Převody měn, převodník měn

Kurzová kalkulačka počítá, za kolik jednotek jedné měny dostanete určitý počet jednotek měny druhé. Respektive kolik byste dostali podle aktuálního kurzu ČNB. Přepočet měn provádíme podle aktuálního kurzovního lístku ČNB. Každá banka a směnárna si stanoví kurz vlastní, ale převod měny podle ČNB vám poslouží jako opora při zkoumání, jestli váš směnárník vydělává fér, nebo vás chce vzít na hůl.

Přepočet měn – měnová kalkulačka online

Pomohla vám tato kalkulačka?

AnoNeHvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda

Další kalkulačky



Srovnejte si kurzovní lístky

Najděte si nejvýhodnější kurz eura, dolaru, libry nebo jiné měny.

NázevKurzPoplatekCelkem zaplatíte
Czech Exchange kurzovní lístek25,350bez poplatku2 535,00 Kč
Exchange s.r.o. VIP kurzovní lístek25,400bez poplatku2 540,00 Kč
Max banka kurzovní lístek25,735bez poplatku2 573,50 Kč
ČSOB kurzovní lístek25,896bez poplatku2 589,60 Kč
Česká spořitelna kurzovní lístek26,100bez poplatku2 610,00 Kč
Komerční banka kurzovní lístek26,285bez poplatku2 628,51 Kč
UnicreditBank Czech Republic kurzovní lístek26,477bez poplatku2 647,70 Kč
Raiffeisenbank kurzovní lístek26,549bez poplatku2 654,93 Kč

TIP: Získejte výhodný VIP kurz na výměnu valut - vytiskněte si slevový kupón.
TIP: Jak na platby do zahraničí ZDARMA? - šetřete na poplatcích, podmínky ZDE.
  • Kdy se mění kurz ČNB?

    Pro převodník měn používáme kurzy devizového trhu a kurzy ostatních měn, které Česká národní banka mění každý pracovní den ve 14.30.

  • Kdo určuje kurz koruny?

    Pro běžnou výměnu peněz nebo nákup nebo výběr v zahraničí by asi stačilo říct, že kurz koruny určuje směnárník nebo naše banka. Nejobecněji se zas dá říct, že kurz koruny určuje trh, nabídka a poptávka. V některých přesně zákonem daných okolnostech pak zase platí – týká se to zejména mezinárodního obchodu – že se firmy řídí kurzem vyhlašovaným pro daný den Českou národní bankou.

  • Co ovlivňuje kurz měny?

    V podstatě hospodaření země, která měnu vydává, a struktura toho, co vyrábějí a nabízejí za služby její firmy. Pokud je země dobře řízená a vláda vypadá stabilně a důvěryhodně, láká to investory, aby do země i do její měny investovali. Pokud je země zadlužená, investoři se jí raději vyhnou, protože to v budoucnu bude znamenat vyšší daně, inflaci a další problémy. Kurz měny ovlivňuje taky centrální banka země, která jednak vyhlašuje základní úrokové sazby, jednak řídí emisi peněz.

  • Co je to středový kurz?

    Ve směnárně, v bance nebo i v kurzovním lístku na internetu najdete u každé měny zpravidla dva kurzy. Kurz nákupní a kurz prodejní. Nákupní kurz bývá nižší: ukazuje, kolik vám při výměně zaplatí korun, když přinesete cizí peníze. Prodejní kurz je vyšší, ten říká, kolik korun budete muset zaplatit, když chcete odejít s cizí měnou. Z rozdílu mezi kurzy vytváří směnárník svůj zisk. Středový kurz je v podstatě průměr nákupního a prodejního kurzu. Slouží k rychlé orientaci, aby člověk nemusel v hlavě zpracovávat najednou dva kurzy měn. Kalkulačka, jakou najdete na webu, většinou pracuje se středovým kurzem. Pokud už online převodník měny nepočítá s tím, že chcete nakupovat nebo prodávat.

  • Jak výhodně směnit peníze?

    V první řadě je potřeba si vyjasnit, jestli opravdu potřebujete peníze měnit. Ve většině evropských zemí zaplatíte cokoli platební kartou a možná má vaše banka solidní kurz, že se vám výměna většího množství peněz nevyplatí. A u drobnější železné rezervy zase na rozdílu mezi kurzy, pokud nepůjdete k úplným vydřiduchům, zas až tolik nebude záležet, jde o drobné. Pokud skutečně chcete mít cizí měnu fyzicky v ruce, v kapse nebo zašitou v opasku, porovnávejte kurzy na internetu. Na Peníze.cz najdete kurzovní lístky bank i některých směnáren. Nezapomeňte ale taky uvážit to, jestli opravdu můžete výměnu snadno uskutečnit: pravděpodobně nepojedete do směnárny na druhém konci republiky, možná ani na druhém konci města.

Související články na téma čnb, kurzy měn, měny, převod měn, převodník měn

Fondy: útlum pokračuje

28. 4. 2003 | Petr Fejtek | 4 komentáře

Fondy: útlum pokračuje

Další týden pokračoval v ospalém jarním tempu bez větších změn či překvapení. Investoři jen postupně odpouštějí fondům peněžního trhu jejich nedávný "podraz", zatímco obliba dluhopisových fondů ještě trvá. Svítání na akciových trzích snad zvedá z tříletého prachu i smíšené a akciové fondy, přestože odliv ze smíšených pokračuje.

Tajemství čísla účtu

10. 4. 2003 | Petr Vykoukal | 15 komentářů

Tajemství čísla účtu

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli v sobě číslo účtu v bance skrývá nějakou logiku či je to jen výplod nějakého chorého matematika, který trápí nebohé klienty čísly o šestnácti pozicích?

Kam se poděla miliarda?

9. 4. 2003 | Petr Fejtek

Kam se poděla miliarda?

Za poslední měsíc z několika našich nejznámějších fondů "odešla" celkem přesně miliarda korun. Výkyvy výkonnosti, které mnohdy "pohřbily" i tříměsíční výnosy, vystrašily mnoho podílníků. Některé natolik, že vzali i se svými penězi do zaječích. Kam je asi odnesli?

Válka v Perském zálivu - důsledky pro ekonomiku

20. 3. 2003 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Válka v Perském zálivu  - důsledky pro ekonomiku

Válka v Perském zálivu může velmi výrazně ovlivnit celosvětovou ekonomiku i dění na finančních trzích. O tom, jak výrazně případná válka ovlivní ekonomiku i finanční trhy, rozhodne její délka.

Čísla hovoří za vše

18. 3. 2003 | Tomáš Mergl | 5 komentářů

Čísla hovoří za vše

Minulý týden se na veřejnosti objevily fámy, že domácí banky mají potíže. Jejich hospodaření přitom nebylo nikdy v minulosti zdravější.

Proč mít účet v malé bance?

7. 3. 2003 | Dušan Hradil | 4 komentáře

Proč mít účet v malé bance?

Po poslední vlně zdražování služeb bank se začalo více mluvit o malých finančních domech. I přes omezené služby a řídkou síť poboček mohou být pro klienty zajímavé. Přinášíme vám krátké představení malých bank na českém trhu a cenové srovnání jejich nabídky.

Co znamená odnětí licence

3. 3. 2003 | Michal Hazi | 20 komentářů

Co znamená odnětí licence

ČNB by dnes měla obdržet od vedení Union banky restrukturalizační plán. Jedním z možných řešení situace je ovšem také odnětí bankovní licence, které by znamenalo ukončení činnosti banky. Je dobré vědět, co by tato varianta přinesla klientům.

První PDAbanking v Česku

26. 2. 2003 | Dušan Hradil | 10 komentářů

První PDAbanking v Česku

S novým způsobem ovládání běžného účtu přijde počátkem března eBanka, která svým klientům nabídne přístup k penězům pomocí kapesního počítače (PDA). Jak taková aplikace vypadá a co všechno umožňuje?

Situace v Union bance

21. 2. 2003 | redakce Peníze.CZ | 92 komentářů

Situace v Union bance

Pobočky banky jsou zavřené, státní pomoc je vyloučena, bankovní rada ČNB dnes možná začne správní řízení na odejmutí licence ústavu. Toto je stručná charakteristika situace v Union bance, kterou redakce Peníze.cz sleduje a bude vám postupně přinášet aktuální informace.

Přichází strašidlo deflace

11. 2. 2003 | Petr Fejtek | 8 komentářů

Přichází strašidlo deflace

ČSÚ ohlásil další rekordy: nezaměstnanost na maximu 10,2 % a inflace se změnila v deflaci: stokoruna před rokem zapomenutá v kapse sama "vydělala" 40 haléřů! Co to znamená? Přichází ekonomická smrtka s kosou, nebo jde jen o neškodnou fluktuaci? Zřejmě jen krátkodobý výkyv, ale jak asi zareagují finanční trhy?

Akciová oáza v roce 2002

4. 2. 2003 | Stanislav Volek | 2 komentáře

Akciová oáza v roce 2002

Již třetí sezónu svírají vyspělé kapitálové trhy silné medvědí paže a na rozbouřeném akciovém moři je dnes jen málo spásných přístavů. Jedním z mála regionů, kde investor do akcií či akciových fondů nemusel v minulém roce utrpět ztráty, byla střední a východní Evropa.

Elektronické peněženky nemusely panikařit

31. 1. 2003 | Jasna Sýkorová | 5 komentářů

Elektronické peněženky nemusely panikařit

Virtuální měna nejsou peníze, vysvětluje ve svém rozboru Zbyněk Loebl, právník z Central European Advisory Group. Zrušení elektronických peněženek, ke kterému došlo k prvnímu lednu tohoto roku, bylo tedy podle něj unáhlené.

Platební karty: Dodrží banky doporučení ČNB?

28. 1. 2003 | Dušan Hradil | 6 komentářů

Platební karty: Dodrží banky doporučení ČNB?

Od ledna si banky lámou hlavu nad vzorovými podmínkami ČNB, které upravují vedení a vydávání platebních karet. Pokud je přijmou, významně se tím změní postavení a odpovědnost klientů, a to na úkor bank. V čem je vlastně problém a jak by to mohlo dopadnout?

Historické vítězství fondů

28. 1. 2003 | Petr Fejtek | 4 komentáře

Historické vítězství fondů

Loni konečně statisíce lidí pochopilo: Vklady živoří na úbytě – ať žijí fondy! Bankovní statistiku ČNB máme zatím jen do konce listopadu, ale vypovídá jasně: domácnosti z bank vybírají desítky miliard korun. Zejména termínované vklady zhubly o tolik, že ani 40miliardová injekce netermínovaných korun nestačila úbytek vyrovnat.

Fondy 2002: Radostný pokles

23. 1. 2003 | Tomáš Skřivánek

Fondy 2002: Radostný pokles

Rok 2002 byl pro tuzemské podílové fondy mimořádně úspěšný. Celkový majetek spravovaný v otevřených fondech se zvýšil ze 64,1 na 99,9 miliardy korun. Majetek pod správou tak meziročně narostl o více než 50 procent a tempo růstu překonalo i ty nejoptimističtější prognózy.

Elektronické peněženky nevěří na svou záchranu

14. 1. 2003 | Jasna Sýkorová | 3 komentáře

Elektronické peněženky nevěří na svou záchranu

Placení přes internet nebylo do letošního ledna samostatně právně ošetřeno. Nový zákon o platebním styku však stále vyvolává více otázek, než nabízí řešení. Především co se týče povinnosti bank uhradit škody při zneužití platební karty a budoucnosti mikroplatebních systémů typu I Like Q nebo Monetka.

Co s prošlými penězi

19. 12. 2002 | Dušan Hradil | 3 komentáře

Co s prošlými penězi

Máte ještě doma marky, franky, šilinky nebo jiné bankovky zemí, které již rok holdují Euru? I když se s nimi již neplatí, některé banky je stále směňují. Zajímá vás, kdo, jak a za kolik?

Povídání o Bance Bank

13. 12. 2002 | Leoš Bárta | 2 komentáře

Povídání o Bance Bank

Druhým dílem se dnes dostává do své poloviny nesoutěžní putování po internetových aktivitách státních finančních institucí. Připravte se, čeká vás exkurze po kladech a záporech prostředí, které, myslím, využíváte poměrně často – České národní banky.

Alergie na euro

21. 11. 2002 | Tomáš Hampl | 4 komentáře

Alergie na euro

Nemusíte být euroskeptik, aby se u vás objevila alergie na tuto měnu. V Evropě přibývá lidí alergických na nové euromince, z nichž se uvolňuje více niklu než připouštějí normy.

Čím se platilo po vzniku Československa?

28. 10. 2002 | Tomáš Hampl | 2 komentáře

Čím se platilo po vzniku Československa?

Před 84 lety vznikla na troskách Rakouska-Uherska samostatná republika. Na vlastní měnu si ale Československo muselo ještě počkat. Až odluka v únoru 1919 umožnila zavedení vlastní měny, jejíž bankovky se zařadily k nejkrásnějším platidlům doby.

Kurzy měn v mobilu

Mobilní aplikace - Kurzy měn

Stáhněte si unikátní aplikaci Kurzy měn pro chytré telefony. Aplikace Kurzy měn je česky a po omezenou dobu zdarma.

Kurzy měn - Doplňky pro web

Umístěte si na vaše stránky aktuální kurzy až 35 světových měn . Můžete si zvolit, které měny se na vašich stránkách mají zobrazovat. Aktualizace kurzů probíhá každé odpoledne, jakmile Česká národní banka (ČNB) vydá nový kurzovní lístek platný pro příští den.
HTML kód ke stažení zde.

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services