Převody měn, převodník měn

Kurzová kalkulačka počítá, za kolik jednotek jedné měny dostanete určitý počet jednotek měny druhé. Respektive kolik byste dostali podle aktuálního kurzu ČNB. Přepočet měn provádíme podle aktuálního kurzovního lístku ČNB. Každá banka a směnárna si stanoví kurz vlastní, ale převod měny podle ČNB vám poslouží jako opora při zkoumání, jestli váš směnárník vydělává fér, nebo vás chce vzít na hůl.

Přepočet měn – měnová kalkulačka online

Pomohla vám tato kalkulačka?

AnoNeHvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda

Další kalkulačky



Srovnejte si kurzovní lístky

Najděte si nejvýhodnější kurz eura, dolaru, libry nebo jiné měny.

NázevKurzPoplatekCelkem zaplatíte
Czech Exchange kurzovní lístek25,390bez poplatku2 539,00 Kč
Exchange s.r.o. VIP kurzovní lístek25,450bez poplatku2 545,00 Kč
Max banka kurzovní lístek25,826bez poplatku2 582,60 Kč
ČSOB kurzovní lístek26,013bez poplatku2 601,30 Kč
Česká spořitelna kurzovní lístek26,230bez poplatku2 623,00 Kč
Komerční banka kurzovní lístek26,285bez poplatku2 628,51 Kč
UnicreditBank Czech Republic kurzovní lístek26,602bez poplatku2 660,20 Kč
Raiffeisenbank kurzovní lístek26,680bez poplatku2 667,96 Kč

TIP: Získejte výhodný VIP kurz na výměnu valut - vytiskněte si slevový kupón.
TIP: Jak na platby do zahraničí ZDARMA? - šetřete na poplatcích, podmínky ZDE.
  • Kdy se mění kurz ČNB?

    Pro převodník měn používáme kurzy devizového trhu a kurzy ostatních měn, které Česká národní banka mění každý pracovní den ve 14.30.

  • Kdo určuje kurz koruny?

    Pro běžnou výměnu peněz nebo nákup nebo výběr v zahraničí by asi stačilo říct, že kurz koruny určuje směnárník nebo naše banka. Nejobecněji se zas dá říct, že kurz koruny určuje trh, nabídka a poptávka. V některých přesně zákonem daných okolnostech pak zase platí – týká se to zejména mezinárodního obchodu – že se firmy řídí kurzem vyhlašovaným pro daný den Českou národní bankou.

  • Co ovlivňuje kurz měny?

    V podstatě hospodaření země, která měnu vydává, a struktura toho, co vyrábějí a nabízejí za služby její firmy. Pokud je země dobře řízená a vláda vypadá stabilně a důvěryhodně, láká to investory, aby do země i do její měny investovali. Pokud je země zadlužená, investoři se jí raději vyhnou, protože to v budoucnu bude znamenat vyšší daně, inflaci a další problémy. Kurz měny ovlivňuje taky centrální banka země, která jednak vyhlašuje základní úrokové sazby, jednak řídí emisi peněz.

  • Co je to středový kurz?

    Ve směnárně, v bance nebo i v kurzovním lístku na internetu najdete u každé měny zpravidla dva kurzy. Kurz nákupní a kurz prodejní. Nákupní kurz bývá nižší: ukazuje, kolik vám při výměně zaplatí korun, když přinesete cizí peníze. Prodejní kurz je vyšší, ten říká, kolik korun budete muset zaplatit, když chcete odejít s cizí měnou. Z rozdílu mezi kurzy vytváří směnárník svůj zisk. Středový kurz je v podstatě průměr nákupního a prodejního kurzu. Slouží k rychlé orientaci, aby člověk nemusel v hlavě zpracovávat najednou dva kurzy měn. Kalkulačka, jakou najdete na webu, většinou pracuje se středovým kurzem. Pokud už online převodník měny nepočítá s tím, že chcete nakupovat nebo prodávat.

  • Jak výhodně směnit peníze?

    V první řadě je potřeba si vyjasnit, jestli opravdu potřebujete peníze měnit. Ve většině evropských zemí zaplatíte cokoli platební kartou a možná má vaše banka solidní kurz, že se vám výměna většího množství peněz nevyplatí. A u drobnější železné rezervy zase na rozdílu mezi kurzy, pokud nepůjdete k úplným vydřiduchům, zas až tolik nebude záležet, jde o drobné. Pokud skutečně chcete mít cizí měnu fyzicky v ruce, v kapse nebo zašitou v opasku, porovnávejte kurzy na internetu. Na Peníze.cz najdete kurzovní lístky bank i některých směnáren. Nezapomeňte ale taky uvážit to, jestli opravdu můžete výměnu snadno uskutečnit: pravděpodobně nepojedete do směnárny na druhém konci republiky, možná ani na druhém konci města.

Související články na téma čnb, kurzy měn, měny, převod měn, převodník měn

Očima expertů: Dovolená! Je lepší cestovat s hotovostí, nebo platební kartou?

4. 7. 2014 | Ondřej Tůma | 11 komentářů

Očima expertů: Dovolená! Je lepší cestovat s hotovostí, nebo platební kartou?

Vyplatí se vyrazit na dovolenou s pořádným paklíkem hotovosti, nebo je lepší všude platit kartou? Jaká jsou úskalí té které možnosti? Kde je rozumnější upřednostnit jen jednu z nich? Ptáme se odborníků z cestovních kanceláří, finančních institucí a směnáren.

Fotbalové mistrovství: Spása pro investice do Brazílie

16. 6. 2014 | Jan Traxler | 4 komentáře

Fotbalové mistrovství: Spása pro investice do Brazílie

Mistrovství světa ve fotbale sníží deficit běžného účtu, pomůže stabilizovat měnu, lehce nakopne HDP a dále pozvedne životní úroveň Brazilců. Proto také věřím brazilským akciím.

Jan Bureš: Intervence ČNB měly přijít dřív

14. 6. 2014 | Ondřej Tůma | 18 komentářů

Jan Bureš: Intervence ČNB měly přijít dřív

„Vhodnější doba pro uvolnění měnových podmínek byla dříve v průběhu roku 2013. Ve chvíli, kdy se k tomu centrální banka rozhodla, už začalo hospodářství samo oživovat,“ upozorňuje na nepříliš šťastné načasování oslabování koruny ekonom Jan Bureš.

Očima expertů: Do nebíčka, nebo do peklíčka? Má Česko přijmout euro?

30. 5. 2014 | Ondřej Tůma | 4 komentáře

Očima expertů: Do nebíčka, nebo do peklíčka? Má Česko přijmout euro?

Mělo by se Česko snažit o co nejrychlejší vstup do eurozóny? Jaké jsou pro nás klady a zápory společné evropské měny? A neztratili bychom – pokud ji vůbec máme – definitivně hospodářskou suverenitu? Přečtěte si názory ekonomů Oldřicha Rejnuše a Aleše Michla, předsedy Asociace malých a středních podniků Karla Havlíčka a dalších osobností ze světa financí.

Velký investiční seriál: Riziko. Váš věrný kamarád

21. 5. 2014 | Aleš Tůma | 1 komentářů

Velký investiční seriál: Riziko. Váš věrný kamarád

Bez práce nejsou koláče a bez rizika nejsou výnosy. V nějaké z jeho podob se s ním setká každý investor a nevyhnete se mu ani při spoření do slamníku. Abyste se s ním lépe sžili, věnujeme mu další díl Velkého investičního seriálu.

Japonský jen míří dolů: Téměř jistá spekulace

7. 5. 2014 | Jan Traxler | 6 komentářů

Japonský jen míří dolů: Téměř jistá spekulace

Spekuluji na pokles japonského jenu. Japonsko nemá na výběr. Buď provede měnovou reformu, nebo – a to je pravděpodobnější – bude dál masivně ředit peněžní zásobu. Tak či tak to povede k dalšímu oslabování měny.

Měnové války: Agresůrek Česko. Jsme lovci, nebo kořist?

18. 3. 2014 | Martin Mašát | 14 komentářů

Měnové války: Agresůrek Česko. Jsme lovci, nebo kořist?

Hlavní ekonomické mocností bojují své měnové války už dlouho. Nikdo to však radši moc nerozmazává, protože nikdo není bez viny. A co bychom si taky nevystřelili! Bude kořist! Nebo spíš budeme kořist my?

Měnové války: Tichá vojna konta mele

17. 3. 2014 | Martin Mašát | 6 komentářů

Měnové války: Tichá vojna konta mele

Války se primárně vedou proto, aby jedna strana získala část bohatství druhé strany. Většinou to dopadá tak, že nějaký majetek po válce změní majitele a mnohem víc ho při válčení přijde nazmar. Dnes uniformy vystřídaly bílé límečky a výhoda je zřejmá: nižší ztráty, minimálně na životech. Které země jsou dnes největšími válečníky tohoto typu?

Očima expertů: Je třeba zabít deflaci?

28. 2. 2014 | Ondřej Tůma | 16 komentářů

Očima expertů: Je třeba zabít deflaci?

Je hrozba deflace opravdu tak závažná, aby proti ní musela ČNB bojovat měnovou intervencí? Čeká Evropu japonský scénář? Zeptali jsme se ekonomů Pavla Sobíška, Jana Bureše, Aleše Michla a dalších odborníků ze světa financí.

Taky bych si chtěl tisknout dolary

27. 2. 2014 | Martin Mašát | 13 komentářů

Taky bych si chtěl tisknout dolary

Závidím americká vládě (nebo obecně Američanům), že můžou nakupovat zadarmo. Zní to sice jak teleshoppingu Horsta Fuchse, ale je to tak. Jak to dělají?

Pracovní cesty: Na jídlo i cestu vlastním autem dostanete víc. Přehled a kalkulačka

12. 2. 2014 | Petra Dlouhá | 5 komentářů

Pracovní cesty: Na jídlo i cestu vlastním autem dostanete víc. Přehled a kalkulačka

Máte rádi služební cesty? Kromě vytržení z pracovního stereotypu a nových zkušeností nabízejí jeden zajímavý bonus navíc: cestovní náhrady. Diety na tuzemské „služebky“ i náhrady za cestu vlastním autem se letos zvyšují. Ještě zajímavější je stravné při cestě do ciziny. Jak vysoké náhrady a diety na pracovní cestu dostanete, vám vypočte naše kalkulačka.

Měny 2013 a 2014: Člověk míní, centrální bankéř mění

20. 1. 2014 | Jan Traxler | 12 komentářů

Měny 2013 a 2014: Člověk míní, centrální bankéř mění

Vývoj na měnových trzích v roce 2013 dirigovaly centrální banky. Mezi ekonomy se stále častěji začíná skloňovat pojem měnová válka. Ani Česká národní banka nezůstala jen nečinně přihlížet a rozhodla se pomocí intervencí oslabit českou korunu. V zájmu vyšší inflace.

Akcie loni a letos: Euforie předchází pád

13. 1. 2014 | Jan Traxler | 2 komentáře

Akcie loni a letos: Euforie předchází pád

V roce 2013 se nejlépe dařilo akciím v Bulharsku a ve Spojených arabských emirátech. Naopak nejhorší výsledek zaznamenaly v Peru. Obecně se dařilo zejména akciím na rozvinutých trzích, zatímco hlavní rozvíjející se trhy utrpěly ztráty. Zpočátku roku 2014 může ještě chvíli trvat obecná akciová euforie, ale během roku očekávám obrat a výrazný pokles cen akcií.

Konec nejsilnější měny v Unii: Lotyši platí eurem

3. 1. 2014 | Luboš Palata | 7 komentářů

Konec nejsilnější měny v Unii: Lotyši platí eurem

Lotyšský lat byl až do svého konce nejtvrdší měnou Evropy současnosti. K prvnímu lednu se ho Lotyši vzdali.

Ceny plynu 2014: Srovnání nákladů pro domácnosti

19. 12. 2013 | Michaela Divišová | 8 komentářů

Ceny plynu 2014: Srovnání nákladů pro domácnosti

Plyn od ledna nezdraží, jak se kvůli oslabení kurzu koruny očekávalo. Regulované ceny jdou ve většině případů dolů a ani dodavatelé se do zdražování nehrnou. Většina z nich nechává stejné ceny jako letos. Přinášíme vám výpočty cen plynu pro domácnosti a žebříčky dodavatelů.

Očima expertů: Bitcoin. Skvělá investice, nebo nafouknutá bublina?

6. 12. 2013 | Ondřej Tůma | 15 komentářů

Očima expertů: Bitcoin. Skvělá investice, nebo nafouknutá bublina?

Jak se na bitcoinové šílenství dívají ekonomové Aleš Michl a Lukáš Kovanda, zakladatel České pirátské strany Jiří Kadeřávek, majitel sítě směnáren Mikuláš Šveda a další oslovení odborníci?

Tak tedy znovu: Dobrá a špatná deflace

4. 12. 2013 | Pavel Kohout | 40 komentářů

Tak tedy znovu: Dobrá a špatná deflace

Diskuze nad nešťastným a mylným krokem České národní banky – míním samozřejmě devalvaci koruny – stále trvají. Protože centrální zřejmě hodlá setrvávat v omylu ještě dlouho, slabá koruna bude mít své investiční důsledky.

Uražená ješitnost

1. 12. 2013 | redakce Peníze.CZ

Uražená ješitnost

... a máme tu dalšího experta, který říká, že strašení deflací, kterým centrální banka omlouvá svůj boj za slabší korunu, je liché.

Japonsko, Česko, centrální bankéři a ekonomičtí fušeři

20. 11. 2013 | Pavel Kohout | 55 komentářů

Japonsko, Česko, centrální bankéři a ekonomičtí fušeři

„Zajímalo by mne, proč se má obyčejný občan a daňový poplatník radovat z toho, že bude ‚dostatečně vysoká‘ inflace. Velice děkuji za odpověď.“

Očima expertů: Měnová intervence ČNB. Komu pomůže a komu ublíží?

15. 11. 2013 | Ondřej Tůma | 27 komentářů

Očima expertů: Měnová intervence ČNB. Komu pomůže a komu ublíží?

Co bude oslabení koruny znamenat pro naše peněženky? A nedopustila se Česká národní banka omylu? Přečtěte si názory Karla Havlíčka, Jiřího Rusnoka, Petra Macha a dalších osobností ze světa financí.

Kurzy měn v mobilu

Mobilní aplikace - Kurzy měn

Stáhněte si unikátní aplikaci Kurzy měn pro chytré telefony. Aplikace Kurzy měn je česky a po omezenou dobu zdarma.

Kurzy měn - Doplňky pro web

Umístěte si na vaše stránky aktuální kurzy až 35 světových měn . Můžete si zvolit, které měny se na vašich stránkách mají zobrazovat. Aktualizace kurzů probíhá každé odpoledne, jakmile Česká národní banka (ČNB) vydá nový kurzovní lístek platný pro příští den.
HTML kód ke stažení zde.

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services