Také si myslíte, že životní pojištění nepotřebujete?

PR článek | rubrika: PR Článek | 30. 11. 2015
„Lidé mají často pocit, že se jim nic zlého nemůže stát, a nepřikládají pojištění svého zdraví dostatečný význam,“ říká Marek Woitsch, ředitel úseku životního pojištění České podnikatelské pojišťovny.
Také si myslíte, že životní pojištění nepotřebujete?

Uzavření životního pojištění je pro většinu z nás něco, co velmi rádi odkládáme „na později“. Je třeba si uvědomit, že se jedná v první řadě o preventivní opatření pro situace, které se v našem životě jednoduše stát mohou. Neboť jak říká staré české přísloví, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech…

Marek Woitsch, ředitel úseku životního pojištění

Skutečně tolik podceňujeme životní pojištění?

Těch příkladů vidím kolem sebe mnoho. A jsem přesvědčen, že lidé si stále dost dobře neuvědomují, co vlastně riskují, když nemají sjednané životní pojištění. Že pochybili, obvykle zjistí, když už je pozdě. Hlavním smyslem životního pojištění je krytí rizik. V případě nenadálé životní situace spojené se zraněním či vážnou nemocí, hraje velkou roli správné nastavení smlouvy. Do nedávné doby lidé pojištění chápali především jako nástroj pro investování, dnes se situace pozvolna zlepšuje. Alespoň to vidíme u nově sjednaných smluv, kdy čím mladší je smlouva, tím více plní svoji funkci – je nastavena vyšší pojistná částka a sjednáno více pojistných rizik.

Kdy je vhodná doba pro uzavření životního pojištění?

Řekl bych, že všichni chápeme význam zajištění proti výpadku příjmu živitele rodiny, ať již se jedná o muže či ženu. Ale situace, které mohou mít na váš život fatální dopad, mohou přijít i v době, kdy nikoho kromě sebe neživíte. Také pojištění dětí má své opodstatnění, v době jejich nemoci zpravidla spočívá péče na jednom z rodičů, což vede ke snížení rodinného příjmu, které právě pojištění může kompenzovat. Uzavřít životní pojištění proto doporučuji co možná nejdříve, většina pojistných událostí má původ v těch nejobyčejnějších situacích.

Jak je to s nastavením pojistné částky? Máte nějaké doporučení?

Správné nastavení pojistné částky je důležité. Výše je vždy individuální a záleží na konkrétních potřebách a možnostech každého z nás. Podle stávajícího životního standardu by si měl každý zvážit, jaký objem finančních prostředků a kolik času by jeho rodina potřebovala, aby se s výpadkem příjmů živitele rodiny vypořádala a podle toho si vypočítat, na jakou pojistnou částku by se měl pojistit. Pro zabezpečení rodiny standardně doporučujeme sjednat pojistnou částku na smrt, případně invaliditu, přibližně ve výši trojnásobku ročního platu.

Které druhy životního pojištění převažují?

K našim nejprodávanějším produktům patří smlouvy investičního typu – tedy investiční životní pojištění Evoluce pro dospělé a Štístko pro děti. Jedním z důvodů, proč klienti volí tento typ pojištění, je ten, že mohou během pojištění aktivně ovlivňovat výši zhodnocení volbou vhodné investiční strategie a také výši pojistného plnění při dožití. Dalším důvodem je vysoká flexibilita pojištění, která zahrnuje možnost pojištění dalších osob, či připojištění na vybraná rizika. Samozřejmě může klient nastavení pojistné smlouvy během trvání pojištění kdykoliv upravovat.

Co nového připravujete pro své klienty?

Od prosince nabízíme nový produkt Rizikovka, zaměřený čistě na krytí rizik. Na jedné smlouvě lze pojistit dvě dospělé osoby a až čtyři děti. Zvlášť bych upozornil na některá rizika, která bude možné připojistit, ačkoli standardně spadají do výluk z pojištění. K těm nejvážnějším patří riziko onemocnění rakovinou nebo vrozené vady u dětí. Pojištění se vztahuje i na úrazy, ke kterým dojde při teroristickém útoku.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění, telekomunikací a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Stáří je byznys. Proč pojišťovna Simplea postaví důchoďák, vysvětluje její šéf

8. 7. 2024 | redakce Peníze.CZ, Martin Vlnas

Stáří je byznys. Proč pojišťovna Simplea postaví důchoďák, vysvětluje její šéf

Pojištění dlouhodobé péče není v Česku úplnou novinkou, ale Simplea přichází s důvtipnou inovací. Zákazníkům nabízí v případě potřeby buď peníze, nebo záruku místa v zařízení pro dlouhodobou... celý článek

Připravte se, že budete závislí na pomoci druhých. Pojištění s daňovou úlevou přibývá

19. 6. 2024 | Kateřina Hovorková

Připravte se, že budete závislí na pomoci druhých. Pojištění s daňovou úlevou přibývá

Pojištění dlouhodobé péče od letoška dostalo daňové zvýhodnění. Pojišťovny přicházejí s prvními nabídkami – kromě pravidelné renty třeba i s garancí místa v takzvaném pobytovém zařízení.... celý článek

Vyléčené z rakoviny začnou považovat za zdravé. Po kolika letech a u jakých pojišťoven?

22. 5. 2024 | Kateřina Hovorková

Vyléčené z rakoviny začnou považovat za zdravé. Po kolika letech a u jakých pojišťoven?

Pojišťovny zveřejnily tabulku, od kdy budou onkologické pacienty po úspěšné léčbě považovat za zdravé. Lidé pak získají nárok na rovné podmínky při uzavírání životních pojistek a dalších... celý článek

Češi se ochudili o miliardy. Neměli životní pojištění

19. 4. 2024 | Radim Zelený | 3 komentáře

Češi se ochudili o miliardy. Neměli životní pojištění

Úrazy, onemocnění, invalidita či úmrtí – pojistné události, za které loni Češi od pojišťoven dostali bezmála deset miliard korun. Mohlo to ale být mnohem víc. O miliardy Češi přišli,... celý článek

Stárneme. Pojišťovny proto ročně vyplácejí stamiliony navíc

11. 3. 2024 | Radim Zelený

Stárneme. Pojišťovny proto ročně vyplácejí stamiliony navíc

Pojišťovny loni na životním pojištění vyplatily téměř 10 miliard korun. Každý rok se částka vypláceného plnění zvyšuje. „Největší nárůst evidujeme u plnění za vážná onemocnění, invaliditu... celý článek

Partners Financial Services