Vyplatí se stavební spoření? Ano či ne?

Dobrý den, nedávno jsem začala pracovat a ráda bych si naspořila nějaké peníze do budoucna. Proto bych se Vás ráda zeptala, zda je v této době stavební spoření výhodné či ne? Pokud ano, u jaké firmy je nejvýhodnější? Pokud není, co je v dnešní době výhodné pro peníze? Kam je vkládat a nechat je, aby sami vydělávali? Nebo je nejrozumnější mít doma schované prasátko a vyjde to člověka úplně nastejno? Děkuji za odpověď a přeji krásný den. S pozdravem Kateřina H.

Otázku poslal/a:  , 14. 1. 2014 11:15

Na otázku odpovídá:

Českomoravská stavební spořitelna, Tomáš Kofroň

Dobrý den Kateřino,

děkuji za Váš dotaz! Ano, stavební spoření je stále velmi výhodnou formou pro ukládání finančních prostředků.

V následujícím odstavci najdete důvody a podrobné informace o zhodnocení Vašich prostředků.
V současné době naše spořitelna umožňuje klientům uzavření smlouvy stavebního spoření v tarifní variantě buď Variant, kde je úročení vkladů ve výši 1,5%p.a., úročení úvěru je 4,3% p.a.,(minimální naspoření je 40% z cílové částky), v tarifní variantě Garant, kde je úročení vkladů 1% p.a., úročení úvěru je 2,95% p.a.(minimální naspoření ve výši 45% z cílové částky). Dále je možné získat také bonusy, které základní úrokovou sazbu u vkladů navýší, jako je program Pravidelného spoření, program Flexibilního spoření nebo také prémie za vysoké vklady.
Poplatek za uzavření smlouvy je 1% z cílové částky. Poplatek za vedení účtu je 330Kč/rok. Zaslání výpisu z účtu je zdarma. Klienti navíc mohou bezplatně využívat internetového bankovnictví aplikace mojeLiška.
Program pravidelné spoření - v rámci tohoto programu je klient odměněn za to, že pravidelně a dlouhodobě spoří předepsanou měsíční úložku. Výhodou tohoto programu je zhodnocení vložených finančních prostředků až 2,4 % ročně, pokud klient spoří určitý počet let od uzavření smlouvy, popř. od vstupu do programu:
spoření 4-5 let = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 20% všech úroků připsaných od vstupu do programu
spoření 6-8 let = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 40% všech úroků připsaných od vstupu do programu
spoření 9 let a více = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a.+ úrokový bonus ve výši 60 % všech úroků připsaných od vstupu do programu
Program flexibilní spoření - program je určen pro klienty, kteří již dopředu vědí, že nebudou spořit pravidelně měsíčně a že své finanční prostředky budou ukládat nepravidelně, když je zrovna budou mít k dispozici. Zhodnocení vložených finančních prostředků je v tomto případě až 1,80 % ročně.
Po 6 letech spoření = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 20% všech úroků připsaných od vstupu do programu.
Prémie za vysoké vklady- finanční prémii mohou získat automaticky všichni klienti v obou tarifech Variant nebo Garant, kteří spoří nad hranici ročního vkladu pro získání maximální státní podpory. Klient získá prémii ve výši 5 % (max. 1000 Kč) z roční platby nad 20 000 Kč. Prémii může klient získat pouze v prvních 5 kalendářních letech spoření.
Doporučuji kontaktovat nejbližšího finančního poradce ČMSS, který Vám poskytne bližší informace k podmínkám stavebního spoření - jejich kontakty naleznete na této adrese: https://www.cmss.cz/#!/poradci/obchodni-zastupci.html .

S pozdravem a přáním hezkého dne Rostislav Trávníček, Českomoravská stavební spořitelna

22. 1. 2014 12:15

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Jak může krize v Česku ohrožovat držitele hypoték

18. 3. 2009 | Věra Tůmová | 9 komentářů

Jak může krize v Česku ohrožovat držitele hypoték

Navzdory klesajícímu zájmu o hypotéky diskriminují některé české banky stávající majitele hypoték. Na rozdíl od nových klientů jim nabízí výrazně horší úrokové sazby. Letos se to může týkat až 40 tisíc lidí, říká Milan Roček, generální ředitel společnosti Hyposervis.

Češi se už naučili platit kartami jako Zápaďáci

13. 3. 2009 | Věra Tůmová

Češi se už naučili platit kartami jako Zápaďáci

Češi se přestávají bát platit kartami. Místo vybírání peněz z bankomatů a následného placení v hotovosti nyní podstatně častěji sáhnou po plastové kartě přímo u pokladny. Začínají se tak blížit obyvatelům zemí s dlouhou tradicí platebních karet.

Ideální banka II: věrné klienty banka náležitě odmění

4. 3. 2009 | Michal Obrázek | 3 komentáře

Ideální banka II: věrné klienty banka náležitě odmění

Ideální banka si svých klientů patřičně cení. Sestavuje pro každého klienta tzv. Index loajality, podle něhož ho odmění například vyšší úrokovou sazbou u termínovaného účtu. Tak si představuje budoucnost vítěz soutěže Ideální banka 21. století.

Nejabsurdnější poplatek: letos pokuta za práci na přepážce

3. 3. 2009 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Nejabsurdnější poplatek: letos pokuta za práci na přepážce

Kdo vkládá na účet v hotovosti více než půl milionu korun, musí se připravit, že bance zaplatí až stovky korun. Taková praxe je absurdní rozhodli bankovní klienti, kteří poplatek za nadměrný vklad zvolili za letošní nejabsurdnější bankovní poplatek.

Další puzzle z České spořitelny, tentokrát pro studenty

2. 3. 2009 | Věra Tůmová | 4 komentáře

Další puzzle z České spořitelny, tentokrát pro studenty

Česká spořitelna nabízí další produktovou skládačku. Tentokrát jde o účet pro studenty. I u tohoto účtu si klienti volí vlastní kombinaci produktů a služeb. V recenzi jsme tomuto účtu udělili čtyři hvězdičky. Přečtěte si proč.

Poplatek za nadměrný vklad hotovosti opravdu existuje

24. 2. 2009 | Patrik Nacher

Poplatek za nadměrný vklad hotovosti opravdu existuje

Řada klientů bank o něm nemá ani tušení, někteří nevěří, že existuje. Řeč je o favoritovi letošní ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek – poplatku za nadměrný vklad hotovosti na účet.

Hypotéka po webu: zdařilý kousek z dílny Hypoteční banky

23. 2. 2009 | Věra Tůmová

Hypotéka po webu: zdařilý kousek z dílny Hypoteční banky

Hypoteční banka přišla jako první na trhu s možností sjednat si hypotéku on-line. A zdá se, že si s tímto produktem dala pořádnou práci. Nejvíce ji ocení internetová populace. Tomuto produktu jsme udělili čtyři hvězdičky.

Do konce března lze žádat o hypotéku se starým daňovým přiznáním

23. 2. 2009 | Jan Lener

Do konce března lze žádat o hypotéku se starým daňovým přiznáním

Na přelomu března a dubna může správné načasování žádosti o hypotéku živnostníkům a lidem kombinujícím zaměstnání se samostatně výdělečnou činností, výrazně zvýšit šance na získání úvěru.

Obavy z krize vedou k zodpovědnějšímu zadlužování

20. 2. 2009 | Věra Tůmová | 1 komentářů

Obavy z krize vedou k zodpovědnějšímu zadlužování

Úvěrové registry začínají vnímat finanční krizi i přes „své“ klienty. Potencionální příjemci úvěrů i finanční instituce jsou obezřetnější. Mezi dosavadními dlužníky se zase zvětšuje podíl nesplácených úvěrů. Ve srovnání se zahraničím je na tom Česko pořád dobře.

Internetová populace pomalu mění zvyky při nakupování

19. 2. 2009 | Věra Tůmová | 7 komentářů

Internetová populace pomalu mění zvyky při nakupování

Nákupy na internetu jsou pro Čechy stále ještě exotické. Z celé populace se k nim odhodlá jen zlomek obyvatel, a když už, platí dobírkou. Platby kartou jsou pro obchodníky kvůli bankám drahé, a tak je stejně příliš nenabízejí.

Bankomat naruby už má několik bank

13. 2. 2009 | Věra Tůmová | 5 komentářů

Bankomat naruby už má několik bank

Malí živnostníci a podnikatelé často potřebují uložit hotovost na účet i po zavírací době bank. Pokud nechtějí běhat po světě s kupou bankovek, nemají příliš možností, jak s nimi naložit. Řešením mohou být depozitní bankomaty, které začínají české banky klientům nabízet.

Reklamovat je možné i telefonát s bankou

11. 2. 2009 | Věra Tůmová | 3 komentáře

Reklamovat je možné i telefonát s bankou

Telefonáty do banky jsou zpravidla nahrávány a klienti jsou na to na začátku upozorněni. Nahrávka z call centra banky však může pomoci i klientovi, když chce reklamovat bankou poskytnuté informace. Zároveň bankám pomáhá odhalovat případné podvody.

Úspory Čechů leží často jen ladem

11. 2. 2009 | Věra Tůmová | 7 komentářů

Úspory Čechů leží často jen ladem

České domácnosti spoří každoročně čím dál víc, i když ne zcela efektivně. Nyní také podle průzkumu STEM/MARK až 40 procent Čechů začalo více spořit než utrácet. Nadpoloviční většina ale svůj postoj ke spoření ještě prý nezměnila.

Dvě třetiny Čechů nemají pojištěnou domácnost

4. 2. 2009 | Věra Tůmová | 18 komentářů

Dvě třetiny Čechů nemají pojištěnou domácnost

Pojištění domácnosti v Česku zdaleka nemá každá rodina. Riziko, že se něco doma přihodí, je podle České asociace pojišťoven ale vysoké. Rozjíždí proto kampaň, aby majetkové pojištění Čechům přiblížili. Není prý třeba mít drahé pojistky, ale takové, které pokryjí rizika a aktuální hodnotu majetku.

Českým pojišťovnám krize zatím hlavu nedělá

2. 2. 2009 | Věra Tůmová | 2 komentáře

Českým pojišťovnám krize zatím hlavu nedělá

Tuzemské pojišťovny zatím z krize nemají těžkou hlavu. Český pojistný trh vykazuje ve srovnání s jinými evropskými zeměmi vynikající výsledky a ani klienti naštěstí příliš „neplaší“. To je pozitivní. Zdražování pojistného se také prý zatím nerýsuje. S prognózami však přicházejí experti jen velmi opatrně.

Stránka 135/214

Partner sekce

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna je nejvýkonnější stavební spořitelnou v ČR, dlouhodobě nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení a významným poskytovatelem finančních služeb. Její tržní podíl v úvěrech na bydlení překračuje 55 %. Základem úspěchů je výkonná obchodní síť 2200 renomovaných finančních poradců. ČMSS se orientuje na osobní poradenství, a to jak ve financování bytových potřeb a zhodnocování úspor, tak v zajištění budoucnosti a v základních bankovních produktech.

Za poradnu odpovídá:

Tomáš Kofroň

http://www.cmss.cz

Partnerem poradny od: 25.11.2013

Aktuální články

Problém s pojišťovnou? Zkuste ombudsmanku. Vysvětlíme, jak na to

Problém s pojišťovnou? Zkuste ombudsmanku. Vysvětlíme, jak na to

Spory mezi spotřebiteli a pojišťovnami řeší už pět let právníci v kanceláři ombudsmanky...více

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Přeplněným dovolenkovým destinacím dochází trpělivost se zástupy turistů. Místní obyvatelé...více

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Česká spořitelna spouští v ostrém provozu digitální bezpečnostní schránku Datatrezor....více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services