Převody měn, převodník měn

Kurzová kalkulačka počítá, za kolik jednotek jedné měny dostanete určitý počet jednotek měny druhé. Respektive kolik byste dostali podle aktuálního kurzu ČNB. Přepočet měn provádíme podle aktuálního kurzovního lístku ČNB. Každá banka a směnárna si stanoví kurz vlastní, ale převod měny podle ČNB vám poslouží jako opora při zkoumání, jestli váš směnárník vydělává fér, nebo vás chce vzít na hůl.

Přepočet měn – měnová kalkulačka online

Pomohla vám tato kalkulačka?

AnoNeHvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda

Další kalkulačky



Srovnejte si kurzovní lístky

Najděte si nejvýhodnější kurz eura, dolaru, libry nebo jiné měny.

NázevKurzPoplatekCelkem zaplatíte
Czech Exchange kurzovní lístek25,380bez poplatku2 538,00 Kč
Exchange s.r.o. VIP kurzovní lístek25,400bez poplatku2 540,00 Kč
Max banka kurzovní lístek25,775bez poplatku2 577,50 Kč
ČSOB kurzovní lístek25,932bez poplatku2 593,20 Kč
Česká spořitelna kurzovní lístek26,190bez poplatku2 619,00 Kč
Komerční banka kurzovní lístek26,285bez poplatku2 628,51 Kč
UnicreditBank Czech Republic kurzovní lístek26,577bez poplatku2 657,70 Kč
Raiffeisenbank kurzovní lístek26,631bez poplatku2 663,05 Kč

TIP: Získejte výhodný VIP kurz na výměnu valut - vytiskněte si slevový kupón.
TIP: Jak na platby do zahraničí ZDARMA? - šetřete na poplatcích, podmínky ZDE.
  • Kdy se mění kurz ČNB?

    Pro převodník měn používáme kurzy devizového trhu a kurzy ostatních měn, které Česká národní banka mění každý pracovní den ve 14.30.

  • Kdo určuje kurz koruny?

    Pro běžnou výměnu peněz nebo nákup nebo výběr v zahraničí by asi stačilo říct, že kurz koruny určuje směnárník nebo naše banka. Nejobecněji se zas dá říct, že kurz koruny určuje trh, nabídka a poptávka. V některých přesně zákonem daných okolnostech pak zase platí – týká se to zejména mezinárodního obchodu – že se firmy řídí kurzem vyhlašovaným pro daný den Českou národní bankou.

  • Co ovlivňuje kurz měny?

    V podstatě hospodaření země, která měnu vydává, a struktura toho, co vyrábějí a nabízejí za služby její firmy. Pokud je země dobře řízená a vláda vypadá stabilně a důvěryhodně, láká to investory, aby do země i do její měny investovali. Pokud je země zadlužená, investoři se jí raději vyhnou, protože to v budoucnu bude znamenat vyšší daně, inflaci a další problémy. Kurz měny ovlivňuje taky centrální banka země, která jednak vyhlašuje základní úrokové sazby, jednak řídí emisi peněz.

  • Co je to středový kurz?

    Ve směnárně, v bance nebo i v kurzovním lístku na internetu najdete u každé měny zpravidla dva kurzy. Kurz nákupní a kurz prodejní. Nákupní kurz bývá nižší: ukazuje, kolik vám při výměně zaplatí korun, když přinesete cizí peníze. Prodejní kurz je vyšší, ten říká, kolik korun budete muset zaplatit, když chcete odejít s cizí měnou. Z rozdílu mezi kurzy vytváří směnárník svůj zisk. Středový kurz je v podstatě průměr nákupního a prodejního kurzu. Slouží k rychlé orientaci, aby člověk nemusel v hlavě zpracovávat najednou dva kurzy měn. Kalkulačka, jakou najdete na webu, většinou pracuje se středovým kurzem. Pokud už online převodník měny nepočítá s tím, že chcete nakupovat nebo prodávat.

  • Jak výhodně směnit peníze?

    V první řadě je potřeba si vyjasnit, jestli opravdu potřebujete peníze měnit. Ve většině evropských zemí zaplatíte cokoli platební kartou a možná má vaše banka solidní kurz, že se vám výměna většího množství peněz nevyplatí. A u drobnější železné rezervy zase na rozdílu mezi kurzy, pokud nepůjdete k úplným vydřiduchům, zas až tolik nebude záležet, jde o drobné. Pokud skutečně chcete mít cizí měnu fyzicky v ruce, v kapse nebo zašitou v opasku, porovnávejte kurzy na internetu. Na Peníze.cz najdete kurzovní lístky bank i některých směnáren. Nezapomeňte ale taky uvážit to, jestli opravdu můžete výměnu snadno uskutečnit: pravděpodobně nepojedete do směnárny na druhém konci republiky, možná ani na druhém konci města.

Související články na téma čnb, kurzy měn, měny, převod měn, převodník měn

Sazby na spořicích účtech zase potichu klesly

29. 12. 2009 | Věra Tůmová | 12 komentářů

Sazby na spořicích účtech zase potichu klesly

Spořicí účty bank už nenabízejí zdaleka takové zhodnocení jako na začátku roku. Sazby klesly potichu téměř všude, nejvíce pak kolem Štědrého dne.

Učitelé mají učit finanční gramotnost, ale často neznají ani základní pojmy

13. 11. 2009 | Jan Stuchlík | 23 komentářů

Učitelé mají učit finanční gramotnost, ale často neznají ani základní pojmy

Rozdíly ve znalostech učitelů, kteří mají učit finanční gramotnost na základních a středních školách, jsou velké. Přitom do dvou let by se finanční témata měla učit na všech českých školách.

Mystérium drahého zlata: strach z inflace, kterou nyní nikdo nečeká

13. 10. 2009 | Jan Stuchlík | 9 komentářů

Mystérium drahého zlata: strach z inflace, kterou nyní nikdo nečeká

Ceny zlata přeskočily tisíc dolarů za unci a budou růst dál. Investoři se prý bojí inflace po opadnutí recese. Jenže řada ekonomů a centrálních bankéřů v dohledné době raketový růst cen nečeká.

Roboti na trhu aneb jak za vás bude obchodovat počítač

5. 10. 2009 | Ondřej Hartman | 8 komentářů

Roboti na trhu aneb jak za vás bude obchodovat počítač

Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Prostě za něj vše udělá robot. Není to až tak nereálné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Sazby ČNB jsou na minimu, ale úvěry nezlevnily

27. 8. 2009 | Petr Kučera | 6 komentářů

Sazby ČNB jsou na minimu, ale úvěry nezlevnily

Nižší základní sazby České národní banky obvykle vedou ke zlevnění úvěrů komerčních bank. Lidé tak zaplatí nižší úroky například u hypoték a dalších půjček, na druhou stranu se jim méně výhodně úročí vklady například na spořícím účtu.

Jak by měl vypadat obchodní deník tradera

10. 8. 2009 | Ondřej Hartman | 1 komentářů

Jak by měl vypadat obchodní deník tradera

Za úspěchem obchodníků na finančních trzích je kvalitní obchodní systém. Ten lze vyhodnocovat a vylepšovat na základě vedení obchodního deníku. Jeho sestavování sice bývá nudné, ale jeho informace jsou o to užitečnější.

Kdo se snaží být chytřejší než trh, většinou prodělá

7. 8. 2009 | Jan Stuchlík | 11 komentářů

Kdo se snaží být chytřejší než trh, většinou prodělá

Osmdesát procent malých obchodníků na měnových trzích prodělává. Snaží se přechytračit trh, místo aby se drželi jednoduchých pravidel a postupů, říká Ondřej Hartman, obchodník s měnami a zakladatel serveru FXstreet.cz.

Růst akcií? Jen naivní nadšení.

7. 8. 2009 | B.I.G. Expert

Růst akcií? Jen naivní nadšení.

Recese sice končí, ale čím dál víc údajů naznačuje, že po ní příjde stagnace. Nedávný rychlý růst akciových trhů tak může poměrně rychle vyprchat, až investoři zjistí, že jejich optimismus byl až příliš velký.

Zjednodušme výpočet úroků z prodlení, navrhuje vláda

3. 8. 2009 | Petr Kučera

Zjednodušme výpočet úroků z prodlení, navrhuje vláda

Změna současného systému výpočtu úroku z prodlení je cílem nového nařízení vlády, jehož návrh je nyní v připomínkovém řízení.

Víte, čím budete platit na dovolené? Otestujte se.

16. 7. 2009 | redakce Peníze.CZ

Víte, čím budete platit na dovolené? Otestujte se.

Před každou zahraniční dovolenou zpravidla vede turistova cesta do banky či směnárny pro měnu, která se v dané zemi používá. I když někdy si i v exotických zemích vystačí jen s dolary či eury. Víte, jakými měnami se v oblíbených destinacích platí? Otestujte se.

Češi se krize bojí jen na oko. Jejich dluhy rostou.

17. 6. 2009 | Jan Stuchlík

Češi se krize bojí jen na oko. Jejich dluhy rostou.

Banky by se měly připravit, že letos poměrně výrazně vzroste počet úvěrů, které české domácnosti nebudou schopny splácet. Ty se přitom navzdory obavám z recese dál zadlužují, i když pomaleji než loni.

Do konce roku 2010 může recese stát banky 50 miliard

15. 6. 2009 | Petr Čermák | 2 komentáře

Do konce roku 2010 může recese stát banky 50 miliard

České banky se nespálily na pádu finančních trhů, ale ubránit se zhoršené platební schopnosti lidí v hospodářství postiženém recesí nedokážou. Opravné položky, kterými se připravují na špatné časy, budou ještě významnější nákladovou položkou.

Peněžní fondy nad spořicími účty hned tak nevyhrají

19. 5. 2009 | Petr Čermák | 6 komentářů

Peněžní fondy nad spořicími účty hned tak nevyhrají

Výnosy peněžních fondů zatím s úroky na spořicích účtech prohrávají. Může za to bitva bank o peníze střadatelů kvůli špatné situaci na trhu mezibankovních úvěrů. Manažeři fondů ovšem tvrdí, že jakmile se situace v bankovnictví uklidní, peněžní fondy opět zazáří.

V oběhu bude lépe chráněná pětistovka. Prozkoumejte ji.

31. 3. 2009 | Eva Sovová | 1 komentářů

V oběhu bude lépe chráněná pětistovka. Prozkoumejte ji.

Od 1. dubna pouští Česká národní banka do oběhu inovovanou pětistovku. Bude mít více ochranných prvků, aby se dala snadno rozpoznat od padělků. Podívejte se, jak nové ochranné prvky na pětistovce vypadají.

Koruna by zase mohla spadnout ke 30 korunám za euro

25. 3. 2009 | John Hardy

Koruna by zase mohla spadnout ke 30 korunám za euro

Poslední posílení české koruny dokazuje, že zahraniční investoři začali rozlišovat mezi jednotlivými zeměmi střední a východní Evropy. Pokud ovšem bude ekonomika eurozóny dál pokulhávat, dá se očekávat opětovné výrazné oslabení.

Ze zlata se pro českého investora může stát past

18. 2. 2009 | Jan Stuchlík | 4 komentáře

Ze zlata se pro českého investora může stát past

Zlato je v očích investorů zase v kurzu. Jeho cena roste a měla by stoupat i v příštích měsících. Češi, kteří chtějí peníze investovat do žlutého kovu na delší dobu, by však měli odolat. V korunách je zlato předražené.

Hampl: Eurem si není třeba kupovat ekonomickou důvěryhodnost

19. 1. 2009 | Jan Stuchlík | 3 komentáře

Hampl: Eurem si není třeba kupovat ekonomickou důvěryhodnost

Česko je na vstup do eurozóny stále lépe připraveno. Přesto podle analýzy České národní banky ještě není důvod stanovit datum přijetí společné měny. I proto, že si Česko prý nepotřebuje eurem kupovat ekonomickou důvěryhodnost.

Konec ruského zázraku. Stačilo půl roku.

2. 1. 2009 | Jan Stuchlík | 10 komentářů

Konec ruského zázraku. Stačilo půl roku.

Na drahé ropě vybudovalo Rusko úctyhodný sedmiprocentní hospodářský růst. Teď ruskou ekonomiku poslaly zlevňující ropa spolu s finanční krizí do kolen. Rusové už přišli o čtvrtinu devizových rezerv. Příští rok možná utratí až dvě třetiny z peněz odložených na horší časy.

Krize a euro, aneb Česko proti všem

2. 12. 2008 | Jan Jedlička | 12 komentářů

Krize a euro, aneb Česko proti všem

Zatímco Čeští politici odkládají kvůli finanční krizi rozhodnutí o termínu přijetí eura v ČR, polská i maďarská vláda urychlují přípravy na vstup do eurozóny. Popularita eura stoupá i v Dánsku a Švédsku.

Nová adresa pro stížnosti na finanční instituce

8. 9. 2008 | Petr Čermák | 6 komentářů

Nová adresa pro stížnosti na finanční instituce

Odbor ochrany spotřebitele, který vznikl v ČNB 1. září, má dbát na to, aby se regulované finanční instituce chovaly férově. Chce se i více zapojit do finančního vzdělávání obyvatelstva, říká ředitelka nového odboru Helena Kolmanová.

Kurzy měn v mobilu

Mobilní aplikace - Kurzy měn

Stáhněte si unikátní aplikaci Kurzy měn pro chytré telefony. Aplikace Kurzy měn je česky a po omezenou dobu zdarma.

Kurzy měn - Doplňky pro web

Umístěte si na vaše stránky aktuální kurzy až 35 světových měn . Můžete si zvolit, které měny se na vašich stránkách mají zobrazovat. Aktualizace kurzů probíhá každé odpoledne, jakmile Česká národní banka (ČNB) vydá nový kurzovní lístek platný pro příští den.
HTML kód ke stažení zde.

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services