Kalkulačka – kolik si můžu půjčit?

Když potřebujete zjistit, jestli vám dají půjčku, zeptejte se nejdřív v bance. Všichni poskytovatelé úvěrů mají povinnost prověřit bonitu klienta, tedy vaši schopnost splácet, ale banka bude nejpřísnější. Je pravděpodobné, že při posuzování, na jaký úvěr dosáhnete, bude jiný poskytovatel půjček mírnější. Ale o to přísnější můžou být sankce, když nebudete splácet. Na otázku, kolik mi půjčí naše kalkulačka půjčky neodpoví, ale dostanete odpověď na otázku, kolik si půjčit můžete, aniž by t přímo ohrozilo váš rodinný rozpočet.

Úvěrová kalkulačka – kolik si můžu půjčit?

Pomohla vám tato kalkulačka?

AnoNeHvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda

Další kalkulačky

POROVNEJTE SI naši NABÍDKU půjček. Pomůžeme vám najít tu pravou.

Hledáte slušnou půjčku? Pokusíme se najít tu, která bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám.
  • Jak zjistím, jestli a kolik mi banka půjčí?

    To nezjistíte jinak, než že se zeptáte. Banka bude posuzovat v první řadě vaše příjmy. Jestli máte nebo budete mít dost peněz na splácení. Říká se tomu bonita klienta. Kalkulačka bonity klienta neexistuje: každá banka má svoje vnitřní pravidla.

  • Jak doložit příjmy? Jak si banka ověří můj příjem?

    Pokud žádáte o úvěr u banky, která spravuje váš hlavní účet, podívá se na něj a nic dokládat nemusíte. Jinak banka nejčastěji vyžaduje potvrzení příjmu od zaměstnavatele, daňové přiznání nebo výpis z jiného účtu.

  • Je půjčka bez doložení příjmů bezpečná?

    Jestli je nějaká půjčka bezpečná, to záleží především na tom, jestli máte nebo budete mít na její splacení peníze. Zákon o spotřebitelském úvěru obecně poskytovatelům úvěrů nařizuje prověřovat si bonitu, tedy schopnost splácet, svých klientů a potvrzení o příjmu ji dokládá většinou nejlíp. Pokud poskytovatel úvěru neprověřuje váš příjem, riskuje – a za riziko si od vás nechá zaplatit. Jednak pravděpodobně nastaví vyšší úrok, jednak bude přísněji nastavovat sankce za nesplácení půjčky. Nedostatečné ověření bonity klienta, tedy ohrožuje v první řadě jeho samotného.

Související články na téma hypoteční úvěry, hypotéky, kreditní karty, půjčky, spotřebitelské úvěry, úvěry

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti

3. 7. 2007 | Pavel Řehulka | 66 komentářů

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti

Při prodeji a koupi bytu je třeba se vyvarovat řady chyb, které mohou vést až ke ztrátě peněz. Přinášíme přehled nejčastějších problémů při těchto transakcích a rady, jak se jich vyvarovat.

DOVOLENÁ 2007: V zahraničí je nejlepší platit kartou

27. 6. 2007 | Michal Pravda | 9 komentářů

DOVOLENÁ 2007: V zahraničí je nejlepší platit kartou

Hotovost na dovolené je sice nezbytná, ale s množstvím bankovek a mincí v peněžence by se to nemělo přehánět. Lepší a levnější službu udělá platební karta či cestovní šeky. Poradíme vám také, jak se budou vyvíjet kurzy hlavních dovolenkových měn.

Neschopnost splácet úvěr nemusí vést vždy k exekuci

20. 6. 2007 | Josef Janda | 6 komentářů

Neschopnost splácet úvěr nemusí vést vždy k exekuci

Zástupci bank se shodují, že pokud dlužník není schopen splácet úvěr, měl by to co nejdříve bankám oznámit. Společně mohou cestu z platební neschopnosti najít. Ovšem za patřičný poplatek.

Co dělat, když u hypotéky končí období fixace úrokových sazeb

19. 6. 2007 | Josef Janda | 5 komentářů

Co dělat, když u hypotéky končí období fixace úrokových sazeb

Na vyjednávání o nové výši úrokové sazby z hypotéky má klient před koncem fixačního období dva měsíce. Se snížením sazby, kterou navrhne banka, však zpravidla počítat nemůže. Určitou změnu podmínek umožňuje splacení staré hypotéky novým úvěrem od jiné banky.

Registr dlužníků: černý puntík na několik let

12. 6. 2007 | Milan K. Osvaag | 73 komentářů

Registr dlužníků: černý puntík na několik let

Kdo se ocitl v některém z českých seznamů dlužníků, může se rozloučit s některými službami, které by si bez záznamu mohl bez problémů koupit. Dostat se do registru přitom není složité. Vymazání naopak trvá několik let.

DOVOLENÁ 2007: Jak koupit zájezd na splátky

6. 6. 2007 | Michal Pravda | 25 komentářů

DOVOLENÁ 2007: Jak koupit zájezd na splátky

Toužíte po dovolené u moře, ale nemáte na ni našetřeno dost peněz? Pořiďte si zájezd na splátky. Poradíme, kam zajít pro nulové navýšení a jak vycestovat a nezaplatit předem ani korunu.

Úroková jistota u hypoték má řadu úskalí

5. 6. 2007 | Roman Scherks | 27 komentářů

Úroková jistota u hypoték má řadu úskalí

Úrokové sazby z hypotečních úvěrů začaly růst. Kdo nyní zvolí fixní úrokovou sazbu na celou dobu úvěru, mohl by za určitých okolností vydělat. Musí však počítat s tím, že splatit hypotéku předčasně bude složitější.

Události uplynulého měsíce: květen

1. 6. 2007 | redakce Peníze.CZ

Události uplynulého měsíce: květen

Uteklo vám v květnu něco z našeho denního zpravodajství? Víte, co se událo v oblasti bankovnictví, daní, bydlení, investování a dalších? Jste si jisti, že jste nepropásli některou z povinností vůči státu? Nahlédněte do výběru květnových událostí.

Osobní bankrot: pětiletá cesta z dluhů

30. 5. 2007 | Milan K. Osvaag | 51 komentářů

Osobní bankrot: pětiletá cesta z dluhů

Lidem, kteří mají problém se splácením dluhů, se otevírá možnost, jak se s půjčkami jednou provždy vypořádat. Mohou na sebe nechat soudem vyhlásit osobní bankrot.

V kauze Finpomoc se bude lichva prokazovat těžko

18. 5. 2007 | Milan K. Osvaag | 90 komentářů

V kauze Finpomoc se bude lichva prokazovat těžko

Už čtyři desítky klientů úvěrové společnosti Finpomoc.cz se chystají připojit k trestnímu oznámení, které na firmu podalo Sdružení obrany spotřebitelů pro podezření z podvodu a lichvy.

Nenechte banku, aby vydělávala místo vás

17. 5. 2007 | Vladimír Bádr | 24 komentářů

Nenechte banku, aby vydělávala místo vás

Banky investují část úspor svých klientů na kapitálovém trhu. Výnosy z těchto transakcí jsou vyšší než úrok, který střadatelům nabízí. Není přitom důvod, aby střadatelé místo nízkého úroku neinkasovali celý investiční výnos sami.

Americká hypotéka: pomocník při splácení dluhů

16. 5. 2007 | Josef Janda | 7 komentářů

Americká hypotéka: pomocník při splácení dluhů

Americká hypotéka může ušetřit peníze a pomoci z problémů. Třeba těm, kteří neodhadli své možnosti splácet jiné spotřebitelské úvěry a dostávají se do dluhové pasti. Má to jenom jeden háček: je třeba mít nemovitost, kterou se za úvěr ručí.

Zbytečná pravidla pro spotřebitelské úvěry

15. 5. 2007 | Jan Jedlička | 2 komentáře

Zbytečná pravidla pro spotřebitelské úvěry

Studie Evropského parlamentu naznačila, že připravovaná harmonizace pravidel poskytování spotřebitelských úvěrů v celé Evropské unii klienty nepřesvědčí, aby si půjčovali v zahraničí. Jsou totiž zvyklí chodit do domácích bank.

Události uplynulého měsíce: duben

4. 5. 2007 | redakce Peníze.CZ

Události uplynulého měsíce: duben

Uteklo vám v dubnu něco z našeho denního zpravodajství? Víte, co se událo v oblasti bankovnictví, daní, bydlení, investování a dalších? Jste si jisti, že jste nepropásli některou z povinností vůči státu? Nahlédněte do výběru dubnových událostí.

Fondy: jen 140 miliónů, tak pozor na fámy

30. 4. 2007 | Petr Fejtek | 4 komentáře

Fondy: jen 140 miliónů, tak pozor na fámy

K investicím počasí zřejmě neláká, ale k čemu podílníci potřebovali vyzvednout čtvrt miliardy z peněžního trhu, zůstane asi záhadou. Že by sluníčko již vyvolalo myšlenky na dovolenou? Ještě, že zajištěné vše zajistí, takže i když tentokrát posbíraly jen necelých 400 miliónů, stačily celkovou bilanci zachránit na kladných 140 miliónech.

Jak došly platební karty do českých zemí aneb historie karet plná zajímavostí

27. 4. 2007 | Simona Ely Plischke | 16 komentářů

Jak došly platební karty do českých zemí aneb historie karet plná zajímavostí

Historie platebních karet se začala psát v roce 1914. Tehdy společnost Western Union Telegraph Company poslala na světlo světa první úvěrovou kartu. Milníkem na časové ose moderních karet se ovšem stal až rok 1949. To jeden newyorský podnikatel v restauraci při placení zjistil, že si zapomněl peněženku. A tuto trapnou situaci již zažít nechtěl... V dnešním článku se podíváme na zrození prvních platebních karet ve světě, ale hlavně na to, kdy a jak se karty dostaly do zemí českých. Proč to trvalo tak dlouho a proč se do toho nechtělo ani bankám ani obchodníkům.

Nejčastější investiční omyly: čeho se vyvarovat

26. 4. 2007 | David Urbánek | 5 komentářů

Nejčastější investiční omyly: čeho se vyvarovat

Pokud investujete sami a nemáte s kapitálovými trhy dostatečné zkušenosti, možná využijete některé z následujících rad. Vyhnout se základním chybám znamená vyhnout se zbytečným ztrátám. Některé zásady jsou přitom zcela jednoduché.

Daňová reforma: vyrovná nižší daň snížené daňové odpočty?

24. 4. 2007 | Milan K. Osvaag | 28 komentářů

Daňová reforma: vyrovná nižší daň snížené daňové odpočty?

Snížení sazby daně z příjmů na jednotných 15 % by znamenalo sice nižší daň, ale také nižší daňové odpočty. To pocítí hlavně ti, kteří využívají daňových úlev na úvěry na bydlení, životní pojištění či penzijní připojištění. Podle Ministerstva financí ale nižší základ daně tuto nevýhodu dokáže nahradit. Kupecké počty ovšem napoví, že hypotéky zdraží a už u příjmu nad 35 000 Kč klesnou daňové odpočty na penzijní připojištění a životní pojištění na polovinu. Jak to tedy bude? A promítnou se změny také na trhu s finančními produkty?

Finpomoc.cz: finanční výpomoc, nebo vydírání bezmocných?

17. 4. 2007 | Milan K. Osvaag | 340 komentářů

Finpomoc.cz: finanční výpomoc, nebo vydírání bezmocných?

S rostoucím počtem lidí žijících na dluh rostou i řady firem nabízejících půjčky za podivných podmínek. Pro lidi ve finanční tísni jsou tyto mnohdy jedinou šancí jak zaplatit jiné splatné pohledávky. Občas ale skončí v šikovně upletené síti "expertů na slovíčkaření a hru s daty" a místo peněz pak zbudou jen oči pro pláč. Zda na konci budou opravdu jen slzy, nebo alespoň kus spravedlnosti, by mohl rozhodnout soud. Na jednu z těchto úvěrových firem, Finpomoc.cz, se totiž chystá trestní oznámení. Proč?

Porovnání produktů

Spotřebitelské úvěry

Zajímá vás, kde můžete získat nejvýhodnější spotřebitelský úvěr? Snadno to zjistíte v následujícím srovnání, které zahrnuje nabídku bankovních i nebankovních institucí.

Ještě doporučujeme

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Nejnovější články

Kde žije nejvíc dlužníků v Česku? Podrobná mapa exekucí

Kde žije nejvíc dlužníků v Česku? Podrobná mapa exekucí

Podívejte se, kolik lidí má v jednotlivých obcích exekuce nebo prochází oddlužením.

Hypoteční úroky se nehnou. Obrat může přijít po prázdninách

Hypoteční úroky se nehnou. Obrat může přijít po prázdninách

Banky teď nabízejí hypotéky v průměru za 5,49 procenta. Na hranici 5,5 procenta se drží...více

Pětina Čechů nerozumí procentům, ukázal průzkum

Pětina Čechů nerozumí procentům, ukázal průzkum

Česká bankovní asociace (ČBA) si nechává pravidelně kolem poloviny roku vyhodnocovat finanční...více

Partners Financial Services