Kurz lotyšský lats (LVL)

Zaniklá měna: poslední známý kurz 31. 12. 2013

ČNB
39,039 Kč/LVL

Neoficiální přepočet Eurozóny


NaNNaN %

Lotyšský lats (LVL) - základní údaje

Název státuLotyšsko
Název měnyLotyšský lats
ISO kód měnyLVL
Dělení měny100 santim
Množství ke Kč1
Lotyšský lat je zákonným platidlem pobaltského státu Lotyšsko. Jeho ISO 4217 kód je LVL. Množné číslo této měny je v lotyštině lati.Jedna setina latu se jmenuje sant?ms (množné číslo sant?mi). Lotyšská měna je od 2.května 2005 v ERM II, což je předstupeň pro zavedení eura. Pevný směnný kurs mezi latem a eurem byl stanoven na 0.702804 LVL = 1 EUR. Tento kurs se smí pohybovat v rozmezí ±15%. Lotyšsko hodlá vstoupit do eurozóny v roce 2012 nebo později. Mince mají nominální hodnoty 1, 2, 5, 10, 20 a 50 sant?mi, 1 a 2 lati. Bankovky jsou tisknuty v nominálních hodnotách 5, 10, 20, 50, 100 a 500 latu.

Lotyšsko měna (lotyšský lats) kalkulačka

Přepočet měn – měnová kalkulačka online

Graf kurzu lotyšský lats podle kurzovního lístku ČNB

Další mezinárodní měny

  • Co znamená zkratka LVL?

    Zkratka LVL označuje mezinárodní kód měny lotyšský lats definovaný mezinárodní normou ISO 4217.

  • Chci navštívit stát Lotyšsko. Jakou měnou se zde platí?

    Ve státě Lotyšsko je oficiální měnou lotyšský lats (LVL).

  • Jakou mezinárodní zkratkou se označuje měna lotyšský lats?

    Lotyšský lats se označuje mezinárodní zkratkou LVL.

Související články na téma investiční produkty, lotyšský lats, měny

Nemravný ČEZ aneb hrozí nám nákaza enronitidou?

29. 4. 2005 | Radek Létal | 10 komentářů

Nemravný ČEZ aneb hrozí nám nákaza enronitidou?

Motivační plány českých polostátních firem fungují natolik nestandardně, že se nad jejich absurditou pozastavil i ministr financí a nyní prosazuje změnu. Například bývalý náměstek ministra průmyslu Václav Srba díky motivačnímu programu ČEZ vydělal za tři dny skoro 24 miliónů Kč. Jak je to možné? Hrozí nám český Enron?

Dobrý obchodník musí umět ovládat své ztráty

27. 4. 2005 | Richard Koza | 33 komentářů

Dobrý obchodník musí umět ovládat své ztráty

Také záporné výsledky jsou běžnou součástí života burzovních obchodníků. Správně je zvládat a řídit, umět se při nich ovládat a dokonce je i plánovat je umění, které dělá dobrého obchodníka. Víte, kdy je třeba "kousnout do kyselého jablka" a prodat akcie s vědomím ztráty?

Chcete zhodnotit peníze strukturovanými produkty?

26. 4. 2005 | Dana Chytilová | 1 komentářů

Chcete zhodnotit peníze strukturovanými produkty?

Stále více finančních institucí nabízí klientům možnost zhodnotit jejich vložené peníze třeba i 5% úrokem. Jak toho docílí? Co vlastně jsou takzvané strukturované produkty a které banky a za jakých podmínek je u nás nabízejí?

Fondy: setrvalý stav

25. 4. 2005 | Petr Fejtek | 2 komentáře

Fondy: setrvalý stav

Opět podivná týdenní statistika s výslednou pouhou čtvrtmiliardou. Ovšem nezapočítáme-li jeden velký institucionální odkup, přišlo nejméně 625 miliónů korun, navíc jistě "pěkný balík" zamířil do těch zajištěných fondů, které nereportují týdenní prodeje.

Jak funguje investiční životní pojištění I.

18. 4. 2005 | Martin Podávka | 18 komentářů

Jak funguje investiční životní pojištění I.

Některé odhady říkají, že investičnímu pojištění rozumí maximálně pětina prodejců. Většina klientů prý ani netuší, jaký produkt si vlastně sjednali a co nabízí trh. Připravili jsme pro vás několik článků, z nichž se o investičním pojištění dozvíte vše podstatné. Přečtěte si první z nich.

Ještě chcete bydlet ve vlastním?

11. 4. 2005 | Simona Ely Plischke | 16 komentářů

Ještě chcete bydlet ve vlastním?

Podle posledních ukazatelů cen bydlení týdeníku The Economist je v současné době v mnoha zemích podstatně levnější bydlet v nájmu, než byt nebo dům koupit. Podívejme se, proč je tomu tak a jaký další vývoj lze očekávat.

Události uplynulého měsíce: únor

4. 3. 2005 | redakce Peníze.CZ

Události uplynulého měsíce: únor

Uteklo vám v únoru něco z našeho denního zpravodajství? Víte, co se událo v oblasti bankovnictví, daní, bydlení, investování a dalších? Jste si jisti, že jste nepropásli některou z povinností vůči státu? Nahlédněte do výběru únorových událostí.

Investování po česku: pasivní a neefektivní

18. 2. 2005 | Simona Ely Plischke | 44 komentářů

Investování po česku: pasivní a neefektivní

Nejvíce peněz ukládáme na stavební spoření, životní pojištění a penzijní připojištění. Finanční odborníci o nás říkají, že využíváme investiční produkty rozhodně pasivněji a méně efektivně, než občané "staré" Evropy. ČSOB a CAIP představily zajímavou studii, přibližme si její výsledky.

Nabídka ETF je stále pestřejší

16. 2. 2005 | Richard Koza | 7 komentářů

Nabídka ETF je stále pestřejší

Exchange Traded Funds získávají stále větší oblibu investorů a obchodníků po celém světě. Velmi žádanou se v poslední době stala oblast fondů nemovitostí a konečně se objevil i dlouho očekávaný "Zlatý ETF". Možností je ale mnohem víc, některé jsou skutečně zajímavé a neotřelé.

Portfolio, které neprodělá

15. 2. 2005 | Petr Syrový | 33 komentářů

Portfolio, které neprodělá

Nechce se vám s přebytečnými penězi do banky? Radši byste si sami chtěli sestavit portfolio, které by vyneslo více než fondy peněžního trhu a zároveň "zaručilo", že neproděláte? Máme pro vás historií ověřený "recept". Dnešní menu: konzervativní portfolio.

Kurzy měn - Doplňky pro web

Umístěte si na vaše stránky aktuální kurzy až 35 světových měn . Můžete si zvolit, které měny se na vašich stránkách mají zobrazovat. Aktualizace kurzů probíhá každé odpoledne, jakmile Česká národní banka (ČNB) vydá nový kurzovní lístek platný pro příští den.
HTML kód ke stažení zde.

Partners Financial Services