Výběr SS

Dobrý den, s manželem máme uzavřené stavební spoření u VSS KB, v současné době oba splácíme úvěr (takže již nečerpeme státní příspěvek). Do konce roku bychom chtěli uzavřít stavební spoření nám i dětem (věk 5 a 7 let). Chtěli bychom zpočátku spořit menší částky a minimalizovat poplatky za uzavření smlouvy. Postupem času budeme moct spořit víc, nepředpokládáme využití úvěru (ale může nastat situace, že ho využijeme). Jakou si máme vybrat SS?

Otázku poslal/a: anonymní uživatel, 25. 11. 2003 14:58

Na otázku odpovídá:

Kateřina Mihelková

Dobrý den,
jestliže nebudete chtít na nové smlouvy úvěr, předpokládám, že Vás u nových smluv bude zajímat co nejvyšší úročení vkladů v době spoření. Pokusím se shrnout nabídku spořitelen, které spořícím klientům připisují vyšší úročení, řazené jsou od nejnižšího úročení:

1) Wüstenrot stavební spořitelna nabízí klientům úročení ve výší 2,5 % p.a., děti do 14 let uzavřením smlouvy v tarifu OS získávají úrazové pojištění na jeden rok zdarma. Pokud byste dětem uzavřeli smlouvu nazvanou Kamarád na cílovou částku 150 000 Kč a do konce roku jim na účet u SS poslali minimálně 10 000 Kč na každou smlouvu, neplatili byste vstupní poplatek. V případě, že do konce roku na tyto dětské smlouvy nevložíte tuto minimální částku, bude Vám účtován normální poplatek za uzavření smlouvy ve výši 1 % z cílové částky. Poplatek v této výši je účtován i smlouvám na dospělé.

2) U Všeobecné stavební spořitelny Komerční banky lze v období od 5. prosince do 8. prosince uzavřít smlouvu na 3 % p.a.. Pokud byste si vybrali tuto spořitelnu mohu Vám zaslat formuláře již nyní, jelikož je již máme k dispozici. Děti a mladí do 29 let mají slevu na poplatku ve výši 0,25 % a jsou zařazeni do Junior programu.

3) Hypo stavební spořitelna nabízí základní úročení ve výši 2 % p.a., pokud klient při ukončení smlouvy má hodnotící číslo minimálně 6,500 získává úrokové zvýhodnění ve formě 100 % již připsaných úroků (další 2 %). Kamenem úrazu může být poměrně vysoký poplatek za uzavření smlouvy ve výši 1,8 % z CČ u tarifu NS 1,8. U tohoto tarifu máte možnost 1 % z CČ dostat zpět ve formě dalšího bonusu, pokud při ukončení smlouvy bude Vaše hodnotící číslo min. 8,500. Druhý spořící tarif NS 1,2 má poplatek ve výši 1,2 % bez možnosti získat část poplatku zpět na konci spoření.

U většiny spořitelen je minimální měsíční úložka rovna 0,5 % z cílové částky. Výjimku tvoří Hypo s 0,3 %.
Poplatek za uzavření smlouvy je u většiny spořitelen 1 % z cílové částky, výjimky jsou vypsány výše.

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy neváhejte mne kontaktovat
telefonicky nebo emailem.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Kateřina Beranová
prodej@penize.cz
U Bulhara 1611/3
110 00 PRAHA 1
Tel.: 222 246 619

26. 11. 2003 17:41

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Do banky pro úvěr? Jedině s detektivem

14. 9. 2005 | Dana Chytilová | 25 komentářů

Do banky pro úvěr? Jedině s detektivem

Jak zjistit, zda vám banka půjčí peníze? Pokud poradce nebude znát číslo vašich bot a co jste měli k večeři, nic vám neřekne. Navíc si pracovníci v rámci jedné banky často protiřečí. Jak moc se bude inzerovaná úroková sazba lišit od té skutečné? Přečtěte si první část našeho testu.

Rodinné konto nebo nezávislé účty? Co je výhodnější?

13. 9. 2005 | Dana Chytilová | 1 komentářů

Rodinné konto nebo nezávislé účty? Co je výhodnější?

Vyplatí se spravovat rodinné peníze na společném účtu, v rámci tzv. rodinného konta? Nebo je výhodnější mít peníze pod kontrolou každý zvlášť? Z našeho srovnání vyplývá, že společně nemusí znamenat levněji.

Události uplynulého měsíce: srpen

9. 9. 2005 | redakce Peníze.CZ

Události uplynulého měsíce: srpen

Uteklo vám v srpnu něco z našeho denního zpravodajství? Víte, co se událo v oblasti bankovnictví, daní, bydlení, investování a dalších? Jste si jisti, že jste nepropásli některou z povinností vůči státu? Nahlédněte do výběru srpnových událostí.

S životním pojištěním to jde z kopce. Čím to je?

8. 9. 2005 | Simona Ely Plischke | 27 komentářů

S životním pojištěním to jde  z kopce. Čím to je?

Ještě v roce 2003 bylo možné napsat, že o tom, kam náš pojišťovací trh míří, není pochyb. Objem předepsaného pojistného na životní pojištění nerostl o procenta či desítky procent, ale o své násobky. Výsledky loňského roku ovšem růstovou křivku zaoblily a čísla za letošní pololetí ji vytyčily sestupný směr. Jaká veřejná tajemství jsou příčinou?

Banky před konkurencí nechráníme, říká Prouza

8. 9. 2005 | Jiří Šedivý | 8 komentářů

Banky před konkurencí nechráníme, říká Prouza

Ve druhém díle vašeho rozhovoru s Tomášem Prouzou se mimo jiné dozvíte, proč si nemyslí, že by ministerstvo zvyšovalo regulaci bankovního trhu. Dozvíte se, jak se dívá na současné úrokové sazby a že považuje konkurenci EU pro náš trh za neomezenou.

Servis 24 České spořitelny má bezpečnostní chybu

6. 9. 2005 | Jiří Šedivý | 43 komentářů

Servis 24 České spořitelny má bezpečnostní chybu

Česká spořitelna před časem zavedla nový bezpečnostní prvek. Zjistili jsme, že kvůli chybě v aplikaci je prakticky bezcenný. Ohroženy jsou i další funkce služby Servis 24. Spořitelna ovšem uklidňuje, že projekt je zatím v testovací fázi a nemůže nikoho poškodit.

Co když banka zamítne reklamaci výpisu?

5. 9. 2005 | Dana Chytilová | 5 komentářů

Co když banka zamítne reklamaci výpisu?

Našli jste chybu na výpisu z účtu? Reklamujte danou transakci. Ale co když banka vaši námitku neuzná? Kromě času stráveného dokazováním vás reklamace může stát i pár stovek korun. Nevzdávejte to ale hned v "prvním kole", zkusit totiž můžete ještě kolo druhé, ombudsmana banky či finančního arbitra.

Bankovní účet bez poplatků? Existuje!

1. 9. 2005 | Karel Doležal | 58 komentářů

Bankovní účet bez poplatků? Existuje!

I českým finančním trhem lze proplouvat bez vydané koruny za správu peněz. Není to zrovna nejjednodušší, ale je to rozhodně možné. Chcete spravovat bankovní konto, platit kartou a vybírat hotovost zcela zdarma?

Konec prázdnin, konec svobody bank?

31. 8. 2005 | Dana Chytilová | 10 komentářů

Konec prázdnin, konec svobody bank?

Okurkovou sezónu chce ministerstvo financí zakončit asi hodně zostra. Že by se letos urodilo v ministerské zahradě více chilli papriček než okurek? Tak by to alespoň mohly cítit bankovní domy, kterým ministr Sobotka poslal 88 "otázek". Co jeho materiál vlastně znamená?

(Ne)výhodné převody studentských kont

25. 8. 2005 | Dana Chytilová | 3 komentáře

 (Ne)výhodné převody studentských kont

Necháváte za sebe rozhodovat banku? Nemusí to být výhodné. Ukážeme si to na příkladu převodu studentského konta na běžný účet. Pokud si změnu nepromyslíte, budete zbytečně platit víc.

Nemovitosti: prostor pro růst cen i do budoucna? II.

22. 8. 2005 | Petr Vykoukal | 9 komentářů

Nemovitosti: prostor pro růst cen i do budoucna? II.

Tržní ceny nemovitostí se odpoutávají od tržních nájmů ekvivalentních bytů, neboli pronajímání nemovitostí přináší malý výnos. Bude tento nepřirozený stav znamenat likvidaci trhu s nájemním bydlením? Přečtěte si dokončení pátečního článku.

Potřebuji životní pojištění? Je to produkt pro mě?

18. 8. 2005 | Simona Ely Plischke | 40 komentářů

Potřebuji životní pojištění? Je to produkt pro mě?

Co se vám vybaví pod pojmem životní pojištění? Výhodné spoření, daňové úlevy, šetření si na důchod? Pak jste obětí reklamní masáže a uzavřeli jste smlouvu pravděpodobně na "radu" prodejce pojištění. V jakých případech potřebujete životní pojistku a kdy spíše vyhazujete peníze komínem? Rozhodujte se na základě svých potřeb, ne potřeb zprostředkovatelů.

Nekývněte v září na první banku

18. 8. 2005 | Dana Chytilová | 8 komentářů

Nekývněte v září na první banku

Nechcete začít další školní rok bez běžného účtu? Dostanete příležitost k jeho založení. Pracovníci bank v září totiž navštěvují školy a lákají nové studenty právě na tu jejich banku. Nevrhněte se na první nabídku.

Poslední záchrana pojišťovny? Vlastní kapitál

17. 8. 2005 | Josef Lukášek | 6 komentářů

Poslední záchrana pojišťovny? Vlastní kapitál

Pokud pojišťovně selžou obvyklé zdroje, jako je zaplacené pojistné, rezerva, zajištění či výnosy, musí mít poslední záchrannou brzdu před bankrotem. Tou je základní kapitál vložený akcionářem. V jaké výši a jak se tvoří? Je jeho objem požadovaný zákonem dostatečný? Na české pojišťovny čeká tzv. Solvency II., co to je?

Ministerská lupa nad čtenářskou bankovní reformou

16. 8. 2005 | redakce Peníze.CZ | 28 komentářů

Ministerská lupa nad čtenářskou bankovní reformou

Návrh Ministerstva financí na změnu podmínek v bankovním sektoru nezůstal námi ani našimi čtenáři nepovšimnut. Vašich názorů a připomínek na to, co vás pálí a jak byste to řešili, se nám sešlo opravdu hodně. Předložili jsme je Ministerstvu financí. Náměstek ministra Tomáš Prouza připojil k vašim návrhům své komentáře.

Stránka 164/215

Aktuální články

Když vám tento pátek 13. praskne voda, Kooperativa vyšle instalatéra zdarma

Když vám tento pátek 13. praskne voda, Kooperativa vyšle instalatéra zdarma

Asistenční služby lidé nejčastěji využívají ve chvílích, když se jim stane na cestách...více

Bude bitcoin v září krvácet? Japonci sesekají daň z krypta? Týden v kryptu

Bude bitcoin v září krvácet? Japonci sesekají daň z krypta? Týden v kryptu

Bitcoin podléhá zářijovému efektu, čtvrtá největší švýcarská banka jde do krypta, bývalý...více

Úřad práce byl přísnější než zákon, vyřazoval lidi z evidence

Úřad práce byl přísnější než zákon, vyřazoval lidi z evidence

Některé úřady práce chtěly po uchazečích o zaměstnání, aby na schůzku zrušenou třeba kvůli...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services