blokace penez na ucte exekuce

Dobry den, dovoluji si se na Vas obratit s dotazem na bankovni sluzby/exekuci.   Na mem ucte u Monety byla provedena blokace z duvodu exekuce na meho manzela. V den, kdy manzel zjistil tuto blokaci na mem i jeho ucte u banky, dluh zaplatil. Jednalo se o penale na zdravotni pojistovnu vyplyvajici z manzelovi podnikatelske cinnosti. Korespondence o dluhu u pojistovny chodila na manzelovu podnikatelskou adresu, nikoliv korespondencni, proto o dluhu nevedel a doslo az k exekuci. Ucet meho manzela u banky Moneta je pry jiz odblokovan, muj zatím stále ne. Exekutor Jiri Bulvas mi sdelil, ze během vcerejska zasle do banky datovou schrankou zadost o odblokovani i meho uctu. Docetla jsem se v pravidlech o exekucich, ze ucet manzela /manzelky povinneho, na ktereho byla uvalena exekuce/blokace, lze blokovat do urcite vyse pouze pokud zablokovane prostredky na ucte povinneho nestaci na splaceni dluhu. Jelikoz manzel dluh ihned uhradil, mel na uctu v Moneta dostatek prostredku pro zaplaceni dluhu , povazuji exekuci/blokaci penez na mem ucte proto za neopravnenou.  Navic kvuli tomuto dle meho pochybeni exekutora budu mit i zaznam v registru dluzniku, zrejme mi nabehnou poplatky za exekuci na ucte, debetni uroky za blokaci na ucte. Cetla jsem  take  informaci,  ze nelze uvalit exekuci na ucet manzela/manzelky povinneho – pokud se jedna o dluh vyplyvajici z podnikatelske cinnosti povinneho. Prosim o radu, zda mohu temito argumenty zadat exekutora o zruseni neopravnene exekuce na mem ucte. Dluh je jiz splacen, muj ucet bude tedy odblokovan, ale jde mi i o napraveni me bonity u banky - v souvislosti s exekuci mi banka pozastavila kontokorent, nechci mit zapis v registru dluzniku. Na uctu jsem v byla v debetu, když byla uvalena exekuce/blokace na mem ucte - cetla jsem, ze v tomto pripade se blokace/exekuce provadet na ucte manžela povinneho nema. Dekuji za vyrozumneni. S pozdravem Pstruzinova

Otázku poslal/a: Pavlina , 24. 8. 2019 19:52

Na otázku odpovídá:

Poradna při finanční tísni, o.p.s., Monika Hrabáková

Dobrý den, máte pravdu, v tomto případě jste neměla být jako manželka povinného do exekuce přibrána a Váš běžný účet neměl být zablokován, při prokazatelném závazku z podnikání se nejedná o závazek v SJM. Náprava bohužel není snadná ani jednoznačná. Jestliže není exekuce dosud skončena, podejte exekutorovi návrh na zrušení exekuce z důvodu, že se jednalo o exekuci neoprávněnou ( z exekučního titulu ale musí být zřejmé, že se jedná o závazek z podnikání. I fyzické osoby nepodnikatelé mají dlužné pojistné a penále u zdravotních pojišťoven ). Případné zrušení exekuce pak bude sloužit jako podklad pro jednání s bankou o výmazu z bankovního registru. Jestliže exekuce již skončená je, musíte také jednat přímo s bankou, které budete dokládat, že se jednalo o exekuci, která proti Vám neměla být vedena - exekuční titul, tedy výkaz nedoplatků, návrh na nařízení exekuce a exekuční příkaz manžela.
Ostatní informace nejsou pravdivé. Exekutor postihne účet manžela spolu s účtem povinného, teprve poté vydává výzvu k dobrovolnému plnění. Postihují se všechny účty, exekutor nemá žádné informace o zůstatku na účtech, banka mu tyto informace nesmí poskytnout. Blokují se prostředky na běžných účtech do výše vyčíslené v exekučním příkazu, v případě, že je na běžném účtu zůstatek vyšší, částka nad výši blokace je dlužníkovi volně dostupná. S přáním hezkého dne Monika Hrabáková

28. 8. 2019 14:10

Položte svojí vlastní otázku. Důchody a dávky - poradna je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma dávky v hmotné nouzi, důchody, důchody a dávky, mateřská dovolená, podpora v nezaměstnanosti, poradna, přídavky na dítě, příspěvek na bydlení, příspěvek na živobytí, rodičovská dovolená, sociální dávky

Reforma v Německu a boj s nezaměstnaností naruby

13. 7. 2005 | Dan Vořechovský | 9 komentářů

Reforma v Německu a boj s nezaměstnaností naruby

Rostoucí míra nezaměstnanosti v Německu ukazuje, že státní politika nemusí být účinným řešením. Poučení tak plyne nejen pro Němce, ale i další státy, které chtějí s nezaměstnaností bojovat dalším přerozdělováním namísto osvobození trhů od nadměrné regulace.

Daňová reforma III: jak uzdravit státní rozpočet

7. 7. 2005 | Kateřina Havlíčková | 11 komentářů

Daňová reforma III: jak uzdravit státní rozpočet

Opatření ke stabilizaci veřejných rozpočtů je několik. Mohou zvýšit příjmy rozpočtu, snížit výdaje státu, většinou dokáží obojí. Jaké léčebné procedury může státní rozpočet podstoupit?

Bydlení s ODS pod střechou, nebo pod mostem?

27. 6. 2005 | Jiří Šedivý | 39 komentářů

Bydlení s ODS pod střechou, nebo pod mostem?

Ach ta deregulace! Jak zajistit, aby byla rychlá, efektivní a přitom sociálně únosná? Koncepce momentálně nejpreferovanější politické strany je ekonomicky propracovaná, ale příliš nemluví o sociální stránce věci. Pomůže hospodářství, nebo vyrobí další bezdomovce?

Vládní snížení daní: měl by přijít další krok

17. 6. 2005 | Martin Zika | 81 komentářů

Vládní snížení daní: měl by přijít další krok

Česká vláda schválila návrh na snížení daní. Chvályhodné je, že pokud mu požehnají i poslanci, senátoři a prezident, přinese významné úspory většině lidí. Návrh ovšem neřeší problémy, které nás z hlediska daňového systému pálí nejvíc.

Dotace aneb jak si EU šlape na vlastní krk

7. 6. 2005 | Kateřina Havlíčková | 16 komentářů

Dotace aneb jak si EU šlape na vlastní krk

Evropa miluje dotace a rozdává je ve velkém. Jen subvence pro zemědělce spasou 40 % unijního rozpočtu. Čím víc peněz je takto přerozdělováno, tím víc je deformován trh i samotné podnikatelské smýšlení. Cílem už není aktivně a svobodně podnikat a tvořit, ale získat dotace. Jsou potřeba, nebo EU podřezává větev vlastnímu rozvoji?

Nájemné neurčují majitelé, říká Šimeček

4. 5. 2005 | Jiří Šedivý | 5 komentářů

Nájemné neurčují majitelé, říká Šimeček

Předsedy Občanského sdružení majitelů domů jste se ptali na to, kam vzroste nájemné v bytech, kde je dosud zmraženo. Nájemné podle něj určuje zásadně trh a ne majitelé, proto jsou obavy o dramatické nárůsty liché. Přečtěte si jeho další odpovědi.

Chceme svým rodičům přispívat na důchod přímo?

2. 5. 2005 | Kateřina Havlíčková | 38 komentářů

Chceme svým rodičům přispívat na důchod přímo?

Rádi byste část svých příspěvků na důchodové pojištění odváděli namísto státu přímo svým rodičům? Myšlenka to není neproveditelná a snad ani politický odpor není v tomto případě příliš pravděpodobný. Jak by takový penzijní systém mohl fungovat a jak dosáhnout fiskálně neutrálních dopadů?

Potřební podnikatelé opět dosáhnou na přídavky

29. 4. 2005 | Ludmila Řezníčková | 5 komentářů

Potřební podnikatelé opět dosáhnou na přídavky

Novela zákona o státní sociální podpoře připravila lidi s doplňkovými příjmy ze samostatné výdělečné činnosti (například důchodce či ženy na mateřské) o potřebné sociální dávky. Po půl roce jim nárok zase vrací. Co se mění a co musíte udělat, abyste dávku získali?

Děti bez vlastní rodiny pomoc státu potřebují

22. 4. 2005 | Kateřina Havlíčková | 8 komentářů

Děti bez vlastní rodiny pomoc státu potřebují

Tam, kde chybí láska, péče a starostlivost rodičů k dětem, musí nastoupit stát. A to jak s pomocí dětem, tak s represí vůči rodičům, kteří neplní své povinnosti. Jak financovat výchovu dětí, které nežijí se svými biologickými rodiči? V čem je potřeba současný systém změnit?

Jak financovat náklady na vzdělávání dětí?

15. 4. 2005 | Kateřina Havlíčková | 7 komentářů

Jak financovat náklady na vzdělávání dětí?

Základním principem financování vzdělávání dětí i jejich mimoškolních činností by měla být zásada financování konečného uživatele, tedy žáka. Co a jakým způsobem by měl hradit stát, co kraj a co obec? Jak by mohl vypadat ideální stav?

Náklady na výchovu dětí: má či nemá platit stát?

13. 4. 2005 | Kateřina Havlíčková | 29 komentářů

Náklady na výchovu dětí: má či nemá platit stát?

Má nebo nemá se stát, tedy všichni ekonomicky aktivní občané, podílet na nákladech spojených s výchovou dětí? Postarat se o dítě je povinností obou rodičů. Neměl by tedy být spíše rozvedený rodič přinucen platit na své dítě slušné výživné? Na něco ale stát přispívat musí. Kolik, na co a jak?

Problematice příliš nerozumíte, vzkazuje Křeček

30. 3. 2005 | Jiří Šedivý | 18 komentářů

Problematice příliš nerozumíte, vzkazuje Křeček

Jste zvědaví, jak se Stanislav Křeček vypořádal s vašimi otázkami? Zajímá vás, v jakém bytě bydlí a za kolik? Ptali jste se na všechno možné, také na jeho spánek, ceny nájmů a financování Sdružení nájemníků ČR.

Ptejte se Stanislava Křečka!

22. 3. 2005 | Jiří Šedivý | 88 komentářů

Ptejte se Stanislava Křečka!

"Chceme zaplatitelné bydlení," říká a oprávněnost požadavku dokládá na příkladu důchodců, kteří vydávají až 80 % svých příjmů na bydlení. V očích nemalé části veřejnosti je znám jako odpůrce uvolnění nájmů, ačkoliv sám se za něj rozhodně nepovažuje. Řeč je o Stanislavu Křečkovi, který je připraven odpovídat na vaše otázky.

Legislativní paskvil motivuje naruby

21. 2. 2005 | Kateřina Havlíčková | 22 komentářů

Legislativní paskvil motivuje naruby

Aby byli lidé žijící ze sociálních dávek více motivováni pracovat, byl přijat nový zákon o dani z příjmů. K němu ale Ministerstvo vydalo ještě pokyn, který jaksi dobrý úmysl vlády zcela převrátil. Umožnil např., aby otec pěti dětí, který je zaměstnán v pracovním poměru na jednu hodinu měsíčně za minimální hodinovou mzdu 42,50 Kč, získal nárok na bonus ve výši 30 tisíc Kč za rok. A pokud navíc pobírá podporu v nezaměstnanosti, nepřišel ani o tu.

Komu se stát chystá sebrat sociální dávky?

17. 2. 2005 | Ludmila Řezníčková | 14 komentářů

Komu se stát chystá sebrat sociální dávky?

Nedávno se rozpoutala diskuse nad smyslem poskytování sociálních dávek, nad tím komu jsou adresovány a zda jsou poskytovány v dostatečné výši. Impuls k tomu zavdala vláda, která představila věcný záměr zákona o hmotné nouzi a zároveň připravovanou novelizaci zákona o životním minimu. Co přinese? Některé důsledky jsme propočítali.

Partner sekce

Poradna při finanční tísni, o.p.s.

Poradna při finanční tísni, o.p.s.

Nezisková a nekomerční obecně prospěšná společnost založená s cílem poradit dlužníkům, fyzickým osobám ve finančních těžkostech, jak najít cestu z dluhů ven. S pobočkami v Praze, Ostravě, Ústí nad Labem, České Lípě, Litvínově, Plzni, Hradci Králové, Prostějově, Šumperku a Příbrami poskytuje odborné dluhové poradenství dlužníkům v exekuci, právním i mimosoudním vymáhání, zpracovává návrhy na oddlužení – osobní bankrot, konzultuje další postup ve věcech spojených se závazky všeho druhu (dědictví, společné jmění manželů, spotřebitelské a jiné úvěry). Provozuje bezplatnou poradenskou linku každé pondělní na čísle 800 722 722. Všechny služby nabízí zdarma, včetně zpracování insolvenčního návrhu – návrhu na oddlužení (osobní bankrot). Poskytuje i preventivní rady a konzultace před uzavřením smlouvy, školí kolektivy všeho druhu. Kontakt: Tel. 222 922 240

Za poradnu odpovídá:

Monika Hrabáková

http://www.financnitisen.cz/

Partnerem poradny od: 10.10.2013

Aktuální články

Novinka od Revolutu má zabránit přístupu zloděje k telefonu

Novinka od Revolutu má zabránit přístupu zloděje k telefonu

Aplikace Revolut zavádí novou funkci nazvanou Ochrana majetku. Díky biometrické identifikaci...více

Nebezpečné jídlo, hračky nebo powerbanka. Tohle radši vraťte, vyzývají řetězce a úřady

Nebezpečné jídlo, hračky nebo powerbanka. Tohle radši vraťte, vyzývají řetězce a úřady

Plísně, chemie nebo třeba riziko úrazu elektřinou. Úřady za poslední dva měsíce musely...více

Creditas zvýší poplatky, základní služby zůstanou zdarma

Creditas zvýší poplatky, základní služby zůstanou zdarma

Banka Creditas od začátku října zvyšuje některé dosavadní poplatky. Změny se týkají hlavně...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services