Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 218 komentářů)

4. 8. 2015 9:52

Arogance Modré pyramidy
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2015 10:11

Pokud Vám v minulých dnech-týdnech přišlo od Modré pyramidy Oznámení o ukončení bonusové (3+1,5%)smlouvy, mohly by Vám pomoci informace z diskuse: http://forum.finexpert.e15.cz/forum-309/Bydleni-finance-a-legislativa.html - Modrá pyramida hrozí ukončením bonusových smluv
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 3. 2015 15:10 | Jana H.

Prosím, může mi někdo poradit, který orgán je nadřízený Modré Pyramidě? Resp. SSMP, kdo řeší případné stížnosti? Jak to tu tak čtu, spoustu lidí řeší problém. Mou stížnost v Pyramidě také zametli pod koberec, takže 2 roky sedí na mých penězích, které vesele využívají a vydělávají na mě. Prosím o informaci.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 2. 2015 14:33

Dobrý den, mám podobný problém, také mám úvěr na 1,2 milion uzavřená smlouva v 05/2011, přidělení řádného úvěru mám až 30/9/2018, takže v době překlenovacího úvěru bych asi platila ještě vyšší sankci a fixaci úrokové sazby na podbné procento, co Vy mám až někdy do 05/17. Podařilo se Vám nakonec od MP úplně odejít?
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2015 20:39 | Tomáš Prčík

Berte to prosím s rezervou a pečlivě si to ověřte. Pokud ale vím, tak je sankce 2 % z výše překlenovacího úvěru (cílové částky) za každý, byť ne celý, rok do konce fixace úrokové sazby. Končí-li Vám fixace, je sankce nulová. Vedle toho ale mohou "nastoupit" poplatky za vystavování různých dokumentů (vyčíslení zůstatku, atp.). Doporučuji si nechat vystavit dokumenty potřebné k předčasnému splacení s dostatečným předstihem několika měsíců před termínem, kdy chcete úvěr splatit. Aby byl prostor pro odstraňování chyb a problémů. Nejsem si jistý, zda je to ale možné třeba v souvislosti se splacením úvěru při prodeji zastavené nemovitosti. Tam by spořitelnu mohl zajímat také způsob úhrady kupní ceny, který je obvykle dohadován až s konkrétními kupujícími.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 2. 2015 10:22 | JH

Důrazně varuji před neprůhlednými tahy, které Modrá Pyramida zkouší na klienty při výpovědi smlouvy. Řádně ukončené stavební spoření jsem se rozhodl vybrat, po opakovaném ujištění, že se nezavazuji k dalšímu spoření a vše je řádně ukončeno mi po roce ve schránce přistála výzva k uhrazení celé výše vybraného spoření. Po náhlé srdeční příhodě při pohledu na "neuhrazenou částku" jsem zavolal na přiložený kontakt a bylo mi sděleno, že se jednalo o omyl a dopis mi neměl být odeslán. Omluvu jsem nikdy nedostal, pouze dopis, ve kterém stálo "Považujte výše zmíněnou výzvu k uhrazení nedoplatku za bezpředmětnou."
Pokud máte vám život přináší málo podnětů k sebevraždě, obraťte se na profesionály z Modré Pyramidy.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2015 12:39 | Alena Mala

Dobry den, mohu se zeptat jak vase situace s MP dopadla, vystavila Vam vycisleni? a v jake lhute? Chci refinancovat a ma smlouva o preklanovacim uveru se datuje za vseobecnych podminek k 1.5.2006. Kolik ve Vasem pripade cinila sankce. Dekuji pani Mala
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 1. 2015 17:04 | Tomáš Prčík

Zdravím všechny, kteří řeší, že Modrá pyramida přestala od prosince 2014 vydávat souhlasy se zápisem zástavního práva na 2. místě pro jinou banku, čímž znesnadnila refinancování překlenovacích úvěrů na konci fixace.
Chci vám povědět, že i s výše uvedeným omezením překlenovací úvěry u MP refinancovat lze (tedy alespoň v době napsání tohoto příspěvku), a to i bez vlastnictví jiné nemovitosti k zástavě.
Jelikož jsou diskusní příspěvky nekomerční, neuvádím zde jak. Když ale budete hledat, tak najdete:-).
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 1. 2015 10:18 | Eva

Já mám s Modrou pyramidou jen ty nejhorší zkušenosti. Již na samém začátku mě uvedli v omyl, když mi při podpisu smlouvy slíbili, že mi dají do 3 měsíců úvěr, který jsem potřebovala, abych u KB mohla doplatit hypotéku. Žádný úvěr mi, ale nic mi nedali a řekli mi, že se podmínky za 2 měsíce změnily. Takže ze mě pouze vytáhli peníze, z kterými vesele podnikají. Druhá špatná zkušenost přišla v loňském roce, kdy jsem si chtěla vzít úvěr na rekonstrukci bytu, já naivní se domnívala, že k tomu takovéto spoření je. Paní z modré pyramidy mi sdělila, jaké všechny doklady potřebuje. První moje otázky byla, kolik zaplatím navíc za půjčení peněz. I přes několikeré opakování, byla odpověď vždy nejasná a paní se pořád vymlouvala na složitost vzorce. Několik hodin jsem tedy dávala dohromady podklady (různé účtenky za provedené práce a materiál). Paní mi sdělila, že na smlouvu, kterou mám už 4 roky uzavřenou, mi dají jen malou část, ale daleko větší mi půjčí na nově uzavřenou smlouvu. To mi velmi zarazilo a začala jsem mít podezření, že i po letech by opakovalo neschválení úvěru. Navíc jsem pořád nevěděla, za kolik by mi peníze půjčili. Až po písemných výhrůžkách, že napíši řediteli, mi paní sdělila úrok a já si spočítala, že zaplatím daleko víc, než když si půjčím, v jakékoliv bance bez určení účelu úvěru a nebudu muset ani nic dokládat. Modrá pyramida Vám totiž započítává úrok i z peněz, které jste u nich naspořili. Nikdy bych si již spoření u Modré pyramidy nezřídila a ani se mi nelíbí, že mi jej doporučil zástupce Komerční banky, když jsem u nich potřebovala úvěr uhradit. Ráda bych znala provizi těchto lidí, jestli jim to stojí za to.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2014 18:25 | nakynak

Dobrý den, jak prosím dopadlo odvolání?Řešim refin nyní a chci vyčísleni od MP.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2014 18:23 | nakynak

Dobrý den, jak prosím dopadlo odvolání?Řešim refin nyní a chci vyčísleni od MP.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2014 22:45

Ježíšmarjá, jitule, ani se moc nedivím, že jste nepochopila, jak se vyřizuje úvěr. Evidentně jste zamrzla v chápání už na základní škole, když se vyučovala pravidla českého pravopisu a tudíž byste si nejspíš celý vzdělávací proces měla zopakovat a třeba se v jeho průběhu i dozvíte, jak se pohybovat ve finančním světě, abyste zase u někoho nebyla nemile překvapena. Ať už to je nebo není jeho vina. (Čímž Modrou nehájím, ale jen se děsím, kdo všechno si dovolí vyjadřovat se veřejně). Mimochodem ani to trestní oznámení nepodávejte bez advokáta, protože nad vaším písemným projevem by se asi poliši i soud potrhali smíchy.
-9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2014 22:32

A ještě byste měl napsat, kolik za to refinancování shrábnete vy sám, jako "poradce" od nového poskytovatele hypotéky
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2014 11:55 | Landis

Modrá pyramida již nikdy více, taková míra arogance a ignorantství, když po nich něco chcete, se jen tak nevidí. Potřeboval jsem vyloučit spoluzástavu z úvěru, rekonstrukce na baráku již značně pokročila a hodnota již dávno překročila výši úvěru, potřeboval jsem prodat byt, který byl spoluzastaven. Již pět měsíců v řešení a stále nevidím světlo na konci tunelu. Přitom to není nic složitého - objednat odhadce - zjistit, že jedna zástava stačí a odblokovat. Pyramida mi toto řeší již 5 měsíců a neustále dokládám nějaké dokumenty a stále nic ... Pokud nemáte ještě úvěr od Pyramidy - honem pryč a obloukem se jim vyhněte, ušetříte si nervy.
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2014 23:36 | Mára

Mám překlenovací úvěr od MPSS na necelých 300 000 Kč. Dle zákonných předsmluvních informací bych za předčasné splacení úvěru neměl zaplatit více jak 1%. Ono se totiž jedná skutečně o spotřebitelský úvěr. Nebudu se tu zabývat tím, že celkem 11, zdůrazňuji 11!!!! "poradců" MPSS mi podávalo nezávisle na sobě vždy odlišné informace. Na klientském centru jsem mluvil se 4 osobami, na jedné pobočce s 3 osobami, na další pobočce s 2 osobami, na té poslední s jednou osobou a dnes s klientským centrem, kde mi sama operátorka dala za pravdu (viz níže). Na místě, kde jsem před necelým rokem smlouvu uzavíral jsem požádal o předčasné splacení se žádostí, zda by mi zaměstnanec mohl říci, kolik tak PŘIBLIŽNĚ +- 5000 Kč budu platit...Reakce? "Vy jste na mě minule podával stížnost, takže vám už radši nic neřeknu." Joooo, tomu se říká "jak ty na mě, tak já na tebe aneb kliente, tady s tebou vždycky vyjebem..." :D Absurdistán jménem Modrá pyramida. Ale konečně k jádru věci... Dnes mi přišlo vyčíslení: 4000 Kč za vyčíslení (resp. tisk 2 listů papíru a poštovné), úroky... a poplatek za předčasné splacení úvěru, světe div se, 34 500 Kč !!!!!!!! Za tuhle pokutu můžu předčasně splatit v pohodě i 3 milionovou hypotéku!!!! Ale překlenovací úvěr na necelých 300 000 ??? V době, kdy banky i nebankovní instituce od tohoto absurdního poplatku opouštějí. Ale ono to jinde není o moc růžovější - Liška, Wüstenrot... Stavební spořitelny obecně děs a hrůza. Dostal jsem nový úvěr u Raiffeisenbank za poměrně slušných podmínek (vzhledem na poměry panující na trhu stavebních spořitelen). Sice jsem musel podepsat rozhodčí doložku, což není nic pěkného, ale se splácením jsem nikdy problém neměl a ani mít nehodlám, tak snad nedojde k nejhoršímu. Každopádně, 34 500 Kč za předčasné splacení tak malého úvěru... Modrá pyramida živí svou matičku Komerční banku. Aby byla konkurenceschopná a mohla nabídnout běžné účty k půjčkám "zdarma". Jen za kartu, výběry z bankomatů a internetové bankovnictví si zaplatíte. Ale jinak je to úplně zdarma. Celá Societé Generale a Modrá pyramido, jděte se zahrabat a už nevylézejte na světlo boží.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 4. 2014 19:10 | Bassmartin

Přeji dobrý den, rád bych se s vámi podělil o vlastní nepěknou zkušenost s Modrou pyramidou (dále MP). Před pěti lety jsem si vzal úvěr na 2,1 mil., úroková sazba nebyla na tehdejší poměry nejhorší - 4,64%. Vzhledem k současným sazbám jsem se logicky rozhodl úvěr refinancovat. Arogantní přístup zaměstnankyň MP na přepážkách pražské centrály a dámy pracující na úsměvně nazvaném útvaru „Péče o zákazníky“, s nimiž jsem žádost o předčasné splacení úvěru vyřizoval, by se ještě dal přejít. Chápal jsem, že MP jde (pouze) o vlastní zisk. Když jsem si zpětně spočítal, že na úrocích jsem za pět let zaplatil cca 470 tisíc, udělalo se mi upřímně zle. Jsem si dobře vědom, že podepsáním smlouvy jsem s danými podmínkami souhlasil, vždyť si to také nyní vyčítám. Poslední políček od MP přišel v podobě penále za předčasné splacení úvěru a to ve výši 40 tisíc, což je tedy téměř maximální možná výše (2% z cílové částky). S ohledem na neuvěřitelnou částku, kterou jsem za oněch pět let zaplatil jen na úrocích (další poplatky nepočítaje), není výše vyčísleného penále dle mého ani trochu morální. Přijde mi to celé spíše tragikomické. Případným zájemcům o úvěr od MP připomenu, že penále je u nově sjednaných smluv možné udělit až do výše 3%, nejspíše proto, aby nikoho refinancování ani nenapadlo. Pořizoval jsem si tehdy svůj první byt, ke všemu celkem ve spěchu, tudíž jsem situaci zjevně podcenil, mohu si za to pouze sám. Pokud opravdu zvažujete úvěr od MP, neudělejte podobnou chybu, zjistěte si co nejvíce nabídek a pečlivě pročtěte úvěrové podmínky. Za sebe tedy Modrou Pyramidu nikomu rozhodně nedoporučuji.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 2. 2014 19:04 | Alena

dobrý den,
Mám klientku, která chce refinancovat úvěr a bylo ji napsáno, že MP nesouhlasí s odchodem a když bude přece jen chtít odejít, tak zaplatí za vyčíslení dluhu 4 000Kč a pokutu za porušení pravidel ve výši 151 000Kč. A´T žijí zloději. Myslím, že se vyplatí odejít i s tímto poplatkem a klientka nebude tratit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 2. 2014 17:42 | Pavel Bauer

Na jedné z poboček Modré pyramidy mi byly sděleny nepravdivé informace. Když jsem chtěl problém řešit, tak mi nebylo vyhověno. Problém se dostal jen do poradenského centra, kde mi nechtěli sdělit kontakt na vedoucího nebo nějakého nadřízeného, který by můj problém vyřešil. MP už nikdy více!
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2014 11:14 | tutam

Refinancování řeším už nějakou dobu. Mám dva úvěry od Modré.. všeobecné podmínky ke smlouvě jsou datované ke dni 1.5.2006, takže ve čtvrtém článku není vyčíslena výše sankce za předčasné odstoupení, ale velice kulantní věta, že splacení části, nebo celé výše úvěru lze se souhlasem MPSS a MŮŽE být za tyto mimořádné platby účtována úhrada. V praxi to znamená to, že jsem oběhal snad všechny pobočky, co v Plzni jsou a nikdo mi neřekl stejnou věc. V podstatě jsem slyšel informace typu: zaplatíte sankci za odstoupení od smlouvy, tj. 2% z cílové částky za každý rok.. až k informacím, že stačí podat žádost a do 30-ti dní je vše vyřízeno. Žádost o předčasné splacení jsem na pobočce podal. Za necelých 30 dní se mě ozvala paní z retenčního centra Modré pyramidy a že mě může nabídnou pouze zvýhodnění ve formě snížení úrokové sazby v podobě jednoho procenta. V případě, že trvám na předčasném splacení, pošle mi doporučeně vyrozumění. Vyrozumění přišlo za šest dní běžnou poštou.. kde se píše zhruba toto: Obdrželi jsme Vaše žádosti o předčasné splacení.... v přechozích dnech s Vámi hovořila pracovnice retenčního centra MP, která Vám vysvětlila, že MP, v souladu s příslušnými ustavnoveními Všeobecných úvěrových podmínek, které tvoří nedílnou součást Vaší smlouvy k překl. úvěru, nesouhlasí s mimořádnou platbou určenou ke splacení Vašich překlenovacích úvěrů. Važíme si Vás jako dlouholetého klienta, nabízíme Vám proto mimořádné snížení úrovkové sazby Vašich úvěrů č.... Za vyšíslení a písemné potvrzení výše zůstatku úvěru pro účely vypracování smluvní dokumentace MP účtuje dle Sazebníku úhra MP jednorázovou úhradu ve výši 4.000,-Kč. Dnes jsem podal odvolání.. Nekompetence, nebo úmysl všech pracovníků poboček a "telefonistek" na centrále? Ať žije zlodějina posvěcená státem..
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2013 22:52 | Martin

Měl jsem možnost nahlédnout hlouběji do jejich systému a mohu se jen stotožnit se zdejšími příspěvky .... podvodníci a svině , to jsou opravdu výstižná slova pro tuto instituci .... na pobočkách sedí začátečníci, kterým se vymívají mozky, protože zkušení už dávno utekly jinam .... a jejich jedinou úlohou je uškubnout , co ještě jde .... pokud se poradce nechová podle tohoto "návodu" , je nežádoucí!! a běda , že by ještě klientům radil, jak neprodělat!! celému vedení jde jen o prachy , zvláště pan Straka rád podporuje "svině" ve svém okolí, ostatně , vrána k vráně sedá! ....
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Brychta

finanční analytik

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Jaroslav Brychta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services