Nezkušený student prosí o pomoc

Dobrý den, je mi 19 let a minulý týden jsem uzavřel smlouvu s firmou Eurofinancial. Naneštěstí až poté jsem na internetu četl různé rozporuplné názory na tuto firmu a před podpisem jsem se tedy rozhodoval jenom podle lákavých nabídek samotné firmy a doporučení mého dobrého kamaráda. Nikdy jsem o firmách jako EF předtím neslyšel, jinak bych si spolupráci určitě víc rozmyslel - před spoluprácí s ní varovali i například v pořadu na Českém rozhlasu 1. Každopádně smlouvu už jsem podepsal (viz http://www.eurofinancial.cz/doc/smlouva-o-poskytovani-sluzeb.pdf) a vyvázat se z ní je pro mě příliš drahé, musím tedy uzavřít přes EF smlouvu o životním pojištění a minimálně tři roky platit měsíčně 850kč. V rádiu mluvili o tom, že smlouva by mohla být neplatná (http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/_audio/00551839.mp3), , ale někdo má zase opačný názor. Vás bych chtěl požádat o radu, jak bych se měl proti této společnosti zachovat a zda je jejich nabídka pro mě výhodná (já v tom stále nemám jasno), když neberu v úvahu svou možnou účast v jejich pyramidové hře. Pokud bych v nejbližších dnech uzavřel životní pojistku a řádně jí platil, což teď vidím jako svou nejlepší možnost, tak by mě zajímalo, jaký druh pojistky (KŽP, IŽP?) je pro mě jako pro studenta s minimálním příjmem nejvýhodnější. Mnohokrát děkuji za odpověď, Jiří Pokorný P.S.: Omlouvám se, poslal jsem omylem stejný text i do sekce bydlení.

Otázku poslal/a: anonymní uživatel, 14. 9. 2007 22:38

Na otázku odpovídá:

Věra Tůmová

Dobrý den.
děkujeme za Váš dotaz a připojuji vyjádření našeho finančního specialisty:
1/ Neznám sice bližší podrobnosti uzavřené smlouvy,ale také jsem neslyšel moc pozitivních zpráv o této firmě. Proto si myslím, že bude nejmenší zlo v případě, kdy naplníte tuto smlouvu nejvýhodněji pro Vás, jak to jde.
Zde bych tedy doporučil uzavřít Investiční pojistku.Výhodně se mi jeví IŽP od Generali,kde je minimální pojistná částka 2 000 Kč. Pojištění na smrt totiž asi vůbec nepotřebujete,ale stojí Vás nemalé peníze. Případně IŽP od ING,kde je min. pojisná částka 30 000 Kč. Každopádně bych doporučil rozložení maxima % do fondů akciových. Zatím by se tedy platilo 850 Kč měsíčně a po 3letech se případně můžete rozhodnout pro změnu na minimální částku,tj. 300,resp.400 Kč měsíčně, případně i požádat o přerušení placení na 0 Kč/v případě nedostatku financí/.
Až pak někdy v budoucnu budete skutečně potřebovat životní krytí,pak se dá jednoduše smlouva upravit.Třeba pro nějaký úvěr či až budete mít děti. A vložené peníze si alespoň můžete odepsat z daní,jestliže pracujete. Investiční pojistka má totiž tu výhodu, že se z ní dá po určitém čase i peníze vybírat/ne úplně všechny/ a smlouva běží dál.

2/Přesnější doporučení mohu sdělit, kdybych znal více informací o smlouvě. Kde je uzavřena, s jakým pojistným krytím apod. Obecně však platí, že v případě ukončení smlouvy zrušením po kratší době , byste nedostal zpět nic či skoro nic. Přesně Vám to však musí pojišťovna sdělit, po písemné žádosti,kolik by vyplatila odbytného v případě ukončení smlouvy. Proto by asi bylo vhodnější snížit na minimim pojistné krytí a měsíční částku,kterou platíte. Případně ji i prodloužit do věku 60 let, aby se dala alespoň odepisovat z daní. U některých typů KŹP se však dokonce vyplatí ji i zrušit,ale to až v krajním případě. Třeba kdyby nešly ty změny snížení provést.
S pozdravem Penize.cz

10. 5. 2007 15:03

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Daňová optimalizace pro OSVČ a firmy

18. 3. 2013 | Michal Chleboun | 3 komentáře

Daňová optimalizace pro OSVČ a firmy

V článku o daňové optimalizaci pro fyzické osoby jste mohli získat přehled o všech obvyklých možnostech, jaké mají běžní plátci daní bez ohledu na to, zda se jedná o živnostníky, nebo zaměstnance. V tomto volném pokračování vám ukážeme, jak výhod snižování daňového základu využít v případě, že se jedná výlučně o podnikatele.

Drahé mýty: Kdo šetří na pojištění, má za tři

18. 3. 2013 | Vladimír Švorba | 13 komentářů

Drahé mýty: Kdo šetří na pojištění, má za tři

„Mámo, dej mi hubana! Letos jsem tu naši káru pojistil superlevně!“ Hubičku samozřejmě přejeme každému, není ale jisté, jestli si ji v tomhle případě pan Spořivý zaslouží. U pojištění stejně jako u každého jiného zboží nezáleží jen na ceně, ale přirozeně i na tom, co za tu cenu dostaneme.

Infografika: Jaký můžete mít invalidní důchod

13. 3. 2013 | redakce Peníze.CZ | 18 komentářů

Infografika: Jaký můžete mít invalidní důchod

Do důchodu se člověk může i těšit. Jen do invalidního asi ne. Není taky zrovna o co stát.

sKartě už se nevyhnete. Ministerstvo zpřísňuje zákon

10. 3. 2013 | Petr Kučera | 27 komentářů

sKartě už se nevyhnete. Ministerstvo zpřísňuje zákon

Převzetí sKarty bude od letošního října povinné přímo ze zákona. Předpokládá to novela, jejíž návrh dokončilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Ke zpřísnění dojde navzdory tomu, že úřad prezentuje chystané změny jako posun ke vstřícnější tváři sKarty.

Boj o poplatky za vedení úvěru přitvrzuje. Ve hře je pět miliard!

7. 3. 2013 | Ondřej Tůma | 10 komentářů

Boj o poplatky za vedení úvěru přitvrzuje. Ve hře je pět miliard!

Do boje proti poplatkům za vedení úvěru se vkládají velké advokátní kanceláře, které chtějí celý případ pohnat před soud. Co je k tomu motivuje? Plnou moc k zastupování jim dalo už přes čtyřicet tisíc lidí. Co by stál prohraný soudní spor banky a kolik by za prohru platili jejich klienti?

Ohlédnutí za Měsícem pojištění

5. 3. 2013 | Česká asociace pojišťoven

Ohlédnutí za Měsícem pojištění

V průběhu února, který Česká asociace pojišťoven vyhlásila Měsícem pojištění, jsme pravidelně přinášeli výběr ze zajímavých dat, odhalených průzkumem, který si asociace nechala zpracovat na sklonku loňského roku. Minisérii završíme několika čísly o tom nejdůležitějším: jak jsme s pojištěním spokojeni v praxi. Téměř polovina z nás má zkušenost s pojistnou událostí. Takže praxi máme.

Na spoření nevěříme, přesto spoříme. Jaké jsou alternativy?

28. 2. 2013 | Michal Bubák | 7 komentářů

Na spoření nevěříme, přesto spoříme. Jaké jsou alternativy?

Jen necelá třetina Čechů porovnává nabídky úrokových sazeb v různých bankách. Patříme tak lehce pod evropský průměr, o výši úročení v různých bankovních domech zajímá asi 40 procent Evropanů.

Únor – měsíc pojištění: Ženy, muži, auta a pojištění

26. 2. 2013 | Česká asociace pojišťoven | 1 komentářů

Únor – měsíc pojištění: Ženy, muži, auta a pojištění

Až když nám ukradli auto, zjistili jsme, že není pojištěné proti krádeži...

Očima expertů: Nákup nemovitosti jako nejlepší investice na stáří. Ano, či ne?

22. 2. 2013 | Ondřej Tůma | 25 komentářů

Očima expertů: Nákup nemovitosti jako nejlepší investice na stáří. Ano, či ne?

Zajistí nám nákup vlastní nemovitosti klidný důchod, nebo je lepší investovat jinam? Zeptali jsme se Petra Macha, Tomáše Prouzy, Martina Skalického, Lukáše Kovandy a dalších osobností ze světa financí.

Únor – měsíc pojištění: Slevy milujeme, ale pohodlí víc

20. 2. 2013 | Česká asociace pojišťoven

Únor – měsíc pojištění: Slevy milujeme, ale pohodlí víc

Co říká průzkum České asociace pojišťoven o tom, jak nakupujeme pojištění? Na akce a slevy slyšíme. Ještě víc nás ale zajímá, jak složité je pojištění vyřídit. Bohužel touha mít všechno rychle a pohodlně z krku souvisí také s tím, že se nám moc nechce zkoumat podmínky pojištění.

Únor – měsíc pojištění: Češi si s pojištěním netykají

12. 2. 2013 | Česká asociace pojišťoven | 4 komentáře

Únor – měsíc pojištění: Češi si s pojištěním netykají

Česká asociace pojišťoven si nechala zpracovat exkluzivní průzkum o tom, čeho se bojíme, proti čemu a jak se pojišťujeme – a jestli vůbec pojištění rozumíme. V rámci měsíce pojištění přinášíme první část jeho výsledků.

Banky, třeste se. Do boje s poplatky jde elitní právník

10. 2. 2013 | Jiří Hovorka | 12 komentářů

Banky, třeste se. Do boje s poplatky jde elitní právník

Banky mají dalšího silného protivníka v boji o poplatek za vedení úvěrového účtu. Služba PoplatkyZpět.cz slibuje, že jej od bank vymůže a lidé za to nebudou nic platit – provozující společnost si své náklady chce nechat zaplatit přímo od bank.

Retro i sci-fi. Pojištění včera, dnes a zítra

5. 2. 2013 | redakce Peníze.CZ | 1 komentářů

Retro i sci-fi. Pojištění včera, dnes a zítra

Některé věci se nemění – a je to tak dobře. Jiné se mění a je to taky dobře. Třeba životní pojištění za dvacet let vyrostlo a zkultivovalo se. To ovšem neznamená, že by nebylo co vylepšit. A kdoví – třeba se jednou dočká i zákazníků, kteří budou vědět, co od něj čekat. Nebo je to příliš velké sci-fi?

Daňová reforma začne už příští rok, plánuje Kalousek

3. 2. 2013 | Petr Kučera | 25 komentářů

Daňová reforma začne už příští rok, plánuje Kalousek

Takzvaná daňová reforma z dílny ministra financí Miroslava Kalouska má přece jen začít platit od roku 2014. Tedy sice o rok později, než ministerstvo původně plánovalo, ale zároveň o rok dříve, než předpokládá nyní platný „harmonogram“.

O poplatek banky ještě zabojují. Petr Němec: Za úvěrové účty inkasují 1 200 000 000 ročně

2. 2. 2013 | Ondřej Tůma | 15 komentářů

O poplatek banky ještě zabojují. Petr Němec: Za úvěrové účty inkasují 1 200 000 000 ročně

AKTUALIZOVÁNO! Když německý soud rozhodl, že poplatek za vedení úvěrového účtu, který vybírají některé tamější banky, je nezákonný, řekl si právník Petr Němec o peníze zpátky ve své české bance. Logika byla jednoduchá: německé a české zákony mají společný vzor, evropské směrnice, i jejich výklad by měl být tedy podobný. Peníze zpátky dostal – a spustil lavinu. Sledujte s námi jeden z nejzajímavějších sporů mezi firemními otesánky a spotřebiteli, jaký poslední roky nabídly.

Stránka 109/214

Aktuální články

Zaručená mzda končí. Ta nejnižší ale poroste rychleji

Zaručená mzda končí. Ta nejnižší ale poroste rychleji

Místo politiků bude o růstu minimální mzdy nově rozhodovat předem daný vzoreček navázaný...více

Klienti mBank přijdou o zbývající vkladomaty. Chystá se náhrada

Klienti mBank přijdou o zbývající vkladomaty. Chystá se náhrada

Společnost Broker Consulting se rozhodla ukončit provoz sítě bankomatů s vkladovou funkcí....více

Chcete neplacené volno? Kolik vás bude stát a s čím je třeba počítat

Chcete neplacené volno? Kolik vás bude stát a s čím je třeba počítat

Kdy vám nestačí dovolená, můžete v zaměstnání požádat o neplacené volno. Poradíme, jak...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services