Způsoby ručení k hypotéce

Dobrý den, s přítelkyní uvažujeme o vlastním bydlení financované hypotečním úvěrem. Máme vybranou nemovitost (byt) v pořizovací ceně 2 900 000 kč. Vlastní finanční prostředky jsou 400000 kč. Chtěl bych se zeptat zda-li je možnost aby mi na dalších řekněme 250 tisíc ručil můj otec jinou nemovitostí? Co se pro nás změní? Výše měsíční splátky, úroková sazba?

Dotaz poslal/a: Jan Klus, 01. 02. 2016 21:40

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Pokud budu uvažovat, že odhadní cena nemovitosti bude ve stejné výši jako je kupní cena, tak abyste získal v bance nízkou úrokovou sazbu, je potřeba si půjčit max.85% z odhadní ceny, čili budete potřebovat v hotovosti 435tis. Některé banky ovšem nabízí nízké sazby až do 90% zástavní hodnoty, čili by bylo potřeba jen 290tis. Pokud tedy budete vybírat banky, kde je pro nízkou sazbu potřeba 85%, tak budete potřebovat buď další nemovitost do zajištění nebo vyšší hotovost. Upřímně mi přijde zbytečné kvůli cca 35tis, které Vám chybí do 15% hotovosti, zastavovat celou další nemovitost. Je potřeba počítat s tím, že pokud budete mít dvě nemovitosti, budete platit dva poplatky za odhady a dva poplatky na katastru. Kloním se tedy např. k variantě, že Vám táta půjčí těch cca 35tis, než že by dával celou nemovitost do zástavy. Pokud máte další dotazy nebo chcete propočítat různé varianty, kontaktujte mě prosím na mém mailu: lucie.drasalova@partners.cz Pěkný den, Lucie Dráalová

Lucie Drásalová - Lucie Drásalová je úvěrová analytička finanční skupiny Partners., 02. 02. 2016 14:10

Související články na téma hypoteční úvěr, hypotéka, úvěry na bydlení

Ve švédském registru najdeš vše

8. 9. 2004 | Kristýna Havligerová | 8 komentářů

Ve švédském registru najdeš vše

Ve Švédsku obsahuje databáze s osobními údaji o občanech mnohem více údajů než u nás, například identifikační číslo, hodnotu majetku nebo výši zaplacených daní. Pojďme se podívat, jak vypadá registr podle švédského receptu.

Daním, daníš, daníme svůj příjem

27. 8. 2004 | Vendula Hilkovičová | 4 komentáře

Daním, daníš, daníme svůj příjem

I když platit daně asi nikoho netěší, setkáváme se s nimi dnes a denně. Mezi ty, které se nás přímo dotýkají, patří i daň z příjmů fyzických osob. A protože opakování je matka moudrosti, pojďme se podívat, jak to tedy s touto daní je.

Meziúvěry: dobrá zpráva, konkurence funguje

25. 8. 2004 | Linda Fejtková | 6 komentářů

Meziúvěry: dobrá zpráva, konkurence funguje

Stavební spoření v současné chvíli není jen výhodným prostředkem k ukládání peněz, ale stále více je využíváno k získání úvěrů určených k řešení bytové situace. Pojďme se tedy podívat, jak nejrychleji a co nejvíce peněz získat od stavebních spořitelen.

Chcete zlevnit hypotéku?

11. 8. 2004 | Jiří Šedivý | 37 komentářů

Chcete zlevnit hypotéku?

Pořizujete dům nebo byt a nemáte dostatek peněz? Vzít si hypotéku a vydat se ze všech peněz možná není rozumné řešení. Existuje levnější: použít hypotéku a s pomocí dalších produktů si vydělat na její úročení.

Spořicí produkty od H po V

10. 8. 2004 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Spořicí produkty od H po V

Zůstává vám měsíčně pár stovek korun na spoření? Nevíte, kam s nimi? Pokud preferujete jistotu před rizikem, máme pro vás důležité informace o šesti základních spořících produktech. Od hypotečních zástavních listů přes stavební spoření až po vkladové listy.

Malá násobilka životního pojištění

15. 7. 2004 | Simona Ely Plischke | 7 komentářů

Malá násobilka životního pojištění

Sousloví "životní pojištění" na nás útočí ze všech možných reklamních ploch. Víc než pocit, že jste vlastně pěkný sobec nemyslící na rodinu, nemáte-li tento produkt ještě uzavřen, vám tato často emotivně laděná inzerce ale nepřinese. My nabízíme mnohem více informací, nahlédněte "za billboard" s námi.

Malá škola zvyšování úroků: hlavně nenápadně!

13. 7. 2004 | Jiří Šedivý | 24 komentářů

Malá škola zvyšování úroků: hlavně nenápadně!

ČNB nebyla první, kdo na našem trhu zvýšil úrokové sazby. Mnohem rafinovaněji a o tři dny dříve to po indiánsku, tedy nenápadně, provedla Česká spořitelna. Víte, jak se dělají na našem trhu nepopulární kroky?

Deregulaci nájmů se nevyhneme, říká Martin Lux III.

25. 6. 2004 | Martin Zika | 2 komentáře

Deregulaci nájmů se nevyhneme, říká Martin Lux III.

Závěrečná část trilogie otázek a odpovědí o bydlení je tu. Zajímá vás, jak obtížné je získat důvěryhodné údaje, jak vypadá bytová politika v Evropě, nebo jste zatím nenašli odpověď na svůj dotaz? Pak čtěte dnešní odpovědi Martina Luxe.

Deregulaci nájmů se nevyhneme, říká Martin Lux

23. 6. 2004 | Martin Zika | 7 komentářů

Deregulaci nájmů se nevyhneme, říká Martin Lux

Dojde po deregulaci k poklesu tržního nájemného? Nerozdělí se v jejím důsledku města na části podle příjmu obyvatel, nevzniknou ghetta sociálně slabých? Je-li vůbec reálné deregulaci nájmů očekávat, pak v jakém rozsahu? Martin Lux odpovídá na vaše dotazy.

Lépe bydlet na hypotéku, nebo na stavební spoření?

17. 6. 2004 | Roman Scherks | 18 komentářů

Lépe bydlet na hypotéku, nebo na stavební spoření?

Do diskuse o tom, zda je pro financování bydlení vhodnější stavební spoření nebo hypoteční úvěr, přidáváme další příspěvek. Ten se zaměřuje na konkrétní příklady a výpočty, které využívají aktuální výše úrokových sazeb a platnou právní úpravu v oblasti stavebního spoření. Vyberte si hned z šesti variant.

Když hypotéka nestačí

11. 6. 2004 | Vendula Hilkovičová

Když hypotéka nestačí

Kdo má dostatek peněz, je pro něj pořízení vlastního bydlení hračka. Kdo je nemá, může pro něj být řešením hypotéka. Co se ale stane, když nemáte nemovitost k zástavě nebo peníze dojdou? Pomoci může předhypoteční a doplňkový úvěr.

Byt za 853 Kč měsíčně? (dokončení)

31. 5. 2004 | Pavel Řehulka | 11 komentářů

Byt za 853 Kč měsíčně? (dokončení)

Skeptika při čtení článku "Byt za 853 Kč měsíčně?" jistě napadne několik námitek. Je reálné očekávat 5% výnos ročně? Má smysl investovat do bytů, když jejich ceny zřejmě půjdou dolů a navíc klesají i nájmy? Pokusili jsme se na podobné otázky odpovědět.

Hypotéční makléř - snažší cesta k hypotéce

30. 5. 2004 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Hypotéční makléř - snažší cesta k hypotéce

Hypotéční makléřství je v České republice poměrně novou a v současnosti dynamicky se rozvíjející službou. Jednoduše řečeno jde o zprostředkování hypotéky pro klienta. V poslední době se díky poměrně nízké úrokové míře otevřela možnost získat hypotéku pro značně široký okruh zákazníků, a každoročně tak v České republice roste počet lidí, kteří využívají hypotéčního financování při koupi nemovitosti. Právě pro ně jsou určeny služby hypotéčního makléře.

Byt za 853 Kč měsíčně?

28. 5. 2004 | Pavel Řehulka | 17 komentářů

Byt za 853 Kč měsíčně?

Nedávno jsme nakousli problém, zda je možné jen s průměrnými příjmy investovat do nemovitostí. Hypotetický příklad ukazoval, že to možné je; tentokrát jsme pro vás ale připravili skutečný příběh se skutečnými osobami i čísly.

Ušetřete na úrocích z úvěrů

21. 5. 2004 | Vendula Hilkovičová | 6 komentářů

Ušetřete na úrocích z úvěrů

Daňový základ si kromě jiného můžete snížit o úroky z úvěru, který je použit k financování bydlení. A nemusí to být jen úvěr ze stavebního spoření či hypotéka. O jaké jiné úvěry se jedná, jaké další podmínky musejí být splněny a kdo vůbec může tento odpočet uplatnit?

Refinancování hypoték aneb nic není definitivní

20. 5. 2004 | Jiří Mikolášek | 22 komentářů

Refinancování hypoték aneb nic není definitivní

Roční fixace vaší hypotéky se blíží ke konci. Ač byla původní úroková sazba 3 %, banka vám pro další období nabízí 8 %. Jste překvapeni? Možná je čas začít uvažovat o refinancování vaší hypotéky.

I s průměrným příjmem lze investovat do nemovitostí

13. 5. 2004 | Pavel Řehulka | 46 komentářů

I s průměrným příjmem lze investovat do nemovitostí

Mnoho lidí si myslí, že k investování do nemovitostí potřebují statisícové příjmy a velké úspory. Investovat do bytů ale můžete i s průměrným příjmem a nevelkými úsporami. Ukážeme si to na konkrétním příkladu.

Cesta k bytu za milion

12. 5. 2004 | Jiří Šedivý | 4 komentáře

Cesta k bytu za milion

Objevila se výhodná nabídka a vy potřebujete milion na svůj první vlastní byt? Jak se propracovat množstvím splátek a nestrádat? Taková cesta existuje, zvláště spojí-li se stavební spoření s hypotékou.

Vstup do EU klientům bank příliš nepřinese

30. 4. 2004 | Kristýna Havligerová | 12 komentářů

Vstup do EU klientům bank příliš nepřinese

Vyplatí se po vstupu České republiky do EU otevřít si účet u některé ze zahraničních bank? Po prvním květnu u nás může začít podnikat jakákoli zahraniční banka. Můžeme se těšit na zostření konkurence?

Partner sekce

Partners Financial Services, a.s.

Partners Financial Services, a.s.

Ryze česká akciová společnost Partners Financial Services, a.s., zahájila svou činnost v červnu roku 2007 a její hlavní aktivitou je poskytování nezávislého finančního poradenství. V roce 2009 se stala největší finančněporadenskou firmou v České republice a v roce 2010 překročil provizní obrat společnosti jednu miliardu korun. Do skupiny Partners patří i projekty Partners bankovní služby, Partners Akademie, Partners media a Partners investiční společnost. Zásluhu na úspěchu poradenství Partners má především objektivita, nabídka exkluzivních produktů a pečlivá příprava a vzdělání finančních poradců Partners. Odborníci a analytici Partners v čele s Pavlem Kohoutem, Alešem Tůmou, Dušanem Šídlem a Igorem Polanským publikují v předních českých médiích. V roce 2011 Partners vyhlásili 8. září Dnem finanční gramotnosti a spustili projekt pod stejným názvem ve spolupráci s organizací UNESCO. Partners se rozhodli vrátit finančnímu poradenství v České republice důstojnost, která mu náleží, a nabídnout klientům seriózní a komplexní pomoc s jejich rodinnými financemi.

Za tuto kategorii odpovídá:

Marcela Mazáková
Úvěrová specialistka Partners

http://www.partners.cz/

Partnerem poradny od: 1.6.2012

Aktuální články

Mzdy už zase rostou víc než inflace. Mají co dohánět

Mzdy už zase rostou víc než inflace. Mají co dohánět

Průměrná hrubá mzda v letošním druhém čtvrtletí stoupla na 45 854 Kč měsíčně. V porovnání...více

Nejlepší spořicí účty: úroky dál klesají, kdo dá víc?

Nejlepší spořicí účty: úroky dál klesají, kdo dá víc?

Banky od září znovu snižují sazby na spořicích účtech. Pětku na jejich začátku – kromě...více

Nejlepší termínované vklady. Kolik vám vydělají za rok nebo dva

Nejlepší termínované vklady. Kolik vám vydělají za rok nebo dva

Úroky na termínovaných vkladech dál klesají. Zatímco v polovině července jste si mohli...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services