reklamace mobilního telefonu

Dobrý den, od září 2013 mám mobilní telefon Samsung Slll mini z prodejny Planeo elektro. Již po půl roce jsem jej šla reklamovat, že mi z ničeho nic zamrzl a musela jsem vytáhnout baterku a znovu zapnout několikrát denně. Reklamace mi byla uznána a oprava provedena tím, že mi vyměnili baterii( doklad jsem bohužel ztratila). Chvíli mobil fungoval normálně, poté to začalo nanovo, navíc mi vypadlo sklíčko od foťáku. Šla jsem tam tedy znovu, reklamaci mi znovu uznali, nahráli nový software a vyměnili sklíčko(papíry jsem si už pečlivě schovala). Jenže po asi dvou týdnech se mobil začal sekat znovu a přestaly mi fungovat sluchátka, které byly v příslušenství. Chtěla jsem vrátit peníze, protože se jedná o třetí reklamaci s tím, že ten telefon se pořád stejně seká. Bylo mi řečeno, že sice se seká, ale vyměnili baterku, poté software, že nejde o stejnou závadu. Po vrácení mobilu ze třetí reklamace mi bylo řečeno, že sluchátka vyměnili, ale na vada na mobilu se neprojevila, tudíž byl pouze resetován(před každou reklamací jsem jej sama resetovala doma). Ještě ten den se mi sekl dvakrát a další den mi nešel vypnout budík, displej nereagoval. Počkala jsem na víkend a šla jej reklamovat znovu s tím, že už chci po druhé vrátit peníze. Paní mi odpověděla, že ho pošlou znovu na reklamaci, ale že peníze mi vrátit nemůžou dokud nebude dokázané, že mobil opravdu nefunguje. Navíc to se mnou znovu sepisoval její kolega, který mi arogantně pověděl, že on má Samsung za 20 000,- a že mu dělá to samé a nevidí důvod, proč to řešit. Já mu odpověděla, že ten mobil je drahý a za ty peníze opravdu chci aby jsem jej měla doma a fungoval normálně a ne aby byl pořád v reklamaci. Myslela jsem, že mi peníze vrátí ihned, prý pokud bude reklamace uznaná, tak do 30 dnů, ale že pokud neobjevili žádnou závadu, že pochybuje, že tam něco najdou. Chci se tedy zeptat jestli existuje někdo kdo by se na ten mobil mohl podívat nebo jak to s reklamací vyřešit. Bohužel mobil se neseká pokaždé jen asi jednou za 12 hodin, tudíž když mi nabídli to vyzkoušet na prodejně, závada se neprojevila. Děkuji za odpověď.

Otázku poslal/a:  , 28. 9. 2014 8:57

Na otázku odpovídá:

dTest,  Kolektiv odborníků

Dobrý den, děkujeme Vám za využití internetové poradny dTestu na peníze.cz. Nahodilý výskyt vady bohužel nahrává při řešení reklamací obchodníkům, je totiž jejich častým nešvarem tvrdit, že se vada neprojevila. To neznamená ani zamítnutí reklamace, ale ani její uznání. Obchodník tím říká, že vadu „vůbec nevidí“, a proto se k ní ani nemůže vyjádřit. U odlepené podrážky bot nebo jiných zjevných vad si toto dovolit nemůže. I když se jedná o opakovaný výskyt nejspíš zcela totožné vady, neboť stejnost vady se posuzuje podle jejího stejného projevu v užitných vlastnostech, a není tedy rozhodné, jakým způsobem vady při jednotlivých reklamacích obchodník řešil, což potvrzuje i výklad Nejvyššího soudu ČR. Přestože uplatníte při čtvrté reklamaci již právo na odstoupení od kupní smlouvy, musí i v tomto případě proběhnout posouzení vady, a tedy důvodnosti Vaší reklamace. Není vyloučen postup, že obchodník vrátí peníze ihned, neboť zákon o ochraně spotřebitele vyžaduje vyřizování reklamace bez zbytečných průtahů, ale i tak mnozí obchodníci využívají maximální třicetidenní lhůtu k jejímu dořešení z důvodu provedení právě onoho posouzení odborným servisem. Situace se Vám komplikuje tím, že doklad o první reklamaci nemáte k dispozici a třetí reklamace té samé vady nebyla obchodníkem uznána a Vámi toto rozporováno třeba již názorem znalce. Pokud i čtvrtá reklamace bude ukončena sdělením, že se vada neprojevila, určitě doporučujeme s ohledem na pořizovací hodnotu zboží dát jej na posouzení nezávislému znalci, který vedle zdokumentování nahodilé vady má znalosti a zkušenosti na to učinit závěr, zda se o vadu jedná, co je její příčinou a zda je vůbec odstranitelná. Uhrazení nákladů spojených s posudkem můžete posléze spolu s vrácením kupní ceny požadovat po obchodníkovi. Znalce v oboru elektronika se specializací na mobilní telefony lze vyhledat na stránce www.justice.cz. Věříme, že Vám tato informace pomůže. V případě potřeby další konzultace kontaktujte prosím poradenskou linku dTestu na telefonním čísle 299 149 009. S přáním příjemného dne dTest

1. 10. 2014 10:45

Položte svojí vlastní otázku. Spotřebitelská poradna je vám plne k dispozíci.


Další otázky z poradny


Související články

Související články na téma ochrana spotřebitele, reklamace, spotřebitelská poradna

Kdo vydělá na lednových slevách

15. 1. 2008 | Táňa Chadrabová | 9 komentářů

Kdo vydělá na lednových slevách

Slevy v řádu desítek procent, které lákají zákazníky do obchodů k lednovým výprodejům, bývají mnohdy nepravdivé. Prodejci zkoušejí i další triky, které zákon na ochranu spotřebitele nedovoluje.

Rozhodnuto. Luxus za 19, sociální bydlení za 9 procent

7. 12. 2007 | Jan Pekař

Rozhodnuto. Luxus za 19, sociální bydlení za 9 procent

Česko nevyužije možnost, aby se i z prodeje nových velkých bytů a domů platila snížená sazba daně z přidané hodnoty. Na nové úpravě DPH ovšem mohou vydělat podnikatelé, kteří mají provozovnu v bytových domech.

Hlasování o nejabsurdnější bankovní poplatek začíná

3. 12. 2007 | Věra Tůmová | 15 komentářů

Hlasování o nejabsurdnější bankovní poplatek začíná

Dny předvánočního shonu si mohou lidé zpestřit hlasováním o nejabsurdnější bankovní poplatek. Soutěž, která je rok od roku populárnější, bude mít díky nováčkovi tuzemského trhu, polské mBank, s nulovými poplatky ještě pikantnější nádech.

Jak změnit pojišťovnu u povinného ručení

8. 11. 2007 | Věra Tůmová | 16 komentářů

Jak změnit pojišťovnu u povinného ručení

Sazebníky pro povinné ručení na další rok jsou už u většiny pojišťoven známé. Kdo chce přejít za výhodnější nabídkou k jiné pojišťovně, musí si dát pozor, aby podal výpověď pojistky u původní pojišťovny nejpozději šest týdnů před výročním datem jejího sjednání.

Jak se vyhnout podvodníkům v internetových aukcích

6. 11. 2007 | Táňa Chadrabová | 12 komentářů

Jak se vyhnout podvodníkům v internetových aukcích

Každý rok roste počet lidí, kteří nakupují v internetových aukcích. Sice tam na ně většinou čeká nižší cena než v obchodě, ale mohou se setkat s nespolehlivými prodejci. Nepříjemným překvapením se lze vyhnout dodržováním jednoduchých zásad.

Co nesmí být ve férové reklamě

7. 9. 2007 | Táňa Chadrabová | 15 komentářů

Co nesmí být ve férové reklamě

Spotřebitelé by si měli od příštího roku vydechnout. Chystá se novela zákona o jejich ochraně, která zakáže některé druhy klamavé reklamy. Reklamní triky firem však nejspíš úplně nezmizí.

Při reklamování zboží buďte tvrdí. Zákon je na vaší straně

17. 8. 2007 | Táňa Chadrabová | 49 komentářů

Při reklamování zboží buďte tvrdí. Zákon je na vaší straně

Když prodejce nehodlá přijmout reklamaci vadného zboží, nechte si zpracovat znalecký posudek. Vyjde sice na pár set korun, ale když znalec zjistí, že reklamace je oprávněná, musí prodejce cenu posudku zaplatit.

Pozor na nákupy po telefonu

13. 8. 2007 | Táňa Chadrabová | 7 komentářů

Pozor na nákupy po telefonu

Při koupi zboží mimo kamenný obchod může spotřebitel vrátit zboží bez udání důvodu do čtrnácti dnů. To ovšem znamená, že vracené zboží musí být do dvou týdnů fyzicky přítomno u prodejce.

DOVOLENÁ 2007: Při reklamaci zájezdu pomohou fotografie vad a nedostatků

2. 7. 2007 | Michal Pravda

DOVOLENÁ 2007: Při reklamaci zájezdu pomohou fotografie vad a nedostatků

Vrátili jste se z dovolené, která nebyla zcela podle vašich představ? Pokud za vaši nespokojenost může cestovní kancelář, zájezd reklamujte. Máte na to tři měsíce od jeho skončení.

ESC: Účinná pomoc při potížích s nákupem v zahraničí

26. 6. 2007 | Jan Stuchlík

ESC: Účinná pomoc při potížích s nákupem v zahraničí

Spotřebitelé, kteří se cítí poškozeni obchodníkem z některé členské země Evropské unie, se mohou snáze domoci svých práv prostřednictvím Evropského spotřebitelského centra.

DOVOLENÁ 2007: Nedali vám správný pokoj? Trvejte na lepším

20. 6. 2007 | Michal Pravda | 5 komentářů

DOVOLENÁ 2007: Nedali vám správný pokoj? Trvejte na lepším

Když poskytované služby neodpovídají těm, které si klient zaplatil, měl by je reklamovat na místě u delegáta a opatřit si důkazy pro pozdější jednání s cestovní kanceláří. Na kompenzaci mají nárok i cestující, kterým se zpozdil let, nebo jejich letadlo vůbec neodstartovalo.

Události uplynulého měsíce: duben

4. 5. 2007 | redakce Peníze.CZ

Události uplynulého měsíce: duben

Uteklo vám v dubnu něco z našeho denního zpravodajství? Víte, co se událo v oblasti bankovnictví, daní, bydlení, investování a dalších? Jste si jisti, že jste nepropásli některou z povinností vůči státu? Nahlédněte do výběru dubnových událostí.

Více než polovina poskytovatelů úvěrů lže o RPSN

7. 3. 2007 | Kateřina Boušová | 15 komentářů

Více než polovina poskytovatelů úvěrů lže o RPSN

Uvažujete o drobné půjčce a chcete si smlouvu nejdříve doma v klidu prostudovat? Máte smůlu. Věříte, že roční procentní sazba nákladů (RPSN) a další informace uvedené na letáku jsou pravdivé? Může vás čekat nemilé překvapení. Věřili byste, že kvůli pokutě za rychlou jízdu půjčku nemusíte dostat? Ale ano. Napadlo by vás, že poplatky za poskytnutí úvěru mohou být vyšší než samotný úvěr? Divili byste se, ale i to zjistil terénní průzkum sdružení SPES mezi poskytovateli drobných půjček a úvěrů. Více se dočtete v článku.

Platební karty: jednoduché a účinné rady a tipy

12. 1. 2007 | redakce Peníze.CZ | 29 komentářů

Platební karty: jednoduché a účinné rady a tipy

Víte, jak probíhá platba platební kartou po technické stránce? Jak banky řeší reklamace související s platbou kartami? Proč je dobré si vzhled karty z obou stran okopírovat? Proč podpis na kartě odlišit od vašeho podpisového vzoru u banky nebo proč nenosit kartu vedle mobilního telefonu? Víte, jak si zapsat PIN, když už si jej musíte poznamenat? Toto a mnohé další prozradí poslední díl seriálu o kartách.

Platební karty: jaká zneužití číhají a jak se jim bránit

10. 1. 2007 | redakce Peníze.CZ | 17 komentářů

Platební karty: jaká zneužití číhají a jak se jim bránit

Víte, že podle zákona máte nárok na vrácení peněz, pokud nesouhlasíte se zaúčtovanou platbou bez přítomnosti platební karty, tedy na internetu? Jak v takovém případě postupovat? Proč se vám při platbě kartou Maestro či MasterCard může stát, že vám obchodník naúčtuje k částce nákupu i přirážku? Víte, že žádná banka nepřijala zásady ČNB k vydávání platebních karet?

Partner sekce

dTest

dTest

Jsme nezisková organizace - Občanské sdružení spotřebitelů TEST (založeno v roce 1992). Do vínku jsme si dali úkol sloužit spotřebitelům a spotřebitele chránit. A protože „spotřebitelství“ zahrnuje vlastně vše, co člověka životem provází a co k životu potřebuje, staly se naší prioritou výrobky. Právě za ně spotřebitelé vydávají nejvíce peněz a přece nikdo netouží utrácet za šmejdy, které za chvíli přestanou fungovat. Nebo si dokonce z obchodů odnášet výrobky, které mu mohou ublížit, protože se v nich skrývá nebezpečí pro zdraví či život. Když však spotřebitelé budou vědět, které výrobky jsou dobré a spolehlivé a naopak kterým se obloukem vyhnout, když budou mít k dispozici dostatek objektivních informací, dokáží s jejich pomocí ochránit sebe i svou peněženku. Od roku 1992 měsíc co měsíc publikujeme testy výrobků na stránkách časopisu dTest. A nejenom je... Pomocnou ruku podáváme i v dalších oblastech, ve kterých může spotřebitel narazit na různá úskalí a pasti. Srozumitelně přibližujeme práva kupujících (spotřebitelů) a naopak povinnosti prodávajících, radíme, jak je aplikovat v běžném životě, na co si dávat pozor při reklamacích, upozorňujeme na nové zákony, varujeme před nekalými praktikami prodávajících i před klamavou reklamou, publikujeme konkrétní příběhy ze života pro ponaučení... Jako předplatitelé dTestu máte zdarma přístup ke všem výsledkům testů jak na webových stránkách www.dtest.cz, tak v mobilní aplikaci, kterou najdete v Google Play a Apple App Store pod názvem dTest. Kontakty: Časopis dTest vydavatel Občanské sdružení spotřebitelů TEST Černomořská 419/10, 101 00, Praha 10 - Vršovice tel: +420 241 404 922, 222 767 220

Za poradnu odpovídá:

 Kolektiv odborníků

http://www.dtest.cz/

Partnerem poradny od: 28.11.2012

Aktuální články

Zaručená mzda končí. Ta nejnižší ale poroste rychleji

Zaručená mzda končí. Ta nejnižší ale poroste rychleji

Místo politiků bude o růstu minimální mzdy nově rozhodovat předem daný vzoreček navázaný...více

Klienti mBank přijdou o zbývající vkladomaty. Chystá se náhrada

Klienti mBank přijdou o zbývající vkladomaty. Chystá se náhrada

Společnost Broker Consulting se rozhodla ukončit provoz sítě bankomatů s vkladovou funkcí....více

Chcete neplacené volno? Kolik vás bude stát a s čím je třeba počítat

Chcete neplacené volno? Kolik vás bude stát a s čím je třeba počítat

Kdy vám nestačí dovolená, můžete v zaměstnání požádat o neplacené volno. Poradíme, jak...více

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Partners Financial Services