Převody měn, převodník měn

Kurzová kalkulačka počítá, za kolik jednotek jedné měny dostanete určitý počet jednotek měny druhé. Respektive kolik byste dostali podle aktuálního kurzu ČNB. Přepočet měn provádíme podle aktuálního kurzovního lístku ČNB. Každá banka a směnárna si stanoví kurz vlastní, ale převod měny podle ČNB vám poslouží jako opora při zkoumání, jestli váš směnárník vydělává fér, nebo vás chce vzít na hůl.

Přepočet měn – měnová kalkulačka online

Pomohla vám tato kalkulačka?

AnoNeHvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda

Další kalkulačky



Srovnejte si kurzovní lístky

Najděte si nejvýhodnější kurz eura, dolaru, libry nebo jiné měny.

NázevKurzPoplatekCelkem zaplatíte
Czech Exchange kurzovní lístek25,350bez poplatku2 535,00 Kč
Exchange s.r.o. VIP kurzovní lístek25,400bez poplatku2 540,00 Kč
Max banka kurzovní lístek25,735bez poplatku2 573,50 Kč
ČSOB kurzovní lístek25,896bez poplatku2 589,60 Kč
Česká spořitelna kurzovní lístek26,100bez poplatku2 610,00 Kč
Komerční banka kurzovní lístek26,285bez poplatku2 628,51 Kč
UnicreditBank Czech Republic kurzovní lístek26,468bez poplatku2 646,80 Kč
Raiffeisenbank kurzovní lístek26,549bez poplatku2 654,93 Kč

TIP: Získejte výhodný VIP kurz na výměnu valut - vytiskněte si slevový kupón.
TIP: Jak na platby do zahraničí ZDARMA? - šetřete na poplatcích, podmínky ZDE.
  • Kdy se mění kurz ČNB?

    Pro převodník měn používáme kurzy devizového trhu a kurzy ostatních měn, které Česká národní banka mění každý pracovní den ve 14.30.

  • Kdo určuje kurz koruny?

    Pro běžnou výměnu peněz nebo nákup nebo výběr v zahraničí by asi stačilo říct, že kurz koruny určuje směnárník nebo naše banka. Nejobecněji se zas dá říct, že kurz koruny určuje trh, nabídka a poptávka. V některých přesně zákonem daných okolnostech pak zase platí – týká se to zejména mezinárodního obchodu – že se firmy řídí kurzem vyhlašovaným pro daný den Českou národní bankou.

  • Co ovlivňuje kurz měny?

    V podstatě hospodaření země, která měnu vydává, a struktura toho, co vyrábějí a nabízejí za služby její firmy. Pokud je země dobře řízená a vláda vypadá stabilně a důvěryhodně, láká to investory, aby do země i do její měny investovali. Pokud je země zadlužená, investoři se jí raději vyhnou, protože to v budoucnu bude znamenat vyšší daně, inflaci a další problémy. Kurz měny ovlivňuje taky centrální banka země, která jednak vyhlašuje základní úrokové sazby, jednak řídí emisi peněz.

  • Co je to středový kurz?

    Ve směnárně, v bance nebo i v kurzovním lístku na internetu najdete u každé měny zpravidla dva kurzy. Kurz nákupní a kurz prodejní. Nákupní kurz bývá nižší: ukazuje, kolik vám při výměně zaplatí korun, když přinesete cizí peníze. Prodejní kurz je vyšší, ten říká, kolik korun budete muset zaplatit, když chcete odejít s cizí měnou. Z rozdílu mezi kurzy vytváří směnárník svůj zisk. Středový kurz je v podstatě průměr nákupního a prodejního kurzu. Slouží k rychlé orientaci, aby člověk nemusel v hlavě zpracovávat najednou dva kurzy měn. Kalkulačka, jakou najdete na webu, většinou pracuje se středovým kurzem. Pokud už online převodník měny nepočítá s tím, že chcete nakupovat nebo prodávat.

  • Jak výhodně směnit peníze?

    V první řadě je potřeba si vyjasnit, jestli opravdu potřebujete peníze měnit. Ve většině evropských zemí zaplatíte cokoli platební kartou a možná má vaše banka solidní kurz, že se vám výměna většího množství peněz nevyplatí. A u drobnější železné rezervy zase na rozdílu mezi kurzy, pokud nepůjdete k úplným vydřiduchům, zas až tolik nebude záležet, jde o drobné. Pokud skutečně chcete mít cizí měnu fyzicky v ruce, v kapse nebo zašitou v opasku, porovnávejte kurzy na internetu. Na Peníze.cz najdete kurzovní lístky bank i některých směnáren. Nezapomeňte ale taky uvážit to, jestli opravdu můžete výměnu snadno uskutečnit: pravděpodobně nepojedete do směnárny na druhém konci republiky, možná ani na druhém konci města.

Související články na téma čnb, kurzy měn, měny, převod měn, převodník měn

Pomozte kapří šupině pořádnou novoroční investicí

31. 12. 2004 | PR článek | 22 komentářů

Pomozte kapří šupině pořádnou novoroční investicí

HSBC zahájila prodej další tranše 100% zajištěných fondů, tentokrát představila fondy hned tři. Ty svým investorům zajistí přinejmenším plnou návratnost investovaných prostředků a výplatu výnosu při splatnosti fondu, jeden z nich navrch vyplatí také minimální pevný výnos. Pro ty nejrychlejší je připraveno i bonusové zvýhodnění.

Jak se vaří strukturované produkty

13. 12. 2004 | Petr Vykoukal | 5 komentářů

Jak se vaří strukturované produkty

Zajištěné fondy či termínované vklady s proměnlivým výnosem jsou příkladem tzv. strukturovaných produktů. Jsou sestaveny z několika složek, které dávají navenek docela jednoduchý produkt. Podívejme se, jak vypadají "zevnitř", v jaké podobě jsou "vyráběny" pro český trh a kolik na nich banky vydělávají.

Jak se platí na zahraničním sněhu

30. 11. 2004 | Dušan Hradil | 2 komentáře

Jak se platí na zahraničním sněhu

I na zimní dovolené musíte nějak platit, a tak je dobré si před odjezdem promyslet, zda přibalíte platební kartu, cestovní šek nebo hotovost. Pokud se chcete vyhnout problémům a zbytečným výdajům, zvažte všechny klady a zápory.

Fondy: dobrá půlmiliarda

1. 11. 2004 | Petr Fejtek

Fondy: dobrá půlmiliarda

V uplynulém týdenním kole prohrál UNIS s AKATEM 1 : 8 a když hodnotíme soupeření kategorií, pak – byť jen na body – zvítězily zajištěné nad fondy peněžního trhu. 340 milionů do zajištěných fondů jistě hovoří jasnou řečí.

Také máte doma padělky?

12. 10. 2004 | Dušan Hradil | 13 komentářů

Také máte doma padělky?

Možná ano, a vůbec o tom nevíte. Nevědomky se pak můžete dostat za mříže. Padělání totiž dneska frčí, jak to papírové, tak i kovové. Chcete vědět víc? A třeba si i prohlédnout pravou falešnou minci?

Je obchodování na měnovém trhu pro každého?

2. 9. 2004 | Jiří Tuvora | 13 komentářů

Je obchodování na měnovém trhu pro každého?

V minulých letech řada společností nabízela obchodování na měnovém trhu (FOREX) za využití finanční páky bez jakéhokoliv povolení jen na základě smlouvy o zprostředkování. "Brokeři" těchto firem přitom obchodovali s penězi klientů na jejich účtu, někdy i bez vědomí klienta. Nyní je situace jiná a lze tvrdit, že se i na poli měnových obchodů pro tuzemské investory blýská na lepší časy.

Servis 24 má novější kabát

1. 9. 2004 | Vendula Hilkovičová | 13 komentářů

Servis 24 má novější kabát

Česká spořitelna od srpna letošního roku nabízí svým klientům novou verzi internetového bankovnictví Servis 24. Přichází s převratnými změnami, nebo jen kopíruje to, co je u konkurence již běžné?

Fondy: odplulo půldruhé miliardy

23. 8. 2004 | Petr Fejtek | 1 komentářů

Fondy: odplulo půldruhé miliardy

Jako velryby, které v celém hejnu plují na mělčinu za smutnou perspektivou, vydalo se chrabré mužstvo smíšených a dluhopisových fondů do vln odlivu. V půli srpna tedy sílí přehlídka odkupů jako ztracených iluzí.

Středoevropské centrální banky dostaly vysvědčení

19. 8. 2004 | Simona Ely Plischke | 11 komentářů

Středoevropské centrální banky dostaly vysvědčení

ČSOB představila výsledky analýzy porovnávající působení centrálních bank České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Studie sledovala, jak byla která z nich během uplynulých 5 až 7 let v péči o měnu úspěšná. Jakou známku si odnesla ČNB?

Doloudáme se až na chvost?

19. 8. 2004 | Simona Ely Plischke

Doloudáme se až na chvost?

Přesto, že se nám stále daří v různých výkonnostních žebříčcích dosahovat hodnot odpovídajícím "lepšímu průměru", v dynamice vylepšování mezinárodní pozice za mnohými zeměmi spíše zaostáváme. O to hůř že i za našimi přímými regionálními konkurenty. Proč se možná brzy při porovnávání životní úrovně, korupčního bujení či ekonomické svobody ocitneme za Slováky, Maďary i Poláky?

ČSÚ: Jedna korekce skutečně nestačila

13. 8. 2004 | Jiří Šedivý | 1 komentářů

ČSÚ: Jedna korekce skutečně nestačila

Přinášíme slíbené vyjádření ČSÚ k problematice několikerých revizí národních účtů, ve kterém sami statistikové přiznávají, že některé jejich údaje jsou prozatím pro analytiky jen velmi obtížně použitelné. Přečtěte si o nezbytnosti revize kvůli srovnatelnosti všech 25 zemí EU a přípravě dalších revizí ještě pro tento rok.

Pohyblivá statistika přináší komplikace

5. 8. 2004 | Jiří Šedivý | 5 komentářů

Pohyblivá statistika přináší komplikace

Harmonizace českého systému národních účtů s EU nadělala mnoho vrásek všem, kdo ke své činnosti potřebují přesné informace o vývoji makroekonomických údajů. Nestabilita dat navíc významně ztěžuje vyhodnocování konvergenčních kritérií, a tím nepřímo ohrožuje přijetí eura.

Bezpečnostní prvky Eura

30. 7. 2004 | Tomáš Hampl | 1 komentářů

Bezpečnostní prvky Eura

Euro bankovky obsahují celou řadu bezpečnostních prvků a při návrhu nových bankovek bylo využito nejnovějších poznatků o ochraně bankovek proti padělání. Dokážete poznat podvodníky?

Čím se platilo po vzniku Československa?

23. 7. 2004 | Tomáš Hampl | 4 komentáře

Čím se platilo po vzniku Československa?

V roce 1918 vznikla na troskách Rakouska-Uherska samostatná republika. Na vlastní měnu si ale Československo muselo ještě počkat. Až odluka v únoru 1919 umožnila zavedení vlastní měny, jejíž bankovky se zařadily k nejkrásnějším platidlům doby.

Začínáme investovat: část druhá

22. 7. 2004 | redakce Peníze.CZ | 9 komentářů

Začínáme investovat: část druhá

Víte, jaký je rozdíl mezi spořením, investováním a spekulací? Znáte základní investiční rizika a princip složeného úročení?

Korunové hrátky

21. 7. 2004 | Petr Fejtek | 19 komentářů

Korunové hrátky

Reálné zhodnocení kurzu české koruny zřejmě jen tak neskončí. To může kromě jiného znamenat i ztrátu části výnosů při investicích např. v euru. Nabízí se tedy logická otázka: jak diverzikovat, pokud vůbec?

Malá škola zvyšování úroků: hlavně nenápadně!

13. 7. 2004 | Jiří Šedivý | 24 komentářů

Malá škola zvyšování úroků: hlavně nenápadně!

ČNB nebyla první, kdo na našem trhu zvýšil úrokové sazby. Mnohem rafinovaněji a o tři dny dříve to po indiánsku, tedy nenápadně, provedla Česká spořitelna. Víte, jak se dělají na našem trhu nepopulární kroky?

Vyzrajte na svízelné zahraniční platby

18. 6. 2004 | Kristýna Havligerová | 4 komentáře

Vyzrajte na svízelné zahraniční platby

Pro zadávání zahraničních plateb je dobré držet se několika doporučení. Nejdůležitějším je zadávání čísla účtu ve formátu IBAN a také swiftové adresy banky.

Není banka jako banka

25. 5. 2004 | Petr Fejtek | 6 komentářů

Není banka jako banka

Parkinson si lebedí všude na světě, ale u nás mnohde přímo jásá. Před časem zlí jazykové tvrdili, že máme nejvíc centrálních bankéřů na počet obyvatel na světě. Jakýsi malý stát ve státě.

Zahraniční platby nejsou z nejlevnějších

25. 5. 2004 | Kristýna Havligerová | 18 komentářů

Zahraniční platby nejsou z nejlevnějších

Chcete si zaplatit jazykový kurz či ubytování v cizině nebo potřebujete poslat hotovost příbuzným na účet v zahraniční? Je lepší provést transakci prostřednictvím banky, nebo využít poštu? Poradíme vám, jak na to.

Kurzy měn v mobilu

Mobilní aplikace - Kurzy měn

Stáhněte si unikátní aplikaci Kurzy měn pro chytré telefony. Aplikace Kurzy měn je česky a po omezenou dobu zdarma.

Kurzy měn - Doplňky pro web

Umístěte si na vaše stránky aktuální kurzy až 35 světových měn . Můžete si zvolit, které měny se na vašich stránkách mají zobrazovat. Aktualizace kurzů probíhá každé odpoledne, jakmile Česká národní banka (ČNB) vydá nový kurzovní lístek platný pro příští den.
HTML kód ke stažení zde.

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services