cílová částka

Dobrý den,stavební spoření mám založené od roku 2004.Letos v prosinci budu mít naspořenu cílovou částku.Ve stavebním spoření chci dále pokračovat.Jaké jsou (nejvýhodnější)možnosti? Děkuji za odpověď.Michal.

Otázku poslal/a:  , 5. 4. 2014 17:02

Na otázku odpovídá:

Českomoravská stavební spořitelna, Tomáš Kofroň

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz! Není nicméně možné na něj jednoznačně odpovědět, je potřeba vědět, jaké máte další plány, záměry, zda budete chtít řešit svou bytovou potřebu právě prostřednictvím naší stavebního spoření.

Obecně je možné říci, že jsou dvě možnosti, jak se smlouvou naložit.

První může být navýšení cílové částky, druhou možností je podání výpovědi původní smlouvy a uzavření následné smlouvy.

Jak navýšení cílové částky, tak i výpověď smlouvy a uzavření následné smlouvy se sepisuje s finančním poradcem, který zjistí právě Vaše další plány a dle toho navrhne nejoptimálnější řešení.
V současné době naše spořitelna umožňuje klientům uzavření smlouvy stavebního spoření v tarifní variantě buď Variant, kde je úročení vkladů ve výši 1,5%p.a., úročení úvěru je 4,3% p.a.,(minimální naspoření je 40% z cílové částky), v tarifní variantě Garant, kde je úročení vkladů 1% p.a., úročení úvěru je 2,95% p.a.(minimální naspoření ve výši 45% z cílové částky). Dále je možné získat také bonusy, které základní úrokovou sazbu u vkladů navýší, jako je program Pravidelného spoření, program Flexibilního spoření nebo také prémie za vysoké vklady.
Poplatek za uzavření smlouvy je 1% z cílové částky. Poplatek za vedení účtu je 330Kč/rok. Zaslání výpisu z účtu je zdarma. Klienti navíc mohou bezplatně využívat internetového bankovnictví aplikace mojeLiška.
Program pravidelné spoření - v rámci tohoto programu je klient odměněn za to, že pravidelně a dlouhodobě spoří předepsanou měsíční úložku. Výhodou tohoto programu je zhodnocení vložených finančních prostředků až 2,4 % ročně, pokud klient spoří určitý počet let od uzavření smlouvy, popř. od vstupu do programu:
spoření 4-5 let = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 20% všech úroků připsaných od vstupu do programu
spoření 6-8 let = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 40% všech úroků připsaných od vstupu do programu
spoření 9 let a více = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a.+ úrokový bonus ve výši 60 % všech úroků připsaných od vstupu do programu
Program flexibilní spoření - program je určen pro klienty, kteří již dopředu vědí, že nebudou spořit pravidelně měsíčně a že své finanční prostředky budou ukládat nepravidelně, když je zrovna budou mít k dispozici. Zhodnocení vložených finančních prostředků je v tomto případě až 1,80 % ročně.
Po 6 letech spoření = základní úroková sazba vkladu 1,5 % p.a. + úrokový bonus ve výši 20% všech úroků připsaných od vstupu do programu.
Prémie za vysoké vklady- finanční prémii mohou získat automaticky všichni klienti v obou tarifech Variant nebo Garant, kteří spoří nad hranici ročního vkladu pro získání maximální státní podpory. Klient získá prémii ve výši 5 % (max. 1000 Kč) z roční platby nad 20 000 Kč. Prémii může klient získat pouze v prvních 5 kalendářních letech spoření.

Toto jsou tedy základní informace, podrobnější přehled Vám může nabídnout některý z našich poradců, které si můžete vyhledat na našich internetových stránkách. Přeji pěkný den a jsem s pozdravem,

Rostislav Trávníček, Českomoravská stavební spořitelna

7. 4. 2014 17:13

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Novinka: Při žádosti o půjčku vás vždy povinně prověří

6. 4. 2010 | Jan Stuchlík

Novinka: Při žádosti o půjčku vás vždy povinně prověří

Nový zákon o spotřebitelských úvěrech by měl do určité míry ochránit nezodpovědné dlužníky před nimi samými. Nově ukládá poskytovatelům úvěrů povinnost, aby řádně posoudili schopnost klienta půjčku splácet.

Jak si vyjednat nižší sazbu na hypotéku. Zkusili jsme to za vás.

2. 4. 2010 | Věra Tůmová | 34 komentářů

Jak si vyjednat nižší sazbu na hypotéku. Zkusili jsme to za vás.

Desítky tisíc lidí letos čeká změna úrokové sazby u hypotéky. Na vlastní kůži jsme vyzkoušeli, jak se dá vyjednat výhodnější sazba. Byly to docela nervy.

Jak refinancováním spotřebitelských úvěrů ušetřit tisíce

30. 3. 2010 | Jan Stuchlík | 2 komentáře

Jak refinancováním spotřebitelských úvěrů ušetřit tisíce

Dlužníci, kterým přerůstají dluhy přes hlavu, mohou využít konsolidace půjček. V rodinném rozpočtu lze díky tomu ušetřit tisíce korun. Tento nový úvěr by ovšem měl být na dlouhou dobu jejich posledním.

I špatné číslo domu v pojistné smlouvě ohrožuje výplatu pojistného plnění

29. 3. 2010 | Věra Tůmová | 9 komentářů

I špatné číslo domu v pojistné smlouvě ohrožuje výplatu pojistného plnění

Drobné chyby v pojistné smlouvě můžou zkomplikovat cestu k vyplacení pojistného plnění. Stačí, aby ve smlouvě byla špatná adresa či popis pojištěných věcí. Proto je třeba si smlouvu před podpisem pečlivě zkontrolovat.

Koupit auto na úvěr, nebo na leasing?

15. 3. 2010 | Věra Tůmová | 10 komentářů

Koupit auto na úvěr, nebo na leasing?

Když si půjdete koupit auto, ptejte se na rozdíly ve způsobech financování. Prodejce vám navíc může nabídnout lákavou slevu, tu ale uhradíte ve splátkách. Vyplatí se nahlédnout i do sazebníku poplatků.

Připojištění na rizika závažného onemocnění

5. 3. 2010 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Připojištění na rizika závažného onemocnění

Pouhých 17 procent lidí se životním pojištěním má sjednanou pojistnou ochranu pro případ závažného onemocnění. Tuto skutečnost odhalil průzkum České asociace pojišťoven.

Životní pojištění: Jak být dobře pojištěn na riziko smrti

26. 2. 2010 | redakce Peníze.CZ | 6 komentářů

Životní pojištění: Jak být dobře pojištěn na riziko smrti

Jedním z hlavních rizik, které by měla životní pojistka kvalitně krýt je riziko smrti. Pokud se stane nešťastná událost a pojištěný zemře, dobře nastavená pojistka může jeho rodinu zajistit i na pár let. Ne vždy ale lidé vědí, kdy a na kolik se pojistit, aby pojistka měla smysl.

Se změnou podmínek hypotéky nečekejte až do konce fixace

22. 2. 2010 | Věra Tůmová | 1 komentářů

Se změnou podmínek hypotéky nečekejte až do konce fixace

Pokud vám letos končí fixační období u hypotéky, začněte se včas pídit u konkurence, jakou by vám nabídli úrokovou sazbu. Budete mít v záloze vyjednávací argumenty, až vám vaše banka novou sazbu oznámí pár týdnů před koncem fixace.

Životní pojištění od ING a GE Money Bank rodinu nezajistí

17. 2. 2010 | Věra Tůmová | 21 komentářů

Životní pojištění od ING a GE Money Bank rodinu nezajistí

Životní pojištění by se nemělo prodávat stylem „jako když prodává Baťa cvičky“, tedy bez ohledu na kvalitní pojištění rizik klientů. Novinka GE Money Bank a ING taková bohužel je. Jejímu prodeji nepomáhá ani neznalost pracovníků na pobočkách banky. Pojištění jsme ohodnotili dvěma hvězdičkami.

Osobní účet od Poštovní spořitelny: mladí a senioři zaplatí víc

9. 2. 2010 | Jan Stuchlík | 21 komentářů

Osobní účet od Poštovní spořitelny: mladí a senioři zaplatí víc

Poštovní spořitelna sjednotila postžirové účty do jediného Osobního účtu. Ten je zhruba uprostřed cenového žebříčku běžných účtů. Navíc pro mladé a starší klienty Poštovní spořitelny bude dražší než jejich dnešní účet. Dali jsme mu tři hvězdičky.

Šest chyb, kterých se lidé dopouštějí v životním pojištění

8. 2. 2010 | redakce Peníze.CZ | 24 komentářů

Šest chyb, kterých se lidé dopouštějí v životním pojištění

Zájem o životní pojištění rok od roku roste, dle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven má životní pojistku již polovina dospělé české populace. Přesto dělají řadu chyb. I kvůli špatným radám prodejců pojištění.

Kdy byste měli uvažovat o koupi bytu a kdy jít raději do nájmu

28. 1. 2010 | Věra Tůmová | 8 komentářů

Kdy byste měli uvažovat o koupi bytu a kdy jít raději do nájmu

Koupit si dům či byt s sebou nese nejen splátky hypotéky, ale další náklady na chod celého domu. Navíc je těžší se odstěhovat za novou prací či za novým životním partnerem.

Jak po rozvodu převést společnou hypotéku jen na jednoho z partnerů

22. 1. 2010 | Věra Tůmová | 14 komentářů

Jak po rozvodu převést společnou hypotéku jen na jednoho z partnerů

Slibem manželství se lidé zavazují pomáhat si i v těžkých chvílích. Jenže rozvádí se zhruba polovina párů. Ti, kteří si spolu vzali hypotéku, musí vyřešit, jak s dluhem naložit. Možností mají několik.

Sazby hypoték by měly vzrůst až ve druhé polovině roku

14. 1. 2010 | Věra Tůmová | 3 komentáře

Sazby hypoték by měly vzrůst až ve druhé polovině roku

Rok 2010 by měl podle expertů přinést větší prodeje hypoték než předchozí „krizový“ rok 2009. Lidé už přestávají čekat a začínají nakupovat byty a domy. Vyšší sazby hypoték hrozí nejspíše až v druhém pololetí roku.

Potvrzení o zaplacených úrocích z hypotéky vás vyjde i na stovku

8. 1. 2010 | Věra Tůmová | 10 komentářů

Potvrzení o zaplacených úrocích z hypotéky vás vyjde i na stovku

Během ledna všem majitelům hypoték přijde od jejich hypoteční banky potvrzení o zaplacených úrocích. To lze přiložit k daňovému přiznání a úroky si odečíst z daňového základu. Jenže některé banky za tento papír vybírají tučný poplatek.

Stránka 130/214

Partner sekce

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna je nejvýkonnější stavební spořitelnou v ČR, dlouhodobě nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení a významným poskytovatelem finančních služeb. Její tržní podíl v úvěrech na bydlení překračuje 55 %. Základem úspěchů je výkonná obchodní síť 2200 renomovaných finančních poradců. ČMSS se orientuje na osobní poradenství, a to jak ve financování bytových potřeb a zhodnocování úspor, tak v zajištění budoucnosti a v základních bankovních produktech.

Za poradnu odpovídá:

Tomáš Kofroň

http://www.cmss.cz

Partnerem poradny od: 25.11.2013

Aktuální články

Problém s pojišťovnou? Zkuste ombudsmanku. Vysvětlíme, jak na to

Problém s pojišťovnou? Zkuste ombudsmanku. Vysvětlíme, jak na to

Spory mezi spotřebiteli a pojišťovnami řeší už pět let právníci v kanceláři ombudsmanky...více

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Přeplněným dovolenkovým destinacím dochází trpělivost se zástupy turistů. Místní obyvatelé...více

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Česká spořitelna spouští v ostrém provozu digitální bezpečnostní schránku Datatrezor....více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services