Dá se nějak bránit proti bezdůvodnému vymáhání přízpěvků ČKP

Dobrý den Po tragicky zemřelém synovi jsem zdědila motocykl ,bohužel toto jsem se dozvěděla až u notáře fyzicky motocykl ani doklady k motocyklu v jeho pozůstalosti nebyli.Proto jsem nevěděla zda li motocykl syn před svou smrtí někomu prodal a nestačil dořešit převod a nebo motocykl sešrotoval nebo s ním udělal cokoliv jiného. Byl to jeho majetek a nám se s tím nesvěřoval.Na inspektorátu (evidenci vozidel) jsem se dověděla že motocykl není vyřazen a k jeho vyřazení potřebuji velký technický průkaz a nebo musím místopřísežně prohlásit že jsme průkaz ztratili a motocykl je sešrotován a doklad o sešrotování.Toto jsem učinit nemohla protože jsem nevěděla kde doklady ani motocykl je.Asi po půl roce se u nás zastavil pán z opravny a sdělil že se dozvěděl o úmrtí syna a že motocykl je v rozebraném stavu u něho v opravě.Nechala jsem opravu motocyklu dokončit a také jsem ihned sjednala povinné ručení přesto že motocykl ještě nebyl převeden na mé jméno a nebyl v PROVOZOVATELNÉM stavu. Teď mě přišla od České kanceláře pojistitelů výzva uhradit zákonný příspěvek do Garančního fondu z nezaplacení pojistného v trvání 1 měsíc a odkaz na § 24c zákona č. 168/1999 Sb.Výklad těchto paragrafů je všeobecný a neřeší můj případ..Nemohla jsem ani dát značky do depozitu jelikož jsem je neměla a motocykl nebyl ani můj to samé se týká trvalého vyřazení z provozu. Syn měl motocykl pojištěn ještě více jak půl roku po své smrti a to jsem také nemoha vědět protože doklady jsme v pozůstalosti nenašli.ČKP se se mnou odmítá bavit a mnou doložené argumenty doložené svědectvími odmítá.Podle mě je to sprosté vydírání a ráda bych se proti tomuto nějak bránila také proto že se mě po výzvě ČKP znova obnovila psychická trauma ze smrti syna a hlavně mě vadí arogance ČKP a vyhrožování které používají k dosažení svého cíle ani nechápu slovo PŘÍSPĚVĚK,příspěvek je předci dobrovolný a ne vynucovaný exekutorem. Dokázali by jste mě poradit jak se mám proti ČKP bránit jak jsem zjistila nemají ani pořádné sídlo. Dekuji Helena Z

Otázku poslal/a: Helena , 8. 12. 2011 2:22

Na otázku odpovídá:

ČSOB Pojišťovna, a.s., Pavel Bartík

Dobrý den.
Pojištění z provozu motorových vozidel (tzv. povinné ručení) je koncipováno povinně smluvní. To znamená, že každý vlastník vozidla jej musí mít sjednáno, ale může si vybrat s jakou pojišťovnou. O dobrovolnost se v tomto případě nejedná. Nicméně se domnívám, že okolnosti Vašeho případu nejsou právě obvyklé a že by k nim ČKP mohla přihlédnout. Ale je třeba s nimi o tom jednat. Doporučuji se na ně znovu obrátit a projevit vůli záležitost vyřešit k oboustranné spokojenosti a v rámci jednání potom vysvětlit celou situaci. Pokud by to nepomohlo, tak je asi jediná cesta využít právníka a případně Českou národní banku, která na pojistný trh dohlíží. Ale jsem přesvědčen, že to nebude třeba. I Česká kancelář pojistitelů je tvořena lidmi, kteří v ní pracují a snad se tedy s nimi domluvíte.
Hezký den.

8. 12. 2011 7:31

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Očima expertů: Stavební spoření se otřásá v základech. Kde budeme spořit?

12. 8. 2011 | Ondřej Tůma | 21 komentářů

Očima expertů: Stavební spoření se otřásá v základech. Kde budeme spořit?

Miroslav Kalousek plánuje rozsáhlé změny stavebního spoření. Vše nasvědčuje tomu, že státní podporu ze stavebního spoření půjde od roku 2013 využívat pouze na bydlení. Ptali jsme se odborníků, který finanční produkt může stavební spoření nahradit.

Komerční zdravotní pojištění: aspoň trochu nadstandardu

10. 8. 2011 | Věra Tůmová | 2 komentáře

Komerční zdravotní pojištění: aspoň trochu nadstandardu

Nebaví vás nekonečné hodiny v čekárně u lékaře? Občas pomohou produkty z nabídky některých pojišťoven. Samozřejmě to není zadarmo, a především: počet dveří, které se tak dají otevřít, není nejvyšší. V tom komerčním pojišťovnám brání zákon.

Petr Procházka: Češi si pojišťují bolavá záda a skutečná rizika podceňují

6. 8. 2011 | Petra Dlouhá | 11 komentářů

Petr Procházka: Češi si pojišťují bolavá záda a skutečná rizika podceňují

Ročně se v Česku uzavře milion životních pojistek. Přesto jsme podpojištění. Češi si pojišťují modřiny a bolavá záda, ale před rizikem těžkých úrazů a smrti zavírají oči. O trendech v životním pojištění jsme si povídali s ředitelem úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny Petrem Procházkou.

Reality show: Kolik by měla nemovitost vydělávat?

3. 8. 2011 | Daniel Kotula | 15 komentářů

Reality show: Kolik by měla nemovitost vydělávat?

Ano, v realitách se dají vydělat peníze. A pěkné peníze. Není to ale úplně jednoduché a bezpracné. A chce to umět počítat. Seriál Reality show vás investováním do nemovitostí provede. Dnes se podíváme na to, jaký výnos musíme získat, aby bylo investování do nemovitostí zajímavé.

Spotřebitelské úvěry: přestanou být rozhodčí doložky noční můrou?

2. 8. 2011 | František Mašek | 5 komentářů

Spotřebitelské úvěry: přestanou být rozhodčí doložky noční můrou?

Možnost zneužít rozhodčí řízení u spotřebitelských smluv může být v příštím roce menší. Připravovaná změna zákona zpřísní podmínky pro činnost rozhodců, rozhodčí doložky budou muset být nepřehlédnutelné a v případě pochybností bude moci ortel rozhodce přezkoumat klasický soud.

Reality show: Dokážete zbohatnout na nemovitostech?

27. 7. 2011 | Daniel Kotula | 8 komentářů

Reality show: Dokážete zbohatnout na nemovitostech?

Mnozí jsme četli Kiyosakiho, máme známé, kteří nadělali v nemovitostech jmění – tak proč ne my? Peníze se v realitách opravdu vydělat dají, ale úplně jednoduché a bezpracné to není. Seriál Reality show vás investováním do nemovitostí provede. Začíná shrnutím výhod a nevýhod.

Škola finanční gramotnosti: životní pojištění podruhé

26. 7. 2011 | Roman Baroš | 10 komentářů

Škola finanční gramotnosti: životní pojištění podruhé

Životnímu pojištění už jsme se ve Škole finanční gramotnosti věnovali. Probrali jsme řadu rizik, proti kterým můžete být (při)pojištěni, ale rozhodně jsme ještě neprošli všechny položky. V dnešní lekci si projdeme zbytek těch běžných a na příště už si necháme jen opravdové speciality.

Pracovní úraz

24. 7. 2011 | redakce Peníze.CZ | 1 komentářů

Pracovní úraz

Kovářova kobyla a ševcova žena chodí bosy, což zmíněným řemeslníkům rozhodně nedělá dobrou reklamu. Nejsilnějším argumentem pojišťovacího agenta je přece také to, že nabízenou pojistku uzavřel sobě, ženě, dítkám, psu i rybičkám.

Nová internetová banka láká na levný účet a vyšší úroky

24. 7. 2011 | Petr Kučera | 1 komentářů

Nová internetová banka láká na levný účet a vyšší úroky

Nová Zuno Bank ze skupiny Raiffeisen Bank International vstupuje na český trh. Konkrétní nabídku představila na úterní tiskové konferenci, současně spustila služby pro veřejnost.

Škola finanční gramotnosti: úvěry a půjčky – proč je tak důležité RPSN?

19. 7. 2011 | Roman Baroš | 6 komentářů

Škola finanční gramotnosti: úvěry a půjčky – proč je tak důležité RPSN?

Zkratka RPSN zůstává pro leckoho tajemná. Přitom právě ona dokáže přesněji než úrok ukázat, jak draho si „kupujete peníze“. Společnosti, které peníze půjčují (ať už jsou to banky, nebo jiné instituce) na naši nevědomost často hřeší a údajem RPSN se zvlášť nechlubí. Nenechejte se opíjet rohlíkem!

Banky už nesmí vybírat poplatek za platbu v hotovosti

17. 7. 2011 | Petr Kučera | 4 komentáře

Banky už nesmí vybírat poplatek za platbu v hotovosti

Banky už nesmí vybírat poplatek za vklad hotovosti na pobočce, pokud tím klient platí závazek vůči bance. Vyplývá to z nového zákona o oběhu bankovek a mincí, účinného od července.

Očima expertů: Češi neumějí šetřit! Čím to je?

15. 7. 2011 | Ondřej Tůma | 41 komentářů

Očima expertů: Češi neumějí šetřit! Čím to je?

Co může za to, že si české domácnosti nedokážou vytvořit dostatečné finanční rezervy? Rozhazovačnost? Neschopnost správně investovat? Nízké příjmy? Zeptali jsme se, jaký na tuto problematiku mají názor ekonomové Petr Mach a Pavel Kohout, podnikatel Tomio Okamura a další odborníci.

Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích: pro a proti

14. 7. 2011 | Tomáš Prouza, Klára Król | 2 komentáře

Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích: pro a proti

Pozdvižení vzbudil ministerský návrh novely zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a samostatných likvidátorech pojistných událostí. Odbornou veřejnost rozdělil na dva tábory. Přinášíme názory pro i proti. Jak se na novelu dívá Klára Król z ministerstva financí a jak Tomáš Prouza z Partners?

Kdo se bojí finančního arbitra?

12. 7. 2011 | Tomáš Prouza | 1 komentářů

Kdo se bojí finančního arbitra?

Od července posílily pravomocí finančního arbitra. Nově bude rozhodovat i spory klientů s investičními společnostmi a zastání se konečně dočkají také klienti pochybných úvěrových firem. Jen škoda, že ministerstvo financí opět zůstalo na půli cesty – chránit potřebují i klienti jiných institucí.

Škola finanční gramotnosti: jak si (ne)půjčovat

11. 7. 2011 | Roman Baroš | 5 komentářů

Škola finanční gramotnosti: jak si (ne)půjčovat

Půjčovat se dnes dá na mnoho způsobů. Když pomineme nekomerční možnosti, tedy rodinu či přátele, můžete si zajít do banky, k lichváři nebo k někomu mezi tím. Existuje mnoho druhů půjček a každý z nich je vhodný k něčemu jinému. Dobrou či špatnou volbou můžete ušetřit nebo ztratit mnoho tisíc.

Stránka 122/214

Partner sekce

ČSOB Pojišťovna, a.s.

ČSOB Pojišťovna, a.s.

ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovnou nabízející celou řadu životních i neživotních pojištění pro fyzické i právnické osoby. Objemem předepsaného pojistného se řadí na 4. místo mezi všemi pojišťovnami českého trhu.

Za poradnu odpovídá:

 ČSOB Pojišťovna Callcentrum

http://www.csobpoj.cz

Aktuální články

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Dodržujte pravidla, nebo jeďte domů. Nové zákazy pro turisty

Přeplněným dovolenkovým destinacím dochází trpělivost se zástupy turistů. Místní obyvatelé...více

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Spořitelna spouští digitální trezor. Ochrání doklady i fotky

Česká spořitelna spouští v ostrém provozu digitální bezpečnostní schránku Datatrezor....více

Etherová ETF odstartovala a Ferrari koupíte za bitcoin už i v Evropě. Týden v kryptu

Etherová ETF odstartovala a Ferrari koupíte za bitcoin už i v Evropě. Týden v kryptu

Etherová ETF už se obchodují, ta bitcoinová lámou rekordy a rostou šance na ETF solany....více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services