Navrhovaná změna výplaty stavebního spoření

Dobrý den, mám stavební spoření ještě s tzv. starou smlouvou. Cílovou částku bych měl dospořit během 1. čtvrtletí 2014. Plánoval jsem, že spoření ukončím k 31.12.2013. a nechám si vyplatit celou částku včetně státní podpory za 2013 jako přilepšení k důchodu. Nyní jsem četl v novinách, že vláda projednává návrh na změnu výplaty stavebního spoření, minimálně státní podpora by mohla být vyplacena proti fakturám. Vím, že je to věštění z křišťálové koule, ale prosím sdělit, jaká je současná situace a zda existuje možnost, že pokud požádám o výplatu stavebního spoření během 2014, budu muset dokládat použití částky fakturami. Pokud by toto opatření platilo od 1.1.2014, je možné ukončit smlouvu k 31.12.2013 a čerpat ještě plnou podporu za r. 2013? Děkuji za odpověď. Pavel

Otázku poslal/a:  , 9. 2. 2013 18:50

Na otázku odpovídá:

Jitka Jechová

Dobrý den,

zákon, o kterém hovoříte, dosud nevstoupil v platnost. Dosavadní stav novely vypadá tak, že by se účelovost měla týkat až smluv uzavřených po nabytí účinnosti zákona. Ať už ale bude finální podoba zákona jakákoli, nevstoupí v platnost dříve než v roce 2014.

4. 7. 2013 10:30

Položte svojí vlastní otázku. Finanční produkty je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma běžné účty, finanční produkty, havarijní pojištění, hypotéky, kreditní karty, platební karty, pojištění, povinné ručení, spotřebitelské úvěry, životní pojištění

Poperou se letos hypoteční banky o své klienty?

2. 3. 2007 | Kateřina Boušová | 14 komentářů

Poperou se letos hypoteční banky o své klienty?

Lednové obchodní výsledky hypotečních bank potvrdily, že zájem Čechů pořídit si vlastní bydlení oproti loňsku nepolevil. A banky se předhánějí, která jim nabídne atraktivnější produkt. Nabídka se hemží také novinkami, o kterých se nám před pár lety ani nesnilo, navíc díky nízké lednové inflaci v únoru snížilo úrokové sazby hned 5 poskytovatelů hypoték. Připravili jsme pro vás přehled inovací, které hypoteční banky v roce 2007 dosud připravily.

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek 2006 už má svého vítěze

2. 3. 2007 | Kateřina Boušová | 17 komentářů

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek 2006 už má svého vítěze

Štvou vás bankovní poplatky? A které nejvíc? Na tuto otázku se pokusil najít odpověď již 2. ročník ankety "o neabsurdnější poplatek", který za mediální podpory Peníze.CZ uspořádal portál bankovnipoplatky.com. Že tato anketa přináší ovoce dokázaly samy banky, alespoň 3 z nich totiž nejabsurdnější poplatek loňského roku, poplatek za příchozí platbu, zrušily. Výsledky letošního hlasování najdete v článku.

Bydlení: jaký byl rok 2006 a co můžeme čekat v roce 2007?

28. 2. 2007 | Kateřina Boušová | 3 komentáře

Bydlení: jaký byl rok 2006 a co můžeme čekat v roce 2007?

Kolik bytů a rodinných domů bylo v České republice loni postaveno a s kolika můžeme počítat letos? Kolik peněz si v roce 2006 Češi na bydlení půjčili a porostou objemy těchto úvěrů i nadále? Jaká byla loňská průměrná cena nemovitostí ve vybraných lokalitách České republiky a jak se budou ceny vyvíjet v novém roce?

Kam mizí úspory českých domácností?

27. 2. 2007 | Simona Ely Plischke | 57 komentářů

Kam mizí úspory českých domácností?

V zemi vkladních knížek se spořit už nenosí. Moderní je utrácet, a nejlépe z cizího. Proč se růst našich mezd a zvětšující se bohatství českých rodin nijak nepromítá také do růstu našich úspor? Jaký je vztah mezi našimi příjmy a spotřebou? Proč tak rychle narůstá zadluženost domácností? A jak ovlivňuje naši spořivost míra nezaměstnanosti? Kde je konec českých spořínků? Přečtěte si naši analýzu úspor v České republice.

Je pomoc s převodem účtu, kterou nově nabízí GE Money Bank, legální?

26. 2. 2007 | Kateřina Boušová | 47 komentářů

Je pomoc s převodem účtu, kterou nově nabízí GE Money Bank, legální?

Kampaň, kterou začátkem února spustila GE Money Bank, rozpoutala vlnu diskuze o legálnosti nabízené služby. Do GE se "opřela" nejen média, ale také konkurenční banky v čele s Poštovní spořitelnou. Poštovní spořitelna upozorňuje na možná rizika spojená s převodem účtu a požaduje, aby se GE zaručila ke kompenzaci případných ztrát. GE striktně odmítá, že její model je pro klienta rizikový, a ohání se souhlasem ČNB. Pojďme se na celou kauzu podívat blíže.

Jaké volit pojistné částky pro pojištění smrti? II.

22. 2. 2007 | Petr Syrový | 13 komentářů

Jaké volit pojistné částky pro pojištění smrti? II.

Jak nastavit pojistné částky tak, aby vaše finanční cíle bylo možné splnit "za každého počasí"? Jak při nastavování finančních částek zohlednit současný majetek a závazky rodiny, příjem hlavního živitele a příjem jeho partnera? Jakou roli hraje věk klienta? Podívejme se na konkrétní příklad stanovení dobrého pojištění, tedy určení správných pojistných částek.

Jaké volit pojistné částky pro pojištění smrti?

21. 2. 2007 | Petr Syrový | 33 komentářů

Jaké volit pojistné částky pro pojištění smrti?

Podle našich zkušeností většina poradců zná dobře pojistné produkty. Hodně prostoru se v časopisech a na internetu věnovalo tomu, jaký je rozdíl mezi rizikovým, kapitálovým a investičním pojištěním. Proč mají muži vyšší pojistné sazby než ženy, jaká je nákladovost pojištění a tak podobně. Málo se ale mluví o tom, jak vysoká by měla být pojistná částka. Tento parametr je pro finanční plán naprosto klíčový. Jakmile určíme pojistnou částku, pak teprve můžeme debatovat o tom, jestli bude pojištění rizikové nebo investiční, s daňovými úlevami nebo bez nich…

Jak vydělávají finanční zprostředkovatelé

20. 2. 2007 | Josef Janda | 13 komentářů

Jak vydělávají finanční zprostředkovatelé

Finanční poradenství je obor především pro lidi s obchodními vlohami. Nemůže ho vykonávat kdokoliv. Zvládne to ten, kdo disponuje komunikačními schopnostmi, trpělivostí, chutí učit se nové věci na stále se vyvíjejícím trhu finančního poradenství, dokáže se za každých okolností chovat profesionálně a ubrání se syndromu vyhoření. Ten (nebo ta), kdo disponuje výše uvedenými vlastnostmi, se může dočkat zajímavého finančního ohodnocení a snad, v horizontu několika let, i celospolečenského uznání a prestiže.

Porušují úvěrové registry soukromí dlužníků, nebo jim pomáhají?

16. 2. 2007 | Kateřina Boušová | 17 komentářů

Porušují úvěrové registry soukromí dlužníků, nebo jim pomáhají?

Jsou úvěrové registry výhodou jen pro finanční instituce, nebo i pro dlužníky? Může dobrá úvěrová historie usnadnit cestu k novému úvěru? Nebo naopak hrozí, že např. kvůli nedoplatku za telefon nezískáte hypotéku? Přečtěte si, jak na tyto otázky odpovídají sami dlužníci. A nakolik jim vadí, že jsou o nich v registrech shromažďovány osobní informace? Jak si české úvěrové registry stojí ve srovnání se zahraničními?

Výdaje paušálem 2006: provedeme vás krok za krokem

15. 2. 2007 | Simona Ely Plischke | 20 komentářů

Výdaje paušálem 2006:  provedeme vás krok za krokem

Rozhodli jste se daňové přiznání za rok 2006 vypočítat pomocí výdajových paušálů? Máme pro vás poradenský článek, ve kterém v 10 krocích vysvětlíme jak na to. Podrobnou, ale srozumitelnou formou, s ukázkou na konkrétním příkladu, vám pomůžeme spočítat daň za rok 2006. A také, pokud se vás to týká, vyplnit dodatečné daňové přiznání za rok 2005. Máme samozřejmě všechny potřebné formuláře.

Nemovitost jako investice: analýza výkonnosti a rizik

14. 2. 2007 | Roman Stuchlík | 79 komentářů

Nemovitost jako investice: analýza výkonnosti a rizik

Jste vlastníkem nemovitosti určené k pronajímání? Umíte spočítat, jestli vám vydělává nebo prodělává? Pravdu odhalí vnitřní výnosové procento. Pro některé nadšence může být nepříjemná. Pohádkové zisky jsou většinou iluze.

Nejste schopni splácet hypotéku? Poradíme vám, co dělat!

8. 2. 2007 | Kateřina Boušová | 54 komentářů

Nejste schopni splácet hypotéku? Poradíme vám, co dělat!

Ze všech stran slyšíme, že nejlepším řešením bytové situace je koupit si nemovitost do osobního vlastnictví. Hypotečnímu boomu nahrávají nízké úrokové sazby, deregulace či hrozba zvýšení DPH na novostavby. Ovšem hypotéka je dlouhodobý finanční závazek. Během dvaceti let splácení může kdykoli nastat situace, kdy na splátky najednou prostě nemáte. Připravili jsme pro vás přehled možných řešení takové situace.

Události uplynulého měsíce: leden 2007

2. 2. 2007 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Události uplynulého měsíce: leden 2007

Uteklo vám v lednu něco z našeho denního zpravodajství? Víte, co se událo v oblasti bankovnictví, daní, bydlení, investování a dalších? Jste si jisti, že jste nepropásli některou z povinností vůči státu? Nahlédněte do výběru lednových událostí.

Bankovní poplatky tvoří třetinu zisku bank

23. 1. 2007 | Patrik Nacher | 41 komentářů

Bankovní poplatky tvoří třetinu zisku bank

Z hlediska celkového zisku tuzemských bank mají bankovní poplatky významné postavení. Od roku 2004 sice jejich podíl mírně klesá, ovšem stále tvoří až 1/3 a jsou v celkovém "portfoliu" zisků 2. nejvýznamnější položkou. A jak se letos vyvíjí anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek?

Stránka 150/214

Aktuální články

Banky ruší další pobočky s pokladnou. Živou obsluhu nahrazuje stroj

Banky ruší další pobočky s pokladnou. Živou obsluhu nahrazuje stroj

Celkový počet poboček letos výrazně stoupl díky startu nové banky. Míst, kde narazíte...více

Zpřísnění pro ubytovací platformy. Pravidla si nastaví obce

Zpřísnění pro ubytovací platformy. Pravidla si nastaví obce

Obce v Česku by si nově mohly určovat maximální počet dní v roce i období, kdy je na jejich...více

CZC a Mall propouští polovinu lidí. E-shopy přecházejí pod Allegro

CZC a Mall propouští polovinu lidí. E-shopy přecházejí pod Allegro

Začleňování e-shopů CZC.cz a Mall.cz pod polské online tržiště Allegro postoupilo do další...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services