci karty naprostá arogance.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2010 3:19

neumite pouzivat cc? nedokazete splacet za to co utratite? tak si nic neporizujte, jednoduche bylo to vase rozhodnuti, cc je vydana na zaklade podepsane zadosti, neni o cem...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2010 3:18

Ach jo, jedna pani povedala, lidi proberte se prosim, vzdy uverite necemu, kdo tu napsal nesmysl? pan s pokutou co psal, tak si muze nastavit zdarma inkaso a je to bez pokuty, a je mi lito kazdeho cloveka, kto ani nevi o cem pise
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2010 3:14

a vis o tom, ze za to, co jsi napsal, te muzou zalovat za poskozovani obch.jmena? davej bacha na to, co kde pises
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2010 3:13

staci si precist obchodni podminky, z cc si strhava O2 faktury, citi nic neposila, staci jen precist obchodni podminky, a pokud jim clovek nerozumi, tak at nic nepodepisuje
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2010 20:44 | Honza

Tak jsem se nechal operátorem O2 zlákat na O2 CITI kartu. Mám jí aktivovanou něco přes měsíc. První fakturu za telefon jsem uhradil O2 a ne Citibank, síla zvyku, nějak jsem si to neuvědomil až nyní kdy mi přišla pokuta 550 Kč + doplatek za již zaplacenou fakturu + poplatky. Koukal jsem na celkovou sumu s otevřenou pusou a nestačil se divit jak si toto můžou dovolit. Sice je to moje blbost, že jsem fakturu za telefon zaplatil O2, ale mohli na to nějak upozornit, hned bych dal vše do pořádku. Byla to první platba, neuvědomil jsem si to. Nikdy jsem u někoho žádný dluh neměl až na tuto společnost což mně vyloženě nadzvedlo ze židle. S tak arogantním jednáním operátorky jsem se ještě nesetkal. Vše jsem dnes zaplatil a písemně zrušil kartu. S takovými zloději nechci už nikdy mít nic společného. Nechci riskovat např. to, že až budu někdy třeba na dovolené, tak platba příjde o pár dní později a já budu z okna vyhazovat dalším 550 Kč. JSOU TO SPROSTÍ ZLODĚJI!!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 2. 2010 11:50 | Citiphone people

Pri podpisu smlouvy z kurýrem jste dostali smluvní podmínky, které je vidět ,že jste si evidentně nepřečetli nebo ,alespoň ne pozorně.
Jinak by jste pochopili jakým způsobem zacháset s kartami citi.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2010 12:04

Přesně takoví jsou operátoři citi
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 1. 2010 12:02 | Linda

Souhlasím se všemi negativními názory na adresu vychytralé Citibanky!!!Podepsala jsem smlouvu,abych měla O2 citi kradit.kartu a teď se nestačím divit narůstajícím úrokům a arogantnímu jednání operátorek!!!Jen čekám,kdy mi na to padne celá mateřská.Jejich zrůdné chování nezná mezí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 1. 2010 11:51 | Operator citi

Smeju se vam ze neumitte poslouchat ani cist.a jenom umite nadavat!Proberte se.
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2010 17:51 | David

Problém je v tom, že lidé slyší sleva a podepíšou cokoli, aniž by si to vůbec přečetli. Většina z nich ani netuší, že je to karta úvěrová. Pokud by si pročetli podmínky, případně se zeptali na zákaznické lince a dodržovali datum splatnosti, tak jim žádné pokuty, telefonáty ani soudy nehrozí. Karta dokáže přinést spousty výhod, když se ví, jak ji používat. Bouhžel ale i v dnešní době je spousta lidí, kteří si nezodpovědně naberou půjčky, které nejsou schopni a kolikrát ani ochotni splácet a pak se diví, že je po nich věřitel vymáhá. A nebo ani nepochopí princip kreditní karty a pak si jen stěžují.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 1. 2009 13:39 | monika

Mě ted přišel platební rozkaz od soudu že mám zaplatit 31tisíc a nějaké drobné a předvolání.Přestěhovala jsem se tak mě možná nemohli kontaktovat a já o soudních tahanicích včas nevěděla,ale ta částka kterou chtějí je dávno zaplacená.30.7.2008.Ještě že mám doklad.Ted hledám nějaký kontakt na někoho aby zrušili soud ke kterému jsem zvaná na únor do Prahy,což je pro mě s malým dítětem když jsem sama na mateřské náročné a daleko.Ale nevím kdo bude platit ty soudní výlohy které dělají přes 17 tisíc.To by měli platit oni né,když jsem to měla zaplacené...
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 12. 2009 11:39 | Jarda Mates

Dobrý den,chtěl bych touto formou varovat všechny před praktikami Citibank! V červenci 2009 jsem byl telefonicky kontaktován jistou společ,Citibank,Evropská 423,Praha, ohledně nabídky jejich služeb.Po vyslechnutí jejich nabídek jsem souhlasil se zasláním PODMÍNEK ohledně kred,karty,nikoliv o souhlas s vydáním karty!Po obdržení pošt,zásilky od výše uvedené spol,ze dne 20.7.2009,jsem nabil dojmu,že nešlo o nabídnutí jejich podmínek,(S potěšením vám oznamujeme,že jsme schválili vaší žádost o vydání citi kreditní karty,vzájmi ochrany a bezpečnosti své karty prosím ihned učiňte tyto Jednoduché kroky).1-,aktivujte svoji kartu na bezplatné lince 800 122 228. 2)-kartu podepište do podpisového proužku na zadní straně. 3)-vložte kartu do peněženky a ihned ji můžete používat! Ani jeden z těchto kroků jsem neučinil jelikož jsem žádal pouze o podmínky! Od této doby jsem neustále telef,kontaktován,že jim dlužim za vedení účtu,smluvní pokutu 550 Kč.Považuji takovéto jednání této společ,za nekalou soutěž-jednání je způsobilé přivodit újmu jiným spotřebitelům,telef,vydírání atd.Důvody: v roce 2009 jsem žádnou smlouvu s touto společ,nikdy neuzavřel,nic jsem dle jejich obchd,podmínek nemohl porušit jelikož nejsem a nikdy jsem nebyl jejich klient(v žádném případě NECHCI).Vše jsem předal právníkovi,ale jejich arogance nemzná mezí!!! s upřimným pozdravem Jarda SM
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2009 14:47 | Pavel

Nereaguji jen na tento přízpěvek,ale na všechny co jsem si zde přečetl...V dubnu tohoto roku mě kontaktovala tato banka s tím že když si u nich založím účet a nechám vystavit kreditní kartu poskytnou mi za toto slevu 20% za služby O2! Tuto službu mim dodnes neposkytli a telefonicky nastavit nešla! Banka mě začala posílat složenky za vedení účtu,které jsem do druhého měsíce vždy řádně uhradil,asi 300 kč.Po třetím měsíci velmi výhodné spolupráce s touto super Citi bankou jsem dostal pokutu těch 550 kč ,o kterých se zde píše v přízpěvkách.Hned na to jsem pro jistotu kreditní kartu a účet písemně zrušil! Citi banka na toto však vůbec nebere zřetel,snaží se ze mne udělat svého dlužníka,zasílá mi dál výpisy z ůčtu s dalšíma pokutama,dnes už to podle nich je 1900 kč.Telefonicky mě její drzí operátoři oztravují nejméně 10krát denně a to i v sobotu a neděli...Na tyhle přízpěvky jsem narazil náhodou,chtěl jsem totiž poslat citibance E-mail a ten jsem zatím nenalezl...Ahoj
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 9. 2009 16:03 | Jarda

ahoj, přidal bych se k debatě o firmě CitiBank Europe, co bych na ni řekl? vzal jsem si úvěr, protože mi vahovoval ale jen do té doby než jsem se na asi 3 měsíce dostal do finančních potíží (rok 2007) tak jsem písemnou formou požádal o odklad splátek nebo aspon o snížení pslátky na 500 kč, přišel mi obratem dopis, že se toto zamítá, a že at splácím aspon tu pětistovku že jinak budu předán na mimosoudní oddělení, jinak bylo tam ještě zmíněno at jsem na telefonu že tohle budeem přůběžně řešit!!!, a jak to dopadlo? na telefoně jsem byl 24 hodin denně několikrát se stalo že mi mobil zazvonil i kolem půlnoci, prej automat, ale paní mě neustále obtěžovala at si vemu půjču jinde atd, i přes tohle utrpení které nebylo přijemné zejména v zaměstnání které bylo velmi zodpovědné, jsem byl předán na mimosoudní oddělení, kde to bylo ještě horší. Dále každý rok požaduji po bance vyučtování za předelšý rok ale musím se toho doprošovat, každý měsíc. Ted jsem momentálně veden na úřadu práce ap orblémy jsou ještě horší, už mě to nebaví, banka není schopna dodržet sliby. Které klientovi dá a protože si účtují poplatky za kde co, že bychom i my ponich chtěli poplatky za každodenní obtěžování telefonáty které nic neřeší, dokonce se mě jedna přidrzlá operátorka ptala jestli si lhedám práci, mno jsem nespokojen se službami této banky a divím se že ji nikdo nedal ksoudu za protiprávní jednání...
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 1. 2009 13:35 | monika

Mě ted přišel platební rozkaz od soudu že mám zaplatit 31tisíc a nějaké drobné a předvolání.Přestěhovala jsem se tak mě možná nemohli kontaktovat a já o soudních tahanicích včas nevěděla,ale ta částka kterou chtějí je dávno zaplacená.30.7.2008.Ještě že mám doklad.Ted hledám nějaký kontakt na někoho aby zrušili soud ke kterému jsem zvaná na únor do Prahy,což je pro mě s malým dítětem když jsem sama na mateřské náročné a daleko.Ale nevím kdo bude platit ty soudní výlohy které dělají přes 17 tisíc.To by měli platit oni né,když jsem to měla zaplacené...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Patrik Nacher

podnikatel a ekonom

Pavel Kysilka

ředitel České spořitelny

Patrik Nacher
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Kysilka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services