Nezkušený student prosí o pomoc

Dobrý den, je mi 19 let a minulý týden jsem uzavřel smlouvu s firmou Eurofinancial. Naneštěstí až poté jsem na internetu četl různé rozporuplné názory na tuto firmu a před podpisem jsem se tedy rozhodoval jenom podle lákavých nabídek samotné firmy a doporučení mého dobrého kamaráda. Nikdy jsem o firmách jako EF předtím neslyšel, jinak bych si spolupráci určitě víc rozmyslel - před spoluprácí s ní varovali i například v pořadu na Českém rozhlasu 1. Každopádně smlouvu už jsem podepsal (viz http://www.eurofinancial.cz/doc/smlouva-o-poskytovani-sluzeb.pdf) a vyvázat se z ní je pro mě příliš drahé, musím tedy uzavřít přes EF smlouvu o životním pojištění a minimálně tři roky platit měsíčně 850kč. V rádiu mluvili o tom, že smlouva by mohla být neplatná (http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/_audio/00551839.mp3), , ale někdo má zase opačný názor. Vás bych chtěl požádat o radu, jak bych se měl proti této společnosti zachovat a zda je jejich nabídka pro mě výhodná (já v tom stále nemám jasno), když neberu v úvahu svou možnou účast v jejich pyramidové hře. Pokud bych v nejbližších dnech uzavřel životní pojistku a řádně jí platil, což teď vidím jako svou nejlepší možnost, tak by mě zajímalo, jaký druh pojistky (KŽP, IŽP?) je pro mě jako pro studenta s minimálním příjmem nejvýhodnější. Mnohokrát děkuji za odpověď, Jiří Pokorný P.S.: Omlouvám se, poslal jsem omylem stejný text i do sekce bydlení.

Otázku poslal/a: anonymní uživatel, 14. 9. 2007 22:38

Na otázku odpovídá:

Věra Tůmová

Dobrý den.
děkujeme za Váš dotaz a připojuji vyjádření našeho finančního specialisty:
1/ Neznám sice bližší podrobnosti uzavřené smlouvy,ale také jsem neslyšel moc pozitivních zpráv o této firmě. Proto si myslím, že bude nejmenší zlo v případě, kdy naplníte tuto smlouvu nejvýhodněji pro Vás, jak to jde.
Zde bych tedy doporučil uzavřít Investiční pojistku.Výhodně se mi jeví IŽP od Generali,kde je minimální pojistná částka 2 000 Kč. Pojištění na smrt totiž asi vůbec nepotřebujete,ale stojí Vás nemalé peníze. Případně IŽP od ING,kde je min. pojisná částka 30 000 Kč. Každopádně bych doporučil rozložení maxima % do fondů akciových. Zatím by se tedy platilo 850 Kč měsíčně a po 3letech se případně můžete rozhodnout pro změnu na minimální částku,tj. 300,resp.400 Kč měsíčně, případně i požádat o přerušení placení na 0 Kč/v případě nedostatku financí/.
Až pak někdy v budoucnu budete skutečně potřebovat životní krytí,pak se dá jednoduše smlouva upravit.Třeba pro nějaký úvěr či až budete mít děti. A vložené peníze si alespoň můžete odepsat z daní,jestliže pracujete. Investiční pojistka má totiž tu výhodu, že se z ní dá po určitém čase i peníze vybírat/ne úplně všechny/ a smlouva běží dál.

2/Přesnější doporučení mohu sdělit, kdybych znal více informací o smlouvě. Kde je uzavřena, s jakým pojistným krytím apod. Obecně však platí, že v případě ukončení smlouvy zrušením po kratší době , byste nedostal zpět nic či skoro nic. Přesně Vám to však musí pojišťovna sdělit, po písemné žádosti,kolik by vyplatila odbytného v případě ukončení smlouvy. Proto by asi bylo vhodnější snížit na minimim pojistné krytí a měsíční částku,kterou platíte. Případně ji i prodloužit do věku 60 let, aby se dala alespoň odepisovat z daní. U některých typů KŹP se však dokonce vyplatí ji i zrušit,ale to až v krajním případě. Třeba kdyby nešly ty změny snížení provést.
S pozdravem Penize.cz

10. 5. 2007 15:03

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Nový standard. Bezkontaktní je už třetina karet

22. 12. 2013 | Jiří Hovorka | 1 komentářů

Nový standard. Bezkontaktní je už třetina karet

Bezkontaktní platby dál dobývají Česko – umí je už každá třetí platební karta v Česku. Roste také počet terminálů v obchodech, které tento rychlejší druh plateb umožňují. S bezkontaktní funkcí je již každý třetí terminál z celkového počtu 90 tisíc.

V rozletu

22. 12. 2013 | redakce Peníze.CZ

V rozletu

Neuč orla lítat, říkává se. A chlapík z dnešního komiksu je zvyklý lítat asi pořádně vysoko.

Očima expertů: Jsou postupně vyplácené provize budoucnost finančního poradenství?

20. 12. 2013 | Ondřej Tůma | 40 komentářů

Očima expertů: Jsou postupně vyplácené provize budoucnost finančního poradenství?

Sepsat pojistku na celý život, shrábnout provizi a nikdy už nezavolat. Tak asi partnerství finančního poradce a jeho klienta nemá vypadat. Někdy ale vypadá. Až příliš často. Pomohly by postupně vyplácené provize zkvalitnit poradenský trh? Potřebujeme regulaci, nebo si trh poradí sám?

Helena Lazosová: Statistiky jsou spravedlivější než unijní regulace

14. 12. 2013 | Martin Vlnas | 3 komentáře

Helena Lazosová: Statistiky jsou spravedlivější než unijní regulace

„Jsem vystudovaná pojistná analytička. Je ještě potřeba něco dodávat?“ odpověděla s úsměvem na rtech Helena Lazosová na otázku, co říká sjednocení pojistných sazeb pro muže a ženy, které si vynutila Unie. Čerstvá šéfka marketingu a produktového vývoje ING Pojišťovny pro Českou republiku a Slovensko byla první ženou z branže, s níž jsme toto téma otevřeli. Není se čemu divit, vývoji produktů u konkurence většinou šéfují muži.

Očima expertů: Nový občanský zákoník již od ledna. Na co si dát pozor?

13. 12. 2013 | Ondřej Tůma | 1 komentářů

Očima expertů: Nový občanský zákoník již od ledna. Na co si dát pozor?

Víte, co vás všechno čeká s novým občanským zákoníkem? Na co si dávat zvlášť pozor, vám poradí právníci, advokáti, zástupci pojišťoven, spotřebitelských sdružení a finančněporadenských společností.

Nová šance pro lichváře? Zákoník mění pravidla dluhů

8. 12. 2013 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nová šance pro lichváře? Zákoník mění pravidla dluhů

Po několika soudních rozhodnutích a legislativních změnách, které se zastaly spotřebitelů, nyní zákon opět nahraje podnikatelům a firmám, především lichvářům. Tvrdí to spotřebitelský časopis dTest.

Smrt finančnímu poradci

8. 12. 2013 | redakce Peníze.CZ | 7 komentářů

Smrt finančnímu poradci

Jo, poradce, ten tvrdej chleba má. Například musí překousnout, že někteří mu vynadají i za to, že řekne, že půjčovat si na dárky je konina. A jak záhy uvidíte, to ještě není všechno...

Rozhovor, o který vaše televize nestojí

5. 12. 2013 | Václav Valášek | 32 komentářů

Rozhovor, o který vaše televize nestojí

Dostal jsem – pro mě velmi významné – pozvání do televize. Přesně týden před Štědrým dnem budu moci pět minut mluvit z obrazovky k národu na téma „Vánoce na dluh? Ne. Jak správně pokrýt výdaje na Vánoce?“ Není to ale pozdě? Vlastně: není pozdě už teď? Pro jistotu přináším na totéž téma rozhovor sám se sebou hned. S odpověďmi bez trémy. A možná i se správnějšími otázkami.

Autonehoda nebo porucha v zahraničí. Co dělat? A jak vybírat asistenční služby?

3. 12. 2013 | Petra Dlouhá | 2 komentáře

Autonehoda nebo porucha v zahraničí. Co dělat? A jak vybírat asistenční služby?

Lyžařská sezona klepe na dveře a mnoho řidičů se chystá za sněhem do ciziny. Co dělat, když vás za hranicemi potká porucha nebo nehoda? Kde všude platí vaše povinné ručení a havarijní pojištění? A s čím můžou pomoct dobře nastavené asistenční služby? Odpovědi v následujícím přehledu.

Pojištění není spoření, varuje Česká národní banka

1. 12. 2013 | Jiří Hovorka | 26 komentářů

Pojištění není spoření, varuje Česká národní banka

Prodejci životního pojištění nesmějí tento produkt přirovnávat ke spoření, ani nesmějí investiční složku nazývat spořicí. Výslovně je na to upozornila Česká národní banka, která nad pojišťovnami dohlíží. Používání pojmu spoření v souvislosti s produkty životního pojištění považuje za klamavé.

Spotřebitel není dost opatrný. Někdy bych řekl, že je i líný

23. 11. 2013 | Ondřej Tůma | 4 komentáře

Spotřebitel není dost opatrný. Někdy bych řekl, že je i líný

S právníkem Petrem Chmelíčkem jsme rozmlouvali nejen o spotřebitelském právu a o boji o bankovní poplatky, ale také o tom, jak jsou Češi ochotni domáhat se svých práv a peněz u soudu. A o tom, že je možné si na soudní řízení, pokud v něm jde o peníze, sehnat investora, který za procenta ze „zisku“ pokryje náklady na proces.

Malé peníze: Jsem po uši v dluzích!

21. 11. 2013 | Jan Müller | 4 komentáře

Malé peníze: Jsem po uši v dluzích!

Dnes to nebude veselé čtení. Spíš varovné. Jenže jak to tak bývá – ti, kteří by především měli být varováni, ho budou číst pozdě. Až nastane to, před čím měli být varováni.

Michal Špaňár z Partners: Dávat si 600 korun na penzi? Malé roztomilé kničemu

16. 11. 2013 | Martin Vlnas | 50 komentářů

Michal Špaňár z Partners: Dávat si 600 korun na penzi? Malé roztomilé kničemu

„Ano, jsou tu lidé, kteří se opravdu na stáří sami zajistit nemůžou, ale je tu mnohem víc lidí, kteří na to mají, a neřeší to. Těm musíme otevřít oči,“ říká výkonný ředitel finančněporadenské společnosti Partners Michal Špaňár v posledním dílu rozhovoru.

Nejen povinné ručení... Zdraží i havarijní pojištění! Jak vybírat?

13. 11. 2013 | Petra Dlouhá

Nejen povinné ručení... Zdraží i havarijní pojištění! Jak vybírat?

O tom, že nás čeká zdražování povinného ručení, ví asi každý. Jak to ale bude s cenami havarijního pojištění? V Česku si ho dlouhodobě sjednává asi pětina majitelů aut a jeho ceny v posledních letech klesaly. Teď však nejspíš podraží. O kolik? Podle čeho havarijko vybírat? A komu se vyplatí?

Povinné ručení: Pojišťovna vás na amortizaci připraví klidně o desítky tisíc

10. 11. 2013 | Radek Pecák | 9 komentářů

Povinné ručení: Pojišťovna vás na amortizaci připraví klidně o desítky tisíc

Policie začala vyšetřovat Českou pojišťovnu kvůli jejímu postupu při likvidaci pojistných událostí z takzvaného povinného ručení.

Stránka 104/214

Aktuální články

Chcete neplacené volno? Kolik vás bude stát a s čím je třeba počítat

Chcete neplacené volno? Kolik vás bude stát a s čím je třeba počítat

Kdy vám nestačí dovolená, můžete v zaměstnání požádat o neplacené volno. Poradíme, jak...více

ČSOB zavede poplatek za příchozí platbu přímo na kartu

ČSOB zavede poplatek za příchozí platbu přímo na kartu

Československá obchodní banka (ČSOB) od listopadu nově zpoplatní příchozí platby přímo...více

Moneta rozšířila možnost, jak získat lepší kurz eura nebo dolaru

Moneta rozšířila možnost, jak získat lepší kurz eura nebo dolaru

Online směnárna Monety nově funguje nepřetržitě, tedy v režimu 24/7. Dříve ji lidé mohli...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services