Kalkulačka – kolik si můžu půjčit?

Když potřebujete zjistit, jestli vám dají půjčku, zeptejte se nejdřív v bance. Všichni poskytovatelé úvěrů mají povinnost prověřit bonitu klienta, tedy vaši schopnost splácet, ale banka bude nejpřísnější. Je pravděpodobné, že při posuzování, na jaký úvěr dosáhnete, bude jiný poskytovatel půjček mírnější. Ale o to přísnější můžou být sankce, když nebudete splácet. Na otázku, kolik mi půjčí naše kalkulačka půjčky neodpoví, ale dostanete odpověď na otázku, kolik si půjčit můžete, aniž by t přímo ohrozilo váš rodinný rozpočet.

Úvěrová kalkulačka – kolik si můžu půjčit?

Pomohla vám tato kalkulačka?

AnoNeHvězdaHvězdaHvězdaHvězdaHvězda

Další kalkulačky

POROVNEJTE SI naši NABÍDKU půjček. Pomůžeme vám najít tu pravou.

Hledáte slušnou půjčku? Pokusíme se najít tu, která bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám.
  • Jak zjistím, jestli a kolik mi banka půjčí?

    To nezjistíte jinak, než že se zeptáte. Banka bude posuzovat v první řadě vaše příjmy. Jestli máte nebo budete mít dost peněz na splácení. Říká se tomu bonita klienta. Kalkulačka bonity klienta neexistuje: každá banka má svoje vnitřní pravidla.

  • Jak doložit příjmy? Jak si banka ověří můj příjem?

    Pokud žádáte o úvěr u banky, která spravuje váš hlavní účet, podívá se na něj a nic dokládat nemusíte. Jinak banka nejčastěji vyžaduje potvrzení příjmu od zaměstnavatele, daňové přiznání nebo výpis z jiného účtu.

  • Je půjčka bez doložení příjmů bezpečná?

    Jestli je nějaká půjčka bezpečná, to záleží především na tom, jestli máte nebo budete mít na její splacení peníze. Zákon o spotřebitelském úvěru obecně poskytovatelům úvěrů nařizuje prověřovat si bonitu, tedy schopnost splácet, svých klientů a potvrzení o příjmu ji dokládá většinou nejlíp. Pokud poskytovatel úvěru neprověřuje váš příjem, riskuje – a za riziko si od vás nechá zaplatit. Jednak pravděpodobně nastaví vyšší úrok, jednak bude přísněji nastavovat sankce za nesplácení půjčky. Nedostatečné ověření bonity klienta, tedy ohrožuje v první řadě jeho samotného.

Související články na téma hypoteční úvěry, hypotéky, kreditní karty, půjčky, spotřebitelské úvěry, úvěry

Události uplynulého měsíce: březen

6. 4. 2007 | redakce Peníze.CZ | 1 komentářů

Události uplynulého měsíce: březen

Uteklo vám v březnu něco z našeho denního zpravodajství? Víte, co se událo v oblasti bankovnictví, daní, bydlení, investování a dalších? Jste si jisti, že jste nepropásli některou z povinností vůči státu? Nahlédněte do výběru březnových událostí.

Banky se konečně přizpůsobují klientům: na co se můžeme těšit?

5. 4. 2007 | Josef Janda | 22 komentářů

Banky se konečně přizpůsobují klientům: na co se můžeme těšit?

V českém bankovním sektoru dochází ke zvyšování platů, ale i zisků. Jakých zisků a v jaké skladbě dosáhly loni domácí banky? Vybraly na poplatcích klientů více či méně? Vrátí se bankovnictví zpátky na pobočky? Budeme moci do banky zajít i v sobotu? Nebo rovnou navštívit její pobočku v supermarketu? Jaké jsou nové trendy českého bankovnictví?

S pojištěním hypotéky máte budoucnost jistou

30. 3. 2007 | Pavel Slavík

Plánujete si vzít hypotéku a chcete klidně spát, i když si budete půjčovat hodně peněz? Není nic snadnějšího než se zabezpečit proti neočekávaným změnám v pracovním i soukromém životě a užít si Hypotéku bez starostí. Už při podpisu úvěrové smlouvy se můžete rozhodnout pro pojištění hypotéky, která se vám tak bude splácet mnohem snadněji. Budete totiž vědět, že jste mysleli na všechno.

Dluhopisy: poklesy akcií vynášejí dluhopisy opět na výsluní

21. 3. 2007 | Robert Šíbl

Dluhopisy: poklesy akcií vynášejí dluhopisy opět na výsluní

Po dalším týdenním poklesu na amerických akciových trzích se investorská veřejnost opět uchyluje k investicím do méně rizikových aktiv. To pomáhá i americkým vládním dluhopisům, které bychom i v budoucnu měli favorizovat před těmi evropskými. Na nejstarším kontinentu se totiž stále předpokládá ještě jedno navýšení sazeb v tomto roce. Naopak do výnosů se na americkém trhu v současnosti zahrnuje dokonce trojí snížení úrokových sazeb.

Děti a peníze: jak to jde dohromady?

21. 3. 2007 | Kateřina Boušová

Děti a peníze: jak to jde dohromady?

Jakým způsobem rodiče v Americe, Africe, Evropě nebo na Dálném východě učí svoje děti finanční zodpovědnosti? Které děti se učí utrácet a které naopak investovat? V jakém věku dětí rodiče s finanční výchovou začínají? Ve které zemi děti dostávají kapesné, aniž by "hnuli prstem", a které děti si naopak musejí každou "korunu" zasloužit?

Hypotéka jako kontokorent či s pevným úrokem? Ale ano!

13. 3. 2007 | Kateřina Boušová | 4 komentáře

Hypotéka jako kontokorent či s pevným úrokem? Ale ano!

Hypoteční banky letos přicházejí i s takovými produkty, jejichž existence byla v České republice ještě před pár lety zcela nemyslitelná. Raiffeisenbank od března poskytuje tzv. variabilní hypotéku, jakýsi kontokorent zajištěný nemovitostí s rámcem až 5 miliónů korun. Vhodným investováním můžete na této hypotéce dokonce i vydělat. ČSOB zase k hypotéce nabízí fixaci úrokové sazby na libovolně dlouhou dobu, až 30 let. Pojďme si novinky představit detailněji.

Události uplynulého měsíce: únor

7. 3. 2007 | redakce Peníze.CZ | 1 komentářů

Události uplynulého měsíce: únor

Uteklo vám v únoru něco z našeho denního zpravodajství? Víte, co se událo v oblasti bankovnictví, daní, bydlení, investování a dalších? Jste si jisti, že jste nepropásli některou z povinností vůči státu? Nahlédněte do výběru únorových událostí.

Více než polovina poskytovatelů úvěrů lže o RPSN

7. 3. 2007 | Kateřina Boušová | 15 komentářů

Více než polovina poskytovatelů úvěrů lže o RPSN

Uvažujete o drobné půjčce a chcete si smlouvu nejdříve doma v klidu prostudovat? Máte smůlu. Věříte, že roční procentní sazba nákladů (RPSN) a další informace uvedené na letáku jsou pravdivé? Může vás čekat nemilé překvapení. Věřili byste, že kvůli pokutě za rychlou jízdu půjčku nemusíte dostat? Ale ano. Napadlo by vás, že poplatky za poskytnutí úvěru mohou být vyšší než samotný úvěr? Divili byste se, ale i to zjistil terénní průzkum sdružení SPES mezi poskytovateli drobných půjček a úvěrů. Více se dočtete v článku.

Poperou se letos hypoteční banky o své klienty?

2. 3. 2007 | Kateřina Boušová | 14 komentářů

Poperou se letos hypoteční banky o své klienty?

Lednové obchodní výsledky hypotečních bank potvrdily, že zájem Čechů pořídit si vlastní bydlení oproti loňsku nepolevil. A banky se předhánějí, která jim nabídne atraktivnější produkt. Nabídka se hemží také novinkami, o kterých se nám před pár lety ani nesnilo, navíc díky nízké lednové inflaci v únoru snížilo úrokové sazby hned 5 poskytovatelů hypoték. Připravili jsme pro vás přehled inovací, které hypoteční banky v roce 2007 dosud připravily.

Bydlení: jaký byl rok 2006 a co můžeme čekat v roce 2007?

28. 2. 2007 | Kateřina Boušová | 3 komentáře

Bydlení: jaký byl rok 2006 a co můžeme čekat v roce 2007?

Kolik bytů a rodinných domů bylo v České republice loni postaveno a s kolika můžeme počítat letos? Kolik peněz si v roce 2006 Češi na bydlení půjčili a porostou objemy těchto úvěrů i nadále? Jaká byla loňská průměrná cena nemovitostí ve vybraných lokalitách České republiky a jak se budou ceny vyvíjet v novém roce?

Kam mizí úspory českých domácností?

27. 2. 2007 | Simona Ely Plischke | 57 komentářů

Kam mizí úspory českých domácností?

V zemi vkladních knížek se spořit už nenosí. Moderní je utrácet, a nejlépe z cizího. Proč se růst našich mezd a zvětšující se bohatství českých rodin nijak nepromítá také do růstu našich úspor? Jaký je vztah mezi našimi příjmy a spotřebou? Proč tak rychle narůstá zadluženost domácností? A jak ovlivňuje naši spořivost míra nezaměstnanosti? Kde je konec českých spořínků? Přečtěte si naši analýzu úspor v České republice.

Je pomoc s převodem účtu, kterou nově nabízí GE Money Bank, legální?

26. 2. 2007 | Kateřina Boušová | 47 komentářů

Je pomoc s převodem účtu, kterou nově nabízí GE Money Bank, legální?

Kampaň, kterou začátkem února spustila GE Money Bank, rozpoutala vlnu diskuze o legálnosti nabízené služby. Do GE se "opřela" nejen média, ale také konkurenční banky v čele s Poštovní spořitelnou. Poštovní spořitelna upozorňuje na možná rizika spojená s převodem účtu a požaduje, aby se GE zaručila ke kompenzaci případných ztrát. GE striktně odmítá, že její model je pro klienta rizikový, a ohání se souhlasem ČNB. Pojďme se na celou kauzu podívat blíže.

Jaké volit pojistné částky pro pojištění smrti? II.

22. 2. 2007 | Petr Syrový | 13 komentářů

Jaké volit pojistné částky pro pojištění smrti? II.

Jak nastavit pojistné částky tak, aby vaše finanční cíle bylo možné splnit "za každého počasí"? Jak při nastavování finančních částek zohlednit současný majetek a závazky rodiny, příjem hlavního živitele a příjem jeho partnera? Jakou roli hraje věk klienta? Podívejme se na konkrétní příklad stanovení dobrého pojištění, tedy určení správných pojistných částek.

Jak vydělávají finanční zprostředkovatelé

20. 2. 2007 | Josef Janda | 13 komentářů

Jak vydělávají finanční zprostředkovatelé

Finanční poradenství je obor především pro lidi s obchodními vlohami. Nemůže ho vykonávat kdokoliv. Zvládne to ten, kdo disponuje komunikačními schopnostmi, trpělivostí, chutí učit se nové věci na stále se vyvíjejícím trhu finančního poradenství, dokáže se za každých okolností chovat profesionálně a ubrání se syndromu vyhoření. Ten (nebo ta), kdo disponuje výše uvedenými vlastnostmi, se může dočkat zajímavého finančního ohodnocení a snad, v horizontu několika let, i celospolečenského uznání a prestiže.

Porušují úvěrové registry soukromí dlužníků, nebo jim pomáhají?

16. 2. 2007 | Kateřina Boušová | 17 komentářů

Porušují úvěrové registry soukromí dlužníků, nebo jim pomáhají?

Jsou úvěrové registry výhodou jen pro finanční instituce, nebo i pro dlužníky? Může dobrá úvěrová historie usnadnit cestu k novému úvěru? Nebo naopak hrozí, že např. kvůli nedoplatku za telefon nezískáte hypotéku? Přečtěte si, jak na tyto otázky odpovídají sami dlužníci. A nakolik jim vadí, že jsou o nich v registrech shromažďovány osobní informace? Jak si české úvěrové registry stojí ve srovnání se zahraničními?

Nemovitost jako investice: analýza výkonnosti a rizik

14. 2. 2007 | Roman Stuchlík | 79 komentářů

Nemovitost jako investice: analýza výkonnosti a rizik

Jste vlastníkem nemovitosti určené k pronajímání? Umíte spočítat, jestli vám vydělává nebo prodělává? Pravdu odhalí vnitřní výnosové procento. Pro některé nadšence může být nepříjemná. Pohádkové zisky jsou většinou iluze.

Nejste schopni splácet hypotéku? Poradíme vám, co dělat!

8. 2. 2007 | Kateřina Boušová | 54 komentářů

Nejste schopni splácet hypotéku? Poradíme vám, co dělat!

Ze všech stran slyšíme, že nejlepším řešením bytové situace je koupit si nemovitost do osobního vlastnictví. Hypotečnímu boomu nahrávají nízké úrokové sazby, deregulace či hrozba zvýšení DPH na novostavby. Ovšem hypotéka je dlouhodobý finanční závazek. Během dvaceti let splácení může kdykoli nastat situace, kdy na splátky najednou prostě nemáte. Připravili jsme pro vás přehled možných řešení takové situace.

Události uplynulého měsíce: leden 2007

2. 2. 2007 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Události uplynulého měsíce: leden 2007

Uteklo vám v lednu něco z našeho denního zpravodajství? Víte, co se událo v oblasti bankovnictví, daní, bydlení, investování a dalších? Jste si jisti, že jste nepropásli některou z povinností vůči státu? Nahlédněte do výběru lednových událostí.

Komplexní informace o dotacích jsou hůře dostupné, ale zlepšuje se to, říká Jan Havránek

17. 1. 2007 | Martin Zika | 2 komentáře

Komplexní informace o dotacích jsou hůře dostupné, ale zlepšuje se to, říká Jan Havránek

Na které konkrétní záměry lze získat dotaci a na které ne? Jsou dotace určené i fyzickým osobám, nebo jen podnikatelům? Existuje veřejně přístupná databáze všech dotací, o které lze žádat? Jsou dotační programy konstruovány tak, aby obce a příspěvkové organizace měly přednost před drobnými podnikateli? Na tyto a řadu vašich dalších otázek odpověděl Jan Havránek.

Porovnání produktů

Spotřebitelské úvěry

Zajímá vás, kde můžete získat nejvýhodnější spotřebitelský úvěr? Snadno to zjistíte v následujícím srovnání, které zahrnuje nabídku bankovních i nebankovních institucí.

Ještě doporučujeme

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Nejnovější články

Kde žije nejvíc dlužníků v Česku? Podrobná mapa exekucí

Kde žije nejvíc dlužníků v Česku? Podrobná mapa exekucí

Podívejte se, kolik lidí má v jednotlivých obcích exekuce nebo prochází oddlužením.

Hypoteční úroky se nehnou. Obrat může přijít po prázdninách

Hypoteční úroky se nehnou. Obrat může přijít po prázdninách

Banky teď nabízejí hypotéky v průměru za 5,49 procenta. Na hranici 5,5 procenta se drží...více

Pětina Čechů nerozumí procentům, ukázal průzkum

Pětina Čechů nerozumí procentům, ukázal průzkum

Česká bankovní asociace (ČBA) si nechává pravidelně kolem poloviny roku vyhodnocovat finanční...více

Partners Financial Services