Kurz litevský litas (LTL)

Zaniklá měna: poslední známý kurz 31. 12. 2014

ČNB
8,030 Kč/LTL

Neoficiální přepočet Eurozóny


NaNNaN %

Litevský litas (LTL) - základní údaje

Název státuLitva
Název měnyLitevský litas
ISO kód měnyLTL
Dělení měny100 centas
Množství ke Kč1
Litevský lit je zákonným platidlem pobaltského státu Litva. Jeho ISO 4217 kód je LTL. Množné číslo této měny je v litevštině litai nebo lit?. Jedna setina litu se jmenuje centas (množné číslo centai). Litva je od 28.června 2004 v systému ERM II, což je předstupeň pro zavedení eura. Pevný směnný kurs mezi litem a eurem byl stanoven na 3.45280 LTL = 1 EUR. Tento kurs se smí pohybovat v rozmezí ±15%. Litva hodlá vstoupit do eurozóny v roce 2010 nebo později. Mince mají nominální hodnoty 1, 2, 5, 10, 20 a 50 centai, 1, 2 a 5 litai. Bankovky jsou tisknuty v nominálních hodnotách 10, 20, 50, 100, 200 a 500 litai.

Litva měna (litevský litas) kalkulačka

Přepočet měn – měnová kalkulačka online

Graf kurzu litevský litas podle kurzovního lístku ČNB

Další mezinárodní měny

  • Co znamená zkratka LTL?

    Zkratka LTL označuje mezinárodní kód měny litevský litas definovaný mezinárodní normou ISO 4217.

  • Chci navštívit stát Litva. Jakou měnou se zde platí?

    Ve státě Litva je oficiální měnou litevský litas (LTL).

  • Jakou mezinárodní zkratkou se označuje měna litevský litas?

    Litevský litas se označuje mezinárodní zkratkou LTL.

Související články na téma investiční produkty, litevský litas, měny

Jak obchodují na burze profesionálové aneb John Person v Praze

28. 3. 2007 | Petr Vykoukal | 2 komentáře

Jak obchodují na burze profesionálové aneb John Person v Praze

Další z předních světových spekulantů – John L. Person – zavítal do Prahy, aby se s námi podělil o své zkušenosti z amerických akciových a futures trhů. Během semináře často zdůrazňoval rozpor mezi emocemi a logikou. Falešný pocit "supermanství" se prý objeví nejčastěji ve chvíli, kdy se nám podaří ziskový obchod. A to může být začátek konce. Co pak?

Fondy: jaro přineslo vlnu optimizmu

26. 3. 2007 | Petr Fejtek

Fondy: jaro přineslo vlnu optimizmu

Počasí sice ani nenaznačuje, ale vypadá to, že se blýská na lepší časy. Alespoň globální akciové trhy rozjasnily tvář do velikého úsměvu. Tož i u nás se asi v investorech probudila španělská krev a proklepli slamníky. Vysypali z nich rovnou miliardu, což se letos podařilo jen jednou díky speciální akci private banking ČSOB.

Slovenská koruna nabrala dech. Co to znamená pro Slovensko, Česko a Maďarsko?

21. 3. 2007 | Simona Ely Plischke | 5 komentářů

Slovenská koruna nabrala dech. Co to znamená pro Slovensko, Česko a Maďarsko?

Slovenská koruna v pondělí prudce posílila a vůči euru se obchodovala na historických maximech. Pozornost investorů na sebe strhla poté, co EU v pátek schválila změnu centrální parity slovenské koruny v rámci systému ERM II. O co vůbec jde a jaké důsledky může mít současná situace pro české podniky a obyvatele či maďarskou ekonomiku? Proč vůbec slovenská koruna v poslední době tak posiluje? Jak její vývoj ovlivní českou korunu a maďarský forint?

Akcie: vývoj volatilní, přesto zavládla dobrá nálada

20. 3. 2007 | Pavel Slavík

Akcie: vývoj volatilní, přesto zavládla dobrá nálada

Pražská burza první polovinu týdne oslabovala, na týdenní dno se dostala ve středu. Ve čtvrtek a pátek vyrovnala ztráty jen částečně, index PX tedy zavíral o 1,9 % níže než před týdnem. Také hlavní americké indexy zakončily týden v červených číslech. Nedařilo se ani německým akciím, ty klesaly ve čtyřech z pěti obchodních seancí. Index ZEW ekonomické nálady ovšem překonal odhady ekonomů a dostal se na nejvyšší hodnotu od minulého července.

Události uplynulého měsíce: únor

7. 3. 2007 | redakce Peníze.CZ | 1 komentářů

Události uplynulého měsíce: únor

Uteklo vám v únoru něco z našeho denního zpravodajství? Víte, co se událo v oblasti bankovnictví, daní, bydlení, investování a dalších? Jste si jisti, že jste nepropásli některou z povinností vůči státu? Nahlédněte do výběru únorových událostí.

Sláva a pád fondu Amaranth: epilog a poučení z krizového vývoje

6. 3. 2007 | Antonín Bouček | 11 komentářů

Sláva a pád fondu Amaranth: epilog a poučení z krizového vývoje

Fondy Amaranth zkrachovaly, protože se něco nestalo. Nepřišel hurikán a podle meteorologů neměl v zimě přijít mráz. To, že můžete přijít o 6,6 miliardy dolarů na základě něčeho, co se nestane a nestává se celkem běžně, je novinka, která tu ještě nebyla. Jaké ponaučení si může vzít drobný investor? Možná to, že přes veškeré sofistikované nástroje a důmyslné strategie platí pro hedge fondy stejné ekonomické zákony jako pro všechny ostatní. Vysoká konkurence snižuje výnosy.

Fondy: ještě nejistější sezóna

5. 3. 2007 | Petr Fejtek | 5 komentářů

Fondy: ještě nejistější sezóna

Do zajištěných a peněžních fondů sice přišlo 660 miliónů korun, ale zároveň ostatním pustili jejich podílníci žilou 290 miliónů korun. Výsledné saldo tedy skončilo na pouhých 370 miliónech korun. A trendy zřejmě ještě zesílí: akciové trhy totiž naznačily silnější korekci, jejíž konec zatím nevidět. To je pro naše investory ta nejhorší varianta.

Úspory domácností: bojíme se riskovat, slamník tak stále láká

1. 3. 2007 | Simona Ely Plischke | 28 komentářů

Úspory domácností: bojíme se riskovat, slamník tak stále láká

Co se investování týče, jsme národ velmi konzervativní. Domníváme se, že své finanční prostředky spravujeme efektivně, většinou ale vyhledáváme co nejmenší riziko. A tak nejraději "zhodnocujeme" své volné peníze prostřednictvím stavebního spoření, nákupem nemovitosti či stále ještě uložením peněz na termínovaném účtu. Změny chování ale již patrné jsou. Jak se v průběhu několika uplynulých let změnila struktura českých úspor?

Realitní trhy: začíná výstavba ambiciozního projektu Pankrác City

28. 2. 2007 | Robert Šíbl | 1 komentářů

Realitní trhy: začíná výstavba ambiciozního projektu Pankrác City

Zisk z jednotlivých investic se na realitním trhu v období minulého měsíce v Evropě i Spojených státech pohyboval kolem úrovně 6 %. Realitní společnosti stále očekávají solidní nárůsty svých NAV.

Jak vydělávají finanční zprostředkovatelé

20. 2. 2007 | Josef Janda | 13 komentářů

Jak vydělávají finanční zprostředkovatelé

Finanční poradenství je obor především pro lidi s obchodními vlohami. Nemůže ho vykonávat kdokoliv. Zvládne to ten, kdo disponuje komunikačními schopnostmi, trpělivostí, chutí učit se nové věci na stále se vyvíjejícím trhu finančního poradenství, dokáže se za každých okolností chovat profesionálně a ubrání se syndromu vyhoření. Ten (nebo ta), kdo disponuje výše uvedenými vlastnostmi, se může dočkat zajímavého finančního ohodnocení a snad, v horizontu několika let, i celospolečenského uznání a prestiže.

Kurzy měn - Doplňky pro web

Umístěte si na vaše stránky aktuální kurzy až 35 světových měn . Můžete si zvolit, které měny se na vašich stránkách mají zobrazovat. Aktualizace kurzů probíhá každé odpoledne, jakmile Česká národní banka (ČNB) vydá nový kurzovní lístek platný pro příští den.
HTML kód ke stažení zde.

Partners Financial Services