Spoření se státním příspěvkem

Dobrý den, už si druhým rokem spořím na stavební spoření, ale tam jsem omezený pouze na 20 000 Kč ročně. Existuje ještě něco, kde se dá spořit se státním příspěvkem? Dost se mi líbí penzijní připojištění, kdy to vychází na 2 760 Kč ročně, ale jsem student a spořit až do důchodu se mi moc nechce a uzavřít to třeba na 5 let nejspíše nejde? Běžný účet, spořící účet, termínované vklady a další podobná spoření nechci, protože tam je za rok výnos kolem 50 Kč v tom lepším případě, takže to je naprosto zbytečné. Akcie a dluhopisy zní hezky, ale bojím se rizika a hlavně studuji, takže bych si mohl odkládat třeba jen 2 tisíce měsíčně. Nejlepší investice mi přijde do nějakého bytu, který bych pronajímal a měl bych slušný zisk každý měsíc, ale v mém případě to je sci-fi. Ve zkratce - je zde něco, kde je státní příspěvek a výnos je alespoň ty 2 tisíce za rok? Děkuji

Otázku poslal/a:  , 25. 2. 2018 17:09

Na otázku odpovídá:

Českomoravská stavební spořitelna, Tomáš Kofroň

Dobrý den,

díky za dotaz. Myslím, že jste si už ve své otázce ale i sám odpověděl :-) Stát finančně přispívá na stavební spoření a penzijní připojištění. I díky této státní podpoře proto tyto dva produkty nabízejí mezi bezpečnými typy spoření nejvyšší výnos. A taky máte pravdu, že penzijko je na celý život (ale rozhodně má smysl!). Do akciových trhů můžete taky investovat pravidelně třeba od 500 Kč měsíčně, můžete získat vyšší výnos, ale taky můžete více prodělat. A s tím výnosem z pronájmu bych si taky při dnešních cenách nemovitostí nebyl jistý, vždy bude záležet na konkrétní situaci.
Takže mé doporučení: jako základ by skutečně měly sloužit produkty se státní podporou a zajištěným výnosem, tedy stavebko (nejvyššího výnosu dosáhnete při vkladu 1700 Kč měsíčně = 20 tisíc ročně) a penzijko. Pokud poté budete mít volné nějaké další prostředky, tak pravidelná investice do fondů dává smysl, ale vždy si vybírejte fond, který odpovídá vaší ochotě riskovat ztrátu peněz. Konzervativní investor bude volit spíše dluhopisové fondy, pokud chcete větší výnos za cenu možné větší ztráty, tak akciové fondy nebo přímo konkrétní akcie.
Hodně štěstí při rozhodování,
Tomáš Kofroň, ČMSS

26. 2. 2018 8:53

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Raiffeisenbank: síla jednoduchosti

5. 5. 2005 | Petr Vykoukal | 5 komentářů

Raiffeisenbank: síla jednoduchosti

O tom, že se aplikace bance povedla, svědčí téměř jednohlasné "jednoduché a přehledné" od našich porotců. Tento nesporný úspěch ale kazí nulová nabídka doplňkových služeb.

Komerční banka: objem na úkor přehlednosti?

3. 5. 2005 | Petr Vykoukal | 12 komentářů

Komerční banka: objem na úkor přehlednosti?

Internetové bankovnictví třetí největší české banky poskytuje mnoho funkcí. Tolik, že se až v případě jeho hodnocení nabízí příslovečné "méně znamená více". Je navíc zřejmé, že primárním adresátem této aplikace je firemní klientela. Co vše internetbanking Komerční banky nabízí a je ještě přehledný?

Jak funguje investiční životní pojištění V.

3. 5. 2005 | Martin Podávka | 32 komentářů

Jak funguje investiční životní pojištění V.

Víte, co je switch, splacený stav či částečný odkup? V posledním díle seriálu popíšeme termíny, které se vážou pouze k investičnímu pojištění. Zároveň zodpovíme vaše dotazy a podíváme se i na univerzální (flexibilní) životní pojištění.

Chceme svým rodičům přispívat na důchod přímo?

2. 5. 2005 | Kateřina Havlíčková | 38 komentářů

Chceme svým rodičům přispívat na důchod přímo?

Rádi byste část svých příspěvků na důchodové pojištění odváděli namísto státu přímo svým rodičům? Myšlenka to není neproveditelná a snad ani politický odpor není v tomto případě příliš pravděpodobný. Jak by takový penzijní systém mohl fungovat a jak dosáhnout fiskálně neutrálních dopadů?

Jak funguje investiční životní pojištění IV.

28. 4. 2005 | Martin Podávka | 17 komentářů

Jak funguje investiční životní pojištění IV.

Oproti kapitálovému životnímu pojištění je investiční pojištění transparentnější, náklady na tento produkt lze snadno vyčíslit. Chcete vědět jaké všechny poplatky vás čekají a kolik zaplatíte?

Sazby, kurzy, inflace: co nás čeká?

28. 4. 2005 | Jiří Šedivý

Sazby, kurzy, inflace: co nás čeká?

Co očekává trh v nejbližších měsících? Podle prognózy analytiků České spořitelny se můžeme těšit například na vyšší mzdy, úvěrové produkty by prozatím zdražovat neměly. Nabízíme pohled na nejdůležitější ekonomické veličiny, které dopadnou na peněženky a slamníky nás všech.

GE Money Bank: umí hodně, ale jen doma a v korunách

26. 4. 2005 | Simona Ely Plischke | 3 komentáře

GE Money Bank: umí hodně, ale jen doma a v korunách

GE Money Bank se snaží o image moderní futuristické banky. Nezbytným předpokladem takového obrázku je perfektní internetbanking. Co lze její aplikaci pochválit a kde lze ještě vylepšovat? Internetové bankovnictví je podle informací banky v současné době jejím nejdynamičtěji rostoucím produktem. Zhodnoťte jej s námi.

Jak funguje investiční životní pojištění III.

25. 4. 2005 | Martin Podávka | 75 komentářů

Jak funguje investiční životní pojištění III.

Vysvětlit klientovi jak funguje investiční pojištění a pomoci mu vybrat správnou investiční strategii není lehký úkol. Cena za takové poradenství je standardně součástí pojistného. Kolik zaplatíte zprostředkovateli, jaké se uplatňují způsoby úhrady finančního poradenství a jak se spočítá odbytné?

AEGON: prosadí se u nás nová pojišťovna?

22. 4. 2005 | Dana Chytilová | 61 komentářů

AEGON: prosadí se u nás nová pojišťovna?

"Myslete aegonomicky" je heslo nové pojišťovny AEGON, která má smělé plány na českém pojišťovacím trhu. Porovnali jsme její nabídku se současnou konkurencí. Závěr? Výrazné rozdíly ani novinky jsme nezaznamenali.

eBanka: věrná osvědčenému designu

21. 4. 2005 | Petr Vykoukal | 22 komentářů

eBanka: věrná osvědčenému designu

eBanka byla v minulosti často tím, kdo udával trend v oblasti internetového bankovnictví. Konkurence však nespí, a tak dnes řada bank nabízí srovnatelné aplikace a dotahuje její náskok. Jak se daří držet bance "historickou" pozici, můžete posoudit sami v našem testu.

Jak funguje investiční životní pojištění II.

21. 4. 2005 | Martin Podávka | 8 komentářů

Jak funguje investiční životní pojištění II.

Investiční životní pojištění je v první řadě produkt pojistný. Oproti kapitálovému pojištění má průhledně odděleno rizikové pojistné pro případ smrti. Právě tomu je věnován druhý díl seriálu, v pojistných podmínkách se totiž můžete setkat s třemi různými konstrukcemi.

ČSOB a Poštovní spořitelna: jeden ve dvou

19. 4. 2005 | Petr Vykoukal | 17 komentářů

ČSOB a Poštovní spořitelna: jeden ve dvou

ČSOB pro obě své značky používá tu samou aplikaci, která se liší jen barvami a některými funkcemi. Obě tedy budeme hodnotit v jednom článku.

Fondy: v zajetých kolejích

18. 4. 2005 | Petr Fejtek

Fondy: v zajetých kolejích

Nebýt půlmiliardy stažené z postkuponových fondů institucionálními investory, příliv do fondů by opět překonal tři čtvrtě miliardy. Takto dosahuje statistika čistých prodejů jen 275 miliónů korun.

Jak funguje investiční životní pojištění I.

18. 4. 2005 | Martin Podávka | 18 komentářů

Jak funguje investiční životní pojištění I.

Některé odhady říkají, že investičnímu pojištění rozumí maximálně pětina prodejců. Většina klientů prý ani netuší, jaký produkt si vlastně sjednali a co nabízí trh. Připravili jsme pro vás několik článků, z nichž se o investičním pojištění dozvíte vše podstatné. Přečtěte si první z nich.

Bankovní účty pro svobodná povolání: prestiž a účel

13. 4. 2005 | Simona Ely Plischke | 2 komentáře

Bankovní účty pro svobodná povolání: prestiž a účel

Pojišťovací agenti a makléři, advokáti, notáři, exekutoři, správci konkurzních podstat, dražebníci a jiní mají ze zákona povinnost uschovávat cizí peníze. Některé banky jim ve své produktové nabídce vyšly vstříc a vytvořily pro ně speciální běžné účty. Jiné si zase hýčkají lékaře, architekty, auditory a další prestižní klienty. Co je na českém trhu k mání?

Stránka 168/214

Partner sekce

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna je nejvýkonnější stavební spořitelnou v ČR, dlouhodobě nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení a významným poskytovatelem finančních služeb. Její tržní podíl v úvěrech na bydlení překračuje 55 %. Základem úspěchů je výkonná obchodní síť 2200 renomovaných finančních poradců. ČMSS se orientuje na osobní poradenství, a to jak ve financování bytových potřeb a zhodnocování úspor, tak v zajištění budoucnosti a v základních bankovních produktech.

Za poradnu odpovídá:

Tomáš Kofroň

http://www.cmss.cz

Partnerem poradny od: 25.11.2013

Aktuální články

Drahé hypotéky? Protože se banky zbavily specialistů, říká obchodní ředitel Partners

Drahé hypotéky? Protože se banky zbavily specialistů, říká obchodní ředitel Partners

Proč hypotéky zlevňují o tolik pomaleji, než zdražovaly? A zlevní nakonec ještě letos,...více

Jako výhra v loterii. Vytěžil bitcoiny za 4,5 milionu. Týden v kryptu

Jako výhra v loterii. Vytěžil bitcoiny za 4,5 milionu. Týden v kryptu

Jackpot! Sólo těžař vytěžil blok. Deset let od smrti bitcoinové legendy, Musk podle soudu...více

Dotace na výměnu kotlů nově. Příjem žádostí začíná

Dotace na výměnu kotlů nově. Příjem žádostí začíná

Kdo má starý kotel, od neděle v něm zatopí jen ilegálně. Na jeho výměnu za čistější zdroj...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services