Vyplatí se stavební spoření? Ano či ne?

Dobrý den, nedávno jsem začala pracovat a ráda bych si naspořila nějaké peníze do budoucna. Proto bych se Vás ráda zeptala, zda je v této době stavební spoření výhodné či ne? Pokud ano, u jaké firmy je nejvýhodnější? Pokud není, co je v dnešní době výhodné pro peníze? Kam je vkládat a nechat je, aby sami vydělávali? Nebo je nejrozumnější mít doma schované prasátko a vyjde to člověka úplně nastejno? Děkuji za odpověď a přeji krásný den. S pozdravem Kateřina H.

Otázku poslal/a:  , 14. 1. 2014 11:15

Na otázku odpovídá:

Českomoravská stavební spořitelna, Tomáš Kofroň

Dobrý den Kateřino,

děkuji za Váš dotaz! Ano, stavební spoření je stále velmi výhodnou formou pro ukládání finančních prostředků.

V následujícím odstavci najdete důvody a podrobné informace o zhodnocení Vašich prostředků.
V současné době naše spořitelna umožňuje klientům uzavření smlouvy stavebního spoření v tarifní variantě buď Variant, kde je úročení vkladů ve výši 1,5%p.a., úročení úvěru je 4,3% p.a.,(minimální naspoření je 40% z cílové částky), v tarifní variantě Garant, kde je úročení vkladů 1% p.a., úročení úvěru je 2,95% p.a.(minimální naspoření ve výši 45% z cílové částky). Dále je možné získat také bonusy, které základní úrokovou sazbu u vkladů navýší, jako je program Pravidelného spoření, program Flexibilního spoření nebo také prémie za vysoké vklady.
Poplatek za uzavření smlouvy je 1% z cílové částky. Poplatek za vedení účtu je 330Kč/rok. Zaslání výpisu z účtu je zdarma. Klienti navíc mohou bezplatně využívat internetového bankovnictví aplikace mojeLiška.
Program pravidelné spoření - v rámci tohoto programu je klient odměněn za to, že pravidelně a dlouhodobě spoří předepsanou měsíční úložku. Výhodou tohoto programu je zhodnocení vložených finančních prostředků až 2,4 % ročně, pokud klient spoří určitý počet let od uzavření smlouvy, popř. od vstupu do programu:
spoření 4-5 let = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 20% všech úroků připsaných od vstupu do programu
spoření 6-8 let = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 40% všech úroků připsaných od vstupu do programu
spoření 9 let a více = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a.+ úrokový bonus ve výši 60 % všech úroků připsaných od vstupu do programu
Program flexibilní spoření - program je určen pro klienty, kteří již dopředu vědí, že nebudou spořit pravidelně měsíčně a že své finanční prostředky budou ukládat nepravidelně, když je zrovna budou mít k dispozici. Zhodnocení vložených finančních prostředků je v tomto případě až 1,80 % ročně.
Po 6 letech spoření = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 20% všech úroků připsaných od vstupu do programu.
Prémie za vysoké vklady- finanční prémii mohou získat automaticky všichni klienti v obou tarifech Variant nebo Garant, kteří spoří nad hranici ročního vkladu pro získání maximální státní podpory. Klient získá prémii ve výši 5 % (max. 1000 Kč) z roční platby nad 20 000 Kč. Prémii může klient získat pouze v prvních 5 kalendářních letech spoření.
Doporučuji kontaktovat nejbližšího finančního poradce ČMSS, který Vám poskytne bližší informace k podmínkám stavebního spoření - jejich kontakty naleznete na této adrese: https://www.cmss.cz/#!/poradci/obchodni-zastupci.html .

S pozdravem a přáním hezkého dne Rostislav Trávníček, Českomoravská stavební spořitelna

22. 1. 2014 12:15

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Srovnání: Která z nových bank má nejlevnější běžný účet

24. 10. 2011 | Ondřej Tůma | 13 komentářů

Srovnání: Která z nových bank má nejlevnější běžný účet

Poplatky u velkých bank mě už štvou! Co všechno si ti vydřiduši účtují? Podobné nářky bankovních klientů mají na svědomí nástup nových bank na český finanční trh. Která z nich nabízí nejlepší běžný účet?

Jak vyzrát na hypotéku

24. 10. 2011 | Martin Felix | 7 komentářů

Jak vyzrát na hypotéku

Jak se kupuje byt? Nebo dům? Draho! Málokdo má zrovna potřebnou sumu po kapsách. Většinou není dost peněz ani na účtu. Přesto se byty a domy kupují. Takže – řečeno s populární písní – kde ty prachy jsou? Inu, čeká vás hypotéka. Jak na ni?

Škola finanční gramotnosti: hypotéky

18. 10. 2011 | Roman Baroš | 3 komentáře

Škola finanční gramotnosti: hypotéky

V minulém díle naší Školy finanční gramotnosti jsme načali téma hypoték, dnes si vysvětlíme pár dalších důležitých pojmů. Probereme fixační dobu, hypotéky s plovoucí sazbou a refinancování.

Odpouštět se má. Platí to i pro dluhy?

18. 10. 2011 | Tomáš Prouza | 9 komentářů

Odpouštět se má. Platí to i pro dluhy?

Ať už to přiznáme rádi, nebo bychom to naopak nejraději popřeli, základem naší civilizace je křesťanská ochota odpouštět. Škoda, že na to zapomínáme, když jde o hloupé dluhy a obírání těch, kteří neměli v životě štěstí.

Očima expertů: Noví hráči na bankovním trhu. Podaří se jim uspět?

14. 10. 2011 | Ondřej Tůma | 3 komentáře

Očima expertů: Noví hráči na bankovním trhu. Podaří se jim uspět?

S novými bankami se v poslední době roztrhl pytel. Cílí na nespokojené klienty velkých bank. Můžou však ve velké konkurenci uspět? A budou pro své klienty opravdu výhodné? Zeptali jsme se ekonomů Petra Macha a Lubomíra Lízala, podnikatele Tomia Okamury a dalších osobností.

Spoření na krátké a střední trati: deset procent příjmu patří vám

13. 10. 2011 | Petra Dusová | 6 komentářů

Spoření na krátké a střední trati: deset procent příjmu patří vám

Od vzniku prvních platidel se s nimi lidé učí hospodařit. Někteří to uměli už v dobách Babylonu, jiní mají potíže i v době, kdy jim to ulehčuje (?) internetbanking, bankomaty, účty a spořitelny. Základní principy vydělávání peněz a hospodaření s nimi jsou však stále stejné.

Škola finanční gramotnosti: úvod do hypoték

11. 10. 2011 | Roman Baroš

Škola finanční gramotnosti: úvod do hypoték

Možná hypotéku máte, možná o ní uvažujete. V obou případech byste měli vědět, jak funguje, jaké jsou její výhody a nevýhody.

Pojišťovny očekávají nárůst podvodů

10. 10. 2011 | Světlana Rysková | 7 komentářů

Pojišťovny očekávají nárůst podvodů

Na jedné straně může pachatele čekat až deset roků kriminálu. Na druhé si může přijít na miliony korun. Pokud je na takovou sumu pojištěný. Pojistné částky ovšem rostou a pojišťovny čekají, že pokušení bude příliš silné pro čím dál víc lidí...

Na účet zdarma láká další velká banka. Ale s poplatky

9. 10. 2011 | Petr Kučera | 3 komentáře

Na účet zdarma láká další velká banka. Ale s poplatky

Na „účet zdarma“ začíná nové klienty lákat další z největších bank. S podobnou nabídkou jako Česká spořitelna nyní přichází Komerční banka. Reaguje tak na vstup nových, levnějších konkurentů.

Očima expertů: Pomohlo by stanovení maximální výše RPSN v boji proti lichvářům?

7. 10. 2011 | Ondřej Tůma | 18 komentářů

Očima expertů: Pomohlo by stanovení maximální výše RPSN v boji proti lichvářům?

Některé spotřebitelské úvěry připomínají spíše lichvu. Pomohlo by, kdyby stát u půjček stanovil maximální hranici roční procentní sazby nákladů (RPSN)? Zeptali jsme se právníka Tomáše Sokola, ekonomů Lubomíra Lízala a Petra Macha, podnikatele Tomia Okamury a dalších osobností.

Plaťte dál. Banky chtějí poplatek v Německu nezákonný

2. 10. 2011 | Petr Kučera

Plaťte dál. Banky chtějí poplatek v Německu nezákonný

Banky působící v České republice zatím nebudou rušit poplatek za vedení úvěrového účtu, který nejvyšší německý civilní soud prohlásil za protizákonný, a tudíž neplatný. O zlomovém verdiktu informoval on-line deník Aktuálně.cz v pátek.

Kdo je kdo v pojišťovně: operátorka call centra musí umět poradit každému

30. 9. 2011 | Martin Vlnas, Věra Tůmová | 2 komentáře

Kdo je kdo v pojišťovně: operátorka call centra musí umět poradit každému

Na první pohled se může zdát, že práce operátorů v call centru pojišťovny musí být nuda a stereotyp. Naopak! Uklidňování rozčileného klienta nebo skládání puzzle z kusých informací je někdy adrenalinový sport. Operátorka navíc musí zvládat i všetečné dotazy pojišťovacích makléřů, kteří pojistky prodávají.

Škola finanční gramotnosti: kolik si potřebuju naspořit do důchodu

27. 9. 2011 | Roman Baroš | 9 komentářů

Škola finanční gramotnosti: kolik si potřebuju naspořit do důchodu

V minulém díle Školy finanční gramotnosti jsme si povídali o penzijním připojištění jako jedné z možností, jak si spořit na důchod. Než si ale řekneme, jaké jsou další možnosti, je potřeba si určit, kolik vlastně potřebujeme naspořit. Není to úplně triviální úloha. Kolik musíte dávat bokem vy?

Pojišťovny sázejí na ženy

12. 9. 2011 | Dušan Šídlo | 3 komentáře

Pojišťovny sázejí na ženy

Pojišťovny mají rády ženy. Ptáte se proč? Podle neúprosných statistik se ženy dožívají vyššího věku než muži, jsou u nich méně časté úrazy a při dopravních nehodách za sebou zanechávají finančně méně vážné škody. Není to ale jediný důvod k náklonnosti.

Kdo je kdo v pojišťovně: šéf produktového managementu

9. 9. 2011 | Věra Tůmová | 1 komentářů

Kdo je kdo v pojišťovně: šéf produktového managementu

Nabídka pojišťoven je bohatá. Snad každý den přibude nové pojištění nebo se alespoň vylepšuje nějaké starší. Aby pojištění vyhovovala potřebám, přáním, ale nakonec i rozmarům lidí, bdí nad nimi produktoví manažeři.

Stránka 120/214

Partner sekce

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna je nejvýkonnější stavební spořitelnou v ČR, dlouhodobě nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení a významným poskytovatelem finančních služeb. Její tržní podíl v úvěrech na bydlení překračuje 55 %. Základem úspěchů je výkonná obchodní síť 2200 renomovaných finančních poradců. ČMSS se orientuje na osobní poradenství, a to jak ve financování bytových potřeb a zhodnocování úspor, tak v zajištění budoucnosti a v základních bankovních produktech.

Za poradnu odpovídá:

Tomáš Kofroň

http://www.cmss.cz

Partnerem poradny od: 25.11.2013

Aktuální články

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Přeplněným dovolenkovým destinacím dochází trpělivost se zástupy turistů. Místní obyvatelé...více

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Česká spořitelna spouští v ostrém provozu digitální bezpečnostní schránku Datatrezor....více

Etherová ETF odstartovala a Ferrari koupíte za bitcoin už i v Evropě. Týden v kryptu

Etherová ETF odstartovala a Ferrari koupíte za bitcoin už i v Evropě. Týden v kryptu

Etherová ETF už se obchodují, ta bitcoinová lámou rekordy a rostou šance na ETF solany....více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services