Vyplatí se stavební spoření? Ano či ne?

Dobrý den, nedávno jsem začala pracovat a ráda bych si naspořila nějaké peníze do budoucna. Proto bych se Vás ráda zeptala, zda je v této době stavební spoření výhodné či ne? Pokud ano, u jaké firmy je nejvýhodnější? Pokud není, co je v dnešní době výhodné pro peníze? Kam je vkládat a nechat je, aby sami vydělávali? Nebo je nejrozumnější mít doma schované prasátko a vyjde to člověka úplně nastejno? Děkuji za odpověď a přeji krásný den. S pozdravem Kateřina H.

Otázku poslal/a:  , 14. 1. 2014 11:15

Na otázku odpovídá:

Českomoravská stavební spořitelna, Tomáš Kofroň

Dobrý den Kateřino,

děkuji za Váš dotaz! Ano, stavební spoření je stále velmi výhodnou formou pro ukládání finančních prostředků.

V následujícím odstavci najdete důvody a podrobné informace o zhodnocení Vašich prostředků.
V současné době naše spořitelna umožňuje klientům uzavření smlouvy stavebního spoření v tarifní variantě buď Variant, kde je úročení vkladů ve výši 1,5%p.a., úročení úvěru je 4,3% p.a.,(minimální naspoření je 40% z cílové částky), v tarifní variantě Garant, kde je úročení vkladů 1% p.a., úročení úvěru je 2,95% p.a.(minimální naspoření ve výši 45% z cílové částky). Dále je možné získat také bonusy, které základní úrokovou sazbu u vkladů navýší, jako je program Pravidelného spoření, program Flexibilního spoření nebo také prémie za vysoké vklady.
Poplatek za uzavření smlouvy je 1% z cílové částky. Poplatek za vedení účtu je 330Kč/rok. Zaslání výpisu z účtu je zdarma. Klienti navíc mohou bezplatně využívat internetového bankovnictví aplikace mojeLiška.
Program pravidelné spoření - v rámci tohoto programu je klient odměněn za to, že pravidelně a dlouhodobě spoří předepsanou měsíční úložku. Výhodou tohoto programu je zhodnocení vložených finančních prostředků až 2,4 % ročně, pokud klient spoří určitý počet let od uzavření smlouvy, popř. od vstupu do programu:
spoření 4-5 let = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 20% všech úroků připsaných od vstupu do programu
spoření 6-8 let = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 40% všech úroků připsaných od vstupu do programu
spoření 9 let a více = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a.+ úrokový bonus ve výši 60 % všech úroků připsaných od vstupu do programu
Program flexibilní spoření - program je určen pro klienty, kteří již dopředu vědí, že nebudou spořit pravidelně měsíčně a že své finanční prostředky budou ukládat nepravidelně, když je zrovna budou mít k dispozici. Zhodnocení vložených finančních prostředků je v tomto případě až 1,80 % ročně.
Po 6 letech spoření = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 20% všech úroků připsaných od vstupu do programu.
Prémie za vysoké vklady- finanční prémii mohou získat automaticky všichni klienti v obou tarifech Variant nebo Garant, kteří spoří nad hranici ročního vkladu pro získání maximální státní podpory. Klient získá prémii ve výši 5 % (max. 1000 Kč) z roční platby nad 20 000 Kč. Prémii může klient získat pouze v prvních 5 kalendářních letech spoření.
Doporučuji kontaktovat nejbližšího finančního poradce ČMSS, který Vám poskytne bližší informace k podmínkám stavebního spoření - jejich kontakty naleznete na této adrese: https://www.cmss.cz/#!/poradci/obchodni-zastupci.html .

S pozdravem a přáním hezkého dne Rostislav Trávníček, Českomoravská stavební spořitelna

22. 1. 2014 12:15

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Daním, daníš, daníme svůj příjem

27. 8. 2004 | Vendula Hilkovičová | 4 komentáře

Daním, daníš, daníme svůj příjem

I když platit daně asi nikoho netěší, setkáváme se s nimi dnes a denně. Mezi ty, které se nás přímo dotýkají, patří i daň z příjmů fyzických osob. A protože opakování je matka moudrosti, pojďme se podívat, jak to tedy s touto daní je.

Meziúvěry: dobrá zpráva, konkurence funguje

25. 8. 2004 | Linda Fejtková | 6 komentářů

Meziúvěry: dobrá zpráva, konkurence funguje

Stavební spoření v současné chvíli není jen výhodným prostředkem k ukládání peněz, ale stále více je využíváno k získání úvěrů určených k řešení bytové situace. Pojďme se tedy podívat, jak nejrychleji a co nejvíce peněz získat od stavebních spořitelen.

Jak ušetřit aneb není účet jako účet

24. 8. 2004 | Vendula Hilkovičová | 13 komentářů

Jak ušetřit aneb není účet jako účet

Až 3 500 Kč můžete ročně ušetřit, pokud zvolíte ten správný typ běžného účtu. Alespoň tak to vyplývá ze studie společnosti Scott & Rose. Ta provedla analýzu nákladů na vedení běžného účtu českých bank podle průměrného spotřebitelského chování.

Černá listina není černá

20. 8. 2004 | Vendula Hilkovičová | 6 komentářů

Černá listina není černá

Podle Úřadu pro ochranu osobních údajů činnost databáze neplatičů Solus neporušuje zákon, oznámili představitelé sdružení. Kromě jiného také sdělili, že až každý pátý klient některé z členských společností Solusu žádá o poskytnutí půjčky či úvěru s vědomím, že je nebude splácet. Kdy můžete být do databáze zařazeni vy?

Investiční životní pojištění: jak na něj III.

17. 8. 2004 | Martin Novotný | 6 komentářů

Investiční životní pojištění: jak na něj III.

V poslední části trilogie si na 6 modelových příkladech srovnáme míru variability pojistné částky jednotlivých produktů a seřadíme je podle toho, jak by obstály v očích klienta. Vysvětlíme také, proč pouhé spoření prostřednictvím IŽP není výhodné a co s výnosy pojištění udělá zohlednění možnosti snížit si o zaplacené pojistné základ daně z příjmů.

Chcete zlevnit hypotéku?

11. 8. 2004 | Jiří Šedivý | 37 komentářů

Chcete zlevnit hypotéku?

Pořizujete dům nebo byt a nemáte dostatek peněz? Vzít si hypotéku a vydat se ze všech peněz možná není rozumné řešení. Existuje levnější: použít hypotéku a s pomocí dalších produktů si vydělat na její úročení.

Investiční životní pojištění: jak na něj I.

10. 8. 2004 | Martin Novotný | 6 komentářů

Investiční životní pojištění: jak na něj I.

Investiční životní pojištění, nákup podílových jednotek, investiční programy... Jsou vám tyto pojmy neznámé? Vysvětlíme vám je a zároveň nabídneme kompletní přehled toho, co trh nabízí. Investiční životní pojištění totiž není k zahození.

Zprostředkovatelé pozor: další legislativní háček

9. 8. 2004 | Ivan Špirakus | 12 komentářů

Zprostředkovatelé pozor: další legislativní háček

Poněkud zaslepeni vzájemnými dohady o formulaci zákona o zprostředkovatelích pojištění a plni očekávání vyhlášky, nevšimli si zprostředkovatelé nové administrativní metly, která se na ně snáší. Tentokrát v podobě novely zákona proti praní špinavých peněz, a to již k prvnímu září.

Fondy: I Sporoinvest si vzal volno

2. 8. 2004 | Petr Fejtek | 5 komentářů

Fondy: I Sporoinvest si vzal volno

Víc než čtvrtmiliarda korun chybí ve fondech UNIS proti minulému týdnu. Takový odliv samozřejmě nestihly vynahradit ani ostatní fondy, takže i celková statistika se noří do mínusu.

Vraťme životnímu pojištění původní význam

2. 8. 2004 | Ivan Špirakus | 9 komentářů

Vraťme životnímu pojištění původní význam

Setkáte-li se s pojmem "životní pojištění", asi se vám nejprve vybaví něco jako "zajištění na důchod", "dobré spoření" či "daňové výhody", tedy typická reklama posledních let. Jenže to není to hlavní. Přimlouvám se, abychom vrátili termínu "životní pojištění" jeho původní a hlavní význam, kterým je pojištění pro případ smrti (neboli rizikové životní pojištění – Term Life Insurance).

Ptejte se Petra Beneše!

27. 7. 2004 | Martin Zika | 24 komentářů

Ptejte se Petra Beneše!

Asociace penzijních fondů ČR (APFČR) prosazuje zavedení možnosti dobrovolného částečného vystoupení z průběžného pilíře důchodového systému a zvýšení reálných úspor na stáří každého jednotlivce. Penzijní fondy jsou již připraveny poskytnout pro toto moderní řešení odpovídající infrastrukturu, říkají její představitelé. Na vaše otázky dnes čeká Petr Beneš, viceprezident APFČR.

Stránka 174/215

Partner sekce

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna je nejvýkonnější stavební spořitelnou v ČR, dlouhodobě nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení a významným poskytovatelem finančních služeb. Její tržní podíl v úvěrech na bydlení překračuje 55 %. Základem úspěchů je výkonná obchodní síť 2200 renomovaných finančních poradců. ČMSS se orientuje na osobní poradenství, a to jak ve financování bytových potřeb a zhodnocování úspor, tak v zajištění budoucnosti a v základních bankovních produktech.

Za poradnu odpovídá:

Tomáš Kofroň

http://www.cmss.cz

Partnerem poradny od: 25.11.2013

Aktuální články

Kam přesunout peníze ze spořicího účtu? Zhodnocení úspor očima expertů

Kam přesunout peníze ze spořicího účtu? Zhodnocení úspor očima expertů

Doba, kdy jste se na spořicím účtu mohli těšit z úrokových sazeb nad 6 % nebo aspoň 5...více

Když vám tento pátek 13. praskne voda, Kooperativa vyšle instalatéra zdarma

Když vám tento pátek 13. praskne voda, Kooperativa vyšle instalatéra zdarma

Asistenční služby lidé nejčastěji využívají ve chvílích, když se jim stane na cestách...více

Bude bitcoin v září krvácet? Japonci sesekají daň z krypta? Týden v kryptu

Bude bitcoin v září krvácet? Japonci sesekají daň z krypta? Týden v kryptu

Bitcoin podléhá zářijovému efektu, čtvrtá největší švýcarská banka jde do krypta, bývalý...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services