Potíže s pracovníky úřadu práce: Dotaz na aktualizaci adresy a pozastavení dávky

DOBRÝ DEN MÁM TENTO DOTAZ. JSEM OSOBOU ZTP/P A POBÍRÁM OD R. 2012 PŘÍSPĚVEK NA PÉČI VE 3 STUPNI ZÁVISLOSTI NYNÍ 8900 KČ. BYL JSEM ÚŘADEM PRÁCE VYZVÁN K AKTUALIZACI ADRESY MÉHO SOUČASNÉHO POBYTU. VÝZVĚ JSEM VYHOVĚL A AKTUALIZACI NA PŘÍSLUŠNÉM FORMULÁŘI OSOBNĚ DORUČIL NA ODD. A PRACOVNÍCI DÁVKY PŘÍSPĚVKU NA PÉČI. VÝPLATA ME BYLA POZASTAVENA V DOBĚ KDY JSEM BYL OBESLAN UP VÝZVOU AVŠAK ÚŘEDNICE UVEDLA NEUPLNOU ADRESU TUDÍŽ MĚ NEMOHLA VÝZVA BÝT NIKDY DORUČENÁ AVŠAK DOTAZEM NA UP PROČ MI DÁVKA V DUBNU NEDOŠLA NA BANK. ÚČET HNED ZAČÁTKEM KVĚTNA MI BYLA Předána výzva kde se po mě požaduje aktualizace bydliště tedy kde se v současné době zdržují na jaké adrese. Tuto vyzvu jsem převzal 4.5.2018 a 14.5.2018 jsem osobně na up a příslušné reference donesl formulář s aktualizací mého současného pobytu. Dávka mi však do dnešního data 10.6.2018 za měsíce duben a květen neprisla. Opět jsem se dotazoval proč a bohužel mi značně nevybiravebylo sděleno že mám smůlu že nejdříve bude provedeno u mne šetření o využívání této dávky. Ve výzvě se po mě ale chtělo pouze sdělit aktuální adresu pobytu. Což jsem splnil ihned když jsem se o výzvě dozvěděl. Mám to i v kopii potvrzeno. Můžete mi prosím poradit co mám dělat. Mám na příslušném pracovišti UP velké potíže již léta s pracovníci hmotné nouze která si klidně v mém případě preskrtala razítko podací u jiné žádosti již dříve se slovy že mám smůlu když chci mimořádnou pomoc tehdy podotýkám že mou žádost 2x tehdy ztratili a mimořádnou pomoc ohledně újmy na zdravi jsem diabetiky celiakie atd. Mi po neskutečných anabazich po 6 týdnech a konfliktu vyplatili v částce 1000kc a právě tehdy tato pracovnice preskrtala razítko podání u hmotné nouze živobytí a doplatku na bydlení podáno po třetí říjen 2015 prý za to že mi poskytli 1000 nedostanu dávky od října ale až listopadu napsala tam tehdy datum listopad jako podání tak nyní již povýšil tato paní dělá kontrolou a schvaluje vyplacení dávek hmotné nouze a dopadlo to tak že nejenže mi celá léta neustále dělá problémy ale letos si vymyslela že chce dodat postupně různé podklady až mi zpětně hmotnou nouzi odejmuli. Pak následovalo zastavení příspěvků na péči. Domnívám se že tato pracovnice má i v tomto prsty. Ve čtvrtek jsem si byl podat žádost o mimořádnou pomoc opět z důvodu újmy na zdraví požadoval jsem částku 3400 a tato paní nelenila a osobně sama přišla mi sdělit že na tuto dávku nemám nárok že si musím podat znovu žádosti o živobytí atd. Formulář mi chtěla vracet byla tam se mnou manželka a tak ji řekla že žádný vrácení ať laskavě potvrdí převzetí a dělá jak mysli. Paní ji vzteky řekla že mě obešle že opět musí i v případě této mimořádně pomocí proběhnout místní šetření a další nesmysly. Můžete mě prosím poradit jak a kam se mám obrátit. Vedoucí tohoto úseku je totiž to samé co již zmíněná prácovnice. Mám vlastní zkušenosti. Předem děkuji. Janáček.

Otázku poslal/a: Leos  Janacek , 10. 6. 2018 7:52

Na otázku odpovídá:

Sociální pracovnice, Zuzana Ledesmová

Dobrý den, ve vašem případě mne napadá možnost obrátit se na jiné kontaktní pracoviště úřadu práce. O dávky si můžete požádat na kterémkoliv kontaktním pracovišti úřadu práce v kraji, v němž máte hlášen trvalý pobyt. Určitě není správný postup, aby pracovník odmítl příjmout vaši žádost o dávky, o každé podané žádosti musí pracovník rozhodnout (vydat rozhodnutí) a pokud schází k vydání rozhodnutí některé podklady, tak ÚP žadatele vyzve k doplnění. Neboli pracovník úřadu práce je povinen žádost přijmout, i když není úplná (tj. i tehdy, pokud Vám chybí nějaký doklad). Rovněž není oprávněn dopředu posuzovat, zda splňujete podmínky pro přiznání dávky. Není-li žádost úplná, je úřad práce povinen Vás vyzvat, abyste ji ve stanovené lhůtě doplnil (např. doložil chybějící skutečnosti). Odmítá-li příslušný úředník žádost přijmout, trvejte na přivolání vedoucího pracovníka a sepsání úředního záznamu o odmítnutí přijetí žádosti nebo žádost podejte na podatelně úřadu práce či pošlete poštou. Řízení trvá 30 dnů, ve složitých případech a je-li třeba provést místní šetření, tak může trvat i 60 dnů. O mimořádné okamžité pomoci by měl úřad práce rozhodnout bezodkladně. V případě, že je Úřad práce nečinný, tak můžete podat žádost o přijetí opatření proti nečinnosti na Ministerstvo práce a sociálních věcí. Nezjedná-li ministerstvo nápravu, můžete podat žalobu proti nečinnosti nebo se obrátit na veřejného ochránce práv. Zkuste se znovu poinformovat na úp jak můžete případně urychlit rozhodnutí ÚP, dohodnout se na sociálním šetření např atd, popř se můžete obrátit na vedoucí a pkud ani to nepomůže, tak se můžete zkusit na jiné kontaktní pracoviště.

11. 6. 2018 19:52

Položte svojí vlastní otázku. Důchody a dávky - poradna je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma dávky v hmotné nouzi, důchody, důchody a dávky, mateřská dovolená, podpora v nezaměstnanosti, poradna, přídavky na dítě, příspěvek na bydlení, příspěvek na živobytí, rodičovská dovolená, sociální dávky

Očima expertů: Češi neumějí šetřit! Čím to je?

15. 7. 2011 | Ondřej Tůma | 41 komentářů

Očima expertů: Češi neumějí šetřit! Čím to je?

Co může za to, že si české domácnosti nedokážou vytvořit dostatečné finanční rezervy? Rozhazovačnost? Neschopnost správně investovat? Nízké příjmy? Zeptali jsme se, jaký na tuto problematiku mají názor ekonomové Petr Mach a Pavel Kohout, podnikatel Tomio Okamura a další odborníci.

Peníze, které vám dá stát: sirotčí důchod

12. 7. 2011 | Ludmila Řezníčková | 15 komentářů

Peníze, které vám dá stát: sirotčí důchod

Sirotčí důchod je dávka, která má zabezpečit nezaopatřené dítě, které přijde o jednoho či oba rodiče (nebo jejich zákonné náhradníky), po dobu jeho studií a přípravy na povolání.

Je to jinak, než myslíte: Boháči a stát v Česku chudnou

10. 7. 2011 | Petr Holub | 4 komentáře

Je to jinak, než myslíte: Boháči a stát v Česku chudnou

Český statistický úřad publikoval zjištění, která odporují vžitému většinovému pohledu na stav společnosti. Nejbohatší třetině českých rodin se loni propadly reálné příjmy, zatímco ostatním se zvýšily.

V Drábkově zákoně číhá šest pastí, varují nezaměstnaní

26. 6. 2011 | Karel Toman | 10 komentářů

V Drábkově zákoně číhá šest pastí, varují nezaměstnaní

Novela zákona o zaměstnanosti má vážné chyby. Shodly se na tom Akční spolek nezaměstnaných (ASN) a Evropský institut pro veřejné otázky (EIVO).

Hrou na mrtvého brouka exekutorovi neuniknete

6. 6. 2011 | František Mašek | 8 komentářů

Hrou na mrtvého brouka exekutorovi neuniknete

Dlužíte na pojistném 50 haléřů? I takovou částku může někdy vymáhat exekutor. Řada exekucí je přitom zbytečná – často stačí pravidelně kontrolovat poštu, platit pokuty, a když přijde nějaká upomínka, nehrát si na mrtvého brouka. Víte, co vám nemůže vzít ani exekutor?

Za práci v Německu německý důchod. V Česku s ním budete páni!

31. 5. 2011 | František Mašek | 20 komentářů

Za práci v Německu německý důchod. V Česku s ním budete páni!

K zemím Evropské unie, v nichž mohou Češi bez omezení pracovat, začátkem května konečně přibylo i Německo a Rakousko. Co znamená práce v Evropě pro váš důchod a co je třeba udělat, abyste za práci v cizině penzi dostali?

Pravda o důchodech: zaplatíte třikrát víc, než dostanete!

25. 5. 2011 | František Mašek | 28 komentářů

Pravda o důchodech: zaplatíte třikrát víc, než dostanete!

Beze změn v průběžném pilíři penzijního systému budou Češi narození v letech 1980 až 2008 platit na důchod několikrát víc, než kolik jim na něm pak stát vyplatí. Studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu doporučuje tyto náklady rozložit mezi více generací, včetně současných důchodců.

Živnostníci versus zaměstnanci: existuje spravedlnost?

17. 5. 2011 | Petra Dusová | 28 komentářů

Živnostníci versus zaměstnanci: existuje spravedlnost?

Způsobů, jak si vydělávat, je jistě nekonečně. Málokdo z nás je však uhlobaronem či rentiérem, většina nás patří do jedné z následujících tří skupin: státní zaměstnanec, zaměstnanec soukromé firmy či osoba samostatně výdělečně činná. Máme rovné šance, nebo je někdo nespravedlivě zvýhodněn?

Důchodový věk poroste. Kdo zaměstná šedesátníky?

12. 5. 2011 | redakce Peníze.CZ | 62 komentářů

Důchodový věk poroste. Kdo zaměstná šedesátníky?

Poslanci včera schválili tzv. malou důchodovou reformu, která zvedne penze lidem s vyššími příjmy, jak požaduje Ústavní soud. Kromě toho zvyšuje i věk pro odchod do důchodu. Bude ale pracovní trh o šedesátníky stát?

Zvýšení DPH a penzijní reforma: mnoho povyku pro nic

10. 5. 2011 | Tomáš Prouza | 6 komentářů

Zvýšení DPH a penzijní reforma: mnoho povyku pro nic

Když vláda oznamovala zvýšení daně z přidané hodnoty, ospravedlňovala ho důchodovou reformou. Navýšení DPH prý mělo financovat výpadek příjmů průběžného důchodového systému. Celkově měla nová sazba přinést do státní pokladny zhruba 22 miliard korun.

Změna v zákoně. Chudí si budou muset najít levnější byt

8. 5. 2011 | Petr Kučera | 28 komentářů

Změna v zákoně. Chudí si budou muset najít levnější byt

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) chce omezit čerpání příspěvku na bydlení i doplatku na bydlení, tedy státních podpor určeným lidem s nízkými příjmy.

Víte, co je rodičovská dovolená?

3. 5. 2011 | Ludmila Řezníčková | 17 komentářů

Víte, co je rodičovská dovolená?

Rodičovská dovolená – většina lidí si představí dobu, po niž se pobírá rodičovský příspěvek. To ovšem není přesné. A navíc je to jen jeden úhel pohledu, osobní. Rodičovskou dovolenou totiž s vámi „prožívá“ i zaměstnavatel. Nemusí mu to být po chuti a může chtít, abyste jeho nelibost pocítili... Co říká pracovní právo?

Německo a Rakousko otevřely pracovní trh. Češi zůstanou za pecí

2. 5. 2011 | Luboš Palata | 14 komentářů

Německo a Rakousko otevřely pracovní trh. Češi zůstanou za pecí

Skoro by se chtělo napsat: Díky za sedm dlouhých let. Německá a rakouská stopka zaměstnávání lidí z nových členských zemí totiž udržela kvalitní pracovní sílu v Česku. A dnes, když se životní úroveň Čechů té rakouské a německé o dost přiblížila, najde jen málo lidí důvod stěhovat se za prací do Německa.

Vyšší rodičovskou můžete mít už teď. Víme, jak na to

24. 4. 2011 | Petr Kučera | 13 komentářů

Vyšší rodičovskou můžete mít už teď. Víme, jak na to

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek chce od roku 2012 umožnit, aby nezaměstnané matky dosáhly na vyšší rodičovský příspěvek snadněji než dosud...

Penzijní reforma: čím slabší vláda, tím silnější lobby

19. 4. 2011 | Tomáš Prouza | 8 komentářů

Penzijní reforma: čím slabší vláda, tím silnější lobby

V uplynulých týdnech Věci veřejné opravdu dostály svému názvu: tak veřejně se špinavé politické prádlo ještě nepralo! Zahraniční TV produkce jen tiše závidí: reality show těchto proporcí ještě vymyslet nedokázaly. Náklady na ni však poneseme my všichni: je na čase se ptát, kolik zaplatíme.

Partner sekce

Sociální pracovnice

Zuzana Ledesmová Zuzana Ledesmová vystudovala Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě a poté navázala bakalářským studiem v oblasti ekonomiky a managementu. Nyní dokončuje studium sociální práce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzitě v Brně. Jmenovaná má také praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala několik let na sociálním odboru městského úřadu. V současné době působí v roli sociálního pracovníka na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek. Zuzana Ledesmová odpoví na vaše otázky nejen z oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění. Ludmila Řezníčková Ludmila Řezníčková vystudovala Sociálně právní akademii Ostrava a poté i bakalářské studium sociální práce na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jmenovaná má i praktické zkušenosti ze sociální oblasti. V minulosti pracovala na sociálním odboru městského úřadu, a nyní pracuje na úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek - oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi. Ludmila Řezníčková odpoví na vaše otázky z nejen oblasti sociálního zabezpečení, dávek nemocenského pojištění, důchodového pojištění.

Za poradnu odpovídá:

Zuzana Ledesmová

Aktuální články

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Přeplněným dovolenkovým destinacím dochází trpělivost se zástupy turistů. Místní obyvatelé...více

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Česká spořitelna spouští v ostrém provozu digitální bezpečnostní schránku Datatrezor....více

Etherová ETF odstartovala a Ferrari koupíte za bitcoin už i v Evropě. Týden v kryptu

Etherová ETF odstartovala a Ferrari koupíte za bitcoin už i v Evropě. Týden v kryptu

Etherová ETF už se obchodují, ta bitcoinová lámou rekordy a rostou šance na ETF solany....více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services