Nezkušený student prosí o pomoc

Dobrý den, je mi 19 let a minulý týden jsem uzavřel smlouvu s firmou Eurofinancial. Naneštěstí až poté jsem na internetu četl různé rozporuplné názory na tuto firmu a před podpisem jsem se tedy rozhodoval jenom podle lákavých nabídek samotné firmy a doporučení mého dobrého kamaráda. Nikdy jsem o firmách jako EF předtím neslyšel, jinak bych si spolupráci určitě víc rozmyslel - před spoluprácí s ní varovali i například v pořadu na Českém rozhlasu 1. Každopádně smlouvu už jsem podepsal (viz http://www.eurofinancial.cz/doc/smlouva-o-poskytovani-sluzeb.pdf) a vyvázat se z ní je pro mě příliš drahé, musím tedy uzavřít přes EF smlouvu o životním pojištění a minimálně tři roky platit měsíčně 850kč. V rádiu mluvili o tom, že smlouva by mohla být neplatná (http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/_audio/00551839.mp3), , ale někdo má zase opačný názor. Vás bych chtěl požádat o radu, jak bych se měl proti této společnosti zachovat a zda je jejich nabídka pro mě výhodná (já v tom stále nemám jasno), když neberu v úvahu svou možnou účast v jejich pyramidové hře. Pokud bych v nejbližších dnech uzavřel životní pojistku a řádně jí platil, což teď vidím jako svou nejlepší možnost, tak by mě zajímalo, jaký druh pojistky (KŽP, IŽP?) je pro mě jako pro studenta s minimálním příjmem nejvýhodnější. Mnohokrát děkuji za odpověď, Jiří Pokorný P.S.: Omlouvám se, poslal jsem omylem stejný text i do sekce bydlení.

Otázku poslal/a: anonymní uživatel, 14. 9. 2007 22:38

Na otázku odpovídá:

Věra Tůmová

Dobrý den.
děkujeme za Váš dotaz a připojuji vyjádření našeho finančního specialisty:
1/ Neznám sice bližší podrobnosti uzavřené smlouvy,ale také jsem neslyšel moc pozitivních zpráv o této firmě. Proto si myslím, že bude nejmenší zlo v případě, kdy naplníte tuto smlouvu nejvýhodněji pro Vás, jak to jde.
Zde bych tedy doporučil uzavřít Investiční pojistku.Výhodně se mi jeví IŽP od Generali,kde je minimální pojistná částka 2 000 Kč. Pojištění na smrt totiž asi vůbec nepotřebujete,ale stojí Vás nemalé peníze. Případně IŽP od ING,kde je min. pojisná částka 30 000 Kč. Každopádně bych doporučil rozložení maxima % do fondů akciových. Zatím by se tedy platilo 850 Kč měsíčně a po 3letech se případně můžete rozhodnout pro změnu na minimální částku,tj. 300,resp.400 Kč měsíčně, případně i požádat o přerušení placení na 0 Kč/v případě nedostatku financí/.
Až pak někdy v budoucnu budete skutečně potřebovat životní krytí,pak se dá jednoduše smlouva upravit.Třeba pro nějaký úvěr či až budete mít děti. A vložené peníze si alespoň můžete odepsat z daní,jestliže pracujete. Investiční pojistka má totiž tu výhodu, že se z ní dá po určitém čase i peníze vybírat/ne úplně všechny/ a smlouva běží dál.

2/Přesnější doporučení mohu sdělit, kdybych znal více informací o smlouvě. Kde je uzavřena, s jakým pojistným krytím apod. Obecně však platí, že v případě ukončení smlouvy zrušením po kratší době , byste nedostal zpět nic či skoro nic. Přesně Vám to však musí pojišťovna sdělit, po písemné žádosti,kolik by vyplatila odbytného v případě ukončení smlouvy. Proto by asi bylo vhodnější snížit na minimim pojistné krytí a měsíční částku,kterou platíte. Případně ji i prodloužit do věku 60 let, aby se dala alespoň odepisovat z daní. U některých typů KŹP se však dokonce vyplatí ji i zrušit,ale to až v krajním případě. Třeba kdyby nešly ty změny snížení provést.
S pozdravem Penize.cz

10. 5. 2007 15:03

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Banky mění svoje sazebníky, čeká nás zdražení?

16. 10. 2006 | Kateřina Boušová | 10 komentářů

Banky mění svoje sazebníky, čeká nás zdražení?

Které banky připravují do konce roku 2006 úpravy sazebníku poplatků a o jaké změny půjde? Jsou sazebníky bank přehledné? Kdy a jak se o změně sazebníku dozví klient? Platí rovnice "nový sazebník = zdražení služeb"? Jsou sazebníku skutečně dostupné na internetu banky a každé pobočce?

Životní pojištění pro děti by nemělo být jen vkladní knížkou

13. 10. 2006 | Simona Ely Plischke | 32 komentářů

Životní pojištění pro děti by nemělo být jen vkladní knížkou

Životní pojištění pro děti většinou nabízí kombinaci určité pojistné ochrany a spoření. Produktů na trhu je spousta, každý přitom vyzvedává jinou svoji kvalitu. Není proto divu, že mnoho rodičů považuje pojištění v první řadě za spoření, jestli vůbec něco víc. Neví, proč vlastně svoje děti pojistit. Podívejme se, jak dětské životní pojištění funguje, koho a proti čemu vlastně kryje, co od něj požadovat a co je na českém pojistném trhu pro děti k mání. Přinášíme vám komplexní srovnání životních pojištění pro děti.

Reakce na článek "Dlouhodobou investici ovlivňují i detaily"

11. 10. 2006 | redakce Peníze.CZ | 22 komentářů

Reakce na článek "Dlouhodobou investici ovlivňují i detaily"

Podle tiskového mluvčí pojišťovny Kooperativa Marka Vícha se v našem článku z minulého týdne objevily některé nepřesnosti. Pokud je uvedeme na pravou míru, ukáže se, že investiční životní pojištění je pro mnoho klientů bezesporu vhodným řešením a není tak "nevýhodné", jak by se z článku mohlo zdát, píše Vích.

Události uplynulého měsíce: září

6. 10. 2006 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Události uplynulého měsíce: září

Uteklo vám v září něco z našeho denního zpravodajství? Víte, co se událo v oblasti bankovnictví, daní, bydlení, investování a dalších? Jste si jisti, že jste nepropásli některou z povinností vůči státu? Nahlédněte do výběru zářiových událostí.

Skutečná čipová karta zatím v Česku neexistuje

6. 10. 2006 | Kateřina Boušová | 35 komentářů

Skutečná čipová karta zatím v Česku neexistuje

Platební karty, bankomaty a terminály… Jak české banky pokročily v zavádění čipové technologie? Proč vlastně nezůstat u "klasických" karet? Proč mají čipové karty zatím i magnetický proužek? Co si myslet o bance, která tvrdí, že fotka na kartě je bezpečnější než čip?

Proč se nevyplatí kupovat euro

5. 10. 2006 | Tomáš Honěk | 4 komentáře

Proč se nevyplatí kupovat euro

Český investor má k dispozici nepřeberné množství podílových fondů. Ne všechny jsou však denominované v českých korunách. Má smysl investice do aktiv v cizí měně? Popř. do jakých ano a do jakých ne? Proč se může vyplatit investice do akciových fondů, zatímco do dluhopisových či peněžního trhu téměř jistě ne? Existuje důvod pro otevření eurového bankovního účtu u tuzemské banky?

Dlouhodobou investici ovlivňují i detaily

3. 10. 2006 | Petr Fejtek | 56 komentářů

Dlouhodobou investici ovlivňují i detaily

I malou dírkou uteče hodně vody, i malým poplatkem hodně peněz. Lákat klienty na sedmiciferné sumy na konci 30letého "spoření" – to je klasická "pojišťovácká" matematika. Jaké náklady musí klient zaplatit za dlouhodobé "vedení" či správu svého portfolia a kolik tím z jeho hodnoty vlastně ztratí? Porovnáme několik strategiií ve snaze získat co nejvyšší zhodnocení.

Podílové fondy a riziko zpronevěry aneb co když to někdo ukradne?

3. 10. 2006 | Roman Stuchlík | 2 komentáře

Podílové fondy a riziko zpronevěry aneb co když to někdo ukradne?

Riziko zpronevěry je u investic do otevřených podílových fondů sníženo na minimum. Zásluhu na tom má oddělení majetku investora od majetku investiční společnosti. Šance, že se peníze "někde ztratí", se blíží nule. Čím to je? Co se stane, když se investiční společnost, broker či depozitář dostanou do ekonomických problémů? A jak je možné, že u některých obchodníků s cennými papíry lidé přišli o peníze?

Stavební spořitelny prodávají nejen spoření a úvěry, je to výhoda pro klienta?

29. 9. 2006 | Kateřina Boušová | 14 komentářů

Stavební spořitelny prodávají nejen spoření a úvěry, je to výhoda pro klienta?

Je prodej doplňkových produktů skutečně službou pro klienta, nebo jen výnosnou obchodní strategií? Proč dnes některé stavební spořitelny nabízejí vedle stavebního spoření a úvěrů také penzijní připojištění, podílové fondy, životní pojištění nebo dokonce kreditní kartu, povinné ručení či havarijní pojištění?

Čipová karta brzy v každé kapse: (ne)bezpečí pro osobní data?

27. 9. 2006 | Kateřina Boušová | 5 komentářů

Čipová karta brzy v každé kapse: (ne)bezpečí pro osobní data?

Čipová technologie nachází svoje uplatnění nejen v bankovní sféře. Kde, kromě platebních karet, se dnes s čipy můžete setkat? Mohou být osobní údaje z čipu zneužity? Nehrozí, že nás vydavatelé čipových karet budou špehovat?

Bankovní poplatky: proč za totéž platíme vícekrát?

26. 9. 2006 | Patrik Nacher | 43 komentářů

Bankovní poplatky: proč za totéž platíme vícekrát?

Vedle poplatku za příchozí platbu jsou poplatky za položku a za vedení účtu dalšími bankovními poplatky, které jdou lidem "na nervy". A stejně jako poplatek za příchozí platbu, který vyhrál anketu o nejabsurdnější bankovní poplatek, je klienti bank vnímají jako nelogické, nesmyslné a především jako poplatky duplicitní.

Internetové bankovnictví: jsou vaše peníze v bezpečí?

22. 9. 2006 | Kateřina Boušová | 12 komentářů

Internetové bankovnictví: jsou vaše peníze v bezpečí?

V souvislosti s případy vykradených účtů začaly banky na svoje klienty apelovat, že žádný elektronický produkt není úplně bez rizika a že vzájemná spolupráce je nezbytná. Jak se tedy v rámci internetového bankovnictví chovat bezpečně? Jaké druhy zabezpečení banky nabízejí? Jaké jsou hlavní způsoby podvodů a jak se proti nim chránit?

Umějí stavební spořitelny půjčovat na bydlení?

20. 9. 2006 | Kateřina Boušová | 16 komentářů

Umějí stavební spořitelny půjčovat na bydlení?

Kupujete nemovitost, a tak jste začali hledat tu nejvýhodnější hypotéku? Než smlouvu podepíšete, zajděte radši i do stavební spořitelny. Nejen hypoteční banky totiž poskytují "velké" úvěry na bydlení. Právě také stavební spořitelny vám mohou potřebnou částku půjčit. Už nějakou dobu totiž neplatí, že stavební spoření je dobré leda na opravy a rekonstrukce.

Můžeme žít bez bankovního účtu? Díl druhý.

14. 9. 2006 | Patrik Nacher | 10 komentářů

Můžeme žít bez bankovního účtu? Díl druhý.

Výsledky ankety, kterou zorganizoval portál Bankovnipoplatky.com společně s Peníze.CZ, je dalším důkazem, že si lidé život bez bankovního účtu představit nedovedou. Tento postoj vyjádřilo přes 90 % hlasujících.

Stránka 153/214

Aktuální články

Problém s pojišťovnou? Zkuste ombudsmanku. Vysvětlíme, jak na to

Problém s pojišťovnou? Zkuste ombudsmanku. Vysvětlíme, jak na to

Spory mezi spotřebiteli a pojišťovnami řeší už pět let právníci v kanceláři ombudsmanky...více

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Přeplněným dovolenkovým destinacím dochází trpělivost se zástupy turistů. Místní obyvatelé...více

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Česká spořitelna spouští v ostrém provozu digitální bezpečnostní schránku Datatrezor....více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services