Nezkušený student prosí o pomoc

Dobrý den, je mi 19 let a minulý týden jsem uzavřel smlouvu s firmou Eurofinancial. Naneštěstí až poté jsem na internetu četl různé rozporuplné názory na tuto firmu a před podpisem jsem se tedy rozhodoval jenom podle lákavých nabídek samotné firmy a doporučení mého dobrého kamaráda. Nikdy jsem o firmách jako EF předtím neslyšel, jinak bych si spolupráci určitě víc rozmyslel - před spoluprácí s ní varovali i například v pořadu na Českém rozhlasu 1. Každopádně smlouvu už jsem podepsal (viz http://www.eurofinancial.cz/doc/smlouva-o-poskytovani-sluzeb.pdf) a vyvázat se z ní je pro mě příliš drahé, musím tedy uzavřít přes EF smlouvu o životním pojištění a minimálně tři roky platit měsíčně 850kč. V rádiu mluvili o tom, že smlouva by mohla být neplatná (http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/_audio/00551839.mp3), , ale někdo má zase opačný názor. Vás bych chtěl požádat o radu, jak bych se měl proti této společnosti zachovat a zda je jejich nabídka pro mě výhodná (já v tom stále nemám jasno), když neberu v úvahu svou možnou účast v jejich pyramidové hře. Pokud bych v nejbližších dnech uzavřel životní pojistku a řádně jí platil, což teď vidím jako svou nejlepší možnost, tak by mě zajímalo, jaký druh pojistky (KŽP, IŽP?) je pro mě jako pro studenta s minimálním příjmem nejvýhodnější. Mnohokrát děkuji za odpověď, Jiří Pokorný P.S.: Omlouvám se, poslal jsem omylem stejný text i do sekce bydlení.

Otázku poslal/a: anonymní uživatel, 14. 9. 2007 22:38

Na otázku odpovídá:

Věra Tůmová

Dobrý den.
děkujeme za Váš dotaz a připojuji vyjádření našeho finančního specialisty:
1/ Neznám sice bližší podrobnosti uzavřené smlouvy,ale také jsem neslyšel moc pozitivních zpráv o této firmě. Proto si myslím, že bude nejmenší zlo v případě, kdy naplníte tuto smlouvu nejvýhodněji pro Vás, jak to jde.
Zde bych tedy doporučil uzavřít Investiční pojistku.Výhodně se mi jeví IŽP od Generali,kde je minimální pojistná částka 2 000 Kč. Pojištění na smrt totiž asi vůbec nepotřebujete,ale stojí Vás nemalé peníze. Případně IŽP od ING,kde je min. pojisná částka 30 000 Kč. Každopádně bych doporučil rozložení maxima % do fondů akciových. Zatím by se tedy platilo 850 Kč měsíčně a po 3letech se případně můžete rozhodnout pro změnu na minimální částku,tj. 300,resp.400 Kč měsíčně, případně i požádat o přerušení placení na 0 Kč/v případě nedostatku financí/.
Až pak někdy v budoucnu budete skutečně potřebovat životní krytí,pak se dá jednoduše smlouva upravit.Třeba pro nějaký úvěr či až budete mít děti. A vložené peníze si alespoň můžete odepsat z daní,jestliže pracujete. Investiční pojistka má totiž tu výhodu, že se z ní dá po určitém čase i peníze vybírat/ne úplně všechny/ a smlouva běží dál.

2/Přesnější doporučení mohu sdělit, kdybych znal více informací o smlouvě. Kde je uzavřena, s jakým pojistným krytím apod. Obecně však platí, že v případě ukončení smlouvy zrušením po kratší době , byste nedostal zpět nic či skoro nic. Přesně Vám to však musí pojišťovna sdělit, po písemné žádosti,kolik by vyplatila odbytného v případě ukončení smlouvy. Proto by asi bylo vhodnější snížit na minimim pojistné krytí a měsíční částku,kterou platíte. Případně ji i prodloužit do věku 60 let, aby se dala alespoň odepisovat z daní. U některých typů KŹP se však dokonce vyplatí ji i zrušit,ale to až v krajním případě. Třeba kdyby nešly ty změny snížení provést.
S pozdravem Penize.cz

10. 5. 2007 15:03

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Černá listina není černá

20. 8. 2004 | Vendula Hilkovičová | 6 komentářů

Černá listina není černá

Podle Úřadu pro ochranu osobních údajů činnost databáze neplatičů Solus neporušuje zákon, oznámili představitelé sdružení. Kromě jiného také sdělili, že až každý pátý klient některé z členských společností Solusu žádá o poskytnutí půjčky či úvěru s vědomím, že je nebude splácet. Kdy můžete být do databáze zařazeni vy?

Investiční životní pojištění: jak na něj III.

17. 8. 2004 | Martin Novotný | 6 komentářů

Investiční životní pojištění: jak na něj III.

V poslední části trilogie si na 6 modelových příkladech srovnáme míru variability pojistné částky jednotlivých produktů a seřadíme je podle toho, jak by obstály v očích klienta. Vysvětlíme také, proč pouhé spoření prostřednictvím IŽP není výhodné a co s výnosy pojištění udělá zohlednění možnosti snížit si o zaplacené pojistné základ daně z příjmů.

Chcete zlevnit hypotéku?

11. 8. 2004 | Jiří Šedivý | 37 komentářů

Chcete zlevnit hypotéku?

Pořizujete dům nebo byt a nemáte dostatek peněz? Vzít si hypotéku a vydat se ze všech peněz možná není rozumné řešení. Existuje levnější: použít hypotéku a s pomocí dalších produktů si vydělat na její úročení.

Investiční životní pojištění: jak na něj I.

10. 8. 2004 | Martin Novotný | 6 komentářů

Investiční životní pojištění: jak na něj I.

Investiční životní pojištění, nákup podílových jednotek, investiční programy... Jsou vám tyto pojmy neznámé? Vysvětlíme vám je a zároveň nabídneme kompletní přehled toho, co trh nabízí. Investiční životní pojištění totiž není k zahození.

Zprostředkovatelé pozor: další legislativní háček

9. 8. 2004 | Ivan Špirakus | 12 komentářů

Zprostředkovatelé pozor: další legislativní háček

Poněkud zaslepeni vzájemnými dohady o formulaci zákona o zprostředkovatelích pojištění a plni očekávání vyhlášky, nevšimli si zprostředkovatelé nové administrativní metly, která se na ně snáší. Tentokrát v podobě novely zákona proti praní špinavých peněz, a to již k prvnímu září.

Fondy: I Sporoinvest si vzal volno

2. 8. 2004 | Petr Fejtek | 5 komentářů

Fondy: I Sporoinvest si vzal volno

Víc než čtvrtmiliarda korun chybí ve fondech UNIS proti minulému týdnu. Takový odliv samozřejmě nestihly vynahradit ani ostatní fondy, takže i celková statistika se noří do mínusu.

Vraťme životnímu pojištění původní význam

2. 8. 2004 | Ivan Špirakus | 9 komentářů

Vraťme životnímu pojištění původní význam

Setkáte-li se s pojmem "životní pojištění", asi se vám nejprve vybaví něco jako "zajištění na důchod", "dobré spoření" či "daňové výhody", tedy typická reklama posledních let. Jenže to není to hlavní. Přimlouvám se, abychom vrátili termínu "životní pojištění" jeho původní a hlavní význam, kterým je pojištění pro případ smrti (neboli rizikové životní pojištění – Term Life Insurance).

Ptejte se Petra Beneše!

27. 7. 2004 | Martin Zika | 24 komentářů

Ptejte se Petra Beneše!

Asociace penzijních fondů ČR (APFČR) prosazuje zavedení možnosti dobrovolného částečného vystoupení z průběžného pilíře důchodového systému a zvýšení reálných úspor na stáří každého jednotlivce. Penzijní fondy jsou již připraveny poskytnout pro toto moderní řešení odpovídající infrastrukturu, říkají její představitelé. Na vaše otázky dnes čeká Petr Beneš, viceprezident APFČR.

Pozor na nové Maxkarty

20. 7. 2004 | Petr Šafránek | 57 komentářů

Pozor na nové Maxkarty

Poštovní spořitelna od května vydává nové Maxkarty. Jejich bezpečnost je však nižší než u předchůdkyň, soudí klienti. A co na to říkají zástupci banky?

Nevíme, co s penězi

16. 7. 2004 | Petr Fejtek | 27 komentářů

Nevíme, co s penězi

Ne, že by naše domácnosti tisícovkami tapetovaly, ale ta průměrná má již úspor za víc než 363 tisíce korun. Většina z těchto peněz jim ovšem nejen nevydělává, svou reálnou hodnotu naopak průběžně ztrácí. To není nic nového, náš konzervatismus je proslulý již v mezinárodním měřítku...

Malá násobilka životního pojištění

15. 7. 2004 | Simona Ely Plischke | 7 komentářů

Malá násobilka životního pojištění

Sousloví "životní pojištění" na nás útočí ze všech možných reklamních ploch. Víc než pocit, že jste vlastně pěkný sobec nemyslící na rodinu, nemáte-li tento produkt ještě uzavřen, vám tato často emotivně laděná inzerce ale nepřinese. My nabízíme mnohem více informací, nahlédněte "za billboard" s námi.

Stránka 173/214

Aktuální články

Konec dvojí kvality? Porovnali jsme, jak se změnily kritizované potraviny

Konec dvojí kvality? Porovnali jsme, jak se změnily kritizované potraviny

Dvojí kvalita potravin v různých státech je už vyřešená věc, prohlásil koncem loňského...více

Česká pošta a ČSOB chtějí prodloužit partnerství o další dva roky

Česká pošta a ČSOB chtějí prodloužit partnerství o další dva roky

Státní podnik Česká pošta plánuje sjednotit harmonogram poštovní licence s poskytováním...více

Výpovědi budou rychlejší. Změny v zákoníku práce podrobně

Výpovědi budou rychlejší. Změny v zákoníku práce podrobně

Snadnější výpovědi, delší zkušební doba. To jsou hlavní změny, které má přinést novela...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services