Způsoby ručení k hypotéce

Dobrý den, s přítelkyní uvažujeme o vlastním bydlení financované hypotečním úvěrem. Máme vybranou nemovitost (byt) v pořizovací ceně 2 900 000 kč. Vlastní finanční prostředky jsou 400000 kč. Chtěl bych se zeptat zda-li je možnost aby mi na dalších řekněme 250 tisíc ručil můj otec jinou nemovitostí? Co se pro nás změní? Výše měsíční splátky, úroková sazba?

Dotaz poslal/a: Jan Klus, 01. 02. 2016 21:40

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Pokud budu uvažovat, že odhadní cena nemovitosti bude ve stejné výši jako je kupní cena, tak abyste získal v bance nízkou úrokovou sazbu, je potřeba si půjčit max.85% z odhadní ceny, čili budete potřebovat v hotovosti 435tis. Některé banky ovšem nabízí nízké sazby až do 90% zástavní hodnoty, čili by bylo potřeba jen 290tis. Pokud tedy budete vybírat banky, kde je pro nízkou sazbu potřeba 85%, tak budete potřebovat buď další nemovitost do zajištění nebo vyšší hotovost. Upřímně mi přijde zbytečné kvůli cca 35tis, které Vám chybí do 15% hotovosti, zastavovat celou další nemovitost. Je potřeba počítat s tím, že pokud budete mít dvě nemovitosti, budete platit dva poplatky za odhady a dva poplatky na katastru. Kloním se tedy např. k variantě, že Vám táta půjčí těch cca 35tis, než že by dával celou nemovitost do zástavy. Pokud máte další dotazy nebo chcete propočítat různé varianty, kontaktujte mě prosím na mém mailu: lucie.drasalova@partners.cz Pěkný den, Lucie Dráalová

Lucie Drásalová - Lucie Drásalová je úvěrová analytička finanční skupiny Partners., 02. 02. 2016 14:10

Související články na téma hypoteční úvěr, hypotéka, úvěry na bydlení

Ceny nemovitostí opět spurtují, hlásí The Economist

26. 4. 2004 | Martin Zika | 9 komentářů

Ceny nemovitostí opět spurtují, hlásí The Economist

Ceny nemovitostí v minulosti kopírovaly s dvouletým zpožděním vývoj na akciových trzích. Že tomu tak v současnosti není, nejspíše způsobily mimořádně nízké úrokové sazby, ale o to horší může být vystřízlivění. Někteří odborníci se obávají propadu nemovitostních trhů i v České republice.

Chcete vilku ve Španělsku? Žádný problém!

22. 4. 2004 | Jiří Mikolášek | 23 komentářů

Chcete vilku ve Španělsku? Žádný problém!

Nákup zahraničních nemovitostí není v českém povědomí zrovna usazen, bere se spíše jako výraz podivínství horních deseti tisíc. Nicméně i tato praxe v ČR ožívá a například koupit apartmán ve Španělsku není nepřekonatelný problém.

Slabikář bydlení: jak vyzrát na úvěry

20. 4. 2004 | Martin Zika | 1 komentářů

Slabikář bydlení: jak vyzrát na úvěry

Pokud jste se po důkladném zvážení rozhodli pořídit si vlastní bydlení, již neotálejte. Chystané změny v daňových zákonech a předpokládaný vývoj úrokových sazeb ukazuje, že není na co čekat. Připomeňme si základní vlastnosti produktů, které slouží k financování bydlení.

Akcie: týden ve znamení obav ze zvyšování úroků

19. 4. 2004 | Jiří Pospíšil | 9 komentářů

Akcie: týden ve znamení obav ze zvyšování úroků

Minulé úterý došlo na Wall Street k významnému poklesu, v březnu totiž maloobchodní tržby rostly více, než se očekávalo, což přineslo snížení cen dluhopisů. Také se začíná spekulovat o zvýšení úrokových sazeb, ke kterému zřejmě dojde již ve třetím čtvrtletí.

Příběhy z praxe aneb spotřebitelé v terénu

30. 3. 2004 | Kristýna Havligerová | 3 komentáře

Příběhy z praxe aneb spotřebitelé v terénu

Pro finanční produkty bezesporu platí rčení "dobrý sluha, ale zlý pán". Zadlužit se můžete raz dva a cesta zpět bývá velmi obtížná. Jaké nástrahy číhají na spotřebitele v džungli úžasných kreditních karet, hypoték či spotřebitelských úvěrů?

Amerika už i v Živnobance

29. 3. 2004 | Jiří Šedivý | 5 komentářů

Amerika už i v Živnobance

Rodina neúčelových, tzv. amerických, hypoték se na našem trhu rozrůstá, po Raiffeisenbank představila svou nabídku i Živnobanka. Jaký je výsledek porovnání obou produktů? Má vůbec smysl již v tuto chvíli jeden z nich využít, nebo se ještě vyplatí počkat?

Ceny bytů: co říká srovnání se sousedy?

26. 3. 2004 | redakce Peníze.CZ | 6 komentářů

Ceny bytů: co říká srovnání se sousedy?

V roce 2002 bylo u nás postaveno kolem 2,7 bytů na 1 000 obyvatel, zatímco v Rakousku to bylo téměř dvakrát víc. Proč tomu tak je?

Život na dluh: lákavý, ale nebezpečný

23. 3. 2004 | Kristýna Havligerová | 2 komentáře

Život na dluh: lákavý, ale nebezpečný

Půjčovat si na nákup zboží je dnes zcela standardním jevem. Stále více spotřebitelů si sjednává spotřební úvěry, kupuje zboží na splátky, koupi bytů hradí hypotékou a auta kupuje na leasing. Svět dluhů ale umí být i nebezpečný.

Jak bydlet za peníze ze státní kasy

22. 3. 2004 | Vendula Hilkovičová

Jak bydlet za peníze ze státní kasy

Státní podpora – sousloví, při jehož vyslovení se většině z nás vybaví příspěvek od státu pro stavební spoření. To je ale jen jeden z možných nástrojů, které stát používá. Jaké další formy státní podpory bydlení existují a jak je lze získat?

Poplatky jsou oprávněné, říká Trávníček

3. 3. 2004 | Jiří Šedivý | 75 komentářů

Poplatky jsou oprávněné, říká Trávníček

Minulý týden jste se mohli na cokoli zeptat ředitele marketingu Českomoravské stavební spořitelny Rostislava Trávníčka. Dnes si můžete přečíst, jak s porcí vašich otázek naložil.

Odpočítáváme daňový silvestr 2003

2. 3. 2004 | Simona Ely Plischke | 8 komentářů

Odpočítáváme daňový silvestr 2003

Poslední březen je každoročním "šibeničním" termínem pro podání přiznání k dani z příjmu fyzických osob i pro samotnou platbu. Poskytneme vám daňové formuláře, pomůžeme daň správně vypočítat, odvést a přitom finančně vykrvácet co nejméně.

Nepotřebuješ podporu? Máš ji mít!

26. 2. 2004 | Martin Zika | 16 komentářů

Nepotřebuješ podporu? Máš ji mít!

Stát vydává na podporu bydlení různými formami nemalé částky. Tyto peníze se ovšem ve většině případů dostanou do ruky těm, kteří je potřebují nejméně. Například regulované nájemné využívají téměř stejnou měrou jak nejchudší, tak i ti nejbohatší.

Financování bydlení: raději si nechte poradit

16. 2. 2004 | Roman Scherks | 58 komentářů

Financování bydlení: raději si nechte poradit

Do diskuse o tom, zda je pro financování bydlení vhodnější stavební spoření nebo hypoteční úvěr, přidáváme další příspěvek. Ten se zaměřuje na konkrétní příklady a výpočty, navíc v několika různých variantách.

Podnikatelův slabikář

3. 2. 2004 | Simona Ely Plischke

Podnikatelův slabikář

Hledáte nejlepší podnikatelský účet? Potřebujete peníze a nevíte, kdo nabízí nejlepší podmínky? Nebo novou kancelář a nevyznáte se na trhu hypoték? Odpověď na tyto a spoustu dalších otázek naleznete v naší právě rozšířené sekci pro podnikatele.

Jak financovat bydlení?

2. 2. 2004 | Linda Fejtková | 21 komentářů

Jak financovat bydlení?

Nevíte, jaký způsob financování bydlení zvolit? Komplexně jsme porovnali úvěr ze stavebního spoření a hypotéku a pro větší názornost propočítali i konkrétní příklady splácení.

Nemovitostní bublina začíná splaskávat

21. 1. 2004 | Martin Zika | 24 komentářů

Nemovitostní bublina začíná splaskávat

Britský týdeník The Economist bedlivě sleduje vývoj cen nemovitostí. Již před dvěma lety varoval, že světový nemovitostní trh je nafouknutá bublina, jejíž splasknutí bude mít vážné následky. A problémy už jsou na obzoru, hlásí list.

Hypotéky: méně peněz pro více lidí?

16. 1. 2004 | Jiří Mikolášek | 13 komentářů

Hypotéky: méně peněz pro více lidí?

Vláda rozhodla o snížení státní podpory hypoték. Změn ovšem nejspíš dozná celý systém, který poskytne méně peněz, ale více lidem. Může se také stát, že poskytne dotaci spíše bohatším před potřebnějšími.

Šlechtění reklamní džungle

13. 1. 2004 | Simona Ely Plischke | 4 komentáře

Šlechtění reklamní džungle

Klíčem ke správnému bankovnímu marketingu je dostat do prezentace suché, kredibilní a uzavřené instituce jednoduchou informaci, emoce, lidskost a pokud možno i humor. Návod zní jednoduše, trvalo ale velmi dlouho, než kvalitní komunikace a propagace zdomácněla i v českých finančních domech.

Jak vidí rok 2004 šéfové bank

9. 1. 2004 | Kristýna Havligerová | 1 komentářů

Jak vidí rok 2004 šéfové bank

Zlepšovat poradenské služby, odlišit se kvalitou i dostupností všech dosud i v tomto roce nově nabízených služeb a také uspět v konkurenci ze strany bankovních i nebankovních subjektů, kterou vyostří vstup České republiky do Evropské unie. Čeho dál chtějí dosáhnout čeští bankéři v novém roce?

Partner sekce

Partners Financial Services, a.s.

Partners Financial Services, a.s.

Ryze česká akciová společnost Partners Financial Services, a.s., zahájila svou činnost v červnu roku 2007 a její hlavní aktivitou je poskytování nezávislého finančního poradenství. V roce 2009 se stala největší finančněporadenskou firmou v České republice a v roce 2010 překročil provizní obrat společnosti jednu miliardu korun. Do skupiny Partners patří i projekty Partners bankovní služby, Partners Akademie, Partners media a Partners investiční společnost. Zásluhu na úspěchu poradenství Partners má především objektivita, nabídka exkluzivních produktů a pečlivá příprava a vzdělání finančních poradců Partners. Odborníci a analytici Partners v čele s Pavlem Kohoutem, Alešem Tůmou, Dušanem Šídlem a Igorem Polanským publikují v předních českých médiích. V roce 2011 Partners vyhlásili 8. září Dnem finanční gramotnosti a spustili projekt pod stejným názvem ve spolupráci s organizací UNESCO. Partners se rozhodli vrátit finančnímu poradenství v České republice důstojnost, která mu náleží, a nabídnout klientům seriózní a komplexní pomoc s jejich rodinnými financemi.

Za tuto kategorii odpovídá:

Marcela Mazáková
Úvěrová specialistka Partners

http://www.partners.cz/

Partnerem poradny od: 1.6.2012

Aktuální články

Mzdy už zase rostou víc než inflace. Mají co dohánět

Mzdy už zase rostou víc než inflace. Mají co dohánět

Průměrná hrubá mzda v letošním druhém čtvrtletí stoupla na 45 854 Kč měsíčně. V porovnání...více

Nejlepší spořicí účty: úroky dál klesají, kdo dá víc?

Nejlepší spořicí účty: úroky dál klesají, kdo dá víc?

Banky od září znovu snižují sazby na spořicích účtech. Pětku na jejich začátku – kromě...více

Nejlepší termínované vklady. Kolik vám vydělají za rok nebo dva

Nejlepší termínované vklady. Kolik vám vydělají za rok nebo dva

Úroky na termínovaných vkladech dál klesají. Zatímco v polovině července jste si mohli...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services