Nezkušený student prosí o pomoc

Dobrý den, je mi 19 let a minulý týden jsem uzavřel smlouvu s firmou Eurofinancial. Naneštěstí až poté jsem na internetu četl různé rozporuplné názory na tuto firmu a před podpisem jsem se tedy rozhodoval jenom podle lákavých nabídek samotné firmy a doporučení mého dobrého kamaráda. Nikdy jsem o firmách jako EF předtím neslyšel, jinak bych si spolupráci určitě víc rozmyslel - před spoluprácí s ní varovali i například v pořadu na Českém rozhlasu 1. Každopádně smlouvu už jsem podepsal (viz http://www.eurofinancial.cz/doc/smlouva-o-poskytovani-sluzeb.pdf) a vyvázat se z ní je pro mě příliš drahé, musím tedy uzavřít přes EF smlouvu o životním pojištění a minimálně tři roky platit měsíčně 850kč. V rádiu mluvili o tom, že smlouva by mohla být neplatná (http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/_audio/00551839.mp3), , ale někdo má zase opačný názor. Vás bych chtěl požádat o radu, jak bych se měl proti této společnosti zachovat a zda je jejich nabídka pro mě výhodná (já v tom stále nemám jasno), když neberu v úvahu svou možnou účast v jejich pyramidové hře. Pokud bych v nejbližších dnech uzavřel životní pojistku a řádně jí platil, což teď vidím jako svou nejlepší možnost, tak by mě zajímalo, jaký druh pojistky (KŽP, IŽP?) je pro mě jako pro studenta s minimálním příjmem nejvýhodnější. Mnohokrát děkuji za odpověď, Jiří Pokorný P.S.: Omlouvám se, poslal jsem omylem stejný text i do sekce bydlení.

Otázku poslal/a: anonymní uživatel, 14. 9. 2007 22:38

Na otázku odpovídá:

Věra Tůmová

Dobrý den.
děkujeme za Váš dotaz a připojuji vyjádření našeho finančního specialisty:
1/ Neznám sice bližší podrobnosti uzavřené smlouvy,ale také jsem neslyšel moc pozitivních zpráv o této firmě. Proto si myslím, že bude nejmenší zlo v případě, kdy naplníte tuto smlouvu nejvýhodněji pro Vás, jak to jde.
Zde bych tedy doporučil uzavřít Investiční pojistku.Výhodně se mi jeví IŽP od Generali,kde je minimální pojistná částka 2 000 Kč. Pojištění na smrt totiž asi vůbec nepotřebujete,ale stojí Vás nemalé peníze. Případně IŽP od ING,kde je min. pojisná částka 30 000 Kč. Každopádně bych doporučil rozložení maxima % do fondů akciových. Zatím by se tedy platilo 850 Kč měsíčně a po 3letech se případně můžete rozhodnout pro změnu na minimální částku,tj. 300,resp.400 Kč měsíčně, případně i požádat o přerušení placení na 0 Kč/v případě nedostatku financí/.
Až pak někdy v budoucnu budete skutečně potřebovat životní krytí,pak se dá jednoduše smlouva upravit.Třeba pro nějaký úvěr či až budete mít děti. A vložené peníze si alespoň můžete odepsat z daní,jestliže pracujete. Investiční pojistka má totiž tu výhodu, že se z ní dá po určitém čase i peníze vybírat/ne úplně všechny/ a smlouva běží dál.

2/Přesnější doporučení mohu sdělit, kdybych znal více informací o smlouvě. Kde je uzavřena, s jakým pojistným krytím apod. Obecně však platí, že v případě ukončení smlouvy zrušením po kratší době , byste nedostal zpět nic či skoro nic. Přesně Vám to však musí pojišťovna sdělit, po písemné žádosti,kolik by vyplatila odbytného v případě ukončení smlouvy. Proto by asi bylo vhodnější snížit na minimim pojistné krytí a měsíční částku,kterou platíte. Případně ji i prodloužit do věku 60 let, aby se dala alespoň odepisovat z daní. U některých typů KŹP se však dokonce vyplatí ji i zrušit,ale to až v krajním případě. Třeba kdyby nešly ty změny snížení provést.
S pozdravem Penize.cz

10. 5. 2007 15:03

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Nejdrsnější podvodník: kvůli pojistce si usekl dva prsty

5. 9. 2013 | Ondřej Tůma | 5 komentářů

Nejdrsnější podvodník: kvůli pojistce si usekl dva prsty

Kromě „tradičních“ podfuků s pojištěním aut a majetku skokově přibývá podvodů u pojištění osob. Mezi nimi i těch případů, kdy se klient „nespokojí“ s falešným lékařským dokladem nebo simulováním a pro pojistku si víc či míň vážně ublíží. A jak říkají pojišťovny, je pryč doba notorických podvodníků a organizovaných zločineckých skupin, stále častěji se lidé k podvodu uchylují prostě z nouze.

Novinka na Peníze.cz: Zkontrolujte si svého finančního poradce, pojišťovnu nebo banku

5. 9. 2013 | redakce Peníze.CZ | 4 komentáře

Novinka na Peníze.cz: Zkontrolujte si svého finančního poradce, pojišťovnu nebo banku

Ozval se vám finanční poradce, který tvrdí, že vám poradí s investicemi, a nejste si jisti, zda má od České národní banky povolení provozovat investiční poradenství? Nyní si ho u nás můžete zkontrolovat. Tím ale všechno pouze začíná. V našem registru finančních subjektů se o něm a společnosti, pod jejíž hlavičkou pracuje, dozvíte mnohem více.

Skóre České kanceláře pojistitelů: Desetitisíce neoprávněně vymáhaných pokut za povinné ručení

2. 9. 2013 | Petra Dlouhá | 45 komentářů

Skóre České kanceláře pojistitelů: Desetitisíce neoprávněně vymáhaných pokut za povinné ručení

Česká kancelář pojistitelů loni rozeslala 682 tisíc výzev k uhrazení příspěvku nepojištěných – určených lidem, kteří neplatí povinné ručení. Desetitisíce z nich jsou neoprávněné, mezi nimi i poslané lidem, kteří nemají ani řidičák, natož auto. Stalo se to i vám? Braňte se. Ale pozor – možná vás čekají krušné časy. O tom, kdy musíte (a kdy nemusíte) platit povinné ručení, se vedou ostré spory. Neshodnou se ani soudci.

Petr Borkovec: Partners chtějí vlastní banku

29. 8. 2013 | Martin Vlnas | 13 komentářů

Petr Borkovec: Partners chtějí vlastní banku

„Synergie mezi bankou a opravdovou finančněporadenskou službou je obrovská, ale také nesmírně obtížná,“ říká Petr Borkovec, generální ředitel a spolumajitel Partners Financial Services.

Bezkontaktní platební karty. Jsou bezpečné?

22. 8. 2013 | Ondřej Tůma | 46 komentářů

Bezkontaktní platební karty. Jsou bezpečné?

Počet bezkontaktních karet raketově roste. Co o nich ale doopravdy víme? Palčivá je zejména otázka jejich bezpečnosti. Může vám někdo bezkontaktně vycucnout z karty peníze někde na ulici? A co se stane, když vám kartu někdo ukradne a vydá se s ní na nákupy do obchodního centra?

Jak nás hýčkají? Které zaměstnanecké výhody letos frčí

15. 8. 2013 | Zdeněk Bubák | 17 komentářů

Jak nás hýčkají? Které zaměstnanecké výhody letos frčí

Pravidelný průzkum pojišťovny ING a Svazu průmyslu a dopravy ukázal, které zaměstnanecké výhody firmy nejčastěji poskytují. Penzijní připojištění letos poprvé nabízí míň zaměstnavatelů než loni, celkem 68 procent firem. O deset procentních bodů je ale populárnější životní pojištění, na to svým lidem zaměstnává už 53 procent společností. Top benefity se ale příliš nemění – patří mezi ně mobilní telefon, vzdělávání a stále populární stravenky.

Dostihy nových bank: Zuno, Equa a Air bank. Jaké jsou průběžné výsledky?

13. 8. 2013 | Ondřej Tůma | 12 komentářů

Dostihy nových bank: Zuno, Equa a Air bank. Jaké jsou průběžné výsledky?

Nové banky před dvěma lety slibovaly, že pořádně provětrají faldy zlenivělým bankovním tlouštíkům. Nasadily ostré tempo, ovšem zatím jsou všechny v červených číslech. Neznamená to ale zdaleka, že by jejich závod byl ztracený, běží se na dlouhé trati. Podívali jsme se na to, jak se na ní novým bankám zatím daří, v jaké kondici jednotliví borci jsou a jak se jim vyplácí styl, na který na začátku vsadili.

Do dvou let jsme v zisku, říká druhý muž Equa bank

11. 8. 2013 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Do dvou let jsme v zisku, říká druhý muž Equa bank

Minus 224,5 milionu korun – takový je hospodářský výsledek Equa bank za první pololetí letošního roku. „Je to v souladu s plánem, který počítá, že v zisku budeme během dvou let. Je to dáno tím, že jsme se rozhodli vybudovat banku, která není monoproduktová,“ říká v rozhovoru s on-line deníkem Aktuálně.cz Radek Pluhař, místopředseda představenstva Equa bank.

Petr Borkovec z Partners: Peníze nepotřebujeme. Hledáme lidi, kteří mají chuť pracovat

8. 8. 2013 | Martin Vlnas | 22 komentářů

Petr Borkovec z Partners: Peníze nepotřebujeme. Hledáme lidi, kteří mají chuť pracovat

„Čistě na marketingu franšízu nepostavíte. Reklama pomůže překonat úvodní nedůvěru. To je ale všechno. Mnohem důležitější je renomé franšízanta, osobní kontakty, pečlivě vybraní místní koncipienti na pobočce a perfektní služby,“ říká Petr Borkovec spolumajitel Partners v rozhovoru o unikátní franšízingové síti banky a finančněporadenské pobočky pod jednou střechou.

Zvrat v boji o poplatek za vedení úvěru? Banky získávají převahu!

18. 7. 2013 | Ondřej Tůma | 33 komentářů

Zvrat v boji o poplatek za vedení úvěru? Banky získávají převahu!

Během jednoho týdne si banky v boji o poplatek za vedení úvěru připsaly dva plusové body. Nejprve Obvodní soud pro Prahu 1 smetl ze stolu žalobu klienta Komerční banky. O pár dní později zamítl Finanční arbitr návrh klienta České spořitelny, který si nárokoval vrácení sporného poplatku. Rozhodující soudní bitvy nás ale teprve čekají.

Petr Teplý: Kampeličky? Bomba pořád tiká

17. 7. 2013 | Ondřej Tůma | 15 komentářů

Petr Teplý: Kampeličky? Bomba pořád tiká

„Světlo na konci tunelu v případě družstevních záložen nevidím. Spíš tam čeká další tunel,“ říká v rozhovoru pro Peníze.cz ekonom Petr Teplý.

Malé peníze: Končí banka, u které mám hypotéku. Co mám dělat?

28. 6. 2013 | Jan Müller | 1 komentářů

Malé peníze: Končí banka, u které mám hypotéku. Co mám dělat?

Není to tak dlouho, co skupina AXA oznámila, že zavře svoji banku a nadále se bude orientovat jenom na pojišťovnictví. Několik set klientů „prodala“ i s jejich hypotékami UniCreditu. Je to běžný postup? Jsou i jiné scénáře? S odpověďmi je tu Jan Müller z webu Malé peníze.

Očima expertů: Jak zahýbou povodně s realitním trhem

21. 6. 2013 | Ondřej Tůma

Očima expertů: Jak zahýbou povodně s realitním trhem

Jakým způsobem se letošní povodně promítnou do cen nemovitostí? A zopakuje se situace z roku 2002, kdy se spousta domů stala nepojistitelnými? Zeptali jsme se realitních makléřů, developerů a zástupců hypotečního trhu.

Nepůjčujte si na auto v autobazaru, napaří vám megapoplatek

20. 6. 2013 | Michal Mošnička | 27 komentářů

Nepůjčujte si na auto v autobazaru, napaří vám megapoplatek

O leasingu a úvěrech na auto vůbec už jsme na Peníze.cz ledacos psali, ale takovéhle počty tu snad ještě nebyly. S poplatkem za uzavření úvěru můžete přeplatit cenu auta klidně o sedmdesát procent, říkají kolegové z odborného finančního serveru Finparáda. Bez plateb za pojištění, jehož uzavření často bývá podmínkou úvěru. Zasloužila by smlouva s takovými parametry, již mají v redakci, zápis do Guinessovky? Asi ne, zdá se, že nejsou výjimečné ještě horší!

Havarijní pojištění, povinné ručení: jaké jsou nejčastější chyby?

18. 6. 2013 | Michaela Horáková | 16 komentářů

Havarijní pojištění, povinné ručení: jaké jsou nejčastější chyby?

Před dvěma týdny jsme s Jiřím Pěnčíkem, odborníkem na pojištění ze společnosti Partners, mluvili o nejčastějších chybách, které lidé dělají při pojišťování majetku. Dnes jsme se ho ptali jakých chyb a jak se vyvarovat při pojišťování auta, ať už jde o povinné ručení, nebo havarijní pojistku.

Stránka 106/214

Aktuální články

Chcete neplacené volno? Kolik vás bude stát a s čím je třeba počítat

Chcete neplacené volno? Kolik vás bude stát a s čím je třeba počítat

Kdy vám nestačí dovolená, můžete v zaměstnání požádat o neplacené volno. Poradíme, jak...více

ČSOB zavede poplatek za příchozí platbu přímo na kartu

ČSOB zavede poplatek za příchozí platbu přímo na kartu

Československá obchodní banka (ČSOB) od listopadu nově zpoplatní příchozí platby přímo...více

Moneta rozšířila možnost, jak získat lepší kurz eura nebo dolaru

Moneta rozšířila možnost, jak získat lepší kurz eura nebo dolaru

Online směnárna Monety nově funguje nepřetržitě, tedy v režimu 24/7. Dříve ji lidé mohli...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services